Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Családi nyaralás Romániában fórum

Családi nyaralás Romániában (beszélgetős fórum)


2012. márc. 6. 13:08

Sziasztok! Az egyik női hetilap összeállításába "megszállott családi utazókat" keresünk megszólalónak. Lehet lakókocsis kirándulás külföldön, belföldön, a lényeg, hogy beszámoljanak saját élményeikről és hasznos tippeket adjanak az olvasóknak, hova és hogyan érdemes menni. Aki vállalja, hogy névvel és fotókkal megjelenjen a lapban, várom jelentkezését. Köszönöm!

safarzsofia@gmail.com

16. orsibigyu (válaszként erre: 15. - Gabilive)
2012. márc. 5. 18:55
Hát jobb mint a budapesti, de mi közel lakunk a hőerőműhöz, itt sokszor elég szmogos. Amugy van egy kis vikendházunk a hegyekben, de 3 éve nem jutottunk ki, néha a férjem munkája miatt, néha babavárás miatt, majd a picivel nem indultunk el, és a férjem sem jött szabira nyáron, az idén épp nyáron szülök, tehát megint nem jön össze. Pedig nagyon vágyom a tiszta levegőt, a szép tájat.
15. gabilive (válaszként erre: 14. - Orsibigyu)
2012. márc. 5. 08:58
Nem elég jó neked a váradi levegő?:DDD
14. orsibigyu (válaszként erre: 13. - Gabilive)
2012. márc. 4. 20:10
pl. ló, és szénabogja és fák, de ami miatt ki nem hagynék egy ilyen kirándulást, az a kristálytiszta levegő. Úgy vágyom rá!
13. gabilive (válaszként erre: 11. - Orsibigyu)
2012. márc. 2. 22:11
Végülis igaza van:) Hegyen-völgyön,erdőn-mezőn mi más legyen,mint tehén!:)
12. gabilive (válaszként erre: 10. - Dus)
2012. márc. 2. 22:08

Nem tudom,a Bogában vannak-e szállodák...?!Nem kimondottan üdülőhely,inkább népszerű kirándulóhelynek nevezném.Bár,lehet az utóbbi években jobban kiépült...Ha érdekel,majd megérdeklődöm húgoméktól,ők minden évben oda járnak szilveszterezni.

Egyébként miért pont oda szeretnétek menni?


A boltok felszereltsége hasonló,mint Magyarországon.A falusi kisboltokban természetesen inkább alapélelmiszerek vannak,de ha van közelben város,ott már mindenhol van szupermarket is.

Én pl kisvárosban lakom,de itt is van Lidl,Penny.

Az árak is hasonlóak,mint nálatok,nincs számottevő különbség.Fizetni csak lejjel lehet,viszont pénzt itt is lehet váltani!

11. orsibigyu (válaszként erre: 7. - Gabilive)
2012. márc. 2. 20:08

Szerintem ez a legkisebb túlzás a párbeszédünkben, én a teheneket kérem ki magamnak. Ennél több látnivaló is van...bár lehet egy gyermek a bocinak is örül.

De az utak tényleg nagyon rosszak tudnak lenni. Én ajánlom, hogy váltsatok lejt, mert akkor minden sarki kis bolban fizethettek.

10. dus
2012. márc. 2. 18:38

Köszönöm a segítségeteket. Még körül nézek pár helyen, de mindenképp olyan szállás érdekel, ahol van ellátás is. Találtam szállodákat is elfogadható áron.

Boltokkal kapcsolatban milyen a felszereltség, milyen árak vannak? Lehet Ft-ban is fizetni vagy csak Lei-ben?

2012. márc. 2. 10:03
Gyönyörű helyek vannak Romániában, csak az utakon kell nagyon figyelni,mert annyi és akkora kátyúk vannak néhol, hogy a belehajtasz, tuti kiszakad a kerék.
8. Skittles (válaszként erre: 1. - Dus)
2012. márc. 1. 23:21
Szia! a Boga völgyével kapcsolatban nem igazán tudok segteni, de figyelmetekbe ajánlom Székelyudvarhelyt és környékét. Itt viszont már elég sok infóval rendelkezem
7. gabilive (válaszként erre: 6. - Kovaevakiss)
2012. márc. 1. 23:18

Igen,én is túlzásnak tartom a "katasztrofális" jelzőt.

Sok helyen épp az útjavítás az,ami akadályozza a közlekedést...

2012. márc. 1. 22:08
Az utóbbi években kifejezetten sokat javult az utak minősége, rengeteg utat építettek a SAPHARD program keretében. A mi városunknak Marosvásárhely közelében van testvértelepülése /Székelyvécke/, rengeteget járunk oda és kb 300 km-es körzetben mindenfelé, az utak állapota látványosan javult. Igaz, a rendőrökre nagyon kell figyelni, kistelepüléseken is, a legváratlanabb helyeken is radaroznak.
5. gabilive (válaszként erre: 4. - Orsibigyu)
2012. márc. 1. 21:33
Elég negatív hozzáállás:)
2012. márc. 1. 21:31

Az utak katasztrofálisak, mint Romániában mindenhol ahol gyönyörű turisztikai látványosságok vannak. Bár lehet, hogy azóta feljavították. Férjem volt régen. Szűkszavúan nyilatkozott róla:

-Kérdem: Van ott valami látványosság?

- Feleli: Természet.

Bővebben?!- én.

Ő:- Tehén!

Milyenek az utak?

- Katasztrofálisak.

-Van-e bolt a környéken?

- Akit ez érdekel, menjen szupermarketbe nyaralni.

Na ennyit tudtam kiszedni belőle. De mi közel lakunk a környékhez és sokat kirándulunk a közeli kirándulóhelyeken, pont a Bogában én kimondottan nem voltam, de arrafele minden annyira szép, szerintem nem bánjátok meg.

3. gabilive (válaszként erre: 1. - Dus)
2012. márc. 1. 21:30

Szia!Én aránylag közel lakok a Bogához...

Felénk nagyon népszerű nyaralóhely,sőt télen is sokan járnak fel.Tele van magán- és kiadó nyaralóval,villával.

Bolt mindenütt van,a legközelebbi falvakban biztos!

Az út nem tudom,milyen,de a lányom óvónője kétszer is volt fent a családjával(2 kisgyerekkel),most télen,a legnagyobb hó idején...Ha akkor fel lehetett jutni,akkor nagy gond nem lehet:)

2. margareta51 (válaszként erre: 1. - Dus)
2012. márc. 1. 21:29
Kerlek ird meg a roman nevet?sajnos igy nem tudom elkepzelni merre lehet.
1. dus
2012. márc. 1. 21:18
Azok segítségét szeretném kérni, akik határon túlon nyaraltak kicsi gyerekekkel. Boga-völgyét gondoltuk bejárni. Járt-e már arra valaki, esetleg lakik-e valaki a környéken? Mit érdemes megnézni? Milyenek az utak? Van-e bolt a környéken? Előre is köszönöm a segítséget.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook