Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Létezik olyan törvény, ami lehetőséget ad egy középiskola vezetésének arra, hogy kötelezővé tegye a szigorúan egyforma fazonú matrózblúzt? fórum

Létezik olyan törvény, ami lehetőséget ad egy középiskola vezetésének arra, hogy kötelezővé tegye a szigorúan egyforma fazonú matrózblúzt? (tudásbázis kérdés)


1 2
31. XXXT
2012. máj. 26. 21:49

A mi iskolánkban már felvételkor közölték h ünnepélyekre egyenruha van, nem matrózos, de egyencucc. Semmi gond nem volt belőle, nem volt irtózatos összeg. A suliba jöttek az egyenruhások, és méretre szabták a rucikat. Tény, hoyg nem kényszeríthető semmi fizetségre a szülő, de szerintem akkor ennyi erővel a tankönyveket se vegyük meg :D


AMúgy ha sokkaljátok a 4 ezret, és az egyenruhát még csak most vezetik be, lehetne szülőin törekedni valami komproomisszumra, pl. h esetleg van -e olcsóbb beszerző? Mert ha sokallod a 4 ezret, valószínűleg tudsz olcsóbbat. Ergo feldobahtod témaként. Nyilván ebben a többiek is egyet fognak érteni. És akkor már nincs, gond, hoyg az iskola kötelez rá, hiszen ünneplő meg mindenképpen kell.


Ráadásul ezzel megoldható az érettségi, és a szalagtűzés problémája is, hiszen akkor nem kell csilivli kosztüm vagy akármiért az utolsó évben még plusz kiadás a sok mellé... igaz, nem olyan a matrózblúzt mint egy kosztüm, de ünnepélyes, és ez esetben ktg-takarékos.

30. sajert
2012. febr. 28. 16:48

Nekem is volt matrózblúzom :-))). Felhajtottuk érte a várost, de lett egy darab. Elég volt négy évre.

Az tudom, hogy nagyon drága volt - 1990-ben - ilyen "öreg" vagyok már. Akkor is voltak voltak renitensek, szegény lányok szívtak, mivel mindenki cikizte őket.

29. MelisUK (válaszként erre: 25. - Zebracsikó)
2012. febr. 28. 16:00
Erről van szó. :)
28. MelisUK (válaszként erre: 24. - Trapiti)
2012. febr. 28. 16:00
Ilyen a világon nincs, hogy nem engedig másképp megoldani. Akkor kijelented, hogy márpedig erre neked nincs pénzed, ha máshonnan nem felel meg a matrózbúz, akkor a gyerek nem fog részt venni az iskolai ünnepségeken és kész. De ilyen tényleg nincs, hogy ne engedjék meg. Nem tehetik kötelezővé, hogy márpedig azt kell megvenni.
27. MelisUK (válaszként erre: 23. - 4c30444687)
2012. febr. 28. 15:58

Szerintem se sok a 4ezer forint érte, aki pedig olyan anyagi helyzetbe van, hogy nem teheti meg, hogy kifizesse egyben, arra ott az osztálypénz, nem?

Szerintem se lenne semmi gond abból, ha valaki varratna magának, vagy bármi más módon szerezné be, meg lehet mondani nyíltan az ofőnek, hogy nem telik rá, de be tudjuk máshonnan szerezni olcsóbba, szóval meglesz. Biztos vagyok benne, hogy nem harapná le sem az osztályfőnök, sem az igazgató a szülők vagy a gyerek fejét érte, csupán meg kéne mondani, hogy mi a helyzet.

26. MelisUK (válaszként erre: 21. - Trapiti)
2012. febr. 28. 15:55
Nekem kitartott négy évig, mintha új lenne. Hisz alig kellett párszor felvenni. Egyetlen hibája van, még az első évben lett egy kb milimétér nagyságú tintafolt az ujján, ami nem jött ki. Félre lett téve a húgomnak.
25. zebracsikó (válaszként erre: 10. - Kryon)
2012. febr. 28. 15:38

Az iskola szeretne teljesen egységes formaruhát.

De ezt erőszakkal nem tartathatja be.


Vegyél a gyermekednek olyan matrózblúzt, amilyenre telik, és hidd el: egy ünnepségről se fogják hazaküldeni a lányod!! Csak ő is azt fogja érezni: kilóg a sorból.

24. trapiti (válaszként erre: 23. - 4c30444687)
2012. febr. 28. 11:19
Én ugyan nem keresem... csak annyi, hogy a fórumindító ezt írta ;) nem engeedik másképp megoldani, csak a suliban megvenni. De végülis aki nem akarja, úgysem érti... ;)
23. 4c30444687 (válaszként erre: 15. - Trapiti)
2012. febr. 28. 11:09

Nem hiszem, hogy bárkit megszólnának, ha "örököltet" venne fel, vagy maga varrná. Nekünk egyen blúzunk, szoknyánk és kendőnk is volt. Blúzból legyártattak valamikor egy rahedlit konfekció méretre, a szoknyát méretre csinálta a varrónő. Nem nyerészkedésből, és nem is volt senkinek a senkije, csak valamikor egyszer jó áron elvállalta, és utána mivel olcsón dolgozott, minden évben hozzá küldék a kezdősöket. Az én egyenruhám is megörökölte valaki. Odaadtam a volt osztályfőnökömnek, hogy féláron adja tovább, és azt fizesse be az iskola alapítványába, vagy adja egy nagycsaládosnak vagy bárkinek, aki rászorul.


A másik suliban meg pont matrózblúz volt. Meg lehette venni az iskolában, de akinek volt, arra nem erőltették rá.


Nem értem, miért kell mindenben a gonosz hátsószándékot járni.


Különben, 4000 egyáltalán nem sok a mai árakon.

22. Anatita81 (válaszként erre: 19. - MelisUK)
2012. febr. 28. 11:07
Biztos kapnak részletfizetési lehetőséget 4 évre..
21. trapiti (válaszként erre: 19. - MelisUK)
2012. febr. 28. 11:06

Szuper. Én is ki tudnám fizetni, de megértem ha valakinek ez váratlan kiadás.

Évekre ekosztani nem sok értelme van, mert egyrészt tuti nem tart ki egy blúz négy évig, másrészt nem részletre veszik, egyben kell fizetni.

Nem is értem honnét veszed, hogy akinek esetleg ez gond, az drága dolgokra herdálja el a pénzét... nagyon szerencsés vagy, ha még életedben nem találkoztál olyannal, aki tisztességesen dolgozik, mindent megtesz és mégis anyagi gondjai vannak. Egyébként meg február van, a beiskolázás pedig szerptemberben volt. Gondolom a legtöbben nem számítottak rá, hogy a tél végén még extra kiadás lesz az iskolával kapcsolatban...


Egyébként ilyen esetben ha új szabályt vezet be az iskola, a tisztességes az lenne, hogy felmenő rendszerben vezeti be, tehát aki frissen kerül be a suliba, annak szab ilyen feltételeket. A többi már odajáró diáknak meg kellene hagyni a lehetőséget, hogy úgy oldja meg a ruha beszerzését, ahogyan neki megfelel.

20. Anatita81 (válaszként erre: 16. - MelisUK)
2012. febr. 28. 11:01
De, pont ezt írta.
19. MelisUK (válaszként erre: 15. - Trapiti)
2012. febr. 28. 10:57

Szerintem ha a 4ezer forintot 4 évre elosztjuk, akkor nem is olyan drága az a matrózblúz. Én személy szerint nem vennék használtat, főleg nem egy aukciós oldalról, ahonnan még meg se lehetne próbálni, hogy jó-e egyáltalán. Egy matrózblúz alá egy lány max melltartót vesz fel, szóval a hóna éritkezik a fölsővel. Ha izzadós fajta lányé volt a felső, akkor bizony hiába mosod, a gyerekeden büdös lesz a felső...

Szerintem az iskola egy olyan dolog, amire anyagilag készülni kell. Tankönyvek, iskola táska, tolltartó, ceruzák, tollak, körző, szögmérő, vonalzó, radírgumi, füzetek, ruházkodás, testnevelés órára ruha (nekünk speciell az is egyenruha volt), tornacipő, egyenruha. Ezek mind-mind beletartoznak. Az én szüleim mindig tisztába voltak vele, hogy ahogy kezdődik az iskola, akkor nagyobb kiadások jönnek, tehát mindig félretették rá a pénzt. Mindig ki tudták fizetni és nem azon sírtak, mint sokan mások, hogy ez ennyi, az meg annyi. Télen nem vettek drága szőlőt a szüleim, hanem félretették a pénzt. Míg a szeptemberben síró szülők vettek drága szőlőt.

2012. febr. 28. 10:54
Megnéztem én is, minimum egy ezressel olcsóbb ha készítőtől veszi, az osztályonként minimum 20-30ezer, iskola szinten több százezer Ft... tényleg annyir jó ;)
2012. febr. 28. 10:51

"A blúzt az iskolában kell megvásárolni!Ahogy nézem az oldalakon a blúzok árát az iskola elég drágán "dolgozik" ."

Ezt írta... ;) szerintem ez annyit tesz, hogy mindenki köteles az iskolában megvenni az ott szabott áron, mert csak azt fogadják el...

16. MelisUK (válaszként erre: 13. - Trapiti)
2012. febr. 28. 10:49

1998-ban kezdtem a középiskolát, 13 éve. Akkor is kb ennyibe került.

Azt nem írta a kérdés indítója, hogy az lenne a gond, hogy az iskola általá megszabott áron egy meghatározott készítőtől kéne megvenni. De ha mégis így van, ez csak segítség, ez nem gonoszságból vagy meggazdagodási vágyból van. De biztos vagyok benne, hogyha az anyuka varrónő és képes megvarrni a matrózblúzt, akkor ha megkérdezik az osztályfőnöktől, hogy lehet-e, akkor meg fogják engedni, hogy megcsinálja. Egyéb esetben szabóhoz vagy varrónőhöz kéne menni és nem feltétlenül vállalnának el egy matrózblúzt 4ezerért. Én úgy emlékszem, hogy az enyém 13 éve 5ezer volt egy szabónál. Nekünk nem volt sajnos olyan lehetőségünk, hogy az iskolán keresztül kedvezményesen beszerezhessük. Bizotos vagyok benne, hogy így, hogy nagy számban rendelik meg, így olcsóbb, mintha az egyes emberek elmennek és külön-külön különböző helyeken csináltatnának matrózblúzt a gyermeküknek.

15. trapiti (válaszként erre: 14. - Anatita81)
2012. febr. 28. 10:47

Na igen... ebben az esetben Te sem örökölhetted volna... biztosan örültetek volna, ha akkor is meg kell venni 4000-ért ha van...

De pl., így ki van lőve az is, hogy aki tud varrni az megvarrja, vagy akinek nincs ennyi pénze rá, megvegye használtan (egyébként megnéztem kíváncsiságból, az aukciós oldalakon 1200-2000 között lehez szép állapotban venni...)

14. Anatita81 (válaszként erre: 13. - Trapiti)
2012. febr. 28. 10:29
15 éve is ennyi volt, bár akárhonnan vehettük, én pl. anyukámtól örököltem, aki ugyanoda járt 25 évvel korábban. :)
13. trapiti (válaszként erre: 12. - MelisUK)
2012. febr. 28. 10:20

4000.- Ft ma magyarországon sokaknak elég nagy pénz ahhoz, hogy évi néhány alkalommal viselt blúz ennyibe kerüljön.

A problémája a topikindítónak ha jól értem, nem az, hogy matrózblúz kell, hanem hogy az iskola által megszabott áron a meghatározott készítőtől kell megvenni.

12. MelisUK (válaszként erre: 10. - Kryon)
2012. febr. 28. 10:16

Igazán nem értem, hogy miért vagy ennyire ellene a matrózblúznak. Ha új dolog, akkor új, de egy pozitív dolog. Nem kötelező az adód egy százalékát a sulinak utalnod, nem kötelező társadalmi munkát végezned a sulinak, mindenfélében segítened, ez a saját döntésed. De ha a suli úgy dönt, hogy matrózblúz kell, akkor az kell, nem értem ebben mi a kivetnivaló. 4ezer forint nem sok egy blúzért, de akár el is mehetsz csináltatni valahová. Nem feltétlenül lesz olcsóbb.

Egyébként nem házirendről van itt szó, mert írott szabályok mellett vannak íratlanok is. Ha úgy döntenek, hogy egyen ünneplő ruha lesz, akkor úgy lesz. Az iskolák 99%-ában egyen ünneplő van, mégpedig a matrózblúz a legolcsóbbak közé tartozik.

11. Anatita81 (válaszként erre: 10. - Kryon)
2012. febr. 28. 10:01

Szia, nem tudom, milyen áron kell megvenni a matrózblúzt, de _ ezt az egy részletet kiragadva - a helyedben örülnék, hogy ilyen egyszerű lesz a beszerzés.

Nekünk is kötelező volt szakközépben és a legnagyobb gond az volt, honnan szerzünk! Egy helyen lehetett kapni a városban, ha épp volt és egy csipkeblúz sem került annyiba!

10. Kryon
2012. febr. 28. 09:52

Kedves zebracsikó és Többiek!

A házirend dolgában teljesen igazad van!De a mi házirendünkben nincs ilyen!!!!!!Meg néztem,utána jártam!

Nekem csak az elvvel van gondom...biztosan agyamra ment a demokrácia.Ez nem egy fizetős iskola.Létre hoztak egy alapítványt ,ide utaljuk minden évben adónk egy százalékát,eljárunk minden társadalmi munkára.Ebben értem a kerítés festéstől az alapítványi bál lebonyolításáig a papírgyűjtésen keresztül.Viszünk minden hónapban fénymásoló papírt és még sorolhatnám hosszassan.

Működik egy iskolai szülői munkaközösség is..akik ezek szerint csak dolgozhatnak ,beleszólásuk nincs semmibe,még csak meg sem kérdezik őket.Úgy érzem,hogy igazán mindent megteszünk ami lehetséges!

A matrózblúzos ötlete csak most jött az iskolának és erős a gyanúm,hogy valaki nagyon jól jár vele.Nem az a bajom,hogy valakinek jó lesz!!!!Ne értsetek félre!!Csak a módszer nem tetszik.Különben meg sajnos vannak olyan családok akiknek sok ez a négyezer forint.

A törvényt meg azért kérdeztem ,mert én nem lepődnék meg,ha lenne ilyen.Bocs ha ostoba kérdés volt!!Csak érdekelt.

Köszönöm a hozzászólást!

További szép napot mindenkinek!

9. MáLnA30 (válaszként erre: 8. - Zebracsikó)
2012. febr. 28. 07:02
:-)) egyetértek!
8. zebracsikó (válaszként erre: 3. - Kryon)
2012. febr. 27. 19:50

Rossz oldalról közelíted a dolgot (törvény természetesen nincs a matrózblúzra, ezt Te is tudhatod)


Ott a bibi, hogy mikor beíratod a gyereked valahova, az azt jelenti, hogy a Házirendjét is elfogadod és tudomásul veszed az iskolának!! Ezt sokan szeretik elfelejteni vagy figyelmen kívül hagyni!

Ha az adott suliban az van a Házirendben, hogy a fiúk piros pöttyös alsóban és zöld kockás trikóban és hupikék zokniban kell tornázzanak, akkor akár be se írasd oda a gyereked, ha Te ezt nem akarod teljesíteni.


A gyereket egy saját szabályokkal rendelkező oktatási intézménybe íratod be, és ezeket a szabályokat a jelentkezéssel el is fogadod.

2012. febr. 27. 17:15
Törvény valószínűleg nincs erről, egyszerűen csak az egyenruhára törekednek, amiben semmi kivetni való nincs. Annak idején nekünk is egyen matrózblúz kellett. Itt meg Skóciában, ahol élek, normál naponok is egyenruha van, ami szerintem nagyon jó dolog. Meg munkahelyeken is egyenruha van.
6. trapiti (válaszként erre: 5. - Héris)
2012. febr. 27. 17:11

Nálunk még pöttyöket is kellet hímezni a matrózblúzra a csíkok közé :) és ha nem volt elég sűrű, akkor szóltak :)

Hogy most mik a szabályok, nem tudom...

5. Héris (válaszként erre: 3. - Kryon)
2012. febr. 27. 16:51
Törvénnyel kapcsolatban nem tudok nyilatkozni, viszont annak idején, középiskolában nekünk is matróz blúzt kellett vennünk, és egyébként mindenhol az egységre törekednek, mert elég furán nézne ki, ha pl egy szalagavatón, vagy ballagáson mindenki másmilyen ruhában lenne.... El kell fogadni. Szerintem.
4. Kryon (válaszként erre: 2. - Ozike0501)
2012. febr. 27. 16:46
Helló!Csak nyomtam két entert.De kedves vagy!:))))
3. Kryon (válaszként erre: 1. - Kryon)
2012. febr. 27. 16:45
Szeretném megkérdezni,hogy tud e valaki olyan törvényről,ami lehetőséget ad egy középiskola vezetésének,hogy kötelezővé tegye szigorúan egyforma fazonú matrózblúz vásárlását????A blúzt az iskolában kell megvásárolni!Ahogy nézem az oldalakon a blúzok árát az iskola elég drágán "dolgozik" .Előre is köszönöm a segítséget!
2012. febr. 27. 16:43
Helló!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook