Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen nagycsaládosnak lenni manapság? fórum

Milyen nagycsaládosnak lenni manapság? (beszélgetős fórum)


2012. márc. 6. 16:12

Sziasztok! Átfutottam a hozzászólásokat.

Nekem 3 lányom van. Amit most nagy hirtelen hozzá szeretnék fűzni, hogy az adókedvezmény egyáltalán nem csak azoknak kedvez akik jól keresnek. ... Jó persze több bruttóból több is marad meg, ha nem kell az szja-t befizetni, de az én kis gyedemnél is jól jön az a kb. 16eft többlet. Illetve a férjem is azért jóval többet kap, mióta nem adózik.

Végre elismerik, hogy gyereket nevelni nem kis kiadás, pláne ha 3 vagy még több van.

Nekem még az is fejemben van, mikor kb. 12-14 éve elvették a gyedet, csak gyes volt mindenkinek 3 évig...Az sem lehetett semmi!

Nálunk meglepetés baba volt a harmadik, bár sokat emlegettük, hogy talán majd szeretnénk egy harmadikat is. Hát mit mondjak, kár lett volna kihagyni!!!:)

2012. márc. 6. 13:45

mi ugyan nem tartozunk a nagycsalád kategoriába de ez nagyon tetszett, ez a gondolat:

"....mert az életre hívásuk a Ti döntésetek volt "

és mindegy hogy 1 - 2 - 3 vagy esetleg több gyerek van.

szép ez a gondolat.

15. Sz.Izolda (válaszként erre: 14. - Kámea)
2012. márc. 5. 13:43

De jó volt ezt olvasni. Köszönöm, hogy leírtad.:)

Jó, hogy vannak ilyen gondolkodású emberek.:)

14. kámea
2012. márc. 5. 13:32

Az egyik gyerekem négy csemetét nevel. Az összes gyereket akarták, várták. Mi szülők mind két részről- anyagi és fizikai erőnkhöz mérten támogatjuk őket. Látom, élem, tapasztalom a nagycsaládos lét nehézségeit és szépségeit. És amit látok az a határtalan szeretet, összetartozás, féltés, segítés, olyan igazi fészek meleg. Gyakran összejön a teljes család, - a másik gyerekemnél is van unoka- hát annál szebbet, boldogítóbbat elképzelni sem tudok. Ebben a rideg, rohanó világban egyetlen biztos pont a család, jó tudni, sohasem vagy egyedül, számíthatsz rájuk, ők számíthatnak rád.

Én az érzelmi oldalról írtam, természetesen anyagi vonzata is van a nagycsaládnak. Aki több gyereket akar, vállal, gondolom úgy is végig gondolja döntését pro és kontra.

2012. márc. 4. 08:25

szerintem is pozítív hozzáállás kérdése nem keserettem el két gyerekkel sem könnyű ,de dupla az öröm is

megprobáltam dolgozni gyes után mivel vendéglátós vagyok nem igen volt idő a gyerekekre a pénz meg nem minden.

12. 2a69f78972 (válaszként erre: 11. - Sz.Izolda)
2012. márc. 3. 18:58

Nézd, ez az én véleményem a dologról.

Így látom a helyzetet, annak ellenére, hogy leírtam mennyi segítséget kaptak és kapnak.

A gyerekeimet, unokáimat imádom, nem csak az egyik, hanem mindkét vesémet odaadnám bármelyikért, de arra a kérdésre, hogy "Milyen nagycsaládosnak lenni manapság?" ezt tudtam írni.


Majd ha indul egy fórum azzal a címmel, hogy "Mik a nagycsalád örömei", akkor ahhoz is hozzászólok, a címhez kapcsolódóan.

11. Sz.Izolda (válaszként erre: 10. - 2a69f78972)
2012. márc. 3. 18:44
Hát, azért elég negatív színben tüntetted fel a nagycsaládos létet. A kupleráj szó sem az örömről árulkodik.
10. 2a69f78972 (válaszként erre: 9. - Lizocska82)
2012. márc. 2. 20:30

Engem nem kell, hogy okíts, én a nagymama vagyok!

Ki mondta Neked, hogy probléma?

A fórumindító feltett egy kérdést és én arra válaszoltam.

9. lizocska82 (válaszként erre: 6. - 2a69f78972)
2012. márc. 2. 20:28
Igen igaz rumli van a házban, nagy a zaj, félpercenként sír valamelyik. Előfordulnak betegségek is. Ha ennyire nagy probléma akkor miért vállaltak három gyereket? Igen lehet mindenben csak a rosszat nézni , de szerintem ez nem így van. Nem minden fekete és fehér.
8. 111e183830 (válaszként erre: 4. - Avacska)
2012. márc. 2. 20:13

Noe tagság évente 2* eu élelmiszer adomány és

sok helyen (strand,színház...)kedvezmény


de érdemesebb nem az országos NOE-hoz csatlakozni,hanem a helyi szervezethez

ahol jól működő egyesület van,ott sok progi és helyi kedvezmény is van

a kártya meg ugyanaz

7. 2a69f78972 (válaszként erre: 1. - Avacska)
2012. márc. 2. 15:08
Bekukkantottam az oldaladra, gyönyörűek a Babák, sok szerencsét, szép életet kívánok mindnyájatoknak!
6. 2a69f78972 (válaszként erre: 1. - Avacska)
2012. márc. 2. 14:30

Én nagycsaládos nagymama vagyok, 3 unokával, akik 5, 3, és 1 évesek.

Azt kell mondjam Neked, hogy kőkemény dolog, nagyon észnél kell lenni.

Pedig:

Én átadtam a 120 m2-es pesti lakásomat és vidékre költöztem, hogy legyen hol lakniuk.

A menyem rokonsága - akik ott laknak 5 percre - nagyon nagy segítségükre vannak minden tekintetben. (gyerekekre vigyázás, főzés, stb.)

A fiam napi 12-14 órát dolgozik hétvégén is, hogy mindenre teljen.

A lakás egy óvodához hasonlít, állandó a kupleráj, egy szabad pillanatuk nincs, mert minden percük a gyerekekről szól. (pl. az 1 évest állandóan szemmel kell tartani, mikor mit vesz a szájába, hova mászik, honnan esik le és hasonlók)

Egyik sír, a másik elesett, a harmadik bekakált.

Azt hittük könnyebb lesz, ha a két "nagy" oviba megy, de nem!

Nagyon gyakran otthon vannak, mert az oviban rendszeresen összeszednek mindent, amit aztán hazahoznak. Ezáltal nem csak a kicsi lesz beteg, hanem permanensen az egész család, engem is beleértve.

De ezek csak "apróságok". Az anyagi helyzet sem könnyű, mert akinek van kettő, tudja mi az, ha lesz három.

Ezek a problémák csak pici korban vannak, ahogy nőnek a gyerekek a problémák és az anyagiak is növekednek.

És mi van később? Főiskola, egyetem, albérlet, kollégium,...esetleg lakás?...mert nem mindenki fog vidékre költözni, hogy a gyereke elférjen.

Mindig, mindig, mindig, ameddig éltek a gyerekek segítése a Ti problémátok lesz, mert az életre hívásuk a Ti döntésetek volt.


Persze ezt a kérdést nem ártott volna egy kicsit előbb feltenni!:)

5. bd55e3f068 (válaszként erre: 4. - Avacska)
2012. márc. 2. 13:50
A NOE tagság kedvezményre szokott jogosítani, a támogatás általában így értendő, de megéri.
2012. márc. 2. 13:45

eddig két kislányom van 15 hónap külöbséggel első két év valóban nehéz volt de mostmár szépen összenőttek és így nagyon jó testvérkék lettek.harmadiköcsikét is várják már.

két gyerekre szinte semmi kedvezmény nem jár szinte ugy kell kikönyörögni a ovodai támogatást is .több nagycsaládossal beszélgettem már legalább utazás ,ovóda ,iskola szinte ingyen lesz .nem beszélve arról 6 évig jár a anyasági is .elég türelmes tipus vagyok talán az nem lesz gond.

viszont ugy hallottam aki benne van a NOE egyesületben azokat támogatják ruha ,élelmiszer,rendezvények...stb

ti is tagok vagytok?

2012. márc. 2. 13:00

:-)

jókor gondolkozol

jelentős kedvezmények járnak a 3. gyereknél,de lényegesen csak akkor ha jól fizető ,bejelentett állása van párodnak és az adókedvezményt igénybe tudjátok venni


azonban mint,te is tudod már,egy baba rengeteg kiadás


sorolhatnám,hogy nem 2,hanem 3 bakancs kell télire

hogy nem 2,hanem 3 szülinap

és így tovább


összességében azt mondom,addig amíg kicsi nagyjából arányban áll a + bevétel a + kiadással


hamar eltelik az a pár év és mikor a nagyobbak elkezdenek kamaszodni,

na akkor már nem mindegy ,hogy 2 vagy 3


lehet gondolkodni,hogy ha jó fejű a gyerek és tovább tanulna,akkor mennyibe kerül 1,2 vagy 3 gyereknek finanszírozni


egyetlen pillnataig sem bántam meg a 3. gyereket,

de ha anno picit a jövőbe látok,akkor lehet,hogy mégsem



hatalmas előnye viszont,hogy ha meg tudjátok oldani anyagilag,akkor otthon tudsz maradni

2012. márc. 2. 12:57
Milyen szempontból? Tankönyvosztás, iskolai - óvodai étkeztetés könnyebb. De, hogy a havi fűtésszámlánk, vagy a bevásárlás mennyivel lenne kevesebb, azt nehéz lenne forintosítani! Örömből, idegességből természetesen több jut, de én nem bántam meg, hogy nagycsaládosok lettünk! :)
2012. márc. 2. 12:52

hamarosan mi is nagycsaládosok köreibe fogunk tartozni felmerült bennem kérdés talán kicsit könnyebb lesz-e ugy az élet,megélhetés vagy nehezebb?

szívesen fogadom nagycsaládosok tapsztalatait,véleményeit.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook