Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Patchwork családi probléma fórum

Patchwork családi probléma (beszélgetős fórum)

1 2
2012. márc. 5. 20:44

Bocs, megszakadt az internetünk.

Engem a gyakorlatban sem érdekel...

33. 2a69f78972 (válaszként erre: 32. - Karcsú én)
2012. márc. 5. 18:33

Ez így is van rendjén!

ELVBEN engem sem érdekel a volt férjem családjának a véleménye, de GYAKORLATBAN ha a fülembe jutna valami kritika a páromhoz kapcsolódóan, csak bosszantana.

De én "szerencsés" helyzetben vagyok, mert az én férjem a fiam 10 éves korában kivonta magát mindenből és soha sehol nem jelent meg.

32. karcsú én (válaszként erre: 30. - 2a69f78972)
2012. márc. 5. 18:25
Az igazat megvallva olyan nagyon nem érdekel, hogy a "régi család" hogyan vélekedik a kapcsolatunkról. Ez inkább rám, ránk tartozik.
31. emi1206 (válaszként erre: 21. - Karcsú én)
2012. márc. 5. 18:23
Azért a párodnak sem lesz ez kellemetlen szerintem, hiszen ott lesznek a te szüleid is, nem csupa ismeretlennel vagy az exed családtagjaival lesz körülvéve. Na meg persze ott lesznek a gyerekeid is és legfőképpen te magad. Szerintem felnőtt embereknél ez nem lehet probléma.
30. 2a69f78972 (válaszként erre: 21. - Karcsú én)
2012. márc. 5. 18:23

És arra nem gondoltál, hogyha nem jelenik meg a párod, akkor lehet, hogy a "régi család" megkérdőjelezi a kapcsolatotok mélységét, komolyságát?

Mondván: Nem jelentenek egymásnak sokat, hiszen ide nem is jött el, vagy ide nem is lett meghívva!

Nem úgy mint a mondjuk Józsi, aki bezzeg ilyen helyzetben is felvállalja a Böskét!:(

29. d84afa853b (válaszként erre: 28. - Karcsú én)
2012. márc. 5. 18:22
Azt hiszem azért a párodnak nem illene egy ilyen meghívást visszautasítania:-)
28. karcsú én (válaszként erre: 26. - D84afa853b)
2012. márc. 5. 18:18
Igen,a fiúk mások :) Fiamnak se jutna eszébe szerintem, de kifogása se lenne ellene.
2012. márc. 5. 18:18
Azt hiszem, a 21. hsz-ben leírtak szerint fogok cselekedni.
26. d84afa853b (válaszként erre: 24. - Karcsú én)
2012. márc. 5. 18:15

Én anno ugyanígy voltam.Édesanyámnak új párja lett és a nagy eseményeken ez mindig téma volt, hogy akkor hogy legyen.Az elején nem akartam, hogy ott legyen még bármilyen alkalmamon is, mert úgy voltam vele, hogy ez családi esemény.Később már úgy éreztem ,hogy ő is a család része, akkor a diplomaosztóra elhívtam.Elég kínos volt, de én úgy éreztem, hogy nekem akiről a nap szól és elvileg mint vendéglátónak illik ezt a feszültséget oldanom.Én ügyeltem arra, hogy hozzá is szóljak, vele is beszélgessek stb.Édesanyámnak próbáltam ezzel segíteni és jelezni felé, hogy őt is a család tagjának tartom.

De a nők mások, a fiúknak lehet ezek eszébe sem jutnak.

25. 2a69f78972 (válaszként erre: 19. - Reload)
2012. márc. 5. 18:12

Veled értek egyet!


karcsú én-nek:


Nekem 18 évvel a válás után eszembe sem jutna, hogy a férfi, aki életem része, ne jöhessen velem valahová.

Az más tészta lenne, ha a fiad utálná, de ez nem így van, ahogy írtad.

Ennek a dolognak természetesnek kellene lennie, hiszen a volt férjed sem csinál skrupulust abból, hogy hozza az élettársát.

24. karcsú én (válaszként erre: 22. - D84afa853b)
2012. márc. 5. 18:11
Igen, azt gondolom, a páromnak lesz a legkellemetlenebb. A gratulációt meg köszönjük, a fiammal együtt.
23. d84afa853b (válaszként erre: 21. - Karcsú én)
2012. márc. 5. 18:10

Szerintem meg essetek túl rajta:-)

Kár halogatni, ha a fiad is szívesen látja.

Elvileg egy pár vagytok 6 éve.

22. d84afa853b (válaszként erre: 20. - Karcsú én)
2012. márc. 5. 18:09
Szerintem nem lesz ezzel baj akkor.A párodnak biztos kínos lesz egy icipicit egy egész nagy családban kívülállónak lennie, de pont egy ilyen alkalom segíthet abban, hogy ő is beilleszkedjen és a család részévé váljon.Úgyis a fiad lesz a figyelem középpontjában.Egyébként gratulálok a diplomájához.
2012. márc. 5. 18:06

ÁÁÁÁÁÁ, nem egyszerű ez. Asszem a sorrend az lesz, hogy megkérdezem a fiamat, mit szólna, ha Z. is ott lenne, és ha nincs kifogása, akkor majd én meghívom, és mondom neki, hogy nem kötelező a részvétel, hanem lehetőség, ha van kedve jöjjön, ha nincs, nem sértődik meg senki.

És ugyanezt eljátszhatjuk (eljátszhatnánk) a lányom ballagásán is, de az szerencsére egy napon lesz az ő lányának ballagásával :)

20. karcsú én (válaszként erre: 17. - D84afa853b)
2012. márc. 5. 18:03

Exsógornőm ismeri a páromat, csak exanyósom nem. Én is be akartam már régen mutatni a "mamának" exanyósnak, aki egy tündér), de még nem volt rá alkalom.

A diplomaosztó után szerintem szeszmentes buli lesz, mert mi Baranyából megyünk, exférj rokonsága Zemplénből, a diplomaosztó meg Pesten lesz, és utána mindenki autózik haza...

19. reload (válaszként erre: 17. - D84afa853b)
2012. márc. 5. 18:03
Szerintem a volt férj távolabbi rokonságának pont semmi köze az "új" párhoz :) Illetve a volt férjnek se nagyon, tekintettel 18 éve elváltak és a közös gyerek is már felnőtt gyerek :)
18. reload (válaszként erre: 16. - Karcsú én)
2012. márc. 5. 18:01

Beszélj a pároddal is erről. Ha nem szeretné, gondolom ez nem egy kötelező program.

Csak olyan természetesen írtad azt is, hogy az exférjeddel eljön az élettárs, hogy erre nem is gondoltam :)

17. d84afa853b (válaszként erre: 16. - Karcsú én)
2012. márc. 5. 18:00

Szerintem ha még nem ismeri a volt férjed távolabbi rokonsága a párodat, akkor ez az alkalom ideális lehet a bemutatására, vagy az ismeretség mélyebbé tételére.Mindenkinek kissé fura lesz szerintem, de ezen is túl kell esni:-)

Esetleg az ünnepség utáni ebéden/vacsorán fogyasztott alkohol segíthet is kicsit:-)

16. karcsú én (válaszként erre: 15. - Reload)
2012. márc. 5. 17:54
Kb. erre gondoltam én is, meg a fiamtól is ilyen válaszra számítok. Talán a párom helyzete lesz a legkellemetlenebb, szerintem, én inkább az ő "érdekei" miatt nem tudom, mit tegyek.
15. reload (válaszként erre: 13. - Karcsú én)
2012. márc. 5. 17:45
Akkor mi a probléma? Ha ilyen sima ügy, szerintem meghívhatod, vagy mittudomén XD Az előbb azt írtam te ne hívd meg, de így azért más. Én megkérdezném a fiamat, hogy zavarná-e, ha Józsi elkísérne engem a diplomaosztóra? Ha jó a viszony, a fiam biztos azt mondaná, "miért is zavarna?" :)
14. a14deb9047 (válaszként erre: 13. - Karcsú én)
2012. márc. 5. 17:44

Akkor tulajdonképpen nincs is probléma.

Mindenki tud a helyzethez méltóan intelligensen, kultúráltan viselkedni.

2012. márc. 5. 17:41
Annyi háttérinformáció még szükséges, hogy kb. 18 éve elváltunk, a sebek begyógyultak, és mindenki képes emberi módon viselkedni, senki nem rontaná el a gyermek "nagy napját", de még ha nem lenne nagy nap, akkor is mindenki normálisan, emberi módon viselkedne. A fiam és a barátom viszonya jó, a közöttem és az exanyósom-exsógornőm között is, és a mi oldalunkról is "kompánia" jön (nagyszülők), de azt az egyszerűség kedvéért nem említettem.
12. reload
2012. márc. 5. 17:38
Ja és zsoficával is nagyon egyet értek, ha már úgy alakul akkor igenis kutya kötelessége mindenkinek eltűrni a másikat, hisz az a nap nem róluk szól. (ez nem szorosan a témához, csak mint vélemény :) )
11. reload (válaszként erre: 1. - Karcsú én)
2012. márc. 5. 17:37

Szia!


Szerintem te semmiképp ne hívd meg. Ez a fiad nagy napja, neki kell eldönteni hogy kivel akarja megosztani és mivel diplomaosztóról van szó, már nem 10 éves a "gyerek". Arról nem írtál, hogy a pároddal milyen viszonyban van a fiad, illetve hogy az apja élettársával... Vagy hogy is van ez, hogy arról az oldalról egy egész kompánia érkezik?

10. d84afa853b (válaszként erre: 9. - D84afa853b)
2012. márc. 5. 17:26
Én a magam esetéből indultam ki.Én a gyermek voltam anno egy ugyanilyen szituációban és elvártam, hogy a család megemberelje magát ezen a napon, mert ez nekem fontos.
9. d84afa853b (válaszként erre: 1. - Karcsú én)
2012. márc. 5. 17:23

Szia!

Szerintem, mivel ez a fiad diplomaosztója, ezért ő neki kell meghívnia rá a vendégeket.

Neki kell eldöntenie kit lát vendégül a nagy napon és kit nem.Ha neki ez magától nem jut eszébe, akkor jelezd felé, hogy ideje lenne ezen elgondolkodnia.Finoman említsd meg neki a párodat is , meg az esetleges kellemetlenséget is ( már ha beszélhetünk ilyenről ).Érthető ha azt szeretné, hogy az édesapja, a nagyszülei jelen legyenek ( nem tudom milyen a viszony ). Esetleges feszültséggel nem szabad ezt az eseményt elrontani.

2012. márc. 5. 17:22
bocs benéztem:))miért ne?A társad
7. karcsú én (válaszként erre: 6. - F969d06d2a)
2012. márc. 5. 17:21
Nem a gyermek apjára vonatkozott a kérdésem, hanem az én barátomra, aki nem apja a gyereknek, hanem az ő kb. 16 éves korában került csak képbe.
6. f969d06d2a (válaszként erre: 1. - Karcsú én)
2012. márc. 5. 17:20
Nos ha az én exem figyelemmel kísérte volna a gyerek sorsát,normális apa lett volna,akkor azt mondom ott a helye.De ha csak annyiba teljesült ki az apaság megcsinálta, vagy csak fizetett utána akkor, nincs ott keresni valója.
2012. márc. 5. 17:18

Érdekes családi felállás...

Ha ott lesz a volt férj a társával, te is viheted a tiédet... Az a kérdés, a fiad mennyire örülne az ilyen "összejövetelnek"... Persze azért örülhetnek az ünnepeltnek.

Sajnos nálam bizonyos dolgok nagyon kockásak...

Így csak a legszűkebb családi kör - "utánfutók" nélkül. Más kérdés, milyen a baráti kapcsolat közöttetek. Ez nekem már sokkkkkkkkk lenne:D

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook