Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ti megengednétek a gyereketeknek, hogy az apjához költözzön, ha mindennél jobban ezt szeretné? fórum

Ti megengednétek a gyereketeknek, hogy az apjához költözzön, ha mindennél jobban ezt szeretné? (beszélgetős fórum)


1 2
59. 9536810fa1 (válaszként erre: 58. - Muraja)
2012. márc. 2. 19:03

... Ok, meggyőztél! :)))

***

ettől persze még mindig nem engedném a gyermekemet költözgetni, az apja sem, és valahogy fel se merült bennük soha... az én aprókáim ilyen kis unkreatívak voltak. :)

58. Muraja (válaszként erre: 56. - 9536810fa1)
2012. márc. 2. 18:59

Megfelelö helyzetekben lazitunk a köteleken ... erdekes ..

Igen 3 is vezetne ha engednenk , de nem !

Unokam 5 evesen nyerte a kis motocross kluban az elsö elismerest , felig magyar szarmazasu marmind az edesapja utan .

57. 2a69f78972 (válaszként erre: 53. - Muraja)
2012. márc. 2. 18:57
Szabad megkérdeznem, hogy hány gyereked van és mennyi idősek?
56. 9536810fa1 (válaszként erre: 53. - Muraja)
2012. márc. 2. 18:52

... az, hogy egy gyerek keretek közt él, az nem azt jelenti, hogy nem őszinte és hazudik, vagy akár csak a szülő ettől félne... és blabla... A keretek nem azért vannak, hogy bántsuk a gyereket, hanem, hogy úgy fejlődhessen, úgy élhesse a fiatal kis életét, hogy érezze a biztonságot, ami körülveszi. ... és amikor ideje van, akkor a megfelelő helyzetekben lazítunk a köteléken. Abban a keretben kell kiélni a kreativitását, a bátorságát, a kíváncsiságát, amire érett, és amit megfelelően tud kezelni... és azért vagyunk mellette, hogy ezt érezzük és éreztessük.

3 éves gyerek is simán vezetne autót, ha oda engednénk, de nem engedjük... miért issss? ;)

55. Muraja (válaszként erre: 54. - 2a69f78972)
2012. márc. 2. 18:48

Van egy nehany orszag hol igy viselkednek az emeberek csak sajnos ki tudja medig ...

Fent eszakon sok helyen van ez , söt vannak olyan helyek hol nem kell meg az ajtot sem csukni , csak ha hasonlo gondolkozasu emberek ide erkeznek mind az ismerösunk akkor mar baj van ..

Az illetö kis hazajaban az ertelmisegu reteghez tartozik , nemaz en szememben ezek utan..

54. 2a69f78972 (válaszként erre: 53. - Muraja)
2012. márc. 2. 18:31

Könyörgöm, mondd meg hol élsz?

Máris csomagolok és megyek oda!

Ez egyenesen a Meseország lehet!:)

53. Muraja (válaszként erre: 51. - 4c1a787e8f)
2012. márc. 2. 18:29

Ertelek de valaholkell kezdeni ezt a fele szocoalizalast is. Ugy kell bizonyos dolgokat elöadni hogy ne eljenekvissza vele !

Itt van ez a moment sajnos es nem csak ebben a nevelesi taktikakban .

Pl. mi nap mentem vasarolni egy ismerösel ki itvan latogatoban.

Van egy scaining szisztem hol egyedul a vevö szamolja össze a vasarolt aru erteket es egyedul fizet a kartyaval.

Nekem mar nem jutna az eszembe de sajnos az ismerös illetö azonnal rakontralt , jaj hat itt aztan lehet csalni! Nem ertem ezt a gondolkozast es nem is akarnam megertenni.

Szinten az hogy a gyerekek itt nem hazudnak , erdekes ez mindenkinek mert miert is hazudnak a gyerekek ? azert mert felnek , mind a fyzikai ugy a lelki bantalamzasoktol. Itt barmi is törteneik egy gyerek öszinte , barmilyen hajmeresztö törtenet is lehet nincs oka ra hogy fabularjon.

Nem utolso sorban tudjak azt is hogy barmi is törtent akkor szamithatnak a szulök vagy a környezett segitsegere.

52. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - Children)
2012. márc. 2. 18:04

Nem vagyok elvált szülő, de azért leírnám a tapasztalatomat, bár nyilván nem közvetlenül vonatkoznak Rátok, legfeljebb a tanulsága.


A lányom még ugyan csak 8 éves, de rossz, nehéz természet. Mond ő is olyanokat, hogy mi szemetek vagyunk, és csak rosszat akarunk neki, és ő elköltözik a mamához, mert ott ezt lehet, meg azt lehet.. Ezek a hisztik több napig is tartanak, és nagyon nehéz kezelni őket. Persze, ő még kisebb, mint a fiad, de szerintem az embergyerek még sokkal nagyobb korában is így működik, hogy a kisebb ellenállás felé mozdul. Akármilyen jó gyerek egyébként.. Nehéz a szándéka mögött nem valami ilyesmit látni, hacsak nincs valami olyan személyes oka, amit nem osztottál meg velünk..


Másik példa:


Van egy barátnőm, szőke,vékony hölgy, és egy elektronikai szakközépben tanít, általában tiszta fiú osztályt, max 1-2 lány van. Kérdeztem, hogy hogy tudja őket kezelni. Ő mondta, hogy semmi gond velük. Az első szülőin elmondta a telefonszámát, és azt, hogyha a gyerek nem megy reggel, azonnal kéri az sms-t a szülőtől. Ha nem, akkor elkezdi a rendőrséggel kerestetni, joga van hozzá, és meg is teszi.. A fiúknak szintén megadta a számát, hogyha nagy disznóságot csinálnak, ő tudja meg először... Akkor segít eligazítani..

És láss csodát, remekül működik a rendszer, múltkor is írtak a fiúk, hogy véletlenül lefújódott a fal a suli egy részén valami graffitivel.. De már természetesen dolgoznak a megsemmisítésén... Ezzel a korosztállyal, (igaz ők meg 2-3 évvel többek), másként nem lehet. Így viszont isteni..-mondja ő.

51. 4c1a787e8f (válaszként erre: 49. - Muraja)
2012. márc. 2. 17:52

Szerintem itt ez a példa egyáltalán nem jó. Ég és föld különbség, hogy valakit el akarnak szakítani valakitől, vagy az, hogy a napi élete még igen kicsi korára való tekintettel szabályokhoz, helyhez, iskolához kötött. Itt, ha jól értem szó sincs erről, akkor találkozik az apukával, amikor jónak látja..


Azzal maximálisan egyetértek, hogy nagyon figyelembe kell venni, hogy mit akar a gyerek, csak ez annál sokkal nehezebb, hogy közvetlen módon tegyük. Nem az a megoldás, hogy ő 12 évesen azt mondja, tehát sebaj, had pakoljon...


Én meg azt láttam, itt Mo.-on az elvált szülős osztálytársaimon, hogy bizony ők züllöttek el sokkal nagyobb arányban, mert remekül kihasználták a helyzetet. Akiket meg valahogy fogtak, - persze értelmesen, nem szemét módon - azok meg nem.


Itt még mindig másként szocializálódunk, mint nyugaton, nekünk soha nem lesz jó egy az egyben az a példa. Persze tanulni mindenkitől lehet.

50. 9536810fa1 (válaszként erre: 49. - Muraja)
2012. márc. 2. 17:46
... másról beszélünk, az, hogy tiltva van az apjától és költözgetünk ide-oda, nem ugyanaz.
49. Muraja (válaszként erre: 40. - 9536810fa1)
2012. márc. 2. 16:21

Gyereknek a kivansagat respektalni kell, ugyanugy meg muszaly rabizni azt a felöseget ami ezzel jar .

Nem szabad se lebecsulni es maris ellöre levoni a negativ konzekvenciat. Gyerekek is gondolkodok es amit legjobban utalnak az amikor a felnöt vilag at megy rajtuk mind a uthenger. Dajnos sokan igy tesznek.

Volt egy magyar baratnöm ki kivandorolt a kislanyavalakkor 7 evesen , mindenaron elakrta szakitani az apjatol. Igy a kislany ott hagyta es elment messze , nagyon messze Ausztraliaba . !7 evesen .

Egy par ev mulvan meghivta oda az anyjat ( mivelt az anyuka konsztant rinyalt neki ) latogatoba.

Figyelmesztettem de nem halgatott ram , senkire! Egy heten belöl vissza volt a kis baratnöm a 3 honap helyett meg a Brisbaini psychiatriat is megjarta. Miert ? azert hogy ott is azt hitte hogy respektnelkul beronthat a lanya othonaba es kezdödjön minden elöröl.

Tehat ez a tiltas az apjatol nem volt okos dolog , ma mind stewardess dolgozik de kiveve csak az Aziai vonalakon Europarol nem akar meg hallani sem. Anyjaval nincs majdnem semi kontaktja , itt ott kuld egy karacsonyi udvözletett es ennyi.

48. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 40. - 9536810fa1)
2012. márc. 2. 14:36
Egyetértek veled.
2012. márc. 2. 13:28

Igazad van. A stabilitás nagyon fontos.

Másképp is feltehetem a kérdést. Miért pont 12 évesen és 1 évre? Új környezet, iskola, stb.

(Nálunk szerencsére ilyesmi nem fordult elő, bár lehetett volna.)

46. 2a69f78972 (válaszként erre: 45. - 9536810fa1)
2012. márc. 2. 13:21

.....és szeeeeeerintem is !


Annyi különbséggel, hogy én 18 évre (nagykorúság) tolnám ki. Mellesleg a legvadabb dolgokat 12-20-ig adják elő!!!

45. 9536810fa1 (válaszként erre: 44. - A14deb9047)
2012. márc. 2. 13:16

... ez nem visszaút és szemrehányás kérdése. Vannak szabályok, amiket be kell tartani. Elvált szülők tini gyerek könnyen ugrabugrál egyik szülőtől a másikhoz, ha éppen ellentmondanak neki... teljesen felborul minden, ha ezt hagyják.

Tehát 16 éves koráig velem van, ha tetszik éppen, ha nem, akkor is... aztán utána - ha amúgy rendben van a gyermek és az apja is - lehet válogatni, ha még szeretne. :)

Hozzáteszem, nekem a nagy 20 éves a kicsi 17, elváltam, de ilyen soha meg nem fordult a fejükben, hogy apához költözni. Apával akkor lehetett találkozni, amikor csak akartak és apa is ráért, akár több napra is, de a stabilitás, az állandóság otthon/nálam van! ... és stabilitás kell a gyereknek a korlátokkal együtt ahhoz, hogy biztonságban érezze magát.

... szeeeeeeeeerintem! :)

2012. márc. 2. 12:46
Egy ilyen döntés nem végleges. És nem szabad a visszautat lezárni, szemrehányást tenni. Ebből tanulnia kellene mindenkét szülőnek.
43. Lencsy
2012. márc. 2. 12:46
Az én fiam is 12 éves és lehet hogy önző vagyok, de minden követ megmozgatnék, hogy velem akarjon maradni, mert belehalnék ha nem így lenne ! Lehet hogy maradi a felfogásom, de a gyereknek az anyja mellett a helye , mindaddig míg az anya maximálisan ellátja , gondozza , szereti ! Ha nem így van ..mert ugye ilyen is akad , akkor nyilván azt kell szem előtt tartani, hogy a gyereknek hol van jobb helye ..
42. 9536810fa1 (válaszként erre: 41. - 4aa8f77a48)
2012. márc. 2. 12:05
... aham, és ha három hónap múlva úgy dönt, hogy mégis inkább visszaköltözne, azt is megengednéd? ... és ha aztán 2 hét múlva egyszer csúnyán nézel rá, és mégis inkább apához menne, azt is megengednéd? ... nem? ... az egyiket miért igen... a másikat miért nem? ;)
2012. márc. 2. 12:02
Ha az a vágya,akkor meg!
40. 9536810fa1 (válaszként erre: 27. - Muraja)
2012. márc. 2. 11:56

"Ha igazan szereted akkor el is engeded , mert ez az ö valasztasa es joga. "

nnananaaaa... azért 12 éves gyermekről beszélünk... még nagyon sok mindent szeretne, amit bizony nem engedhetünk meg, mert felelősek vagyunk érte, és az ő élete még bizony a mi balhénk. ! :)

39. 9536810fa1 (válaszként erre: 1. - Children)
2012. márc. 2. 11:52

Nem! Ha megfelelően el tudom látni, és tudom nevelni, nem engedném. Engedném a bármikori láthatást, mehetnek moziba, enni-inni... bárhova, de nem engedném a költözést 12 évesen, és ezzel együtt 13 évesen a visszaköltözést, és 14 évesen az újra odaköltözést, ugyanis ez általában egy ilyen sor... Láttam már ilyent a környezetemben. 16 éves koráig velem marad, aztán ha úgy döntenek apával, hogy együtt... akkor átgondolnám, és talán rábólintanék.

... hja, és az apja se menne bele, ugyanezen okok miatt. Fegyelem és rend... evvan, kockás és ókori vagyok! :))

2012. márc. 2. 11:48
Igen. Nagyon szenvednék és időbe telne ,hogy feldolgozzam,de megengedném:(
37. wiki76
2012. márc. 2. 11:26

mi a volt férjemmel csak 10 percre lakunk egymástól.A fiam most hétköznap apánál van de hétvégén itthon.Mindkét helyen komplett családja van.Néha jönnek családostul vendégségbe.Mi is átjárunk.Mindkét helyen szeretik de a határokat egyeztetjük.Ide jár a városba suliba ezért van hogy suli után hazajön kajál megírjuk a leckét és jön érte apa viszi haza magához.

kicsi bonyolultan írtam le...de lényeg a kapcsolat és az együttműködés.

A jó kapcsolat.

Együtt "csináltuk" így közös projekt is marad amíg fel nem nő.

Na szerintem engedd el.tarts vele napi kapcsolatot.

Nálad földrajzi akadály is hogy ritkábban látod.

de nem az számít hogy látszatra mennyi az annyi.Az számít hogy TUDJA te szereted és mindig az ő érdekében cselekszel és ha kellesz vagy.

Ezt sok szülő akkor se tudja teljesíteni ha sülve főve együtt van a csemetéjével.

2012. márc. 2. 11:15
Ha tényleg ezt akarja,és az apja megfelelően tudná nevelni,akkor engedném,de biztos,hogy belehalnék,nagyon fájna...:(
35. children (válaszként erre: 34. - 2a69f78972)
2012. márc. 2. 10:34

Köszönöm!

Bízom benne,hogy sikerül mindenki számára legjobb döntést meghoznom!

34. 2a69f78972 (válaszként erre: 31. - Children)
2012. márc. 2. 10:28

Valóban volt amire válaszoltál, de az időpontból úgy látom, szinte egyszerre íródott a kettő.


Sok szerencsét kívánok a döntésedhez!

33. Muraja
2012. márc. 2. 10:27

Fiamnak mar több mind 10 eve megvan az hogya gyerekkel mindenheten annyuknal vagy a fiamnal vannak.

Egy volt kelti orszag tv. es stabja keszul csinalni rola egy dokumentot. Igy egy napot nala töltöttek hogy lassak hogy is muködik ez. Kislanay meg baby es annak dacara semi problema.

Legidöseb kislany jogaszati elökesztö gymnaziumba kar min elsös . Minden megy ha van ra jo akarat es hogy respektajak egymast , meglehet minden ugy oldani hogy senki sem legyen vesztes.

Es a kerdes engedni vagy nem ? miert enyire radikalisan amikor az ember sajat gyerekröl van szo .

32. children (válaszként erre: 29. - De Luca)
2012. márc. 2. 10:25
Köszönöm!
31. children (válaszként erre: 28. - 2a69f78972)
2012. márc. 2. 10:24
Szinte az összes feltett kérdésre válaszoltam már korábbi hozzászólásokban. Olvasd vissza,kérlek!
30. children (válaszként erre: 24. - B-evice)
2012. márc. 2. 10:21

Persze biztos ez is benne van,hisz ha nála van mindent megkap.

Én abban bízom,hogy erre ő is rájön ha már nem velem fog élni.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook