Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Megbízható vagy? És Te kiben bízol? fórum

Megbízható vagy? És Te kiben bízol? (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Megbízható vagy? És Te kiben bízol?

1 2
2012. márc. 15. 00:57
Ami problémákat a cikkben említesz, annak mind a profithajhász anyagias kapitalizmus az oka. A pénz mindenek felett, háttérbe szorítva a humanitást. Erről szól most a világ. Szart adnak el, mert mindenből pénzt kell csinálni, ha lejárt, ha fertőző, vagy csak simán hitvány. A gyógyszeripar meg a legnagyobb bizniszek egyike. A munkások gány munkát végeznek, hogy minél gyakrabban kelljen javítani, ergó több pénz. Ugyanez a termékekkel. Hamar gallyra mennek, vehetsz másikat. Amúgy se kompatibilisek egymással az alkatrészek stb ez mind azt szolgálja, hogy fogyassz ezerrel, költsd a pénzt, aztán nem marad időd az emberi kapcsolatokra mert gályázni kell feszt, hogy fizesd a részleteket, mert már nem csak a jelenlegi pénzedre fáj a foguk, hanem a jövőbenire is, a hitel által. Úgyhogy ez van, kár ámítani magunkat mindenhol a lehúzás, átverés, manipulálás. És ez magát generálja, mert egyre több a szegény, egyre több az átverés, és a bűnözés. Az meg nem az őszinte jószándékról szól:) Kifizetődőbb gyanakvónak lenni, mint naívnak manapság az a nagy büdös helyzet.
37. neseva
2012. márc. 13. 11:17
végül nem olvastam végig az összes hozzászólást, csak annyit nincs más választásod, mint megbizni a szolgáltatókban. Kevés barátot magad köré gyüjteni, a csalódásokat mindenki átéli, de jobb ha rászoktatod magad, hogy történnek veled jó dolgok is, ha mindenhez negatívan állsz hozzá bevonzod a bajt. Légy körültekintő, mert ez az életszemlélet előbb utóbb megbetegít. Az életed lépcsőfokait járd végig, mire annyi idő leszel, mint én örülni tudsz majd minden apróságnak.
2012. márc. 8. 01:32

Az alap kérdésre válaszolva:(kicsit más irányt veszek)

Nem bízok senkiben - mert emberből van.

De!!!

Az, hogy nem bízok benne, azzal megtisztelem. (igen!)

Miért?

Azért, mert feltételezek róla annyi intelligenciát, hogy tud viselkedni, szerepelni és az igazát védeni - akár azért apró hazugságokat is "elkövetni".

Ezért: nem bízok senkiben, de tisztelek mindenkit.

2012. márc. 8. 01:10
A legfontosabb, hogy az ember önmagában bízzon.
34. irgum-burgum (válaszként erre: 32. - Jersseygirl)
2012. márc. 7. 14:14

Minden kapcsolat alapja a bizalom,legyen baráti,csak ismerősi,anélkül nem lehet élni.

Én megbízom a páromban,annak ellenére,hogy egyszer már eljátszotta.

Megbízom az ovonéniben,hogy rendesen gondját viseli a gyerekemnek,noha vannak még 25-en.

Bízok a buszsofőrben,hogy rendesen vezet és nem karambolózunk az első kereszteződésnél.

Bízom feltétel nélkül a szemorvosban,aki kezeli a legkisebb gyerekem,hogy rendbe jöjjön a kis szeme.

A zebrán áthaladva bízom az autósokba,hogy figyelmesek és nem hajt át rajtunk.

És még sorolhatnám.

Ez csak 1-2 apró dolog ami bizalom nélkül nem menne,legalábbis nem mernék kimenni sem az utcára.

Én is teljesen megbízható vagyok,ha egyszer A-t mondok utána nem mondok B-t,sok új emberrel ismerkedek meg az utcán,leállok velük beszélgetni,megbízok bennük,és nem látok a beszélgetés mögé olyan dolgokat,ami nem valós.

33. Lhara (válaszként erre: 32. - Jersseygirl)
2012. márc. 7. 13:54

Van ilyen "kilengés" mindenkinél. Jó látni, hogy várod és fogadod a segítséget. Szívesen támogatlak, hogy mielőbb újra optimista és bizakodó legyél.

Ezek nélkül nehéz a nagybetűs...

32. jersseygirl (válaszként erre: 30. - D1c22a4b75)
2012. márc. 7. 11:57
Nem nem vagyok olyan ember, sőt általában én vagyok a legoptimistább a környezetemben, csak egyszerüen talán felém itt több inger érkezik, és ezek általában ilyenek, és igazából már kétségbeesésemben írtam ezt a cikket, mert nem érzem biztonságban magam, és ez az érzés csak egyre erősebb bennem. Gondoltam talán talán Ti meggyőztök, hogy minden rendben van, mert kezdem elveszteni a hitem. mindegy...
31. 6b006fc769 (válaszként erre: 30. - D1c22a4b75)
2012. márc. 7. 09:34
Így igaz, a szépet kell megtalálni, mert különben az ember megkeseredik.
2012. márc. 7. 08:26

Szerintem ne a negatívumokkal foglalkozz hanem a pozitív dolgokkal. Te olyan ember lehetsz véleményem szerint,aki mindenben a hibát keresi.

Elég taszító.

2012. márc. 7. 08:04

Én mindig az a típusú ember voltam, vagyok aki kiáll másokért, sajnos sokszor pont az az ember árul el akinek segítettem, de nem zavar, mert ha van egy ember is, aki utánna megköszöni és ha bajba kerülök önzetlenül segít, akkor már megérte.

Ezeket a dolgokat én úgy fogom fel, ha én jól csinálom, már tettem valamit a világért.

Én is sok mindenkiben csalódtam ,főleg akiket barátnak hittem. Most nagyon kevés barátom van, de tudom rájuk számíthatok.

Hidd el ha nem ilyen drasztikusan fogod fel, akkor megfognak találni azok az emberek, akikre számíthatsz. Vannak dolgok az életben, amiket nem változtathatunk meg, de a saját környezetünk jobbá tehetjük, főleg ha egy erős összetartó családunk van.

Az esetek bizonyos részeit átéltem fogászat, szülészet, hivatal, rendőrség, de volt, van miért harcolni is normálisnak maradni. Ez az igazi kihívás, ebben a mocsok, kapzsi világban normális maradni.

28. jersseygirl (válaszként erre: 26. - Szilvita)
2012. márc. 7. 04:49
/) Ne hidd el de pontosan erre gondoltam én os, hogy az talán jót tenne nekem ha megpróbálnék ugyanúgy a jóról is írni, majd gondolkodom még rajta. Egyébként Amerikában élek most.
27. 5e0c262058 (válaszként erre: 11. - Jersseygirl)
2012. márc. 7. 01:06

Megkérdezhetem, hogy hol élsz?


Egyébként nagy igazságokat írsz le. Szomorú igazságokat!

2012. márc. 7. 00:17

Érdekes a cikked, és van igazság a soraidban, de én ezt nem tudom ilyen tragikusan felfogni.

Én is jöttem már el fogorvostól úgy hogy nem lett jó a fogam, mert magas a tömés vagy egybetömte a két fogam. Halt meg barátom 20 évesen a doki nemtörődömsége miatt. Akkor az lesújtott.

DE nem tudok és szerintem nem is lehet normális életet élni úgy, ha mindenkivel bizalmatlan vagy. Muszáj bízni néha.

Vannak szörnyűségek a világban, Te most itt összesűrítettél jó sokat, de éppúgy lehetne jó dolgokból, és megbízható dolgokból is írni egy szép cikket! Próbáld meg azt is összeszedni, hátha visszahozza a bizalmad:)

2012. márc. 6. 21:51
Én megbizható vagyok ( muszáj, mert ügyvéd vagyok ) , de csak anyukámban bíztam. Amióta meghalt, senkiben.
2012. márc. 6. 19:00
JA, mindenkiben bízom, míg el nem játssza.
2012. márc. 6. 19:00
Megbízhatónak tartom magam. Szeretem a családom és a munkám is, felelősséget érzek szeretteim és a feladataim iránt is. Viszont nem vagyok gép, hogy mindig azonos teljesítményt nyújtsak, szoktam hibázni. Igyekszem javítani, de nem mindig marad nyom nélkül. Így én is megbocsátom másnak a hibáit, viszont a szándékos károkozást nem tudom és nem akarom tolerálni. Haragszom érte - ami hamar elillan, mert ilyen kis megbocsátó vagyok - és meg is jegyzem és jó a memóriám...
2012. márc. 6. 18:48
Megbízható vagyok. Alapból mindenkiben bízom.Csak akkor vagyok bizalmatlan ,ha valamilyen tapasztalat arra utal, hogy valaki megbízhatatlan. Velem csak egyszer-kétszer fordult elő, hogy romlott árut vettem vagy hasonló. Egyesek felelőtlensége engem is elborzaszt pl. akik direkt szétvernek üvegeket nyilvános helyeken és le sem tojják, hogy ki fog belelépni vagy kinek a kereke lyukad ki rajta.
21. jersseygirl (válaszként erre: 16. - Bdioda)
2012. márc. 6. 17:44
és erre :)
20. Betyárninja (válaszként erre: 9. - 399532915c)
2012. márc. 6. 17:44
Én fordítva vagyok ezzel....
19. jersseygirl (válaszként erre: 17. - Irgum-burgum)
2012. márc. 6. 17:44
köszönöm pont ilyenekre van szükségem :)
2012. márc. 6. 17:42

Nem tudom köszönöm a hozzászólásokat, de igazából nekem most arra lenne lett volna szükségem, hogy ilyeneket mondjatok: Ugyan már te lány rázd meg magad vannak még megbizható emberek a világon pl az én orvosom mindig segít, vagy a fodrászom aki törődik a lelkemmel is és még ehyszer sem égette le a hajam a hidrogénnel :) vagy ilyenek. De nem látok egy ilyen hozzászólást sem:(.

Egyébként én is hiszek Istenben , de szerintem azért adott nekünk szabad akaratot meg eszet, hogy használjuk és ne fogadjunk el mindent kétkedés nélkül.

Van még egy pár példám, de már lassan unalmas lesz:).

A minap történt velem, hogy lekéstem a buzt de időppntom volt a fogorvosnál. Taxit kellett hívnom, rákerestem az első taxitársaság számára, ki is hívtam, már a recepciósnál kezdődött, hogy nem beszélt angolul, 10 percig tartott míg megértette hol vagyok. Azt mondta ok 15 perc és ott a taxi. Fél óra múlva megjött a taxi, igazából egy minibisz, ami televolt szeméttel, meg cigifüsttel, ordított benne a zene, a sofőr pedig már akkor olyan idegbeteg volt, hog remegett a keze. Szóval két választásom volt, azt mondom, hogy ez az ember taxisoför, biztos jól tud vezetni, meg különben is szüksége lehe a fuvardíjra nem véletlenül ideges,hiszek Istenben és embertársamban, beszállok a taxiba, összeszorítom a szemem, és imádkozom hogy ne legyen balesetünk a forgalmas autópályán, aztán vagy megérkezem épségben, vagy nem.

Vagy pedig azt mondom, hogy köszi de nem kockáztatok, elmondom a taxisnak az okát, miért nem fogom igénybevenni, hívok egy másik taxist, és már megint bízok, vagy pedig egyszerűen felhívom a fogorvost és lemondom. A második mellett döntöttem, ami normális taxist jelentett, adtam is neki borravalót rendesen.

Egyrészt ézem ilyenkor, hogy képes vagyok megvédeni magam, nem az áldozatot játszottam, és panaszkodtam utána mindenkinek,másrészt csak remélem hogy ez az egész az első taxisnak egy tanúság volt, és összeszedi magát.

2012. márc. 6. 17:40

Hát nem is tudom,mit írjak.

Velem ilyenek nem történtek,vagy nem fogom fel ilyen tragikusan.

Rontották már nekem is el fogam,sebaj,a fogorvos is ember hibázhat.

Kereskedelmben dolgoztam.Sajnos előfordult,hogy itt-ott maradt lejárt termék,mert én sem tudok 100 fele szakadni,hiába vagyok jó munkaerő és precíz.

Bennem meg van az önzetlen segítő szándék másokon,és naívan talán ezt várom el én is mástól.Szerintem ez felfogás kérdése.Nem minden ember rossz,nagyon sok a jó is.

2 gyereket szültem,ügyeletes orvosnál,nem volt panaszom,tették amit kellett,meg kellett bennük bízzak,hiszen ő az orvos,a szakértő.

Szerintem mindenkiben meg kell bízni valamennyire,különben ki sem lépnék az utcára.Emberek vagyunk,és bizony tévedhetünk és hibázhatunk.Így kerek az élet.

16. bdioda
2012. márc. 6. 17:15

érdekes cikk, bár én ilyeneken kb. 15-20 éves korom közt gondolkodtam. ma már nem hangol le ez a téma.

a családom erős vár, általa én is erős vagyok. a gyerekeim rám számítanak, miközben ők erősítenek.

belőlem a szeretet néha szuperhőst csinál :)


egyébként nekem fogyást segítő teakeveréktől voltak fura gondolataim, míg rá nem jöttem, az a lehangoltságom kiváltója.

15. szomatikus marker (válaszként erre: 4. - Júlia*)
2012. márc. 6. 16:52
Igen ez nagyon érdekes aki hisz Istenben ,hinni kell önmagában is "Isten nem teremt selejtet "alapon :)))Most olvasom Dr. Wayne W. Dyer könyvét ő úgy fogalmaz ,hogy neked kell eldönteni ,hogy Isten szállásadója vagy egód túsza légy:)
2012. márc. 6. 16:18
"A téged körülvevő emberek nem barátaid, vagy ellenségeid: mindenki a tanítód"
13. Lhara
2012. márc. 6. 15:32

A világ olyan amilyen. Az egészet nincs ember aki egyedül tökéletessé tudná tenni. Ám, a világban ott vannak a pozitívumok is, ahogy éles látással tártad elénk a negatívumait.

Bízni?... Kell! A jóban, a szépben... Van amikor egymásban is megtaláljuk. Amikor épp nem, hát akkor kell a leginkább bízni!!! Akkor biztosan rátalálunk... mert csak kitartóan érdemes keresni.

És mivel érdemes mindent magunkon kezdeni, hát bízni kell magunkban. Akkor biztosan jobb lesz minden amit érzékelünk.

2012. márc. 6. 14:11
:-)
2012. márc. 6. 14:00

Sziasztok :) Szóval újra elolvastam a cikket így megjelenve, sajnálom azokat a hibákat, amiket én is látok benne például a koszos villa a drága étteremben és nem utána.


De hogy mégjobban megeroősítsem amit írtam, ezt a cikket majdnem egy hónapja készítettem, amikor is két egész napja szedtem az új multivitaminomat, egy hétre rá abba is kellett hagynom, ki is dobtam, mert egyszerűen elment a kedvem az élettől, pedig semmi nagyobb dolog nem történt velem. Akkor jöttem rá,hogy a vitamintól van, amikor egyszer elfelejtettem bevenni, és aznap minden rendben volt a világomban :). Ki is dobtam, azota már megint minden a régi. Mellesleg, ez volt az ötödik, amiből csak pár szemet használtam mert volt ami vörös foltokat okozott az arcomon, amitől mindig felkeltem hajnali négykor, amitől hányingerem volt... Csak próbálok valami olyat találni, ami biztos hogy nem árt a szervezetemnek.

Tudom a kérdés, hogy minek nekem, a válasz pedig az, hogy szerintem a szervezetünk, vagy az enyém, nem erre a túlpörgő, napi 12 óra heti öt vagy hat napon világra lett kitalálva, kell egy kis plussz, és ha választanom kell a kávé vagy a multivitamin között talán az utóbbi jobb, bár mostmár nem vagyok benne biztos :) . Szóval lányok fiúk, a mai világban szerintem csak magadra számíthatsz, és sajnos már nem elég csak céltudatosan irányítani az életed, közben pajzsot is kell tartani, hogy kivédd a mai világ mérgeit, és támadásait, ami csak ömlik feléd. Sok erőt ehhez mindenkinek :)

10. b235ac96d5 (válaszként erre: 1. - Jersseygirl)
2012. márc. 6. 13:39

Amikor én végeztem a főiskolán ezt mondták:"Ne felejtsd el, példa vagy!"

De én azt mondom, hogy mindenki példa, az utána jövőnek, a mellette haladónak! Akármilyen, de példa!

Ahhoz, hogy bízni tudjunk egymásban, követhető példák kellenek.Kellenének!

2012. márc. 6. 12:13
Mindenkiben bízom, magamat kivéve.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook