Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi alapján számolják, mit és kb mennyit fogok kapni a 2. babára? fórum

Mi alapján számolják, mit és kb mennyit fogok kapni a 2. babára? (beszélgetős fórum)


2012. márc. 2. 20:03
lehet átraknak gyesre az első gyerkőccel és ugy kaphatod a gyedet a második babára majd, mert a gyes alanyi jogon jár, de sajnos akkor is a 6 órásat veszik alapul, de a legjobb ha felhívod a tb-t. ott biztosan felvilágositanak.
7. Lilac (válaszként erre: 6. - Laziandi)
2012. márc. 2. 20:01
bocsi azt elnéztem.de kettővel nem lehetsz gyeden, illetve csak egy ellátást kaphatsz én ugy tudom.
2012. márc. 1. 14:53
Nem jár le a Gyedem. Az majd csak 2013.03.03-én. A kistesó idén 2012-ben fog születni.
2012. márc. 1. 14:10
sajnos mivel lejár a gyeded és mire megszületik a kistesó addigra gyesen leszel, ami azt jelenti hogy csak 6 órába lehetsz bejelentve így a munkabéred lecsökken a 6 órás bejelentett bruttó bérre és azt veszik alapul ami kb 70.000 ft és azt veszik alapul, sajnos én is így jártam. a táppénzem (mivel visszamentem gyedről dolgozni 6 hónapra) is kevés volt a gyedem is a minimális lesz és még támogatást sem kapok! köszönjük Viktor!!!!
2012. márc. 1. 12:09

Nem kifizetőhely a munkahelyem. Az Oep-től kaptam eddig is a tgyást, gyedet.

Nem a munkáltató által igazolt összeget fogják alapul venni?

2012. márc. 1. 11:41
ja és a gyededet fogják alapul venni azt hiszem
2. Kangaroo Island (válaszként erre: 1. - Laziandi)
2012. márc. 1. 11:40
tgyás is, gyed is, mert biztosított voltál, a gyedet a munkahelyed fizeti (elvileg), nekem pl. a szlakivonatomon az van h "munkabér", tehát abból fogják kiszámolni a tgyást és a gyedet is.
2012. márc. 1. 11:34
Jelenleg Gyed-en vagyok 2013.03.03-ig. Ha minden igaz, akkor idén októberben fog születni a kistesó. Bruttó 92ezerre vagyok bejelentve (ennyire is voltam). Az elsővel szinte végig táppénzen voltam, 2010. június közepe óta a szülésig (2011.03.03-ig). Mi fog járni? Gyed? Tgyás? Mennyi lesz az összege?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook