Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan lehet a babát leszoktatni a ciciről (egészségügyi okok miatt) és rábírni, hogy tápszert igyon? fórum

Hogyan lehet a babát leszoktatni a ciciről (egészségügyi okok miatt) és rábírni, hogy tápszert igyon? (tudásbázis kérdés)


16. youlcsi (válaszként erre: 1. - Ca39633091)
2012. márc. 2. 21:52

szia!

milyen gyógyszert kaptál?

én 4 körben szoptattam végig antibiotikumos kúrát...


miért akarod leszoktatni egyáltalán? ha elfogy a gyógyszer nem lenne jó, ha újra cicizne?

15. gne2
2012. márc. 2. 17:59
Akkor huncut fiú, biztosan nem lesz semmi baj! A tejpépekben is tápszer van! ;)
2012. márc. 2. 17:27

A tejpéppel tudod helyettesíteni a tápszert.)

A tápszerrel naponta többször kínáld meg. Nem kell beleerőltetni,csak szoktasd az ízéhez. Mindig nagyon keveset csinálj belőle. reméljük,hogy pár nap múlva már elfogadja azt is.

A cumikkal is lehet gond. Pl a lányom a fogszabályzósat nem fogadta el. Amikor kicseréltem normál szilikonos cumira már nem volt gond vele.

13. ca39633091 (válaszként erre: 12. - Lov.ildi)
2012. márc. 2. 17:20
igen tejpapi az megy,szereti,most is azt kutyulok neki:-)
2012. márc. 2. 17:17

Ha már 9 hónapos,akkor valószínüleg elkezdted a hozzátáplálást. Milyen ételeket szokott enni? Tejpépet szoktál adni neki? Ha nem fogadja el a tápszert,akkor más étellel próbáld jól lakatni. Vacsorára tejpépet vagy főzeléket adj neki.

Sok baba azért nem fogadja el a tápszert,mert íztelennek tűnik neki. Már többen mondták,hogy az elején ízesített tápszert adtak szoktatásként a babónak. Icipici szőlő vagy gyümölcscukrot tettek bele vagy 100%-os gyümilevet. De ezeket tényleg csak pár napig szabad adni,hogy nehogy rászokjon.

11. ca39633091 (válaszként erre: 9. - Gne2)
2012. márc. 2. 17:12
sajna mikor ölbe veszem és hozzámbujik keresi egyböl a cicit mintha kis csecsemö lenne,pedig nagy kópé már.Na és közelitek a szája felé a csörös pohárral(abból iszik általában)utána a cumisüveggel de megérzi a nem cici izü cumikat stb és üvölt felháborodva,na és nem is csillapodik le.Van ebben egy jó adag hiszti is.Amugy eszik már mindent ugyhogy nem éhezik de a tej mennyiség csak kell neki minden nap..
2012. márc. 2. 17:09
hát már elkezdtem szedni meg nem tulzottan hiszek mondjuk a homeos bogyokban..szóval várom az ötletet esetleg..mondjuk lehet csak az elsö cicimentes nap a nehéz utána rájön szegény ha hiába várja a cicit megéhezik és elfogadja..most adtam magamnak egy jó tippet...
9. gne2
2012. márc. 2. 17:06
Én szteroid injekciókat kaptam, ezekkel sem lehetett szoptatni, le is szokott a fiam aztán hamar. :( Nálunk az avent üveget elfogadta (nagyon éhes volt szegénykém), de nagyon jó a tommee tippee cumi is! Vedd magadhoz a babót, mintha szoptatnád, hogy érezze az illatodat, biztosan éhes, megissza majd. A védőnőd nem adott néhány tápszermintát? Sokkal egyszerűbb lett volna úgy kipróbálnod a tápszereket.
2012. márc. 2. 16:53
mire kaptál antibiotikumot?nekem is felírták és abba kellett volna hagynom a szoptatást.nem váltottam ki,2 hét alatt ugyan de sikerült más módszerekkel meggyógyulnom.
2012. márc. 2. 16:51
fuu,fogalmam nincs remélem 10 nap után nem kell már.
6. snowgirl (válaszként erre: 5. - Ca39633091)
2012. márc. 2. 16:45
Uhh szegény... meddig kell szedned? Mert ha a gyógyszer kiürül a szervezetből, utána már szopizhat újra, csak ugye kérdés, hogy MIKOR ürül ki a szervezetedből...
2012. márc. 2. 16:40
Igen erös antibiotikumot szedek.A védönö is csak azt mondja anyuka birja rá a tápszerre,de mit is mondhatna ö is?Azert kérdezlek titeket kedves anyukák hátha tud valaki valami varázsszót..Szegény gyerekem visit tegnap óta én meg a falra mászok::-((
4. snowgirl (válaszként erre: 2. - Ca39633091)
2012. márc. 2. 16:37
uhh szegény... hát eszembe nem jut semmi, védőnőd mit mond? (nem mintha segítene csak érdekel az álláspontja)
2012. márc. 2. 16:36

Mit értesz azalatt, hogy egészségügyi okok miatt? Szedned kell vmi erős antibiotikumot, vagy micsoda?

Egyébként úgy, hogy cici helyett egyszerűen csak adsz neki tápszert. Vegyél mellpumpát, nem lesz kellemes érzés a sok tej. (Nem saját tapasztalatból mondom, csak osztom az észt, mint mindig egyébként :) )

2012. márc. 2. 16:34
Azok az anyukák adjanak tanácsot akiknek ez sikerült.Mielött kapnék a fejemre hozzáteszem,szoptatnám ha lehetne de gyógyszert kell szedni ami miatt ezt sajna nem tehetem.Nagyon cicifüggö a babámpedig már 9 hós) és eddig csak a hadakozás ment,teát megissza de tápszertöl visit,pedig 3 izt kipróbáltunk.Anyukák segitsetek mert ez a babának is nehéz ügy meg nekem is.
2012. márc. 2. 16:31
Hogyan lehet a babát leszoktatni a ciciröl(egészségügyi okok miatt)és rábirni hogy tápszert igyon?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook