Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Iskolai fegyelmi tárgyalás fórum

Iskolai fegyelmi tárgyalás (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
119. 388b941089 (válaszként erre: 113. - 2c8b615588)
2012. márc. 9. 09:14
A határozat mindig megvan előre... :)
118. Aktucs
2012. márc. 8. 20:41

Holnapra szabadnapot kapott. Igazolom a napját. Így megússza azt az osztályfőnöki órát, amin ő lenne pellengérre állítva. A jövő hét rövid hét, utána meg talán jegyzőkönyv nélkül jutunk is valamire.


Talán annyiban haszna is lesz a dolognak, hogy érzi azt, hogy vele vagyunk, kiállunk mellette, annak ellenére, hogy tudjuk, hogy ő sem angyal, és azt gondolom, hogy a szülő-gyerek kapcsolatnak ez jót fog tenni.

117. 2c8b615588 (válaszként erre: 91. - Aktucs)
2012. márc. 8. 17:37
Ez is igaz: sokszor el van várva,hogy mindent tudj, csak éppen abban nincs segítség,hogy hogyan.
116. 2c8b615588 (válaszként erre: 86. - Zebracsikó)
2012. márc. 8. 17:35
Már nem lesz. Már van. Szerencsétlen. Remélem kiheveri :(
115. 2c8b615588 (válaszként erre: 85. - Aktucs)
2012. márc. 8. 17:34

Nem , nem a büntetés a fontos, hanem a személyes példamutatás. És ha Ti jó példát mutattatok, akkor részetekről minden megtörtént, aminek meg kellett történnie.


Az a baj,hogy még mindig gyerekcipőben jár a viselkedészavaros gyermekek "kezelése", és egyáltalán: nagyon hátul vagyunk az elfogadásban is.Valahogy az emberek többsége nem ismeri, és nem is hajlandó megismerni a "más" fogalmát, sokak tudatában a "más" a "rossz" szinonímája. Itt a gond :(

114. 2c8b615588 (válaszként erre: 84. - Aktucs)
2012. márc. 8. 17:28

Hát igen, elég durva, hogy egy olyan gyermekkel kívánnak példát statuálni, aki nem tehet a viselkedéséről. Nálunk megszaporodtak egy fél éve a kirúgások, de eseteinkben nagyon problámás (néha már másokra veszélyes) gyerkőcöket távolítottak el. Nem hinném, hogy gyermeked közveszélyes volna.


Nem csodálom, hogy nem kísért el a srácod.


Így van, a beszélgetés nem egyenlő a szemtelenkedéssel. De amúgy meg minden kamasz hajlamos a szemtelenkedésre, ez korral jár, és ezt az őt tanító pedagógusoknak tudniuk kellene. Meg sok szemtelenkedés inkább csak afféle csibészkedés. Én ilyenkor mindig csak "ejnyebejnyésen" mosolygok rájuk, és szemtelenkedéseik nem is fajulnak el.

113. 2c8b615588 (válaszként erre: 82. - Aktucs)
2012. márc. 8. 17:17
Hát ez durva. De sajnos sokszor tényleg előre megvan a határozat, csak "kell a körítés".Sok sikert!
2012. márc. 8. 14:22
Teljesen felháborító ez az egész.
111. 388b941089 (válaszként erre: 110. - Aktucs)
2012. márc. 8. 14:07
ja értem, akkor sok szerencsét tényleg!
110. Aktucs
2012. márc. 8. 14:00
De, elmondták, hogy mi lehet a büntetetés, meg hogy a szóbeli ítéletet még a tantestület elé viszik, akik még akár súlyosbíthatják, akár enyhíthetik. Ennyit mondtak.
109. 388b941089 (válaszként erre: 108. - Aktucs)
2012. márc. 8. 13:49
nem tájékoztatttak titeket az eljárás menetéről?
108. Aktucs (válaszként erre: 105. - 388b941089)
2012. márc. 8. 13:41
Nem kaptunk még papírt, csak szóban ítéletet hirdettek. Ezt még a tantestület súlyosbíthatja vagy enyhítheti. (Mondjuk ezt sem értem, de mindegy)
107. Aktucs (válaszként erre: 106. - Derintini)
2012. márc. 8. 13:34
:)
106. derintini (válaszként erre: 95. - Aktucs)
2012. márc. 8. 12:36

Irtam, nem ellened vagyok, csak szeretek tisztán látni.


Ha a tanárok ellensége vagy , abban támogatlak.

A pedagógust viszont ne bántsd-kevesen vannak és védett "állatfaj"...

105. 388b941089 (válaszként erre: 102. - Aktucs)
2012. márc. 8. 12:32
Igen, bocsi, rosszul emlékeztem, mert felsőoktatásba ez az 1. szankció...Ha megvan a határozat és átküldöd nekem szívesen segítek megírni a fellebbezést. Mert itt nekem jogilag valami nagyon nem klappol...a határozatban milyen indoklást írtak? felhívták a figyelmet a jogorvoslat lehetőségére?
104. 388b941089 (válaszként erre: 102. - Aktucs)
2012. márc. 8. 12:29
Nna akkor viszont ezt támadd meg!!! Azt hogy eljárási hibát követtek el!
103. 2a69f78972 (válaszként erre: 102. - Aktucs)
2012. márc. 8. 12:04
Együtt érzek veled! Jó Édesanya vagy!
102. Aktucs
2012. márc. 8. 11:21
Nem a legenyhébb, a második. És felcserélték a sorrendet. Most volt tárgyalás, két hét múlva beszélgetünk a megoldásról...
101. 388b941089 (válaszként erre: 99. - Aktucs)
2012. márc. 8. 11:01

Két hét múlva lesz a tárgyalás? Szurkolok nektek, ez nem lehet egyszerű.


Figyi, a szigorú megrovás a legenyhébb büntetés... ezt csökkenteni, vagy visszavonni szerintem nem fogják, bár ne nekem legyen igazam. Csak egy újabb hercehurca lenne ez nektek, hidd el. A határozatot már írásba is foglalták vagy majd küldik?

100. Aktucs (válaszként erre: 98. - Trapiti)
2012. márc. 8. 10:52

Pont ez volt bennem, hogy érezzék, hogy nem hagyom bántani.

De az való igaz, hogyha sikerülne valamiféle együttműködést kialakítani, az fontosabb lenne, mint az "igazunk". Rontani nem akarok a helyzeten, ha javítani nem tudok. Át kell ezt gondolni, de kell hozzá néhány nap, hogy megnyugodjak.

99. Aktucs
2012. márc. 8. 10:44
Szerintem nem fogják hatályban tartani, már csak azért sem, mert a több ponton is jogos törvényességi kifogásom van. De megvárjuk a két hét múlva esedékes beszélgetést, és az alapján átgondoljuk, hogy mi legyen. Ha hajlandóak együttműködni a megoldás érdekében akkor nem csinálunk semmit.
98. trapiti (válaszként erre: 95. - Aktucs)
2012. márc. 8. 10:29

Sajnálom :(((((

SZerintem a helyedben én is fellebbeznék, még ha valószínűleg tényleg nem fognak változtatni, de legalább érezzék hogy nem hagyod magad és a gyereket.

2012. márc. 8. 09:40
Szerintem ne fellebbezz. A jogorvoslati bizottság hatályában fent fogja tartani az I. fokú határozatot, felesleges kör.
96. 388b941089 (válaszként erre: 82. - Aktucs)
2012. márc. 8. 09:38
ja látom... a naplódban kérdeztem
95. Aktucs (válaszként erre: 94. - Derintini)
2012. márc. 7. 21:12

Őszintén, leszarom, hogy törvénytelen-e. Tudni akartam, hogy mi folyik ott. Megtudtam. Utána töröltem a felvételt. Ennyi. És sürgősen elhoztam onnan a gyerekem.


Nem, nem keresem másokban a hibát. És igen, mindent megtettem, amit munka mellett egy kisvárosban megtehetek. Azért dolgozom ott, ahol dolgozom, hogy legyen rá időm, bár utálom a munkahelyem és lett volna más lehetőségem, csak messzebb.

Helyben nincs szakember, csak az iskolai. Máshova nem tudom behordani ingyen sem, azt meg hogy fizetős fejlesztésre járjak vele akárhová, sajnos nem engedhetem meg magamnak. (láttál már árakat, mert én utánanéztem, óránként 6-8-12 ezer Ft)


Szinte minden nap tanulok vele. Elolvastam mindent, amit a figyelemzavarról találtam, próbálok segíteni úgy, ahogyan tudok, egyetlen szóra szaladok a tanárokhoz, beszélgetek a gyerekkel. Mellesleg nem szokott tőlem kritikát hallani a tanárokról.


Nem hibást keresek, megoldásokat. Biztosan én is hibás vagyok, csak nem tudom ennél jobban csinálni.


Egyébként meg hülye hisztis szülő is vagyok, a tanárok ellensége.

2012. márc. 7. 20:50
A diktafonos sztorit nem is minősitem...arról nem is beszélve, hogy törvénytelen.
93. derintini (válaszként erre: 91. - Aktucs)
2012. márc. 7. 20:48

Aktucs:

Nem szeretnélek megsérteni-ezért ezt nem is teszem.

Csak leirom a véleményem.

Én úgy érzem - az eddig olvasottak alapján, hogy neked csak és kizárólag a külső körülményekben van a hiba - rossz a tanár, rossz az iskola,rossz a másik gyerek, pedagógusi hibák stb-stb.

Nem szeretem az alábbiakat, de Rákérdezek.

TE mindent megtettél azért, hogy a gyermekednek jobb legyen?

Miért nem néztél utána TE, hogy mivel tudod segíteni a gyermeked? Utánanéztél szakember(ek)nek ezügyben, ha nem vagy megelégedve a tanáraival? MIért várod el, hogy megmondják neked, TE mit tegyél-miért nem lépsz Te?

HA mindent körbejártál, mindent megpróbáltál, többet nem tudtál tenni és ez a helyzet, akkor megértelek.

HA azonban nem, akkor nem.


Könnyű külső okokra kenni hibáinkat, mintegy felmentést várva (magamról beszélek!). Hogy legyen ürügy, mit miért nem teszünk meg. Hogy legyen indok, miért a másik a hibás.

De ha nem teszünk meg mindent azért, amit szeretnénk, akkor felesleges hibáztatni bárkit és bármit.

92. Aktucs
2012. márc. 7. 20:44

Derintini, az első intézménybe beküldtem egy diktafont pár napig. Nem használtam fel sehol, azóta töröltem is, de kíváncsi voltam, mi zajlik az osztályban, amikor a tanár magára marad a gyerekekkel... Épp azért, mert nem hiszek el mindent feltételek nélkül a gyereknek, legyek tisztában a másik oldallal is.


A figyelemzavar együtt jár a beilleszkedés nehézségeivel. De egyébként egy olyan helyzet után, amiben ő volt az előző iskolában, a beilleszkedési probléma törvényszerű.

91. Aktucs (válaszként erre: 87. - 91d4989ab9)
2012. márc. 7. 20:39

Általában nem kell, csak most a fegyelmi ténye ennyire megviselte.


És eddig úgy tűnt, hogy jó helyen van...


De ez egy óriási pedagógiai hiba volt. Szerintem azt üzente a gyereknek hogy rossz. Ha ezt ő elhiszi, akkor az is lesz. Szerintem azt üzente, hogy nem látunk szívesen, hogy nem szeretünk, hogy nem tudunk elfogadni, ami egy amúgy is csökkent önértékelésű gyereket a szélsőségek felé sodorhat.


Egyébként számon kérték rajtunk azt is, hogy mi miért nem fejlesztettük itthon a figyelemzavarát. Mondtam, hogyha megmondják hogyan, szívesen. Szerintem amit tudok, azt megteszem.

90. derintini (válaszként erre: 89. - Aktucs)
2012. márc. 7. 20:32

Nem is a rendszernek kell felkészülnie erre, hanem az őt tanító pedagógusnak.

A figyelemzavar leküzdhető, a gyermek leköthető, segithető.

Csupán arra szerettem volna felhivni a figyelmed minden egyéb belegondolás nélkül, ha a második intézményben is gondok vannak, akkor a gyermek beilleszkedési szokásaival is bajok lehetnek.

Amit leirtál- az csak az egyik oldal. Nyílván a történet úgy lenne kerek, ha a másik két intézményben történtek infója is meglenne tényszerűen.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook