Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tudtok hasonló hajvégápolót javasolni? fórum

Tudtok hasonló hajvégápolót javasolni? (tudásbázis kérdés)


2012. márc. 5. 14:40
köszi szépen!!!
2012. márc. 5. 07:10

A szilikon réteget képez a hajon, és nem engedi a nedvességet bejutni és kijutni a hajszál belsejéből, amitől nagyon könnyen kiszárad. Ha hosszú távon használunk szilikonos termékeket, akkor a szilikonos anyagok felgyülemlenek a hajon, akárcsak egy szigetelő réteg, bevonják a hajszálakat. Ennek következménye, hogy a különböző hajápoló szerek nem tudják kifejteni a hatásukat a hajszálakon, például a hajszínezők is emiatt kevésbé hatnak. Mindez azt is eredményezi. hogy a hajkorona kiszárad, fakóvá válik, és ez a hatás még nyilvánvalóbb vékony szálú, kis térfogatú haj esetén.

Emellett egyes szakértők úgy vélik, hogy hosszú szilikonos hajápolás után egy hónap szükséges ahhoz, hogy a haj tökéletesen regenerálódjon.

2012. márc. 4. 21:09

Mindenkinek köszönöm az infót, továbbítani fogom.

Ez a meleg-vágó jól hangzik, de fogalmam sincs, milyen az, viszont engem is elkezdett érdekelni.


Szép hetet Mindenkinek!!

2012. márc. 2. 11:03

Bár egy kicsit eltér a témától de az eredmény ugyanaz. Én nem használok hajvégápolót mert a fodrászom meleg-vágó ollóval vágja a hajam.

Ha jól tudom ez bizonyos hőfokon vágja a hajat, és a hajszálvégeket "összeforrasztja", így ha nő a hajam, nem törik. Kb. 13 éve ezt használom. Bevallom 1 hónapja voltam nála és előtte 2 éve.

A hajam egyáltalán nem törik mert ezzel vágatom. Előtte mindig gondom volt, mert 2-3 irányban törött és olyan volt mint a seprű.

Az egyszerű hajvágásnál kb. 1500-2000 Ft-al drágább a vágásom, de megéri.

Mindenkinek ajánlom!!!!

5. zebracsikó (válaszként erre: 2. - 2f7db3f503)
2012. márc. 1. 14:52

éppen ma vettem gliss kur hajvégápolót, bár ez nem szilikonos, olyat nem is láttam.

A fodrász meg valami L'Oreal-lal kente be.


Nekem nem töredezik, csak vékony.

Remélem, beválik.

2012. márc. 1. 14:50

köszönöm szépen, ezt nem tudtam, de igazából a barátnööm keresi, mert egy évig annyira megóvta a hajvégeit, hogy nem kellett a végét vágatni, a fodrász is alig hitte el.


én meg azt hallottam, az olívaolajnál jobb nincs, de még hozzáérni is utálok az olívától, ha van, irritálja az ekcémámat, ha nincs, úgy érzem, gerjeszti/éleszti.

2012. márc. 1. 07:36
Én mindig olyan terméket keresek, ami szilikonmentes. Állítólag a szilikon nem tesz jót a hajnak, csak pillanatnyilag néz ki úgy ,mintha jó lenne mert bevonja vele a hajszálat, de hosszabb távon árt a hajnak. Én így tudom!
2. 2f7db3f503 (válaszként erre: 1. - 2f7db3f503)
2012. márc. 1. 00:24

Egy ideje eltüünt a boltokból a Gliss Kur termékek közül a szilikonos hajvégápoló.


Tudtok hasonló (szilikonos) termékeket megnevezni, ami tapasztalataitok szerint jól véd, vagy esetleg van valaki, aki mégis talált valahol ebbööl a fajtából és megmondaná, hol?


(remélem, nem minöösült reklámnak)

2012. márc. 1. 00:21
Tudtok hasonló hajvégápolót javasolni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook