Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan szoktassam le a gyerekem a falfirkálásról? fórum

Hogyan szoktassam le a gyerekem a falfirkálásról? (tudásbázis kérdés)


23. 92422a8764 (válaszként erre: 10. - Megi04)
2012. márc. 2. 16:30
:)
22. bebozi
2012. márc. 1. 22:55
Az enyém is most van ebben a korszakban...már tollas az íróasztal,sőt a múltkor megkaparintotta a nagyok zsírkrétáját...nah a nagyszoba fala bánta,meg a taposó.Kérdeztem ki volt? Mire ő büszkén Atika volt!Mondtam neki,hogy anya most nagyon-nagyon szomorú és úgy csináltam mintha sírnék,na ez bevált!....eddg azóta ha firkálni,vagyis ahogy ő mondja TANULNI szeretne akkor kér papírt,amit utána kiteszünk a konyhába a falra.Olyan kis okos,január 1-jén volt 2 éves,kiváncsi vagyok meddig marad így...mármint,hogy nem a falra.
21. anikko (válaszként erre: 20. - Megi04)
2012. márc. 1. 22:42

csak ebben bízom igazán, azért próbálom valahogyan megoldani. Mert lassan el kell kezdenie megtanulni hogy vannak szabályok. Az oviban is lesznek. Ne legyen a fekete bárány, a kis vadócka! :) aki azt hiszi barlangban van :D

viccet félre téve valahogy majd csak túl leszünk rajta azért a tanácsokat kipróbálom, hátha csak azért izgalmas neki, mert nem szabad. Nem lennék megepve!

20. megi04 (válaszként erre: 13. - Anikko)
2012. márc. 1. 22:34

Persze,értem én.Szerintem,minden baba csinálja,aztán megtanulják,hogy nem szabad:)))

De akkor is olyan édesek!:))

2012. márc. 1. 22:30

Készíts egy falat, amire kedvére firkálhat...

Az én lánykám, matricázni szeretett...

mindenhova...

Amíg kicsi volt a folyósó volt a színtere... (következő nyáron tapétáztunk és megbeszéltük, hogy...) mostmár a szobája fala és az ajtaja a rajzai, matricái és egyéb dolgai színtere...

A bútorokra vettünk gyurmaragasztót, de ott is csak a játékszekrényre tehet ki dolgokat!


bár nem egy őstehetség, de tudja amit készít kiteheti, ha kedve tartja...

betartotta a szabályt, Sőt! büszkén mesél róla mindenkinek, hogy neki lehet :)

18. anikko (válaszként erre: 15. - Szilvita)
2012. márc. 1. 22:26
nagyon dacos gyerek, láttam rajta, hogy érti, sőt, még bólogatott is. Kíváncsi leszek meddig tartja észben
17. Ncilány (válaszként erre: 6. - Anikko)
2012. márc. 1. 22:26

Az nem kizárt hogy csinál ilyent máshol. Találékonyak a gyerekek.

Mikor az enyém volt kicsi, az akkor szülőtársam pl csomagolópapírt tett fel a falra. Kizárolag azért, arra firkáljon. Firkált az enyém is, nem tudom mekkora volt mikor leszokott, talán még ovis kor körül.

És ha mondogatnád Nem firkálunk a falra.

Csak a papírra.

2012. márc. 1. 22:24
Lehet akár graffitis őstehetség, ne nyomd el benne!
15. Szilvita (válaszként erre: 11. - Anikko)
2012. márc. 1. 22:23
Kis tehetséges:) Ha elmondod neki, hogy a falra nem szabad, az nem segít? Nálunk segített, úgy két évesen.
14. anikko (válaszként erre: 12. - Homern)
2012. márc. 1. 22:23
tényleg? akkor kiptóbálom, hátha segít
13. anikko (válaszként erre: 10. - Megi04)
2012. márc. 1. 22:22
ok, itthon még letakarítom, bár én nem értek egyet azzal, hogy had élje ki magát a falon, mert bár had legyen gyerek, de a fal az nem rajztába, és ezt az oviban se szabad majd, szóval nem akarom, hogy neveletlen legyen ilyen téren, na de elnyomni sem akarom, nem szertném, hogy ez bármi frusztrálciót váltson ki nála. Nem szidtam le vagy ilyesmi, próbáltam elmagyarázni, hogy hová szabad és hová nem.
12. homern (válaszként erre: 8. - Anikko)
2012. márc. 1. 22:21
nálunk megvolt a bambusszőnyeg,a küszöb,az apja íróasztala stb..le sem jött..amióta feltettük a falra oda megy ha firkálhatnékja van,szerintem egy próbát megér
11. anikko (válaszként erre: 9. - Haj.Katus)
2012. márc. 1. 22:20

Mi is együtt rajzolunk, bár azt elég hamar megunja. Szoktunk festeni is, meg minden félét csinálunk, de olyan kis örökmozgó, hogy nem sokáig ül a popóján!

Az első remekművénél fogalmam sincs honna szerezte az alkoholos filcet, azzal pingált, mialatt öcsivel voltam elfoglalva.

A második alkalommal a székre felmászva(gondolom) az íróasztalról szerezte meg a tollat, és amíg mosogattam addig ő rajzolt.

10. megi04
2012. márc. 1. 22:19
Sehogy! Olyan édesek!:))) És ügyesek! Végül is...nézz ezentúl úgy rá,hogy az nem falfirka,hanem freskó!:))
2012. márc. 1. 22:15
Szia! Mindig mellette igyekszem lenni, ha rajzol és számtalanszor elmondom neki, hogy csak a papírra szabad. Ha rárajzol az asztalára rögtön elveszem a krétát és neki kell letörölnie (szívesen megteszi). Ő mondjuk a falra még nem próbálta...(2,5éves a csajszim) Sok sikert!
8. anikko (válaszként erre: 3. - Ee1dc9ba06)
2012. márc. 1. 22:12
Attól tartok nem érné be vele
7. anikko (válaszként erre: 2. - Kira34)
2012. márc. 1. 22:12
2,5
2012. márc. 1. 22:12

Már 2 szer összefirkálta a falat. Szerencsére eddig el tudtam tűntetni, de ez így nem jó. Minden nap rajzolok vele. Az sem segít. Ok, elérhetetlen helyre rakom a tollt, ceruzát,stb-t de attól tartok, hogy ha vendégségben vagyunk és talál egy tollat nekiáll majd firkálni.

Kinek hogyan sikerült leszoktatni a gyereket erről. már ha firkálós volt, mert a testvéreim és én soha nem firkáltunk falat.

5. homern (válaszként erre: 1. - Anikko)
2012. márc. 1. 22:10
nekünk pl egy aqua doodle xxl van a falon,így a vízzel még az sem baj ha kimegy a falra véletlenül
2012. márc. 1. 22:09
tegyél egy szakaszra csomagolópapírt és szoktasd át oda.
2012. márc. 1. 22:09
Lehet kapni olyan táblát, amit falra, hűtőszekrényre, bútorra fel lehet rögzíteni. Arra rajzolhatna.
2. kira34 (válaszként erre: 1. - Anikko)
2012. márc. 1. 22:09
Hány éves ?
2012. márc. 1. 22:07
Hogyan szoktassam le a gyerekem a falfirkálásról?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook