Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Létezik olyan, hogy nem büfizik a csecsemő etetések után? Mi a teendő ilyenkor? fórum

Létezik olyan, hogy nem büfizik a csecsemő etetések után? Mi a teendő ilyenkor? (tudásbázis kérdés)


2008. aug. 22. 17:58
A kisfiam soha nem büfizett,de nem is volt soha problémánk belölle.nem volt hasfájós.A kislányom is csak nagyon ritkán büfizett.Soha nem is tartottam őket evés után,hogy büfizzenek.Szerintem gyerektől függ.de ha nem hasfájós akkor semmi probléma nincs belölle.A kisfiam most 6éves a lányom 3.
18. drnéni (válaszként erre: 14. - Diagonalt)
2008. aug. 22. 14:41

Nekünk azt mondták, hogy az első 1-2 hónapban előnyös az oldaltfektetés, főleg a nehezen böfiző babáknál (mint a lányom is volt), mert így elkerülhető az esetleges aspiráció és a fulladás is. Csak figyelni kell, hogy a két oldalán felváltva feküdjön. Nálunk ez egyébként csak éjjel volt kérdés, mert nappal szinte mindig kendőben volt.

Nekem volt ijesztő tapasztalatom bukizással: már hason aludt (meret megfordult), és álmában hatalmasat bukizott, az egész arca bele volt nyomódva. Szerencsére nem lett semmi baj, de azért én azt mondom, nem jó annyiban hagyni, ha nem böfizett a baba.

17. 025c5b6977 (válaszként erre: 16. - Diagonalt)
2008. aug. 22. 11:45
Én nem mertem ilyen nagy időt írni:), ezért csak annyit írtam hogy több mint fél óra, de nálunk is a másfél óra volt inkább, vagy a nagy semmi, és már két éves és semmi baja ugyhogy nagy kárt nem okozott neki a nem büfizés :)
16. diagonalt (válaszként erre: 15. - 025c5b6977)
2008. aug. 22. 08:04
Nálunk van olyan,h 1,5 órával kaja után jön egy büfi.Először aggasztott,aztán rájöttem,h nem mindig nyel levegőt a kisasszony.
2008. aug. 22. 08:01
Létezik, ez tapasztalat, volt hogy a babámat képtelen voltam megbüfizteteni. Egyszer több mint fél orába telt mig sikerült neki, de lehet csak véletlen volt. Szerintem semmi baja nem lesz, ha nem jön a büfi.
14. diagonalt (válaszként erre: 5. - Lujza75)
2008. aug. 22. 08:01
Ne fektesd oldalra!!!A lányom utlt háton feküdni,ezért elég hamar megtanult oldalra fordulni,és úgy aludt.Erre a csípője bánta a dolgot,mert azon az oldalon,amelyiken többet feküdt kötötteb volt.mint a másikon.Az ortopéd doki is mondta,h ekkora hülyeséget,mint az oldalt fektetés nem hallott,és ő is ajánlotta a hasaltatást.Azóta sokkal nyugodtabban alszik.
2008. aug. 22. 05:51
LÉTEZIK, KICSIT BÜFIZTETED, DE HA NEM MEGY SEMMI BAJ!
2007. dec. 19. 14:33
Köszönöm Mindenkinek a segítséget!
2007. dec. 19. 11:08
Van úgy. Nem kell semmit tenni.
10. 754c7e07c3 (válaszként erre: 9. - Win)
2007. dec. 19. 10:41
Én is így gondolom. Ki mit hoz a szülőktől. Van, aki nagyokat bukik, van aki semmit. Ők a spórolós babák. :)))
9. win (válaszként erre: 2. - 754c7e07c3)
2007. dec. 19. 09:19

Egyet értünk. :))))


Az én fiam sem volt büfizős. Foghattuk ítéletnapig, akkor sem jött semmi, csak nagyon-nagyon ritkán. Hasa nem fájt, szépen hízott, nem bukott, így nem aggódtam miatta.

Én sem vagyok egy böfögős típus, lehet hogy örökölte. :)))))

2007. dec. 19. 07:25
Azért én mindig kivártam, hogy büfizzen.
2007. dec. 18. 22:02

Egyenlőre nem tűnik hasfájósnak (kopp-kopp-kopp) és büfizni is csak néha tud. Amúgy aludni szinte csak hason hajlandó, kicsit emiatt is aggódom.

Köszönöm Mindenkinek!

2007. dec. 18. 21:43
Ne aggódj Pannám a kis Panni tudja, hogy hogyan is kell ezt csinálni. Csatlakozom az előttem szólókhoz. Ha ki akar jönni, akkor ki is fog jönni. Nekem büfizik is Eszti, mégis van, hogy sokat bukik vissza, bár ez is változó. A doki néni mondta, hogy a gyerek tudja, hogy mennyi kell neki. Ha hasra fordítod sok kaja jön vissza, ha oldalt fekteted, akkor nyugodtan legyél, nem lesz baja.
2007. dec. 18. 20:23
Szerintem nem árt oldalra forditani és egy párnával megtámasztani!
2007. dec. 18. 20:18

A kisfiam 23-án lesz egy hónapos. Ő sem büfizik minden alkalommal. Első gyereknél még megijedtem, másodiknál már semmi gond, aminek ki kell jönnie az ki is fog jönni vagy alul vagy felül. :))


Persze hasfájást is okozhat a dolog, mi is infacolt használtunk, ami nem hozott átütő sikert a pocakproblémában. Most Hipp édeskömény teagranulátumot teszek a hamiba ( tápi, tejfehérje érzékenység miatt nincs szopi ). Ezt a védőnő is javasolta, annak ellenére, hogy csak 4 hós kortól adható a doboz szerint( ez a kormeghatározás arról szól, hogy a szopit legalább 4 hós korig ajánlják mindenképpen, addig meg semmi plusz. )

2007. dec. 18. 19:54
Nálam előfordolt, leginkább az első gyereknél.Ő az elején elég hasfájós volt, használtam nála az infacolt,nekünk bevált.Én elég sokáig szoktam ölbe tartani, (függőlegesen) etetés után hátha megindul nála a büfi.Nem mindíg sikerült ezért kellett az infacol.De ha nem okoz gondot, hogy nem büfizik, gondolok itt a hasfájásra, akkor szerintem különösebb teendő nincs.De lehet,hogy csak én nem tudok róla.
2007. dec. 18. 19:52

Persze. Semmi. Ha a hasa nem fáj, nem nyíel levegőt, előfordul.

Látszik, hogy jó a közérzete, akkor szerintem teendő nincs.

2007. dec. 18. 19:50
Létezik olyan, hogy nem büfizik a csecsemő etetések után? Mi a teendő ilyenkor?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook