Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Angolul szeretnék olvasni, mit ajánlanátok? fórum

Angolul szeretnék olvasni, mit ajánlanátok? (tudásbázis kérdés)


1 2
33. Tejespite (válaszként erre: 30. - Szoror)
2012. okt. 31. 13:58
Nem tudom, milyen szinten beszélsz angolul, nekem az Üvöltő szelek nagyon nehéz nyelvezetű volt! Igaz, régen próbálkoztam vele, de nagyon elkedvetlenített h mennyi a számomra idegen kifejezés. Eleve a brit angol - amellett h sokkal szebb - sokkal igényesebb és nehezebb is, az Üvöltő szelek-nek meg magyarul se túl hétköznapi a szövege.
2012. okt. 31. 08:50
Az OXFORD kiadónak vannak úgynevezett "stage" könyvei, 1-6 szintig, megvan, hogy melyikben milyen nyelvtan, igeidő van. Ha gondolod kezdheted ilyennek, bár szerintem bármilyen könyvet elolvashatsz( ajánlom pl Marian Keyes-t, nem bonyolult szövegeket, de hasznosak) Viszont ne ijedj meg ha nem értesz minden szót, haladj tovább, és NE szótárazd ki. (ha nagyon kiakarod, akkor egynyelvű szótárral)
31. SzánI. (válaszként erre: 30. - Szoror)
2012. okt. 31. 05:25
Melyikről nem tudod? Az Englishtips-ről? Ingyenes. Küldd el a linket privátba, megnézem.
30. Szoror (válaszként erre: 29. - SzánI.)
2012. okt. 30. 13:01
Nem tudom letölteni az üvöltő szeleket Wuthering Heights Ez fizetős szolgáltatás?
2012. márc. 7. 19:10

Nagyon sok olvasnivalót és hallgatnivalót találsz az englishtips.org oldalon. Ha regisztrálsz, és átváltod a nyelvet angolra, akkor bal oldalon van olyan, hogy audiobook. Vagy pedig ha könnyített olvasmányt szeretnél hanganyaggal, akkor a keresőben (extended search) beírod hogy oxford bookworms, és az audiobook-ra kattintasz, akkor a könyv+mp3 együtt használható.


Mostanában meséket szoktam hallgatni, nem is olyan könnyű a szövege. Story teller az újságnak a címe, és 6-7 mese van mp3+leírással.

Itt szoktam megnézni: [link]

A keresőbe írd be, hogy story teller.

28. cicmic87 (válaszként erre: 27. - Tejespite)
2012. márc. 7. 18:53

Köszönöm szépen meg fogom nézni!!!

Már hallgatom is!!! :)

2012. márc. 7. 12:01

Sokat segíthet még a tanulásodban, ha zenéket hallgatsz, főleg amelyiknek jó a kiejtése. Példa erre - egyik kedvenc clipem - az alábbi. Amerikai angol, szépen ejti ki a szavakat, nagyon jó a clip, nyelvtani formulákat is meg lehet belőle tanulni (I should have flown with someone else or gone by car)és nem utolsó sorban a történet valódi, sok folyománnyal, amit - ha érdekel - végig tudsz követni.

Vagy a Words don't come easy-ből a műveltető igék használata...bocs, nem vagyok tanár, csak örülök ha más is megtalálja a nyelvben azt a sok szépséget, amit nyújthat egy érdeklődő számára.


[link]

26. kzsu80 (válaszként erre: 8. - Snowgirl)
2012. márc. 7. 06:38

Harry Potter 1-re gondoltam.

Ne idegelj már, olyan , mint egy mese. Középfoktól tuti nem nehezebb.

AGatha Christie-t olvasok most, nekem az már nehéz. Vagy Üvöltő szelek, de Harry Potter...kb olyan a nyelvezete, mint a Kishercegnek...

25. szjudy77 (válaszként erre: 21. - Tejespite)
2012. márc. 6. 18:31

Már nem rémlik, hogy melyikkel próbálkoztam, de nagyon kifogott rajtam... 3 oldalig bírtam, aztán feladtam... Valószínűleg itt van még valahol a polcon leghátul, azóta sem vitt rá a lélek :P


Harry Pottert nem mindenki szereti, van ez így :)) Nekem bejöttek, de hát a férjem szerint elég infantilis tudok lenni :D

24. 4c30444687 (válaszként erre: 18. - Hufur)
2012. márc. 6. 15:16
Ez jó oldal :)
23. 4c30444687 (válaszként erre: 5. - Szjudy77)
2012. márc. 6. 15:12
A Penguin Readers szerintem is jó. Valamelyikhez van CD melléklet is.
22. Chaby (válaszként erre: 13. - Cicmic87)
2012. márc. 6. 15:01

A teljesseg igenye nelkul...


John Benjamin Publishing Benson Combinatory

Addison Wesley Longman Everyday Idioms B2.djvu

Cambridge - Essential Grammar in Use 2e.djvu

Cambridge - Murphy - Grammar In Use 1e.djvu

Cambridge University Press 5min Activities.djvu

Cambridge University Press English For Business Studies.djvu

Cambridge University Press English Pronunciation In Use.djvu

Cambridge University Press Grammar In Use Reference And Practice Intermediate.djvu

Cambridge University Press Interchange 3th Edition Student Book 2b.djvu

Cambridge University Press Interchange Workbook 3a.djvu

Cambridge University Press Introduction To Medical Terminology.djvu

English Speaking Union Recommended Heinemann Wordbuilder.djvu

Harrison - FCE - Use of English.djvu

Language Teaching Publication Idioms At Work.djvu

Laurence Erlbaum Associates Publishing Teaching Academic Esl Writing.djvu

Longman Press Basic English Grammar (2nd Ed).djvu

Longman Press Focus On Grammar Workbook 1.djvu

Longman Press Focus On Grammar Workbook 2.djvu

Longman Press Grammar And Vocabulary For Cambridge Advanced And Proficiency.djvu

Longman Press Market Leader Coursebook Pre-Inter.djvu

Longman Press Market Leader Practice File Elementary Business English.djvu

Mcmillan Publishing Advanced Language Practice.djvu

Mcmillan Publishing New Edition Basic Survival Book.djvu

Oxford University Press An Elementary Middle English Grammar.djvu

Oxford University Press English File Students Book.djvu

Oxford University Press English File Workbook.djvu

Oxford University Press How English Works.djvu

Oxford University Press London By John Escott .djvu

Oxford University Press Old English Grammar.djvu

Oxford University Press Use Of English.djvu

Penguin Books Test Your Test Your Phrasal Verbs - Jake Alsop.djvu

Penguin Books Test Your Tests In English Word-Formation.djvu

Scholastic Inc Merry-Go-Round.djvu

Swan - How English Works.djvu

Thomas Nelson And Sons Press Unsolved Mysteries.djvu

Wiley Publishing Cliffs Study Solver English Grammar.djvu

Penguin Books 80 Days Book.doc

21. Tejespite (válaszként erre: 19. - Szjudy77)
2012. márc. 6. 14:50

Grishamtől én The Firm és The Partner könyveket olvastam. Nem könnyűek, de nagyon jók. Ami totál kifogott rajtam, Updike: Run Rabbit, Run (Nyúlcipő), és megvan Donald McCaig: Rhett Butler's People, nem tudom hallottatok-e róla. Egy pályázatot írtak ki h Margaret Mitchell stílusában valaki írja meg az egész Elfújta a szél történetet, Rhett Butler szemszögéből nézve. Ez az állítólag ismeretlen író nyert, és nagy siker lett a könyv. Már elég jól tudtam angolul mikor megkaptam, de - kis túlzással - a kötőszókon kívül mást nem értettem.

A The Firm-ről még annyit, h egy kollegám olvasta magyarul (egyébként tudott angolul csak nem volt meg neki a könyv) és nem tetszett neki. Belenéztem, szerintem tök rossz fordítás volt, nem tudta azt az érdeklődést felkelteni egyáltalán.

Harry Potterhez nem tudok hozzászólni, mert - szégyen, biztos - de magyarul se bírom elolvasni.

20. szjudy77 (válaszként erre: 16. - Cicmic87)
2012. márc. 6. 14:40

szerintem ha beírod a google-ba, akkor fogsz találni Penguin könyveket is pdf-ben ;)

amúgy angolul elég sok van a Libri és Alexandra boltokban (nem csak penguin, hanem rendes regények is persze), talán a bookline-on is. Más nyelveken már nehezebb...

2012. márc. 6. 14:35

A Harry Potter szerintem is érthető volt, legalábbis én szótár nélkül olvastam - de az már nem a legelején volt, az is igaz :) De ha valami izgalmas regényt talál az ember, az tényleg le tudja kötni :)

De a legelején tényleg az egyszerűsítettek jók, én most spanyolul olvasok ilyet, és bár nagyon egyszerű, nekem hatalmas élmény, hogy a minimális spanyoltudásommal könyvet olvasok :))


Amit ne próbáljatok, főleg eleinte: John Grisham!!! Nagyon izgalmas könyveket ír, de az első 2 oldalból vagy 3 szótárfüzet-oldalnyi szót írtam ki és kerestem ki szótárból :(( Jogi szaknyelv, rengeteg - legalábbis számomra - ismeretlen szóval...

18. hufur (válaszként erre: 16. - Cicmic87)
2012. márc. 6. 14:27

Ja, és még ezt találtam:

[link]

17. hufur (válaszként erre: 16. - Cicmic87)
2012. márc. 6. 14:23

[link]

Ezt nézd meg.


Amúgy kezdésnek én is a Penguin könyveket ajánlom, nagy sikerélmény egyedül könyvet olvasni.

Jelenleg szintén Harry Pottert olvasok, meg Agatha Christie-t próbáltam, de az nehezebbnek bizonyult egyelőre. De az lesz a következő.

2012. márc. 6. 14:11

Internetről lehet valahonnan letölteni ilyen könyveket?

Természetesen könyvesboltokban,antikban is megnézem!!

15. luc22
2012. márc. 6. 13:50
Én is a Harry Pottert olvasgatom. Szerintem könnyen meg lehet érteni, és izgi is. Szjudi77-el is egyetértek, a Penguin sorozat nagyon jó. Kezdőként azt olvastam. Nem túl hosszú sztorik, és szókincs alapján szintekre van bontva.
2012. márc. 6. 13:30

És más nyelvekhez hol lehet ilyen oldalakat találni? Pl. finn, svéd vagy török nyelvhez. Van esetleg olyan honlap, ahol mindenféle nyelvekhez akad olvasnivaló?


Remélem, ez nem számít offnak, ha igen, bocsánat, nem szóltam...

13. cicmic87 (válaszként erre: 9. - Chaby)
2012. márc. 6. 13:24

Milyen szövegek?

Írnál róla kicsit bővebben?

Köszönöm!!

12. cicmic87 (válaszként erre: 7. - Tejespite)
2012. márc. 6. 13:23

Köszönöm szépen a segítségedet!!

Megnézem ezeket az oldalakat!!

11. Fille
2012. márc. 6. 13:21
van egy csomó mesém, meg történetem, meg hangoskönyvem, ha érdekel : de a röviditett könyvek jók ilyenkor még, majd később kell több. angol tanár vagyok, szóval tudom :)
10. cicmic87 (válaszként erre: 2. - Derintini)
2012. márc. 6. 13:20

Az nagyon jó lenne!!

Igen természetesen este is megfelel nekem,ha megnéznézed!!!

2012. márc. 6. 12:57
Ha valakit erdekel, Nekem rengeteg angol szovegem van, kimondottan nyeltanulashoz, kezdotol a profi szintig.
8. snowgirl (válaszként erre: 3. - Kzsu80)
2012. márc. 6. 12:51
hát azért a Harry Potter nyelvezete nem annyira egyszerű... azt inkább felsőfokú nyelvvizsgára készülőknek ajánlanám, rengeteg nem használt szó és kifejezés van benne
2012. márc. 6. 12:49

Egyetértek Szjudyval, ha tényleg az a célod, h megértsed,és még nincs gyakorlatod az olvasásban. De olvasásélmény szempontjából engem kifejezetten zavart a zanzásítás.

Egyszer kaptam egy Danielle Steel könyvet (Kaleidoscope). Mondtam, h még soha nem próbáltam ilyen terjedelműt olvasni. Nem tudtam letenni!! Izgalmas is volt, (egyébként - nem akarok senkit megsérteni - eléggé ponyva könyvei vannak, főleg az utóbb írottak)Természetesen nem tudtam minden szót, illetve elég sokat nem tudtam, de vagy kikövetkeztettem a szövegkörnyezetből, vagy ha olyan volt átsiklottam felette, alig néztem bele a szótárba. Rengeteget lehet tanulni igy, sok olyan szó vált ismerőssé ezáltal, h nem tudtam a magyar jelentését, de tökéletesen megértettem, aztán már tudtam a jelentést. Nagyon egyszerű a szóhasználata, sztem a valamennyire tudók megbírkóznak vele. Mindenesetre embere válogatja, mert ha tényleg úgy érzed, h sokat nem értesz, akkor inkább tedd le és kezdj el kétnyelvűt olvasni. Sok antikváriumban árulnak vidéken és Pesten is angol könyvet, sőt elég sok turkálóban is, ott is vannak mesekönyvek is, érdemes benézni. Pl én vettem már 600 Ft-ért 3 kg könyvet!!!! Mert vannak, ahol naponta csökkenő árak vannak.

Ajánlom a következó oldalakat nézegetni:


[link]


(itt a fungarian szó a funny-Hungarian-ból

tevődik össze)


[link]


Ez is nagyon jó, olvasgassál bele

Mellékesen jegyzem meg, h mindkét link 'tulajdonosa' angol tanárom volt anno, rengeteget köszönhetek nekik


Sok szép olvasásélményt kívánok!!!

2012. márc. 6. 12:42
Én most az Unearthly-t olvasom angolul (Angyalsors). Érthető, és nem túl bonyolult, valamint nekem nagyon tetszik. :)
2012. márc. 6. 12:31
Penguin readers. Egyszerűsített olvasmányok, különböző szinteken. Szintek alatt itt a szókincset értem, rá van írva, hogy melyiket kb mekkora szókinccsel ajánlják :) Elsőnek én ezekkel kezdeném, könnyű olvasni, így sikerélményt ad.
4. 2100
2012. márc. 6. 12:30
En Grimm meseket olvastam akkoriban angolul..tettszett
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook