Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Milyen erősségű kontaklencsére lehet szükségem? fórum

Milyen erősségű kontaklencsére lehet szükségem? (tudásbázis kérdés)


1 2
2012. nov. 23. 19:53
Szerintem ha nagyon nem bírja a kontaklencsét a szemed, akkor válts vissza szemüvegre. :)
2012. nov. 23. 19:10
hagyd a kontaktlencsét! a monokli az új szexi!
2012. nov. 23. 17:29
Nekem is a folyadékkal volt gond, most egy Ultra silk nevűt használok, ezzel nem szárad ki a lencse.
2012. nov. 23. 17:16
A szemcsepp hosszú távon nem jó megoldás. Nekem is száradt a szemem a lencsétől és elég sok falytát ki kellett próbálnom, míg megtaláltam a megfelelőt. Nekem az Acuvue oasys vált be. A szemészem még azt mondta nekem, hogy az sem mindegy milyen ápoló szert használok a lencséhez. A Solo care aqua-t mondta nekem, ami nedvesebben tartja a lencsét, mint a többi fajta.
38. psiche (válaszként erre: 35. - Kicsibie)
2012. nov. 23. 17:09
a szemcsepp vagy műkönny tényleg sokat segít, de nem szabad túlzásba vinni, mert könnyen hozzászokik a szem... Én az első pár hétben naponta csak néhány óráig, majd fokozatosan egyre hosszabb ideig viseltem, ez lehet, hogy neked is segítene! :) ne add fel!
2012. nov. 23. 11:46
Szerintem is próbálj ki egy másik típusút, mert valószínűleg a szemed számára egy lágyabb lencse a megfelelő, amelynek nagyobb a víztartalma. Én is kontaktlencsét hordok és kezdetben nekem is voltak hasonló problémáim. Nekem akkoriban az Aquify szemcsepp is segített, amelyet kimondottan kontaktlencsét viselőknek ajánlanak.
36. secret! (válaszként erre: 35. - Kicsibie)
2012. nov. 23. 08:53
Beszéld meg az optikussal aki ezt a tipusú lencsét adta, vannak különböző fajták, lehet, hogy neked ez nem a megfelelő.
2012. nov. 22. 22:19
sziasztok! egy hónapja hordok kontaktlencsét,naponta kb 8órát van benn, de még mindig nem szokta meg a szemem. Homályosan látok vele és a szemem is kiszárad...Érdemes még próbálkoznom vele? Mit tehetnék, hogy javuljon a helyzet?
2012. márc. 7. 08:33
Nekem normál lencsém van nem színes!!És az úgy van ahogy én írtam,de ilyen hülyeségen nem fogok veszekedni!
33. Jacques (válaszként erre: 28. - Bea0124)
2012. márc. 7. 06:34

Úgy van, ahogy virág32 is írta. Az egy hónapos lencse dobozában tényleg 3 darab van, legalábbis azokban a színesekben, amit én vettem. Szóval értem én, hogy ilyen esetben két dobozzal, vagyis 6 db lencsét kell venned, hogy 3 hónap legyen az ideje, de mi van akkor, ha egyforma a szemem? Akkor van 1 db felesleges lencsém. Ez mondjuk akkor gáz, ha nem tetszik a szín, amit vettem (mert nem olyan, mint a katalógusban), de kénytelen vagyok újabb dobozzal vásárolni.


Ami most nekem van, az fekete, persze nem a durva fajta. Csak a széle fekete, és az írisznek megfelelő fekete cirkák vannak benne. Így jó átmenetet képez a kék szememmel. Az ára pedig: nemzetközi aukciós oldalról veszem, postaköltséggel együtt az 1 pár 3 hónapos 7000 körül volt. Amit utoljára vettem Mo.-n Visi@nt, a 3 db 9500 volt, vagyis 3 hónapra 19000. Gondolom, függ a bolttól is, mennyit tesznek rá, de...

2012. márc. 5. 09:09
Nekem mindig negyeddel gyengébbet ad, mint a szemüvegem dioptriája.
2012. márc. 5. 09:09
Az én napi lencsémben 30db van!A havi lencséből 3havi adag van egy dobozban így 6db!
30. virag32 (válaszként erre: 28. - Bea0124)
2012. márc. 5. 09:03
Te napi lencséről beszélsz,abban kétszer harminc db.van.De a havonta cserélendőben tényleg 3 db.van,nyilván,hogy két csomagot kelljen venni(természetesen akkor,ha egyforma lencse kell a két szemedre.)
29. melindike (válaszként erre: 1. - Sacarnes)
2012. márc. 5. 08:50
Mindenképpen menj el egy szemészhez, optometristához majd ő megvizsgál és ad megfelelő lencsét.
28. Bea0124 (válaszként erre: 26. - Jacques)
2012. márc. 5. 08:27

Szerintem itthon is rengeteg féle van!

Ezt a 3darabot egy csomagba nem értem!


Én napi lencsét egy dobozzal vettem abba 30db-volt!

A 3havi lencsében értelem szerűen 6!


Ezt már nem neked!Meg ha nem egyforma dioptriás a szemüveged akkor természetesen a kontaktlencséd sem lesz az így dupla doboz lencsét kell venni!

2012. márc. 5. 08:23

Én tavaly voltam először kontaktlencse végett optikába!Szemüveget is cseréltettem!

A kontaktlencsét csak úgy rendelik meg hogy előtte megvizsgálják a szemet úgy ahogy már lentebb is írták!Én kaptam ingyen egy havi lencsét (ezt is meg kellett rendelni)ott kellett lennem egy kicsit míg megmutatják hogyan kell berakni meg kivenni,ezt próbálgatnom kellett!Majd elengedtek,és amikor vissza mentem 1hónap múlva akkor is kérdezték hogy jó-e nem fáj szem.....és meg nézték akkor is a szemem!


És utána rendelhettem meg a többit!Rendeltem 1havit meg 30db-os napi lencsét!

A kontaktlencse folyadékját legjobb naponta,de 2naponta is lehet cserélni a szemész mondta!

Ja és nekem ugyan olyan dioptriás mint a szemüvegem!


Jövő hétre már nem fogsz tudni kapni!

26. Jacques (válaszként erre: 8. - Sacarnes)
2012. márc. 5. 07:16

Sokat számít a szemed és a lencse görbülete is. Ha mondjuk bemész a boltba, veszel egyet találomra, lehet, hogy nagy lesz a szemgörbületedhez, és akkor csúszkálni fog minden pislogásnál. Ha kisebb, az meg rémálom. Nemcsak a dioptriának kell stimmelnie, a görbület is legalább olyan fontos, ezt pedig csak optikában/orvosnál mérik be.


Én évekkel ezelőtt azt csináltam, hogy egy optikussal bemérettem a szemem, onnan megrendeltem az 1. havi lencsét, utána pedig magam jártam boltokba az adataimmal. Most pedig már az eb@y-ről rendelem. Hozzáteszem, színes kontaktlencse, 3 hónapos, és olcsóbb, mint itthon 3 db 1 havi (ja, mert itthon 3 db-ot tesznek egy csomagba, hogy vegyél még egy csomaggal). Ráadásul itthon elég szegényes a választék is.

25. virag32 (válaszként erre: 24. - Bori1204)
2012. márc. 4. 22:51
Úgy is kell,ez az előírás.Másfél hét,jesszus,mi lehet abban a folyadékban,mindennapos lencsehasználat közben...
2012. márc. 4. 22:25

Nekem 0,5 dioptriával gyengébb lencsét írtak fel. Azóta a szemüvegem dioptriájával megegyezik a lencsémé.


Minden este cserélem a folyadékot. 12 éve hordom a kontaktlencsét, de mindig friss folyadékba tettem bele használat után.

2012. márc. 4. 22:17
Mindig friss folyadékba kell visszarakni a lencsét.
22. virag32 (válaszként erre: 21. - Marcsykaa)
2012. márc. 4. 21:53
Ha napona cseréled a lencsét,naponta kell a folyadékot is.Csoda,ha eddig nem gyulladt be a szemed.
21. Marcsykaa (válaszként erre: 20. - F624cfc9cc)
2012. márc. 4. 21:46
Minden nap folyadékot cserélsz? Csak mert én kb 1,5 hetente szoktam:D Az baj?
2012. márc. 4. 21:33

-1,75 és -2,75-ös erősségű szemüvegem volt/van,és mikor kontaklencsét csináltattam,az is ilyen erősségű lett.


Amúgy szerintem nem nagy kunszt megtanulni a használatát,12 éves korom óta van,2-3 napig nehezen ment a berakás,amikor kiveszem a tokból látom,hogy rendesen van-e vagy kifordítva.Este folyadékot cserélek,tiszta kézzel kiveszem,berakom a tokba,reggel tiszta kézzel rárakom a szememre,ennyi,soha nem volt egy gyulladásom se.

2012. márc. 4. 21:20
Másik meg, hogy nem olyan egyszerű ám azt megtanulni ki-be tenni... Nekem ár nem mutatta meg a szemész, mert addigra már lusta voltam visszamenni, így itthon magamtól kb fél napig azt gyakorloltam. És ugye az sem mind1, hogy rendesen van e a lencse, vagy épp kifordítva, mert akkor homályosan látsz vele, vagy bök... Nem egy egyszerű művelet ez na... Nagy higiéniát igényel, óvatosságot...
2012. márc. 4. 21:15
Nem egyforma, nekem a kontaktlencsém gyengébb mint a szemüvegem, mivel a kontaktlencsét nem tudják úgy korrigálni, mint a szemüveget. Mindenféleképpen szemész kell hozzá, mert nem mindegy hogyan fekszik a szemedre, cilinderes e vagy sem, és ilyenek. Én biztosan nem merném bevállalni csak úgy, hasraütés szerűen a boltba megvenni... Menj el a szemészetre, és lehet hogy azonnal adnak neked próbalencsét, ami lehet hogy ingyenes is..
17. secret! (válaszként erre: 14. - Virag32)
2012. márc. 4. 21:14
Így van, azért írtam, hogy általában. Egyénfüggő.
16. Bcicus (válaszként erre: 1. - Sacarnes)
2012. márc. 4. 20:51
Nem egyforma kell, de ez egyénenként változik, hoyg kinek milyen. AZ orvos majd megmondja.
2012. márc. 4. 20:50
Szerintem amúgy attól is függ, hogy mínuszos vagy plusszos-e a szemüveg.
14. virag32 (válaszként erre: 12. - Secret!)
2012. márc. 4. 20:49

Hát, én eléggé rosszul venném, ha -2.0-s erősségü szemüvegem lenne. :))


Nekem pont olyan lencse a tökéletes, amilyen a szemüvegem. Lehet,hogy embere válogatja.

13. mamuci
2012. márc. 4. 20:45
Nekem a lencse erősebb mint a szemüveg.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook