Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lefekvés előtt nem akar enni a babám fórum

Lefekvés előtt nem akar enni a babám (beszélgetős fórum)


5. agr
2012. márc. 2. 08:12

Köszi a megnyugtató válaszokat.

Én is ezen a véleményen vagyok, csak ezek az ellenőrzések borítanak ki. Mindig kitalálnak valami bajt, ami nem vészes, de szerintük ellenőrzésre szorul és akkor telefonálgathatok időpontokért és hurcikolhatom a picit a cseppet sem kedves szakorvosokhoz.

Persze a gyerekorvos csak alapos szeretne lenni, és megelőzni minden bajt, de anyukát is megkérdezhetné, és bízhatna abban, hogy az öszöneim szerint jól cselekszem.

Mert bizony, ami a nagykönyvekben megvan írva, az nem mindenkire igaz.

Amúgy az éjszaka már olyan volt, mint régen.

Mégegyszer köszi.

2012. márc. 1. 21:52
A kisbabád tökéletes súlyban van. Tudja ő, hogy mikor kell enni, és ezt jelzi is. Nincs semmi baj, ne félj!
2012. márc. 1. 21:52

Szia. Ha anyatejet eszik a gyerek, akkor a legnagyobb ökörség a szigorú 3 óránkénti etetés; Ha sokáig akarod szoptatni, akkor rá kellene állni az igény szerinti szoptatásra [link]

3 hónap alatt kb. 2 kg gyarapodás nem kevés, ha 4 hét alatt most csak 300 g volt akkor sem kell kétségbe esni.

Szoptasd úgy, ahogy ő igényli, ne az óra mondja meg, hogy neki ennie kell, hanem ő.

Az, hogy az oltás napján étvágytalan, aluszékony, hőemelkedése van teljesen normális, nálunk is volt ilyen. Egy-két nap és minden rendbe jön.

2012. márc. 1. 21:28
Szia nem akarok okoskodni de ha nő a baba és nem sír hogy éhes akkor kár szenvedtetni.Tudják ők hogy mikor éhesek.Este lehet hogy nem éhes mert fáradt.ha fel kell éjszaka enni akkor nincs semmi gond.Ha aggódsz akkor vidd el egy megbízható gyerekorvoshoz és kérdezd meg mit tanácsol.De szerintem nem lehet komoly baj.Az én fiam születése óta kisebb és könnyebb a koránál.Pedig sokat eszik és mégsem hízik mert lemozogja .Szerintem elég tápértéke van a tejednek így a babát lassabban lesz éhes mint más babák.Ne aggódj szeretik az orvosok ráhozni a frászt az anyukákra.
1. agr
2012. márc. 1. 21:17

Sziasztok! Várom a tanácsaitokat, tapasztalatitokat, mert a következő gonddal küzdök. A kislányomat elvittük 3 hónapos oltásra. Megmérték a súlyát, 28 nap alatt csak 300 g-ot hízott. Megjegyzem, 2950 g-mal született, és most 4900 g. Osztották az észt, hogy 3 óránként egyen szigorúan, se hamarabb, se később. Ezt így is csináltam eddig, és én életerősnek, vidámnak láttam, sőt éjszaka 8-tól fél 4-ig aludt, majd szopi, és tovább alvás 7-ig. Most az injekció napján este nem akart enni a cicimből, míg kiolvasztottam egy korábbi lefejt tejet, addig elaludt. Majd 80 ml-ert nagy nehezen megivott és este 7-től reggel háromnegyed 6-ig aludt. Ilyen még nem volt. Kicsi hőemelkedése lett, kapott egy kúpot. Napközben sűrűbben adtam neki enni, a nem kielégítő súlygyarapodás és az éjjel kimaradt étkezés miatt. Este ismét nem akart enni a cicimből, olyannyira, hogy megint elaludt, és a megmelegített tejet sem tudtam belé gyömöszölni. Aztán kicsit később felébresztettem, és akkor szopizott a cicmből egy kicsit, de hamar elaludt rajta. Most várom, hogy milyen lesz az éjszaka.

Ti már jártatok így? Ez nem szopi sztrájkí! Akkor mi a gond? És mit tegyek a kevés súlynövekedéssel?

Köszi előre is a segítséget!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook