Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akiknek ételallergiás a gyerekük fórum

Akiknek ételallergiás a gyerekük (beszélgetős fórum)


1 2
37. kisbögre (válaszként erre: 36. - Hnol86)
2012. márc. 1. 15:37
Akkor lehet nálunk is ezért vannak ezek. Az én lányom is refluxos volt, voltunk is vele hasi uh.-n. Aztán 5 hós kórtól kapta a HA-s rizspépet, és onnantól romló tendenciát mutatott a súlya is! Ja a reflux mellé erős hasfájás is társult... Aztán az akkori házi gyerekorvos javasaltára bevezettük a túrót 6 hósan, kár volt ugyanis onnantól ekcémás is. Nem erősen, de észrevehető!
36. hnol86 (válaszként erre: 35. - Bella 13)
2012. márc. 1. 14:23
Nekünk születésünktől fogva. lvileg a kislányom rerluxa azért volt/van. Szoptatás alatt is ittam tejet, és igy utólag nem szabadott volna, mert azért volt hasfájos a kis kincsem mert nem birta. Vki birja vki nem. Ma már én is adok neki cak finoman kellett szoktatni hozzá. Most 11 hónapos, és semmi baja sincs töle. Míg nem kapott tejet fehérje hiányos volt. Ugyhogy az sem jó ha gyerek teljesen tejmentes!
2012. márc. 1. 13:42

Sziasztok!

Nekem 1 éves a fiam, és borzasztóan érdekelne, hogy nálatok van-e összefüggés a tejfogyasztás bevezetése, és az allergia között!

Leginkább az érdekelne, hogy azért lett-e allergiás a kicsi, mert korán kapott tejet-tejterméket!?

Manapság mindenhol azt hallani, hogy azért lesz valaki tejallergiás, mert korán kap tejet, és nem szabad kapniuk két éves kor előtt.

Én ezt elég drasztikus felfogásnak tartom, bár bevallom, a fiam még ne ivott egy-két korty tejnél többet, tejtermékeket viszont eszik.

Köszi a választ!

34. hnol86 (válaszként erre: 30. - Homern)
2012. márc. 1. 13:07
Már nem tom hanyadiknál voltunk. Körbetelefonáltam már fél Kelet Magyarországot , és ennél a Bálega doktornőnél jukadtunk ki Debrecen klinikán. Nagyon bosszantó hogy végre elértük azt hogy egyen , de nem hízik!:(
33. hnol86 (válaszként erre: 31. - Kisbögre)
2012. márc. 1. 13:04
Az én Ninám se hizott igazán töle, meg nem is szerette. Ami nekünk mst bejön az az Infatrini tápszer. Ez jó! Sok sikert nektek a hízáshoz!
32. kisbögre (válaszként erre: 30. - Homern)
2012. febr. 29. 17:32
A kukorica dolog nálunk is így van, mást még nem tapasztaltam így visszaköszönni!
2012. febr. 29. 17:31

Sziasztok! Ismét itt...

Újra elkezdtem adni a lányomnak a sinlacot, pedig nem nagyon szereti...Azt mondta a doki hogy ezzel hízni fog!

30. homern (válaszként erre: 29. - Hnol86)
2012. febr. 29. 17:30

most nézem,ugyanazt kérdeztem mint az előttem szóló :) mikor elkezdtem a kérdést írni még nem láttam azt a bejegyzést :)


drukkolok hogy kiderüljön mi a baj. a kisfiamnál is van olyan hogy eredeti formában látok viszont dolgokat (pl kukorica),de ez normális,az ami nálatok van szerintem már nem az :( ha ezzel a dokival nem jutsz semmire,én megmutatnám másnak is.

29. hnol86 (válaszként erre: 25. - Homern)
2012. febr. 29. 17:18
Felszivódás zavar! Ennyia jelenlegi válasz. Hízlaló tápi Infatrini 8kg-ig. Most megyeünk majd vissza a doktornőhöz már elvileg meg lesz ennek a vizsgálatnak az eredménye is. Hát remélem meg lehet oldani valahogy...
28. hnol86 (válaszként erre: 24. - Wecuska)
2012. febr. 29. 17:15
Volt 8 hónaposan negatív lett, amira azt mondták hogy mindegy nem feltélenül valós :)
2012. febr. 29. 15:39
Igazából biztos is, hogy hülyeséget írtam... :D Most, hogy újra átolvastam.. :D
2012. febr. 29. 15:38
Nincs gyerekem, de szeretek "szörnyülködni" ezeken a topikokon, és olvasás közben eszembe jutott valami. Méghozzá a súly miatt. Én 6 éves koromig úgy néztem ki, mint egy alultáplált, csont és bőr voltam, injekciózni akartak... és kiderült, hogy a manduláim miatt. Iskolakezdés előtt kivették, utána ettem mint a sáska és utolértem a társaimat is. Mondjuk én gyakran voltam beteg a mandulámmal.. szóval lehet, hogy abszolút butaságot írtam.. akkor elnézést....
25. homern (válaszként erre: 23. - Hnol86)
2012. febr. 29. 10:51
lisztérzékenység nem merült fel?ne kérdezd hogy jutott eszembe,csak ahogy olvastam amit írtál ez ugrott be.az hogy nem szívódik fel amit eszik nem játék,oka van.mit mond a doki?
24. Wecuska (válaszként erre: 23. - Hnol86)
2012. febr. 29. 10:44
szia.nálatok nem kért a doki gluténallergiára vizsgálatot?
23. hnol86
2012. febr. 29. 06:39

Sziasztok!

Nekem is allergiás volt a kislányom most 11 hónaposak vagyunk. Születése óta fenn áll. Lehet összefggés a kettő közööt nekünk a tejllergia refluxot hozott elö. Ezért enni sem szeretett, álmában etetem 5 hónapos koráig. Mára már ugy nézz ki kinöttük de nem igazán hizik az egyetlenem 7,5 kg 76cm és 3600gr-al született.Állandóan mozog, enni is ugy eszik hogy szaladok utánna. Mára már jó az étvágya speciális hizlaló tápszert kapunk. AMugy meg eszik mindent, csak nem mindent bir a mai napig sem. A kenyér ésa a töményebb kaját egyszerüen át fut rajta, nem szivódik fel neki, ezért egyemmmeg hiába eszik nem iagzán hizik. Dea lényeg egészséges figyelmes és nagyon mozgékony baba. Már beletörödtem hogy mindenhol pufók gyerekeket látok és tom hogy az én lányom sose lesz olyan, és az én lánykámnak akkora combikája van mint a többi hasonló korú babáknak a karja. De én igy szeretem. Ő ilyen és kész!

22. kisbögre (válaszként erre: 20. - Homern)
2012. febr. 29. 00:30

Nasit csak uzsi után kap máskor nem, uzsi meg vacsi között van jó pár óra, mindig jól szokott enni.

Minden étkezésre normál mennyiségű kaját eszik, szerintem néha sokat is, ezért nem értem tényleg ezt a súlygyarapodás dolgot...De majd kiderül!

2012. febr. 29. 00:27

Nálunk úgy volt hogy először a túró csapta ki, akkor rögtön másnap ekcémás lett tőle. Aztán hosszú ideig mellőztük a tejterméket csak HA tápot kapott az nem hozta ki, de a súlya továbbra sem gyarapodott normálisan. Aztán mostanában jött ki újra mikor junior tejitalt kapott egyszer aztán egy túrókrémtől még egyszer.

Ennek kb 2 hónapja azóta tejmentesen étkeztünk, és nagyon minimálisan de megjelent az ekcéma...lehet nem mindent tartottam be egész pontosan.

Majd kiderül most a továbbiakban, bár nem hinném hogy a jelenleginél (havi 30 dkg-nál) többet hízna...

20. homern (válaszként erre: 18. - Kisbögre)
2012. febr. 29. 00:09

szerintem csak arra gondolt hogy nehogy ezek miatt ne egye meg a rendes ételt,eltelíti és nem fog normálisan ebédelni utána stb.de gondolom nem kérdezte hogy a nasi ellenére eszik -e rendesen főétkezésekkor :)


Cooltim-nem igaza van,lehet nem is ez a probléma nálatok.Nem megfelelő súlygyarapodás és egy kis ekcéma...ezer dolog lehet...


A vérvizsgálat meg elég megbízhatatlan ilyen kis gyerekeknél.Nálunk a tojást rögtön kimutatta,a tejet pedig egyáltalán nem! A dokik is csak néztek..mert hát elég egyértelmű,és látványosabbak is a tünetei mint a tojásnak...szakorvosi vélemény alapján tejallergiás,vizsgálat alapján nem :) pedig 100% hogy az :)

2012. febr. 28. 23:46

Az en lanyom hasonlo sulyu es magassagu volt ennyi idosen. 80 cm es 9300 gr. Nalunk emiatt nem merult fel az etelallergia. Gyerekorvosunk szerint iszonyu mozgekony, izgaga es ennyi. Nem is eszik tul sokat. Most 2 es fel eves, 90 cm es 12.3 kg. Egesz nap mozog, ugral, turelme sincs az eveshez sokszor.

Nem azt akarom allitani, h nalatok sincs szo allergiarol, csak ez vervetel es mas vizsgalat elvegzese nelkul szerintem csak felteves. De majd kiderul egy honap mulva - ahogy irtad is. Sok sikert!

18. kisbögre (válaszként erre: 17. - Homern)
2012. febr. 28. 23:21

Tudom hogy nem a nasiktól kell hízni, ez számomra is fura volt hogy ne egyen kukit meg kölesgolyót, mert semmi szénhidráttartalma nincs... ???


Nálunk 19 hósan úgy áll a helyzet hogy 80 cm és 8690 g. Jó ő lány, de neki is többnek kellene lenni már súlyban. A korabeliek mind 10 kg-sak vagy afölöttiek.

17. homern (válaszként erre: 16. - Kisbögre)
2012. febr. 28. 23:17
Olyat enni amitől hízik??Nem a nasitól kell híznia szerintem.A fiam eszerint a diéta szerint eszik mióta anyatejen kívül mást is kap,2 évesen 92 cm és több mint 12kg.Nem hiszem hogy el fog fogyni :D
16. kisbögre (válaszként erre: 15. - Homern)
2012. febr. 28. 23:15

Nálunk is ezeket szereti, de a doki finoman letiltott róla, mondván hogy ettől nem hízik a gyerek...

Valami olyan kellene amitől hízik is :)


Persze nálunk is így lesz, azt fogja enni amit mi is, tehát mindannyiunkra így főznék!

15. homern (válaszként erre: 14. - Kisbögre)
2012. febr. 28. 23:11

hú,hát nem tudom..semmi különleges nincs abban amit főzünk,mi is azt esszük amit a gyerek,nem főzünk többfélét.

nasi: kölesgolyót szereti,babakekszet nagyritkán,gesztenyepürét,buláta,kukoricapehely csak úgy simán elrágcsálva,de inkább a gyümölcsöket szereti.

14. kisbögre (válaszként erre: 12. - Homern)
2012. febr. 28. 23:00
És te hogy főzöl? Miket használsz, amiket érdemes lenne nekem is beszereznem? Milyen nasikat ehet a gyerkőc?
13. kisbögre (válaszként erre: 11. - Wecuska)
2012. febr. 28. 22:59
Ezt eddig nem tudtam. Mos még minden új. Azt hittem a teljes tejmentesség ennyi hogy tejtermékek kizárva és kész...
12. homern (válaszként erre: 10. - Kisbögre)
2012. febr. 28. 22:58

vérvételes,terheléses most január elején

igazából semmi újat nem mondtak,a tejet már pár hetesen észrevettem rajta,azóta tejmentes diétán van (vagyis először én voltam azon amíg szoptattam,ő csak anyatejet kapott).A tojás most derült ki,de mivel óvatosságból alapból csak 1,5 évesen kezdtem el adni,így nem okozott semmi komolyat.tartjuk továbbra is ami eddig volt :)

2012. febr. 28. 22:57
ha még nincs konkrét diagnózis addig persze,hogy ehet húst.Nekünk akkortól volt tiltólistás a hús is amikor kiderült,hogy,teljes tej érzékeny.És abban már a tejfehérje és a tejcukor is benne van.A fehérje,meg a húsban,szőrben megvan.
10. kisbögre (válaszként erre: 8. - Homern)
2012. febr. 28. 22:54
Nektek milyen vizsgálatok voltak már? Mit mondott a doki?
9. kisbögre (válaszként erre: 6. - Wecuska)
2012. febr. 28. 22:53
Husikról nem volt szó hogy nem ehet, csak parízer meg virsli a magas szójatartalom miatt. Azt mondta válasszunk olyan felvágottat amiben kevés szója van! Gondoltam akkor húst is ehet, ha már felvágottat is!
2012. febr. 28. 22:52
nálunk tej és tojás,25 hónapos a kisfiam
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook