Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Március 5 -én milyen fázisban fog állni a Hold? S melyik csillagjegyben halad át? fórum

Március 5 -én milyen fázisban fog állni a Hold? S melyik csillagjegyben halad át? (tudásbázis kérdés)


10. Ilcsi Mama (válaszként erre: 8. - B5ef5132a9)
2012. febr. 26. 23:19

Kedves "sánöfi" vettem az üzeneted a horoszkópok ügyében. Bizonyosan láttad, ha már beleolvastál a fórumon feltöltött, bejegyzésekbe, hogy rengeteg kérés vár a sorára. Hiszen azért is, indítottam el a sorozatot, mert már szinte követhetetlen halmazú volt a várakozók sora. Azért, hogy akit érdekel, igyekezzetek ismeretanyagot szerezni ezekről, a dolgokról és saját magatok is sok mindent meg tudtok majd állapítani a saját horoszkóp körötökről.

Ez sajnos az óta, sem, változott még annak az ellenére sem, hogy sokan már az általam elkészített és elküldött horoszkóp alapján már saját maguknak megfogalmazott kérdésekre is tudnak választ kapni.

Természetesen neked is elkészítem és elküldöm mind kettőtök képletét, de még szükség lenne a születési helyre és az e –mail címre is, amely lehetőleg ne kis befogadó MB, képességgel bírjon, mint például a citromail, ugyan is az nem tudja befogadni a küldeményt. Azonban várnod kell a sorodra, és türelmet kérek tőled is, mert hihetetlen sok a kérés nálam, amit természetesen nem helyezhetek senkinek sem a hátrányára. Csak abban az esetben teszek kivételt, ha a képletből látható, hogy segítségre lenne szüksége és az időeltolódás miatt, esetleg már túllépné azt, időt, ami esetleg most lenne fontos a számára. Számtalan példa volt már erre is.

Addig fogadd meg azt a javaslatom, - mint mindenki másnak is javasolok,- hogy ha van időd, akkor olvass, vagy másold ki azokat a részeket, amik a jegyekre, házakra, fényszögekre, bolygókra vonatkoznak és azokból már sok minden kikövetkeztethető. Főleg figyelmedbe ajánlom a legutóbb feltöltött értelmező részeknél azt, hogy melyik bolygó mostanában éppen melyik jegyben jár. A fórum elején lévő jegyekre vonatkozó jellemzés leírásoknál pedig a párodnak a Mérleg Nap jegy, neked pedig a Vízöntő jegyre vonatkozó leírásokat ajánlom. Természetesen fontos dolgokat találhatsz a fórumon szintén a jegyekre írott Hold a jegyekben való hatásokra is.

9. Ilcsi Mama (válaszként erre: 8. - B5ef5132a9)
2012. febr. 26. 17:20

Kedves” „Sánöfi”


Igen akkor, amikor a hold éppen növő hold idejében szeli át az Oroszlán jegyet akkor alkalmas a hajvágásra. Azonban mint minden mást is így nem minden esetben lehet figyelembe venni. Például március 3-4.-e Rák nap volt a növő hold idejében mégsem alkalmas a hajvágásra. Csak akkor jó, ha RÁK nap a telihold idejével hozható össze.

És még egy nagyon fontos szabály van e téren és más vonatkozásban is, hogy még figyelembe kell venni azt is, hogy HOLD 2-3 naponkénti jegyeken történő vonulása milyen napokkal esik egybe. Gondolok itt a „Levél” napokra, a „Gyökér” napokra, a „Virág” napokra és a „Termés” napokra. Ugyan is, ezek nagyban befolyásolják mind, azokat a dolgokat, amelyeket érdemes a holdhatása terén figyelembe venni. A mit már az előző válaszomban is, jeleztem ezekről is, találsz itt a”Hoxán” az asztrológiai fórumon leírásokat, hogy - hogyan függnek össze ezek a hatások az állatövjegyekkel is. 45. számon található a KOS, 46/Bika. 52/Ikrek. 55/RÁK. 60/ Oroszlán.61/Szűz. 64/Mérleg - Skorpió. 67/ Vízöntő - Halak jegyek

8. b5ef5132a9 (válaszként erre: 7. - Ilcsi Mama)
2012. febr. 26. 14:31

Köszi szépen!


Esetleg arról már hallottál, hogy ebben az időszakban érdemes hajat vágatni, mert erősebben, és gyorsabban nő a haj?

7. Ilcsi Mama (válaszként erre: 1. - B5ef5132a9)
2012. febr. 26. 14:27

Kedves „Sánöfi” Szeretném itt a „Hoxa Portálon” ajánlani neked - ha érdekel- az asztrológiai fórumot. Most töltöttem fel éppen az 512. számon az alábbiakat. Ezek szerint a kérdéses III hó 5.- napon a növő hold ideje lesz és a Hold az Oroszlán jegyet szeli át.


Februárban az Új holdhónap február 21-én ● volt. Március 1-én Ď, Növő-hold ideje (tehát 5-e is növekvő holdidőnek számít.)

8-án O, Telehold, és 15-én ©. Csökkenő hold lesz.

Március 22-én ismét ●Újhold lesz.


● = Újhold.

Ď = első negyed (növekvő hold)

O = holdtölte (telihold)

© = Utolsó negyed (csökkenő hold)


Újhold: Most februárban 21. -én, volt.

Mint tudjuk, a Hold mindig csak ugyanazt az oldalát fordítja a Föld felé, a másik oldal örök sötétségbe borul, soha nem éri a Nap fénye. A Hold majdnem 28 napig tartó keringése közben a Földről nézve egyszer pontosan a Nap és a Föld között áll: a sötét oldalát fordítja felénk, tehát semmit sem látunk belőle. Ezért is nevezték a régi időkben az újholdat, halott holdnak". Újholdkor kezd el a Föld, belélegezni", vagyis intenzíven energiát felvenni. Ekkor érdemes a gondolatainkban, akár az otthonunkban a felesleges dolgoktól megszabadulni.

20012. -ben Újhold napok: III. /22. IV/21. V/20. VI/19. VII/19. VIII/17. IX/16. X/15. XI/13. XII/13. napokon lesz.


A fórumon az állatövjegyek összefüggéseire is találhattok leírást, különös tekintettel FÖLD körül keringő HOLDRA. HOLD a napsugárzás legfőbb közvetítője. Minden bolygónál sebesebben kering. Kevesebb, mint huszonnyolc nap leforgási idő alatt vonul át a zodiákuson, és két-három napokat tölt el egy-egy állatövjegyben.

(Többen kértétek, hogy már régen nem töltöttem fel, hogy melyik nap milyen jegyen halad át éppen a hold, ezért erről is írok most a mai naptól kezdve márciusig. Nem mindegy például még viráglocsolásnál sem, a kertészkedésben, de még a hajunk ápolása terén sem, hogy azt mikor tesszük. Ezért érdemes figyelemmel kísérni a holdnak a jegyeken történő átvonulási idejét. )

II/ 21 Vízöntőben jár a Hold 23 órakor, átlép a Halakba, és ott vonul 22-23. -ig.

II/24-26/Kos, 27-28/Bika, II/29 még Bika III/ 1- 2 Ikrek, 3-4/ Rák, 5-6/Oroszlán, 7-8/ Szűz,

9-10/ Mérleg, 11-12/Skorpió, 13-15/Nyilas, 16-17/Bak, 18-19/Vízöntő, 20-21/ Halak,

22-24/ Kos, 25-27/ Bika, 28-29/ Ikrek, 30-31 Rák-jegyben halad a HOLD.


Telihold:

Az érzékeny emberek hónapról hónapra szorongva várják a telihold éjszakáját. Nyugtalanul forgolódnak az ágyukban. Pedig nem mindenkire van rossz hatással a telihold, ha megfelelő elfogadással és pozitív energiával közeledünk a Teliholdhoz, akkor 100 szoros jó energiateremtő erővel is bír.

2012. -ben még további telihold napok: III/8. IV/6. V/6. VI/4. VII/3. VIII/2. és 31. -e. IX/ 30. X/29. XI/ 28. XII/28. - napokon lesznek.


„…… A hold mindannyiunk számára fénylik, hogy lelkünket felemelje,

Gondolatainkat a csillagok magasságáig röpítse. ” /részlet Vágó Zsuzsa verséből. /


HOLD nagyon gyorsan tovább megy egy-egy konstellációból. Pár órát, fél napot érezhetjük hatását, a hangulatváltozásainkon tudjuk követni a Hold mozgását. Fontos az is, hogy az égen milyen bolygókkal kerül kapcsolatban, illetve, hogy ez kinek melyik sorsterületet érinti a saját horoszkópjában.

Az asztrológiában a HOLD az anya jelképe. A Hold különleges kapcsolatban áll, korai gyermekkorunkkal. Nagy segítséget jelenthet a szülők számára, - nevelési szempontból - ha ismerik, hogy a gyermek születésekor a Hold milyen állatövi jegyben van.

Hold, ahogy visszatükrözi a Nap fényét, úgy tükrözi vissza lunáris részünk a bennünket ért benyomásokat.

A Hold a legfontosabb tényező az emberi kapcsolataink szempontjából is, mivel a személyiséget fejezi ki és jellemformáló hatásai is, van.

A Hold szoros kapcsolatban áll az élet anyagi dolgaival is.

Az asztrológiai „Hold- elv „szerint a Holdérzéseinket, belső énünket fejezi ki, mely biztonságérzetet ad. A Hold legmélyebb lelki rétegünknek felel meg, melyet ” hangulati alapunknak” is nevezhetjük. A Hold gyakori Földkörüli keringési ismétlődése révén nagy jelentőséget kap, önmagában lelkünk érzelmi reagálási készségét testesíti meg.


A kozmikus tér hatását életünkre, egészségünkre, napi tennivalóinkra a Föld és a Hold pályahelyzete a legszámottevőbben befolyásolja, ugyanis ettől függ a földi gravitációs térerő változása (pl. az árapály jelenség a tengereken).


A hold mágiája szerint a hold uralja, vagy nagymértékben befolyásolja a légkört, ezért nagyban meghatározza az időjárást is.

Ezzel kapcsolatosan is találhatsz éves időjárás előre jelzést az adatlapomon az "INTERAKTIVITÁSRA" kattintva.


A Holdfogyatkozások is, nagyon sok feszültséget és gondot jelezhetnek, főleg időjárási és földrengési katasztrófák szempontjából.

A Hold szabályos időközökben változik, más és más alakot mutat.


● = Újhold.

Ď = első negyed (növekvő hold)

O = holdtölte (telihold)

© = Utolsó negyed (csökkenő hold)


Szeretném még jelezni nektek azt is, hogy a Holdhatásoknak nagyszerepe van az egészségre, de még a természetes testsúlyt csökkentő fogyásra is. Ezekről is találhatok leírásokat a jelzett szám környékén (ugyan is az eredeti feltöltést a Hoxa gépház bizonyos esetekben a számozásnál megváltoztatja).

Hold az egészségünkre Kostól a Halak –ig, az általános egészségi állapotot is megjelöli:

(84-101).

VIII. rész: /09. 30. / 84. szám: Hold helyzete és összefüggése a jegyekre vonatkozó betegséghajlamok tekintetében. Gondolatok a Holdról.

IX. rész: / 10. 01. / 87. szám: Újholdról és a Telihold hatásairól, ezeknek összefüggései a Karmával, valamit a testünkre való holdhatások jelentőségei. Tudatosan legyünk a testünk őrei címmel.

87. számon: a IX. részben a „Legyünk testünk őrei”, 92. számon a X. részben: „az emberi szervezet hatása az életerőre”, 95. számnál: „Víz hatása keringésre” részeket. De talán a többi feltöltött részek is érdekelhetnek, és segítségül szolgálhatnak számotokra.


Első asztrológiai sorozat I. rész /2011. 09. 22/. 54. számon Mit jelent a Hold, egy nagyon fontos mutató a horoszkópban ez egyes jegyekben címmel. Megtalálható a leírások a Hold a 12. asztrológiai állatövjegyben 25-70. 70-90. számokon.


Szeretettel Üdvözöllek téged és a többieket is. 7X-en túli Ilcsi Mama.

2012. febr. 26. 14:02
elsőnegyedben
2012. febr. 26. 13:55
Köszi!
2012. febr. 26. 13:53
2012. febr. 26. 13:50
Egész napra gondoltam.
2012. febr. 26. 13:49
Hánykor?
2012. febr. 26. 13:47
Március 5. -én milyen fázisban fog állni a Hold? S melyik csillagjegyben halad át?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook