Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mondd, te kit választanál? - ingatlanos fórum

Mondd, te kit választanál? - ingatlanos (beszélgetős fórum)


20. 3532273647 (válaszként erre: 19. - Abigél)
2012. márc. 15. 15:43

Szerintem,egy ilyen lakást 11M-ért hirdetni már komolytalan,a szomszédok is több helyről is 8,5 körüli összeget mondanak,hogy kb. ez a reális ár..ennyit alkudnának?

Jobb,ha hagyom a profiknak..

2012. márc. 12. 10:19

Szerintem, hívd el mindet, hogy nézzék meg a lakást, és miután meghallgattad őket, tudni fogod, hogy melyik legyen.

Sokat segít majd a hozzáállásuk, a szerződési feltételek, stb.

18. Abigél (válaszként erre: 15. - 3532273647)
2012. márc. 12. 10:18

Az ő jutalékuk mindig az eladási ár valamennyi százaléka. Tehát, ha 11-ért adják el, akkor abból csak az ő pl. 3,3%-uk jön le, a többi a tiéd.

Ezért éri meg nekik minél többért eladni, mert annál többet kapnak belőle.

2012. márc. 8. 16:31

Melyiket válasszam?

Kérlek,segítsetek!

hiszen

"oly nehéz,a választás"

2012. márc. 7. 22:35
Köszönöm Moderátor a segítséget!-helyesírás(most vettem észre,hogy javítottad!!)
15. 3532273647 (válaszként erre: 12. - Abigél)
2012. márc. 7. 17:09

Tehát,akkor egyeztetnek veled,hogy benne vagy-e egy zsebedet érintő árcsökkentésben..

Amennyiben drágábban adják el mint a Te által szabott min. ár+ az Ő jutalékuk,a külömbözet kié?

2012. márc. 7. 14:18

Ezek szerint inkább a közvetítő személye,hozzáállása a fontosabb?


Amennyiben én azt mondom,hogy min. a zsebemben szeretnék tudni 8,8M Ft-t,akor,ha Ők 11M ért(ez mondjuk irreális) adják el,akkor is a 8,8-at kapom?

13. d550c57e19 (válaszként erre: 6. - Abigél)
2012. márc. 7. 13:42
a TIPP ing.nál nincs ilyen. Ha visszalép a vevő visszajön a pénz. mi náluk adtunk el egy lakást de Duna H és O.C nél is.
12. Abigél (válaszként erre: 11. - 3532273647)
2012. márc. 7. 12:06

Abból jött le az ő jutalékuk. Olyan 240 ezer körül. Mivel én hitelt akartam vele kiváltani, inkább elfogadtam az ajánlott összeget, mert ugyanott lettem volna, ha még egy-két hónap törlesztőt fizetek.

DE mondom, annyit szabsz meg összegnek, amennyit Te szeretnél.

11. 3532273647 (válaszként erre: 9. - Abigél)
2012. márc. 7. 11:58

Mindenképpen azt a formát választom,hogy én,és egy csakis egy iroda.

Én az ingatlanban lakom,így mindig itt leszek,ha jönnek megnézni.

A 8,35 végül a zsebedbe maradt?

10. 2a69f78972 (válaszként erre: 3. - Abigél)
2012. márc. 7. 11:58

Szia! Megtudnád írni priviben nekem annak az irodának a nevét, esetleg az elérhetőségét, akivel sikerült az eladás?

Előre is köszönöm szépen!

Szép napot kívánok Neked!

2012. márc. 7. 11:49

3 jutalék kategória közül lehetett választani:

- Csak ők hirdetik meg, ergó csak rajtuk keresztül lehet eladni.

- Te és ők is egyaránt hirdetitek. Ha te adod el, akkor nekik semmit sem kell fizetni. SEMMIT.

- Megbízod őket és mellettük egy másik irodát is. Asszem ennél volt a legmagasabb a jutalékuk.


Mivel én más városban lakom, mint ahol a lakás van, ezért az elsőt választottam, mert nem akartam mindig járkálni. Elkérték a kulcsot, és ők mutogatták mindenkinek. Nem volt dolgom vele. Hívtak, ha valaki tett ajánlatot. Ráadásul ennek volt a legkevesebb a járuléka.

8. 3532273647 (válaszként erre: 5. - Abigél)
2012. márc. 7. 11:40

Amikor végképp rászánom magam,persze,kijönnek,megnézik,mondanak egy ajánlatot..

A 8,35 volt az amit már megkaptál,vagy abból még a jutalék lejött?-akkor a 8,4 ből engedtél.

Úgy tünik,ugyanabban az árketegóriában hirdetünk(ez panel),mennyi idő alatt ment el?Milyen gyakran jöttek érdeklődők?Mindig jött velük az ingatlanos,beszélt helyetted?Igaz,néhány irányelv bemutatása után beszélni én is tudok..

Ildi

2012. márc. 7. 11:37
A hirdetést azért kezdik magas áron, mert ugye nagyobb összegből több jut nekik is... Nekik is az a cél, hogy minél többért tudjanak értékesíteni egy lakást. Illetve a nagyobb összegből jobban lehet alkudni.
2012. márc. 7. 11:35

Jah, egy dologra érdemes odafigyelni! Nem előleget kell kérni, hanem FOGLALÓT (ami legalább annyi legyen, amennyit majd az ingatlanosnak kell fizetni), mert ha szerződés valamilyen okból nem jön létre, akkor azt nem kell visszafizetni.

Járt úgy ismerősöm, hogy az iroda talált vevőt a lakására, megkötötték a szerződést, előleggel, amiből kifizette az ismerősöm az irodát, majd rá egy hétre a vevő meggondolta magát, és vissza kellett fizetni az előleget, de persze az iroda nem ad vissza pénzt, mert elvégezte a munkát, amivel meg lett bízva. Így az ismerősöm bukott közel 300 ezret, amit zsebből kellet kifizetnie. DE ha ez az elején a szerződéskötéskor tisztázva van, hogy foglalót kérsz (ami biztosíték számodra) akkor nem érhet meglepetés.

2012. márc. 7. 11:28

Nálunk kijött egy hölgy és személyen nézte meg. Megkérdezte, mennyit szeretnék érte. Én mondtam, hogy 8,4-et szeretnék belőle látni. Ő elmondta, hogy a lakást 8,1 millióért azonnal el lehet adni, de 8,4-ért is van rá esély.

Elmondta, hogy 8,8-cal fogják kezdeni a kezdő hirdetést, és ha érdeklődik valaki, úgy lehet majd alkudni.

A végső ár 8,35 volt, amiért elkelt.

A szerződésben benne volt, hogy mennyi az az ár, ami alatt nem vagyok köteles igent mondani egy ajánlatra sem. Vagyis, hogy ha az alatti ajánlatok érkeznek, akkor azokra mondhatok nemet. ÉN szerencsés voltam, mert nagyon rendes volt az ügyintéző hölgy.

Azt azért érdemes tisztázni, hogy BRUTTÓ-ban mennyit kell nekik fizetned, ha elkel a lakás.

4. 3532273647 (válaszként erre: 3. - Abigél)
2012. márc. 7. 11:21

Szia!

Köszönöm..

főleg korrektségre,mennyire vannak "apró betűk" a szerződésben.

Éppen az általad írt irodában mondták,hogy 9,3M-ről érdemes indítani, az O..n C 8,4-et mondott,egy harmadik már azt mondta,hogy 8 fölött nem is érdemes megpróbálni.

Mind a 3 helyen én mondtam el a lakás tulajdonságait,adottságait,ugyanúgy.

A D... H. mondta a legmagasabb összeget,úgy lehet szerződést kötni,hogy nekem 8,8M maradjon a zsebemben?Amúgy érdekes,hogy az ingatlanirodák az ilyen lakásokat 10 felett hírdetik a neten.

Ildi

2012. márc. 7. 11:11

Mi eladtunk lakást ingatlanirodán keresztül. 2 hónap alatt elkelt. A D.na Ho.se volt. Igaz, ők kérnek a legtöbbet, de úgy tudom, náluk a lakások 99%-át sikerül értékesíteni.

Persze, mindnél nagyjából ugyanaz a rendszer. Pontosan mire vagy kíváncsi?

2012. márc. 7. 11:05

Sziasztok!

Lakásvásárlással,később a mostani eladásával szeretnék megbízni egy ingatlanirodát...

Tapasztalatokat,tanácsokat kérnék,akik már megjárták ezt az utat.

Köszönöm

Ildi

2012. márc. 7. 11:03
Mond, Te kit választanál?-ingatlanos

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook