Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Túlsúlyos gyerek, van mit tenni? fórum

Túlsúlyos gyerek, van mit tenni? (beszélgetős fórum)


2012. márc. 8. 00:07
Koszonom a valaszokat. Az a baj tenyleg, hogy a fiu nem is akar valtoztatni. En is azt gondolom, hogy kenyelmes neki ulni a gep elott es jatszani, mar az iskolatarsaival is ritkan megy el jatszani. Gondolom egyebkent azert mert szegyenli es cikinek tartja, de valtoztatni nem akar. Az apa tenyleg csak kethetente latja, akkor se foglalkozik az apjaval a srac. Hivja menjenek focizni ide-oda, de semmihez nincs kedve. Minden talalkozasnal beszel vele errol, de nem akar rola hallani se, es azt mondta, ha ezzel piszkalja akkor nem fog hozza jonni... Igy is elegge eltavolodott tole a fia, es nem akarja teljesen megutaltatni magat. Egyebkent en is valami ilyesmire gondoltam, hogy fellehet ezert jelenteni az anyat, vagyis a gyermekvedelmisek segitseget kerni, de nem akartam okoskodni a csaladnak, ugyhogy gondoltam elobb felvilagositom magam :) szoval koszonom a segitseget. Biztos hogy nem lesz egyszeru :S :S Az a durva mikor elvaltak a szulok, az apa otthagyta az anyjanak a szep kis csaladi hazat (vagy is a fianak) es meg havonta 30.000ft gyerektartast fizet neki, es ennyire leszarja az egeszet az anyja :S Nem ertem en sem az ilyen szuloket. Mona6908 nalad tenyleg az volt a jo, hogy rajott a lanyod, hogy valtoztatni kell. De azert egy kamaszt eleg nehez rakenyszeriteni erre. Remelem sikerulni fog megoldani ezt nekik.
2012. márc. 7. 12:34
Ahh ..szegény gyerek :( Valószínű az egyoldalú táplálkozás és a mozgáshiány a felelős . Sajnos 13 évesen azt a 100 kilót nagyon nehezen fogja tudni leadni, ha egyáltalán hajlandó lesz a változás útjára lépni, mert lehet ,hogy jól érzi magát a gép előtt játszva és nasizva ..szóval ha így van , nehéz lesz meggyőzni az ellenkezőjéről . :( Én úgy gondolom attól ,hogy az anyával él az apa még apa és ugyanúgy felelős a gyermeke egészségéért így joga van orvoshoz vinni ..A többiek írták a védőnőt ..nem csak a védőnő, de a gyermekorvosa is felismerhetné a problémát ! Biztos vagyok benne, hogy fel is ismerte már , de valószínű az anyuka nem működik közre ...
7. c1e9612cd3 (válaszként erre: 1. - Noncsi18)
2012. márc. 7. 12:14

védőnőnek kellene felismerni a problémát, és ha másképpen nem megy, gyámügy!!!!!!

Illetve a gyerekorvos is jó lenne, ha tenne néhány lépést az ügy érdekében. Ez sztem más kiskorú veszélyeztetése....

6. cicaanya (válaszként erre: 1. - Noncsi18)
2012. márc. 7. 07:03

mindenkinek van joga mindenhez!!!!

CSALÁD VÉDELEM(saját kerületi család védelem) oda kell fordulni!!

Nem gyerek védelem,család védelem!!!! és segítenek mindenben!!!!!!!

2012. márc. 7. 06:23
ilyemkor a teendő hogy az apa elmegy egy ügyvédhez, és és elindítanak egy gyermekelhelyezési pert az apa javára. kb 2 hónap alatt lerendeződhet a dolog.
2012. márc. 7. 06:11

Te jó ég, szegény gyerek, hát valóban lépnie kell az apának ez ügymen, az előttem szóló jól leírta mit tegyen. 13 évesen még nem foglakoznak evvel a gyerekek, egyszerűen belekerült egy ördögi körbe, azért nem mozog, mert túlsúlyos, valaki kellene neki aki segít, nem lesz könnyű.

Tapasztalatból mondom, az én lányom 14 évesen 94 kg volt, bármit tettem nem volt hajlandó semmit sem csinálni, pedig családilag nincs gond. Hiába próbáltam egészségesen főzni, akkor titokban nassolt. Ha a kis fejében nem dől el, akkor nehéz vele bármit kezdeni. Vegyük hozzá még a kamaszkort is. Persze, hogy megsértődik.

Az én lányom jó 1 éve döntötte el magában, hogy változtatni kell, most 15 kg-val könnyebb, heti 2x táncol ásfél órát, és 2x callanetics-ezünk otthon. De ezt Ő akarja.

2012. márc. 7. 06:10
Az ilyen nem való anyának... apaának már rég lépnie kellett volna jogi úton ... sajnos ez másképp nem fog menni
2012. márc. 7. 05:42
Én is úgy tudom, hogy az anya beleegyezése szükséges. miért nem jelenti fel az apa az anyát, pl. gyermekvédelmiseknél? Ha az anyja ilyen hül**, hogy hagyja a saját fiát ekkora túlsúllyal, a gyerek egészsége érdekében majd ők lépni fognak. Mellesleg az a 13 éves gyerek nem érzi cikinek magát az iskolában? Nem hiszem el, hogy a gyereket ez nem érdekli, látnia kell magán, torna órán a tunya mozgást, a cikiző tekinteteket, na meg 13 évesen már azért a fiúk csajoznak, gondolom őt bánthatja ez egy kicsit, hogy az ilyen idős lányok többségének nem tetszhet majd. Miért nem jár el mozogni? Az apa hányszor próbált beszélni az anyával? Az apa nem nyújt be kérelmet a bíróságra a gyermekelhelyezés felülbírálásáért? Lehet jobb helye lenne az apjánál.
2012. márc. 7. 04:53
Roviden leirom a tortenetet. 13 eves a gyerek elerte a 100 kg, mar fullad, vernyomas problemai vannak, most mennek egy teljes kivizsgalasra. A szulei elvaltak a gyerek az anyjaval el, aki egy lusta, trehany es senkivel nem foglalkozik igy a fiaval sem. A fiu csak tesztakat eszik, nincs kedve semmihez csak ul a gep elott es jatszik. Az apaval kethetente talalkozik, aki mindig probalja ravenni, hogy segit neki menjenek el orvoshoz. De a fiu mindig megsertodik ezen, es az apjaval sincs kedve talalkozni emiatt. Allitolag az apanak nincs joga elvinni a fiat szakemberhez, csak az anyja beleegyezesevel lehet, akit pedig nem erdekel :S Mit lehet ilyen esetben tenni? Igaz az, hogy csak az anya lephet, es viheti szakemberhez? Az kizart, hogy rabeszelni a fiut, mert hallani sem akar rola, es az anyja is az apja ellen van :S Egyszeruen nem ertem az ilyen szuloket, hogy mert kell elrontani a gyereke eletet??? Ha mar ideaig fajult, akkor mert nem lep legalabb most, es mert nem segit neki?? Szerintem egy 13 eves fiu meg nincs tisztaban azzal, hogy ennek kesobb milyen kovetkezmenyei lesznek :S Aki tud tanacsot adni szivesen vennem, koszonom.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook