Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Visszaszokás a pelusra? fórum

Visszaszokás a pelusra? (beszélgetős fórum)


11. b-zs
2012. febr. 28. 13:33

Az a gond, hogy nincs egyetértés. Vagy A-t, vagy B-t kellene választani, és akkor mindenki ahhoz tartsa magát. Vagy visszaadod a pelust, és nem kell vele foglalkozni, de más se mondogassa, 1-2 nap és megunja a lányod. Vagy határozottan Te is elutasítod a pelust, ha már egyszer szobatiszta volt, akkor nem kell. Ha azt látja a gyerek, hogy egyetértés van, talán nem is csinál ügyet belőle. A középső nálunk is hajlamos arra, hogy néha "hülyít", nem akar bilibe pisilni, de én a pelust nem adom rá, csinálja a cirkuszt, és úgyis belepisil a bilibe.

A lényeg, hogy egyetértsetek, mert az a gyereknek sem jó, ha látja, hogy a pelus kérdésből "ügy" van. 1-2 nap és megoldódik a probléma.

10. Tandi25 (válaszként erre: 7. - Trapiti)
2012. febr. 28. 13:13
egyetértek!
2012. febr. 28. 13:13

Szia!

Ja hát a szakember... kisfiam szeptemberben megy oviba, az óvoda vezető is kifejtette miért nagy baj, ha a gyerek 2,5 évesen még nem szobatiszta... hozzáteszem a fiam 2 évesen bölcsibe került és szakemberek nem tudták rávenni, hogy bilibe-wc-be pisiljen, a kakit meg pláne.... Betöltötte a fiam a 3-at és láss csodát, 1 hét alatt szoba és ágytiszta lett, mindenféle stressz nélkül :) Szerintem csináld ahogy a szived diktálja, te vagy az anyja, ne engedd hogy a gyereket ez miatt stresszeljék! Fejben dől el a dolog, de ha piszkálják, már csak azért se fog a bilire/wc-re ülni :(

8. Tandi25 (válaszként erre: 6. - 72542cb970)
2012. febr. 28. 13:12
Bár az én gyerek még jóval kisebb, itt még nem tartunk, de én mindenképp az anyai megérzésre hallgatnék és visszatenném a pelust. Nem szobatiszta még, na és? nem szabad (ezt sem) sürgetni, és biztos, h a veszekedések csak rontanak rajta. Anyósod meg ne szóljon bele. A férjednek meg mondd meg, h leveszed a pelust, cserébe ő mossa az összes pisis ruhát- ágyneműt...
7. trapiti (válaszként erre: 6. - 72542cb970)
2012. febr. 28. 13:12
Hát én sokszor látom, hogy "szalmabeli" óvónő anyukák gyerekei vannak leginkább félrenevelve... ha igazán értene a gyerekekhez, tudná hogy mem, tankönyv alapján működnek... A férjeddel pedig mindenképpen meg kell értetni, hogy ez így a gyereknek a legrosszabb.
2012. febr. 28. 13:08
Most lesznek 3 evesek:-)Pont itt van a baj,hogy anyos mint szakmabeli (bar joszandekuan) teljsen mashogyan latja a dolgokat mint en es nem igazan van megelegedve hogy a kisfiam meg nem szobatiszta..erre puff a kislanyom sem hajlando tobbet wc-re menni..Es en is ezt mondtam a paromnak azzal hogy itt veszekszik a gyerek feje folott es azt kiabalja nincs pelus csak meg jobban megijeszti es szorongani fog ergo annal inkabb ragaszkodik a pelushoz..
5. trapiti (válaszként erre: 3. - 72542cb970)
2012. febr. 28. 12:54

Mennyi idősek?

Az ismert jelenség, hogy a még nem teljesen stabilan kialakult szobatisztaság esetén egy nagyobb megrázkódtatás visszaesést okozhat. Ha ezen még veszekedés is van otthon, az csak ront a helyzeten. Szerintem lazítani kellene, és MINDENKÉPPEN rávenni a család többi tagját is, hogy ne gyakoroljanak nyomást rátok, ne kelték a feszültséget.

2012. febr. 28. 12:51
én tesóval voltam tavaly augusztusban kórházban 1hetet akkor volt a nagy 27hónapos. előtte ugyanez volt mint nálatok és utána nem volt hajlandó pelenka nélkül lenni. Visszaadtam rá.azóta volt pár nap amikor pisilt wcbe de ennyi. Jó döntés volt e? Nem tudom de újra így csinálnám nyáron pelenka nélkül lesz úgyis.
2012. febr. 28. 12:46

Kislanyom kb fel eve bilibe wc-be pisilt kakihoz pelust kert..Vasarnap setalni voltunk,elesett orrabol szajabol dolt a vert..10 perc mulva mar szaladgalt.(en remegtem).

Azota nem hajlando bilire ulni,pelust ker,azt mondja hogy kakilnia kell,aztan pisil es leveszi..Fogalmam sincs mit csinaljak..Itthon all a bal az apjuk szerint nem kellene pelust adnom,mert igy a 'fejemen ugral' a gyerek..Anyosom (ovono)a regi rendszer hive szinten azt mondja egyszeruen ne adjam ra hiaba uvolt erte..De a megerzesem azt mondja ne kinlodtassam a gyerekemet..Az ikertesoja meg most is pelusos o fiu ugy gondolom majd ha eljon az ideje leveszi magatol..

Van valakinek valami otlete??Bocs ha kisse osszevissza voltam de elegge zaklatott vagyok,mi nem szoktunk veszekedni most meg emiatt hogy pelus van a kislanyon megy a cirkusz..Ami neki sem jo:-(

2012. febr. 28. 12:45
?
2012. febr. 28. 12:40
Visszaszokas a pelusra?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook