Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Bölcsességfog, állkapocs fájdalom fórum

Bölcsességfog, állkapocs fájdalom (beszélgetős fórum)


11. emi1206 (válaszként erre: 10. - Emi1206)
2012. márc. 3. 12:11
Ja meg még azt tanácsolta a doki, hogy erősebben dörzsöljem a fogkefével az ínyemet a bölcsességfogaim körül.
10. emi1206 (válaszként erre: 8. - 08267766b2)
2012. márc. 3. 12:07
Nem biztos, hogy húzni kell. Nekem egyszerre nőtt a jobb alsó és a felső is. Iszonyatosan fájt, de mivel mindenféle rémtörténeteket hallottam a bölcsességfog kihúzásáról, így nem mertem el menni dokihoz. Aztán mikor már 3 hete fájt és aludni, enni alig tudtam, akkor elmentem. Megnézte, kb. fél perc volt, írt fel antibiotikumot, azt 1 hétig szedtem, azt mondta a doki, hogy ha 1 hét múlva is fáj, akkor menjek vissza, mert akkor lehet ki kell húzni. 2 éve volt, de azóta sincs bajom vele. Na ezért paráztam meg szenvedtem 3 hétig. :))
9. Zitácska89 (válaszként erre: 8. - 08267766b2)
2012. márc. 3. 12:05
A harmada volt kint. 20 perc volt, de kijött. Én utána lepihentem kicsit, mert hőemelkedésem lett, de még aznap este mentem dolgozni. Beszélni tudtam ugyan, csak fájt, enni nem nagyon tudsz utána. Ha egyik nap megcsinálják, szerintem másnapra már jó lesz. Csak ne lógasd le, sztem csak akkor vérzik. Vagy ha szívod. Rózsaszín algoflex kúra és már mehetsz is dolgozni :) Inkább menj el amíg nem késő, mert ha nagyon begyullad, sokkal rosszabb.
8. 08267766b2 (válaszként erre: 7. - Zitácska89)
2012. márc. 3. 11:57
És neked már kint volt a bölcsesség vagy hogy húzták ki?Utána rendesen tudtál beszélni?Hétfőn lehet elmegyek a fogorvoshoz megkérdezem mennyi lenne.Meg mivel nehéz fizikai munkát csinálok az nem baj?Nem fog esetleg bevérezni a megerőltetéstől?Mert most nem mehetek el betegállományba mert rögtön kirúgnának.
2012. márc. 3. 11:39
Nekem úgy szokta, hogy fáj vagy 2 hétig (akkor nő), aztán pár hónapig semmi. Majd megint rázendít. A bal alsó volt nekem is bibis, 6 éve kezdett el nőni, 5 éve megnézettem, azt mondta a fogdoki, hogy nincs elég helye, az állkapcsomba akar belenőni. Akkor jó ideig nem fájt, majd 1 éve másfél hét szenvedés után elmentem ismét fogászatra, onnan azonnal elküldtek szájsebésze, mondván a bölcsességfog hozzájuk tartozik. Kihúzták. Nem volt kellemes, utána még fájt egy ideig, de jobb, mintha évekig kínlódnék vele. Am ha pesti vagy vagy a közelben élsz, menj be a Semmelweis-re, ingyen csinálnak mindent(nem esztétikait), mert bemutatják a tanulóknak.
6. 08267766b2 (válaszként erre: 5. - Bnedora)
2012. márc. 3. 11:38

Köszi és tudom csak legalább tudjam mi lehet és esetleg el fog-e múlni.Volt már olyan hogy fájt de 1 nap után semmi bajom sem volt.

Márc 1 -től vagyok bejelentve lés remélem hogy jövő hónapban majd el tudok menni dokihoz , de addig kéne valami megoldáss.

5. bnedora (válaszként erre: 3. - 08267766b2)
2012. márc. 3. 11:35
Oké, de interneten keresztül sem lesz jobb. Amúgy jobbulást!
2012. márc. 3. 11:35

Menj el dokihoz. Nekem sem jött ki rendesen mert nem volt elég hely neki. Ugyanígy egyik percről a másikra iszonyatosan fájt, nem is tudtam mi fáj igazából mert még sosem éreztem ilyet.

5 nap múlva kihúzták és még élek! :D

Ne félj! Csak nézesd meg mindenképpen!!! :*

2012. márc. 3. 11:34
Mert nem tuok menni mivel nem volt bejelentett munkahelyem és nem fizettem magam után semmit ezért drága lenne minden orvosi kezelés.
2012. márc. 3. 11:33
Bocsi, de ha 5 napja fáj, miért most, szombaton kérsz tanácsot, miért nem mentél el fogorvoshoz.
2012. márc. 3. 11:32

Az alsó fogsorom bal hátsó részén az utolsó fogam mögötti (ami a bölcsesség lenne, de nem nőt ki) részen kellemetlen fájdalmat érzek. Végülis a fog helye után már egyből jön ez a függőleges rész.

Már legalább 5 napja fáj és nem akar múlni.Mitől lehet ez???Mit csináljak vele mert szinte már enni sem tudok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook