Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » GYED-et kaptam eddig, most ugye GYES jár... fórum

GYED-et kaptam eddig, most ugye GYES jár... (beszélgetős fórum)


20. marilyn21 (válaszként erre: 19. - 4c1a787e8f)
2012. ápr. 26. 07:56
Köszönöm a segítséged!
19. 4c1a787e8f (válaszként erre: 18. - Marilyn21)
2012. ápr. 25. 14:22

A második baba után fogod kapni a járandósságokat, Tgyást, gyed-et, gyes-t, mintha mi se történt volna.. Persze annak kérdezz utána, mit kell lemondani, és mit nem, nehogy két ellátás legyen megigényelve, mert akkor visszafizettetik...


Az előző esetben azért volt a gáz, mert ott az a pár hónap gyes miatt kevesebb lett volna a második babánál a gyed...

2012. ápr. 25. 12:13

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni:most gyeden vagyok a lányommal,elvileg jövő májusig.De úgy néz ki,hogy lesz kistesó,aki még a gyed lejárta előtt érkezik.Milyen járandóságot fogok majd kapni a mostani és a leendő babám után?

17. 4c1a787e8f (válaszként erre: 16. - T_marcsi)
2012. márc. 8. 09:05

Így van..


Ezért mondám én, hogy azt a visszamenést meg kell gondolni, mert Neki eléggé jóval kevesebb lenne, mert ha jól értem, "csak" szeptemberben jön a kistesó, neki meg már most lejárt a gyed.. Az összeget meg az elmúlt év jövedelme alapján számolják, valamilyen vudu varázslattal...


Nem vagyok papagáj, de megint elmondom, hogy ha nincs jófej munkaügyes, vagy könyvelő anyuka, akkor menni kell a tanácsadóhoz, mert két év ellátása múlik rajta..

2012. márc. 8. 07:48

Nekem ugyanez a helyzet állt elő, és a következőt csináltam:


2011 februártól kaptam GYES-t a nagyobbik kisfiam után a MÁK-tól, visszamentem dolgozni a szülés előtti 1 hétig, igaz végig táppénzen voltam szinte. A munkahelyem kifizetőhely, így a TGYÁS-t, GYED-et igénylő papírokat hozzájuk kellett küldenem a kisebbik utáni juttatások igényléséhez, de a TGYÁS kezdő napja előtti nappal le kellett mondanom a GYES-t a MÁK-nál. Most a második szülöttem után kapom a TGYÁS-t, majd a GYED-et a munkahelyemtől, a családit és az anyaságit a MÁK-tól (tőlük is kellett igényelni), majd a GYED lejárta előtt 1-2 héttel be kell küldenem újra a GYES igénylését a MÁK-hoz a kisebbikemmel.


Ha az OEP-től kérdezed, azt mondják nem kell visszamenned, jár a GYED, de jóval kevesebb lesz az összege, mint ha akármennyit visszamész dolgozni, még úgy is, hogy végig táppénzen vagy amíg visszamész (plusz a bent lévő szabikat kiadják, ami nekem 35 nap volt, és arra az időre teljes munkabér jár). Ezt persze nem mondja el Neked senki, csak akkor, ha jóban vagy a cégnél egy munkaügyessel, aki kiszámolja Neked, hogy ha nem mész vissza mennyi pénz jár, ill. ha visszamész, akkor mennyi jár. Sajna az adójóváírás megvonása beteszi a kaput, de ezt a békát is le kell nyelni (így ha ugyanannyi járna is, tizenezerrel kevesebbet kapsz majd kézhez alapból) :(

A TGYÁS és a GYED valamivel kevesebb lesz, mint az első gyerekkel (kb. a 2/3-át kapom csak), de ez is több mint a GYES.

15. 4c1a787e8f (válaszként erre: 14. - Dávid herceg)
2012. márc. 8. 06:57

Nem bántani akarlak, eddig se tettem, de:


Ez nem az ő dolguk. Ha kifizetőhely, hivatalosan akkor elintézni kötelességük, de legalább a neked járó juttatásokról illik képben lenni, és legalább odamenni megigényelni..


Az, hogy kifiztőhely-e a munkahelyed, az egy ténykérdés, vagy az, vagy nem... Ezt tudnod kell, mert ha az, akkor oda kell menjél..


Bocs, ez nem csesztetés, tudom, hogy nehéz, nekem is az, pedig anyám adószakértő... Csak az ember előbb-utóbb rájön, hogy inkább az elején kell NAPOKAT! rászánni, és végigolvasni a vonatkozó jogszabályt, és megpróbálni érteni, és aszerint eljárni, mert utólag már sz.ros a dolog, hiszen minden állami helynek az az érdeke, hogy ha csak lehet NE kelljen fizetni..


(www. magyarorszag.hu-n jogszabálykereső címszó alatt a hatályos jogszabályokat megtalálod, címszavak alapján is tudsz keresni..)


Adótanácsadó anyámmal karonfogva blattyogtunk el az tb-tanácsadóhoz, hogy segítsen, mert bizony nem egyértelmű a dolog.. Pláne, ha úgy van, mint nálad is, hogy váltakoznak a dolgok.. Én anno a második gyerekemnél maradtam le egy havi tgyásról, (ami azért összeg), mert beteg volt szülés után, nem tudtam időban intézni az előző gyerekemnél a gyes lemondást, és a gyed igénylést... Visszamenőleg meg nem adták meg..


Szóval, mielőtt megszületik a második még majd le is kell mondanod a gyest!!! Mindent igényelni kell, meg lemondani.. Talán most a gyedet nem kell, mert az ugye lejár, de azért én erre is rákérdeznék, mert már nem emlékszem...


Sok sikert, nekem is van egy-két oepes, meg államkincstáras köröm még.. Kell gyedigazolás a kedvezményes bérlethez, meg intézem az emelt családit, meg ilyeneket... Nekem se a szívem csücske, de muszáj..

14. Dávid herceg (válaszként erre: 13. - 4c1a787e8f)
2012. márc. 7. 18:35
A munkahelyem nem valami nagy partner, hiszen ha ezt ők tudták, mégsem szóltak. Inkább maradok a helyi intézkedésnél. Letöltöttem az űrlapot, még ma lemásolom az iratokat amik kellenek, és holnap délelőtt elintézem.
2012. márc. 7. 18:31

FIGYELJ!


Az alábbit az államkincstár honlapjáról másoltam ki..


Tehát két hónapra visszamenőleg tudod igényelni!!


Továbbá, ha a munkahelyed kifizetőhely, akkor ott tudod intézni a dolgot!!

2012. márc. 7. 18:30

Gyermekgondozási segély iránti kérelem


A gyermekgondozási segélyre vonatkozó kérelem benyújtása a "Kérelem gyermekgondozási segély megállapítására" nyomtatványon történik. Nagyszülő kérelmező esetében szükséges a "Nyilatkozat a nagyszülői gyermekgondozási segély megállapításához" elnevezésű nyomtatvány kitöltése is, míg gondozásba helyezett gyermek esetén az örökbefogadó szülőnek szükséges kitöltenie a "Nyilatkozat a gondozásba kihelyezett gyermek után járó gyermekgondozási segély megállapításához" elnevezésű nyomtatványt is. A formanyomtatványon kitöltési útmutató is található, amely tartalmazza az egyes rovatokhoz tartozó magyarázatokat, valamint az igénybejelentéshez benyújtandó iratok, illetve iratmásolatok körét. A formanyomtatvány ingyenes. A gyermekgondozási segély iránti igényt elbíráló szerv: szülő esetében a Magyar Államkincstárnak az igénylő lakóhelye szerint illetékes megyei igazgatósága, illetve, ha az igénylő munkahelyén működik ilyen, akkor a családtámogatási kifizetőhely. Nagyszülő igényét kizárólag a Magyar Államkincstárnak az igénylő lakóhelye szerint illetékes megyei igazgatósága bírálja el.


Az ellátást az igény késedelmes benyújtása esetén, visszamenőleg legfeljebb két hónapra, az igénybejelentés napját megelőző második hónap első napjától kell megállapítani, ha a jogosultsági feltételek ettől az időponttól kezdve fennállnak.

2012. márc. 7. 18:24
Köszike! Most néztem utána. Szerintem bemegyek a Váci útra. Sajna nem tudtam, így most szerintem egy havi ugrott. Bár én abban a tudatban voltam, hogy a kisfiam születésnapjáig a munkáltatóm fizet. Az meg több mint fél hónap... De ezek szerint ne várjak pénzt a hónapban. :(
2012. márc. 7. 18:19

A tanácsadókat meg nagyon javaslom, pláne, hogy Te sem vagy egy aktakukac ebben az útvesztőben, ahogy látom.. egy netes kérdést megér az eseted.. Nem mindegy, mennyivel kapsz kevesebbet a második babónál... És most még lehetne lépni..


De ezt nehogy az oepnél kérdezd


:-)))

2012. márc. 7. 18:18
8. 4c1a787e8f (válaszként erre: 7. - Dávid herceg)
2012. márc. 7. 18:17

Nem. Nem is ugyanaz a szerv utalja.


A gyedet, tgyást az oep, a gyest és a családi pótlékot a Magyar Államkincstár folyósítja. Már asszem lehet postán, sőt, ha van megfelelő regisztrációd neten is intézni.. Személyesen a Váci út 71.-be kell menni.


A gyed ugyanis olyan juttatás, ami a munkabéred, (adód) alapján jár, a gyes pedig alanyi jogon jár mindenkinek, tehát más kategóriába tartozik..


(Asszem a nethez ügyfélkapu kell, amit meg az önkormányzatnál tudsz intézni - nem nagy macera, érdemes, ha nincs még, mert ott hivatalosan azonosítva vagy, és sokmindent tudsz nézni, (pl hogy a munkáltatód fizeti-e utánad a járulékot, meg ilyenek), intézni.)


Érdemes időben intézni, kb. egy hónappal a gyed lejárta előtt, pláne, ha számít, hogy azért folyamatos legyen az utalás.. Meg amúgy is, legyen minden időben, jobb, mint utólag jogászkodni velük a visszamenőleges igényléssel..

7. Dávid herceg (válaszként erre: 6. - 4c1a787e8f)
2012. márc. 7. 18:02
Köszi szépen! Akkor most egy buta kérdés. A GYES-t igényelni kell? Nem jön az automatikusan a GYED lejárta után?
6. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - Dávid herceg)
2012. márc. 7. 13:54

Addig, amíg meg nem születik a következő baba, addig gyes jár. Azt meg kell igényelni a MÁK-nál, azt ők adják, csak tedd időben!


Aztán ha megszületett a második, akkor Tgyást fogsz igényelni, majd fél év múlva gyedet ugyanúgy, mint az elsőnél.. Csak az összege lesz kevesebb a pár gyeses hónap miatt.. (Jogod van a tgyást a szülés várható időpontja előtt egy hónappal igényelni, aminek van értelme, ha nem dolgozol, hiszen akkor már a magasabb összeg járna abban az egy hónapban a gyes helyett)


Ha viszont amikor most lejár a gyeded, akkor tudsz valami munkaviszonyt, vagy egyéb okosságot kereálni, vagy ténylegesen visszamenni dolgozni pár hónapra, akkor ugyebár fel lehet a következő gyed-et (tgyást) is turbózni egy kicsit összegileg..

2012. márc. 7. 08:26
Köszi szépen! Aranyos vagy! :) Elolvastam, bár elég két véleményű a dolog, talán az lesz a legjobb, ha az OEP-el felveszem a kapcsolatot. Sajna a védőnő sem tud segíteni. :( Köszi mégegyszer! :)
2012. márc. 6. 20:03

[link]

ezt találtam

3. Dávid herceg (válaszként erre: 2. - Barby78)
2012. márc. 6. 19:21
Szia! Én csak reménykedem. Jobban járnánk, mint a GYES-el, de sajna semmi konkrétumot nem találtam eddig a neten.
2012. márc. 6. 18:47
Szia én úgy tudom hogy újból lehet igényelni a GYED-et.
2012. márc. 6. 18:45
Viszont a szeptemberben születik a kistesó. Mire leszek akkor jogosult? Csak GYES-re vagy esetleg GYED-et is igényelhetek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook