Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy tudtad meg, hogy terhes vagy? fórum

Hogy tudtad meg, hogy terhes vagy? (beszélgetős fórum)


18. Juharlevél (válaszként erre: 5. - 1ed3f06a90)
2012. márc. 16. 20:08

Tervezett baba volt, egy héttel a nemvárt előtt teszteltem, mert hőgörbét vezettem és gyanús volt, ráadásul a melleim is feszültek, pedig mensi előtt sosem szoktak. Pozitív lett a teszt. Ez kb 1 éve volt, a "két csíkom" 21-én lesz 5 hónapos :-D

A terhességet szinte végigrettegtem, de szerencsére csak egyszer volt némi vérzés 19 hetesen, de a babával minden rendben volt.

Akkor paráztam nagyon, mikor a 10-12. hét körül kezdtek múlni a korai tünetek (ez teljesen normális), de még nem éreztem mozogni. A 17. hét elején éreztem a rúgását először, onnantól minden nap mocorgott :-D

2012. márc. 13. 17:59
Én a lányomnál álomból,akkor még nem is késett,aztán a teszt megerősítette.Őt nem terveztük egyébként.Most a 2.babánál terveztük,de pár hónappal későbbre én már régóta szerettem volna a másodikat is.Nem szoktam horoszkópot olvasni,mégis elolvastam és az volt benne,hogy egy régi vágyam fog teljesülni.Azonnal rohantam tesztért:) természetesen pozitív lett.
2012. márc. 7. 12:40

Két nap késés után tesztet csináltam.De úgy görcsölt a hasam,mintha meg akart volna jönni,így aztán alig hittem el hogy pozitív!:)

Hónapok sikertelensége után csodálatos meglepetés volt!:)

15. Lencsy
2012. márc. 6. 20:44
Az első gyermekemnél nem sejtettem, hogy várandós vagyok ..bár vágytunk már gyerekre :) Késett , teszt ..és pozitív lett . Alig hittem a szememnek így gyorsan csináltam még egyet :D 6 hetes terhes voltam mikor orvos is megerősítette . A második gyermekem tervezett baba volt , így 2 napos késés után már tisztában voltam vele :) A harmadik kisfiam is tervezett volt ..ő kárpótolt a két gyermek utáni vetélésemért :)
2012. márc. 6. 20:16

Szia:)

Én nyolc napra rá csináltattam tesztet, addig azalat a nyolc nap alatt végig úgy fájt ott lent, meg a derekam, hogy jajj mindjárt megjön, de komolyan.Ha visszagondolok ami úgy belegondolva utólag furi volt, hogy szerintem még mag nem csináltattam a tesztet elöző két hétben állandóan aludni tudtam volna, bárhol bármikor.

Nagyon nagyon régóta tervezett baba van úton hozzánk, úgy hogy mikor csak úgy nem is vártam volna, csak strandra akartunk menni, mondom dobok egy tesztet, csak hogy mi legyen menjünk vagy hogy készüljek a strandra, aztán alig akartam hinni a szememnek, jah és aznap 4 tesztet csináltam, bizony, Úgy összesen hét db tesztem ssikerült mire befejeztem a tesztelgetéseket, ebből egyet a kórházban csináltak.

A legelső ultrahangos vizsgálaton 5 hét 5 naposan voltunk, és akkor már szívhangot is mutatott a gép, amire a szonográfus csajszi azt mondta ez is nagyon ritka, mert csak a 7. héttől szokták észrevenni.Én is nagyon féltem az első 12 hétben, de nem szabad ezzel foglalkozni, élni kell, úgy mint előtte, nem szabad semmin úgy változtatni, mert szerintem azzal többet ártasz mint használsz, és ne is figyelj arra, hogy jajj mi lesz ha..... nincs mi lesz ha, ilyeneken ne agyalj, csak élj.mint addig.

Jelenleg 32 hetes 2 nposak vagyunk, a gyönyörűséges lánykámmal:):):)

Jó egészséget kívánok nektek:):)

2012. márc. 6. 20:14
Nekem már terhesség elején belépett az életembe valaki aki 8 hónaposan halott babát szült. Nem volt semmi baja, csak balszerencse, megcsavarodott a köldökzsinór és a baba nem kapott vért. Én elhatároztam, hogy nem engedem, hogy ez félelemmel töltsön el. Mindig azt mondtam magamban: Isten adta, Isten elveheti. Én csak ártok ha félek, és semmit sem tehetek, hogy megakadályozzam, a bajt. még akkor is ezt mondtam mikor 7 hónaposan az orvosok szerint elfolyt a magzatvizem. Végül kiderült, hogy az csak egy olyan folyás volt, ami a felhelyezett kúpot dobta ki a szervezetemből. Lehet ha megijedek az idegességemmel, tényleg ártottam volna az egészséges gyermekemnek.
2012. márc. 6. 20:07

Első alkalommal 3 hónappal korábban abbahagytam a fogigátlót, amit csak azért szedtem mert rendszertelen mensim volt. Már a 3 hónapban is csináltam néha tesztet, mert az a mensi megviccelt és néha a védekezés sem jött össze. Láttam pár negatív tesztet, aminek akkor örültem. majd abbahagytuk a védekezést. Rá 2 napra megjött. Utána a következő hónapban megint késett, teszt negatív, majd megjött. Ezután nem jött meg többször, bár nem végeztem tesztet csak a 6. héten, de akkor is azért mert férjem épp indult külföldre és ha netalántán baba van akkor személyesen mondhaassam meg neki. Tesztre locsoltam a mintát, 1 vonal. Kimentem a fürdőszobából nagy csalódottam, majd megnéztem a dobozát a tesztnek amin azt írta 3-5 percen beül kell leolvasni. 3 perc múlva mikor bementem már 2 csík volt. Nem hittem el.

Utána szültem, szoptattam, nem volt mensim. 11 hónapos vot a fiam mikor azt mondtuk legyen akkor egy tesója és hogy nehogy kifussunk az időből hozzá is láttunk. Már csak akkor kaptunk észbe, mikor folyton émelyegtem, minden büdös volt, és folyton fáradt voltam. Akkor a férjem becipelt egy patikába vettünk tesztet. de nem hittem volna, hogy pozitív lesz. Még fel sem fogtam már anyósoméknál voltunk és férjem újságolta a jó hírt. Anyámmal telefonon beszéltem, de nem akartam egyből elmondani, férjem elvette a telefon és nem engedte, hogy teketóriázzak, elmondta neki.

11. Gigszi
2012. márc. 6. 20:05

Tervezett baba, így már nem várt napján teszteltem :)


Szerintem a féltés, aggódás nem csak a terhesség alatt lesz meg :) De persze, főleg az elején nagyon aggódtam, hogy minden rendben legyen, le is szoktam a netezésről egy pár hónapra, hogy ne olvassak össze mindenfélét :)

2012. márc. 6. 19:59
Jó lenne már a karomban tartani a babat. Folyton idegeskedem nehogy valami baj legyen. Mindenfélét olvasok. Ti nem féltetek hogy vqlami baj lesz a terhesség alatt?
2012. márc. 6. 19:55

Nem bítam meginni a regeli kávéat, és ez ígyis maradt a szülésig, majd szülés után kértem a kávét!

Jól esett!

8. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 7. - 1ed3f06a90)
2012. márc. 6. 19:49
Könnyű volt érezni,mert extrán produkáltam néhány tünetet :)) A mellem majd leszakadt pl. Aztán vhogy a szívem is ezt mondatta velem,hogy ott a kis babszemem :)) Azért jó volt látni a két csíkot a teszten,hogy tuti :))
7. 1ed3f06a90 (válaszként erre: 6. - 6ee0ffb012)
2012. márc. 6. 19:46
Olyan sokmindenki mondja hogy érezte én meg ném éreztem semmit. Most meg folyton csak erre gondolok mi lesz hogy lesz olyan jó ez a babavárás.
2012. márc. 6. 19:39
Én a nemvárt mensi napján azonnal :)) (már tudtam,hogy terhes vagyok,éreztem)
2012. márc. 6. 19:38
Ti mennyi idő múlva mertétek megcsinálni a tesztet?
2012. márc. 6. 19:32
Terveztük,elhittük.Égre nem írattam fel azért :)) Ja,a teszt csodákra képes :DD
2012. márc. 6. 19:31
Megálmodtam :D
2012. márc. 6. 19:31
Bemondták a hírekben. :)))
2012. márc. 6. 19:29
Sejtetted? El merted hinni hogy tényleg? Vagy tervezett baba volt számítottál rá?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook