Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért van az, hogy az összes olyan akit személyesen ismerek és PCOS-tól szenved sikerül teherbe esni, nekem meg nem? fórum

Miért van az, hogy az összes olyan akit személyesen ismerek és PCOS-tól szenved sikerül teherbe esni, nekem meg nem? (tudásbázis kérdés)


1 2
2012. nov. 14. 22:30

Egy rokon témában tettem éppen be

a napokban leltem rá

Hölgyek, talán érdemes lenne érdeklődni

[link]

2012. nov. 14. 13:22
Szerintem ennek is vannak fokozatai, pl. egyik ismerősömnek semmi gondja nincs - kb. ugyanolyan BMI-indexe van, mint nekem - én meg rettenetesen szőrösödök + mensi gondok.. Lehet, hogy egyéni adottságokon túl attól is függ, hogy mennyi ideig nem "kezelték" sehogyan sem..
2012. nov. 14. 11:32
nem vagy egyedül, nekem is mindenkim körülöttem babás lett csak én nem
37. ZOrsi
2012. márc. 10. 15:56
PCO-m van.10 év után született meg a lányom,akkor már volt egy 15 éves fiam.Meg kell találna a legjobb orvost aki segíteni tud és akiben megbízol.
2012. márc. 6. 10:01

Akkor a férjed miatt szeretnél annyira babát.

Mert azért Áginak igaza van abban, h az elsőért való küzdelem nagyon borzasztó. Én is átéltem anno és rettenetes időszak volt.


A másodikért is megküzdöttünk, de az már korántsem annyira volt keserves, mint az elsőért.


Gondolj bele, az évekig tartó reménytelenség, folyamatos sikertelenség, rengeteg negatív teszt és a félelem, h talán sosem lehet gyermekünk, szinte elviselhetetlen!

A másodiknál már azért tudjuk, h van egy gyermekünk, van kiért élni és ha a Jóisten nem ad többet, akkor is van értelme az életünknek.


Annyi, h ha a párodnak nincs gyermeke, akkor természetesen meg akarod neki adni ezt az örömöt, de nem szabad így magad alá zuhanni, mert annál nehezebb a teherbe esés.

2012. márc. 6. 07:36

Elég szomorú, hogy ez a bicskanyitogató. Szép kis mondtat volt ez.!

De tudod mit? Senki nem hívott téged ide beszélgetni, senkinek semmi köze hozzá, hogy hanyadik gyerekért küzdünk,ha első ha 3. igyis ugyis megviseli az embert. A férjemnek még nincs gyereke, igaz nekem a 3. lenne,szóval ha számodra ez a bicskanyitogató akkor sok keresni valód itt incs.

sZERVUSZ

2012. márc. 5. 21:14
Azt nem mondtam, elhiszem hogy neked is rossz és nagyon vágysz egy harmadik gyerekre, de tudod ha mi birjuk tartani magunkat és kibirunk kelni az ágybol több év sikertelenség után is akkor nem hiszem hogy neked ennyire magad alatt kéne lenned. Márcsak a két gyereked szempontjábol sem hagyhatod igy el magad. Természetesen lehetsz elkenödve és lehetsz szomoru és persze bosszanthat hogy mért nem sikerül de azt tulzásnak tartom hogy nem birok kikelni az ágybol stb és hidd el hogy azoknak akiknek évek ota az elsö sem sikerül, igenis bicskanyitogató ez.
2012. márc. 5. 20:28
Értem. Szóval mivel nem az elsőért megy a harc már nem is olyan... És ez az egész csak azoknak rossz akik az első ért szenvednek.
2012. márc. 5. 19:08
Ja és a fél életünket szerintem oda adnánk érte igy utolag ha spontán elsöre sikerült volna.
2012. márc. 5. 19:03
Nagyon sokunknak az elsö nem akar sehogy össze jönni, nem hogy a harmadik...
2012. márc. 5. 17:09

nem az elő.

3.at szeretnénk. első kettő azonnal sikerült spontán.

egyik 4lesz nyáron másik 6 decemberben. elük nem volt még gondom, a 2. szülés után lett ez a hormonproblémám.

2012. márc. 5. 17:08

pajzsmirigyem mindig normális 0,9 az érték a doki szerint a legideálisabb ha babát szeretnék.

volt magas a prolaktinom de bromo rendbetette és elmult a tejcsorgás.

a többi hormonom meg 1:9 arányú mármint az fsh és lh


Mit kezeltek eddig rosszul????Mit nem csinált jól a doki?

Ahhoz járok már több mnt egy éve aki a két emlitett nőnek is az orvosa, plusz van még egy akiről tudom, hogy ez a baja és neki is ő az orvosa és neki is sikerült.

28. kiraanyu (válaszként erre: 24. - Dcbc0b4041)
2012. márc. 5. 15:22
Ezek a ciklusok meg túl rövidek voltak, tehát valami nem stimmel. :-(
27. kiraanyu (válaszként erre: 24. - Dcbc0b4041)
2012. márc. 5. 15:22

Ha továbbra sincs spontán normális ciklusod, akkor valami nem jó. Vagy nem elég a gyogyi, vagy valami más hormon.

Azok rendben vannak? Pajzsmirigyed?



Első babát szeretnétek?

26. Molyka (válaszként erre: 24. - Dcbc0b4041)
2012. márc. 5. 15:17
szerintem rossz helyen voltál idáig. Komolyan a bmc-t javaslom, engem ott tettek rendbe! A kisfiam a 4. inszem előtt sikerült spontán, nem kellett hozzá még kezelés se! :)
2012. márc. 5. 15:16
egészséges cuccokat eszek, csak tk és diabetikus márha eszem egyáltalán:( totál kivagyok :(
2012. márc. 5. 15:14

Volt tavaly egy fél év amikor nem volt időm foglakozni a dologgal és nem is agyaltam rajta és mégsem sikerült akkor sem.

Magától nincs ciklusom csak ha gyogyival meghozzák.Pontosabban volt tavaly 3 mensesem spontán, 27-24-23 napra és utána nem jött meg magától egyszer sem.

23. Molyka
2012. márc. 5. 15:11
Beállítják rendesen az inzulinodat, megnézik hogy átjárható-e a petevezetőd és merionallal kezelnek vagy a másik... nem emlékszem a nevére. Tisztább anyag. :) 2-3 naponta nézik a peteérést hogy áll, az alapján kapod a szurikat. Ha ciszta van, akkor nem akkor derül ki, hanem menet közben...
2012. márc. 5. 15:11

A 14. hsz-t olvastad?


Első baba lenne?

2012. márc. 5. 15:09

Ja, és nem ennyire rágörcsölni! Tudom, ez nehéz. Én is túl vagyok sok mindenen, próbálkozás, inszem, hsg, folyamatos sikertelenség....


Nekem sok idő kellett, h végre kikapcsoljak, lemondjak egy időre a babprojektről. Terveim voltak, dolgoztam, tanulni akartam, a dokimmal kitaláltuk, h hogyan tovább inszemek után...stb és akkor spontán sikerült!!!!


Szurkolok Neked is!

20. dcbc0b4041 (válaszként erre: 18. - Molyka)
2012. márc. 5. 15:08

mit tudnak még adni ezeken kivül amit most kapok/kaptam?

Valami még hiányzik a kezelésből?

19. dcbc0b4041 (válaszként erre: 15. - Böbusz)
2012. márc. 5. 15:07
Fogytam 8kg-ot, tőbb nem megy le, rendes cuccokat eszek, betartom a diétát nagypon odafigyelek,és mégsem sikerül.
18. Molyka (válaszként erre: 16. - Dcbc0b4041)
2012. márc. 5. 15:07
a bmc-be menj, ott segítenek. :)
17. Molyka
2012. márc. 5. 15:06
A clostibegytet nem is szedhetik pco-s betegek, csak a merional injekciót kaphatjuk. Van akinek a clostitól sikerült a baba, de el is ronthat mindent. Hova jársz kezelésre?
2012. márc. 5. 15:06

Az a két lány akiről beszéltem, egyik egyáltalán nem szedett met-et és két gyereke is igy lett, most született a második, a másik lány meg ugyan ugy volt mint én hogy műteni akarták, de ő nem hagyta , nem szedett met-et ő sem és lassan szül ő is:(


Menjek el egy meddőségi központba? pl kaáli? Ők segitenek? Vagy hova menjek? Vagy jó amit adnak itt nekem csak lehet meg kéne műtsenek?

2012. márc. 5. 15:06
És be is tartod a diétát? Fogytál? Egészséges cuccokat eszel?
14. kiraanyu (válaszként erre: 11. - Dcbc0b4041)
2012. márc. 5. 15:05

Sztem hagyni kéne a hormonokat egy kis ideig és megnézni, van-e spontán ciklusod??

Ha van, akkor ok ha nincs, akkor viszont valami difi van, amit ki kellene vizsgálni. (pl.nem elég a met, szigorúbb diéta, csak tk. ételek, vagy más. pl. pajzsmirigy)

13. c3f39fd03b (válaszként erre: 7. - Dcbc0b4041)
2012. márc. 5. 15:05
Lehet,hogy pont az a gond,hogy lelkileg ennyire magad alatt vagy,és rágörcsölsz azzal is,hogy mindenki más szül rajtad kívül.Próbálj kicsit megnyugodni,szerintem ez is sokat számít.
2012. márc. 5. 15:03

Sajnálom!! :-(

A kezelés az jó és ha a diétát rendesen betartod és elegendő metformint szedsz, akkor sikerülnie kell!!!!

2012. márc. 5. 15:02

volt már vagy 5 clostis hónapom 3-7. napig 2x1 , egyszer sem lett belőle még egy db aprócska tüszö sem. Volt egy hónap merional+closti hónap, abból meg mind2 oldalon 2 nagy cisztám lett, meg kellett repeszteni, hogy ne ragadjon bent.

Aztán volt már csak merional, ebből lett egy ciszta meg egy nyamvadt 13milis tüsző. Ezut is megrepesztette, ma vagyok a 13. napon a repesztés után és negativ a tesztem.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook