Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Torna vs. panellakás fórum

Torna vs. panellakás (beszélgetős fórum)


1 2
36. globus
2012. márc. 6. 18:21

Taposógép.

Bár az enyém most nyikorog... még nem értem rá szétnézni, melyik részét kellene megolajozni :))

2012. márc. 6. 16:13

Offolok. Nem a torna miatt szenvednek a közvetlen szomszédok.

Tulajdonos öröme, eladta a lakást. Újé hogy jó áron vette, jó elosztású.

Szomszédok bánata : 2 napig falbontás volt kb. Nem az én lépcsőházam és mégcsak nem is falszomszéd, vele szemközti oldal, sor. Én is hallom az építkezést.

Na és akkor mi van ha zaj van? Előbb utóbb elkészül a lakás.

2012. márc. 6. 09:53
Nekem a Cindy Crawford és a Béres Alexendra vált be. Nem ugrálós és igen hatékony. :) De szerintem nem a tornáddal, hanem a szomszédaiddal van a baj.
33. globus (válaszként erre: 20. - 4c30444687)
2012. febr. 28. 19:03
Ugyanígy vagyok vele :) Nálunk nem a zaj, hanem helyhiány a legnagyobb probléma.
32. Ncilány (válaszként erre: 29. - MelisUK)
2012. febr. 28. 19:01

Tégla régi építésű és társas..

Aki gyakran ránk kopogott vagy a kis szobába van, vagy csináltatott valami gipsz kartont. Az zavarta őt leginkább hogy amikor a reklám megszólalt tény hogy " üvöltött " a tv! De ez nem a mi hibánk.

Az " élet hangja " ha valami zaj van.

Ez van, vagy megszokom, vagy megszököm..

31. CAT70. (válaszként erre: 22. - 4c30444687)
2012. febr. 28. 17:50
Ezzel maximálisan egyetértek. Vannak dolgok, amiket muszáj (mosás, takarítás), és vannak amik nem tolerálhatók, pl. a dobhártyarepesztő zene. Mi társasházban lakunk, hiába modern, vékonyak a falak.:( Én tolerálom az alattam lakó 3 éves lányának a hajnali másfél órás hisztijeit, ő meg azt, hogy a férjem későn jár haza, és bizony kénytelen mászkálni, sokszor este 10 után adok neki vacsorát, mosogatok stb. Ez mind áthallatszik.
30. MelisUK (válaszként erre: 26. - 4c30444687)
2012. febr. 28. 15:28

:) Nekem is csökken. Volt, hogy hajnali 2-kor lecaflattam az alattunk lakóhoz köntösben, hogy kuss vagy hívom a rendőrséget. Elnézést kért a csaj és abbahagyták. Reggel újra kezdték, de akkor már nappal volt.

Amikor a 2 szinttel alattunk lakó nyanya kezd bulizni, gitároznak és hangosan énekelnek, meg bömböltetik a zenét úgy, hogy nem tudok aludni, akkor rájuk hívom a rendőrséget. Szerencsére 2 napi rendőrségi intézkedést követően nem buliznak. :)

29. MelisUK (válaszként erre: 23. - Ncilány)
2012. febr. 28. 15:25

Huh, nem semmi egy épületben lakhattok... Ez elég kellemetlen. Én panelban nőttem fel, új építésűben, soha semmi gond nem volt. Most is lakásban lakom, ez nem panel, hanem tégla építésű, itt hallani a szomszédokat, de csak ha party van, vagy valaki bömbölteti a zenét, vagy amikor az alattunk lakó mint egy őrült, úgy játszik a kutyájával, olyanokat dobbantanak.

Én kérdeztem a szomszédaim, hogy hallják-e, ha filmezünk, mert szerintünk elég hangosan nézzük mélynyomóval, de azt mondják, hogy nem hallani. :) Ennek örülök, mert éjfélig is elfilmezünk. :)

28. MelisUK (válaszként erre: 22. - 4c30444687)
2012. febr. 28. 15:22
Pontosan! :)
27. MelisUK (válaszként erre: 19. - Hidewatch)
2012. febr. 28. 15:21
Én is szeretem Bíró Icát! :) Bár én még csak a Testszétpítés 1-et és 2-t, próbáltam ki, de ebből az 1-es jó nagyon. Tiniként is erre tornáztam, nagyon hatásos. Most újrakezdtem, 4-5 alkalommal tornáztam eddig rá.
26. 4c30444687 (válaszként erre: 24. - Krimo)
2012. febr. 28. 13:36
Az értetlenséggel és a tapintatlansággal szemben idővel nekem is nullára csökken az ingerküszöböm. Olyankor pl. South Parkkal bővítem az ovisok szókincsét. Hihi.
2012. febr. 28. 13:32
Esetleg jóga? Garantáltan nem jár zajjal :)
24. krimo
2012. febr. 28. 13:05

Szerintem a szomszédodnak túl alacsony az ingerküszöbe. Vannak ilyenek sajnos, gondolom más téren is harapós.

Én csak akkor kopogok vissza, ha este tízkor rugdossák a fűtőtestet. Szoktak dáridózni alattunk, mikor túl nagy a buli reggel 6-kor engedem a gyereknek, hogy pinponglabdákat pattogtasson a parkettán. Biztos jó, másnaposan arra kelni. ;)

23. Ncilány (válaszként erre: 21. - Ba9f4411dd)
2012. febr. 28. 12:47

Sajna ez nem úgy műxik..

Sokáig rám kopogtak : Mert hangos a tv! Olyankor is átkopogtak mikor valaki volt nálunk. Tv szerelő egy erős hangú fazon. Valami műszaki dolgot diskurált a férjemmel. Átkopogtak. Persze a szerelő ledöbbent, mi ez a zaj?

Szülinap / névnap megtartása se lehetséges.. Nálunk mindenkit, minden zavar..

Én a földszinten ugrálhatnék. De akkor a közvetlen szomszédok rezonálnának be.. Pl autómata mosógép, remeg a szintünk, nem tudom meddig..

22. 4c30444687 (válaszként erre: 21. - Ba9f4411dd)
2012. febr. 28. 12:34
Mint ahogy alap, hogy zajok át fognak szűrődni, ugyanúgy az is az, hogy lehetőleg minél kevesebbet okozunk :P
2012. febr. 28. 12:33

Szerintem meg ne foglalkozz a szomszédokkal biztosan ők is hangosabbak sokszor.

kibírják azt a kevés időt.

Tudták,hogy panellbe költöznek és ott lesznek hangok,zajok....

Én is abban lakom és tornázom,de nem szól senki felettem van egy kiscsaj ő sokszor hangosan zenél de csak akkor szólok neki ha a kicsijeim fekszenek le.

Szerintem ne foglalkozz vele.

Ha mégis szólnak akkor meg mond azt,hogy az egészségedért csinálod!!!!!!!

20. 4c30444687 (válaszként erre: 14. - Globus)
2012. febr. 28. 12:32
A mostani elrendezéshez csak a székeket húzom félre, régen az asztalt is mozgatni kellett. Ezzel együtt a talajon végzett gyakorlatoknál a szőnyeggel együtt pörgök, mert különben hol a kezem, hol a lábam nem fér el.
2012. febr. 28. 12:24
Bíró Ica szinte összes DVD-je tökéletes, ugrálásmentes.
2012. febr. 28. 12:22
Köszönöm a segítséget! Aranyosak vagytok :)
17. Ncilány (válaszként erre: 14. - Globus)
2012. febr. 28. 12:22
Az átrendezés is zajjal jár!
2012. febr. 28. 12:17

Szerintem ha veszel aerobic matracot, akkor azon akár még ugrálhatsz is, nem lesz olyan hangos. Nomeg oda lehet figyleni, hogy ne dübörögj, hanem finoman ugrálj. :)

Szeritnem bármilyen aerobic végezhető panellakásban is.

15. Ncilány (válaszként erre: 3. - Maszat27)
2012. febr. 28. 12:17

pl a helyben futás, magas térdemeléssel, amilyen gyakorlat az ugrálást igényli.

Az emeletesbe már az is gáz ha a kisgyerek " rohangál ". Vagy a bébikomppal ( már aki beleteszi ) végig gurul a lakásba.

Anno mindig mondták az alattam lakók, Hallják a lányomat közlekedni...

" Gimnasztika tornával " talán nem szólnak ránk..

14. globus (válaszként erre: 3. - Maszat27)
2012. febr. 28. 12:13
Amihez annyi hely kell, hogy legalább a lábakat ki lehessen nyújtani oldalirányban. 40-50 m2-t ugyanis a bútorok nagyjából úgy betöltenek, hogy nem nagyon lehet ugrálni. Nálunk csak az egyik szoba közepe alkalmas, de itt pl. felemelt karral elérem a csillárt :) Evvan, hozzá kell csapni bemelegítésül a szoba átrendezését, levezetésül pedig vissza az egészet.
13. Milup2
2012. febr. 28. 12:13

Sajna nem minden szomszéd tolerálja, ha felette nagy a mozgás..Már ha végigmegy vki a szobán, alul meginoghat a lámpa..


Szóval a legjobb tényleg olyan, aminél nem ugrálsz..

Sztem mindegy kinek a gyakorlatait csinálod, csak ki kell válogatni, hogy melyik gyakorlatok nem csinálnak "zajt"...

Pl. vannak a RR kártyák, ott össze lehet állítani, melyik gyakorlatokat csinálod...


És...ne pont a szomszéd lámpája fölött végezd(ne pont a szoba közepén), ill. mindenképpen szőnyegen tornázz..Tompítja a zajokat.

2012. febr. 28. 12:12
Én is panelban lakom, én még futkorászni is szoktam. ugráló kötelezni, van Wii itthon, boxolni, ugrálni össze-vissza, táncolni, zumbázni, és nem hallatszik le egyik sem. Mondjuk én alapból halkan tudok ugrálni, nem trappolok, de ezt könnyen el tudja bárki sajátítani. Próbáld meg a pilatest, jógát, egyéb törzshajlítást, felülést, ha nem szertél ugrálósat
11. 2e087c13ad (válaszként erre: 1. - S.z.andra)
2012. febr. 28. 12:12
Minden reggel és este 1,5 km futással felérő "tevékenység" :))
2012. febr. 28. 12:10
Másodikon laktunk, otthon tornáztam, ugráltam, ugróköteleztem. Sosem szóltak az alsó szomszédok.
2012. febr. 28. 12:10
Okés,köszönöm az ötleteket :)
2012. febr. 28. 12:09
Szeretem az ugrálós tornákat,de olyat akartam keresni,ami nem nagyon zavarja a szomszédokat... mivel volt már 1-2 probléma
2012. febr. 28. 12:07

Én is panelban lakom, zárószinten. Én Béres Alexandráztam, meg Leslie Sansone tornákat végeztem. No meg szteppereztem, és volt, hogy táncszőnyegeztem. Alattunk nem szóltak egy szót sem. Mindig minden alá szőnyeget raktam, ami tompítja a zajokat.

Egyedül ugrálókötelezni nem próbáltam :DDD

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook