Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Megnyúlt térdszalag esetén, van-e tapasztalata valakinek? Mit tegyek a gyorsabb gyógyulás érdekében? fórum

Megnyúlt térdszalag esetén, van-e tapasztalata valakinek? Mit tegyek a gyorsabb gyógyulás érdekében? (tudásbázis kérdés)


2012. febr. 28. 08:30

Köszönöm a válaszaitokat! :)

Elmondom mi történt azóta. Tegnap elmentem a Baleseti Sebészetre megmutatni. Elmondtam, hogy voltam már szakrendelésen, kenegetem, fáslizom, s az egy hét alatt semmit nem javult. Itt alaposan megvizsgáltak, hajlították, emelték, forgatták. Persze, itt is elküldtek röntgenre, de az valóban csak a törést mutatja ki. Lényeg, a lényeg. Begipszelték. Combtól bokáig rögzítve van. Most így pihenek a héten. (eddig jártam dolgozni) Pénteken leveszik a gipszet, s akkor kapok brace-t. Ez egy tépőzáras rögzítő.

A gipszelő kérdezte, egy hete történt??? Hát azóta már félig gyógyult lenne, ha idejött volna rögtön.

No comment! :)

6. eandi78 (válaszként erre: 5. - Eandi78)
2012. febr. 27. 18:45
Azt elfelejtettem, hogy a fásli lehet nem is elég, gyógyászati segédeszköz boltban vannak térdrögzítők. Ha olyan a sérülés ortopéd orvos fel is írja a megfelelőt. Nekem viszonylag egyszerű gumis rögzítő van.
5. eandi78 (válaszként erre: 2. - 2dfcd669cb)
2012. febr. 27. 18:39

Az én térdem egy hasonló sérülésnél kétszeresére duzzadt, mivel reccsenés is volt, valószínűleg szakadt is. Semmit nem csináltak a sebészeten. Röntgen állítólag csak törést mutat ki, szalaghoz ct vagy mri kell, azt meg mire megcsinálják meggyógyul. Kenőcsöt sem kaptam csak, fáslit. 1 hétig szinte ráállni sem tudtam. 2-3 hét kellett mire ki tudtam nyújtani rendesen a lábam.

1 hónap múlva kezdtem edzeni (kézilabda), 2 hónap múlva éreztem, hogy futás közben ropog. Azóta futás csak fáslival és így is előfordul, hogy néha fáj. Mindez 15 éve volt.

Lehet én esetem súlyosabb volt, de pihentetni kell és pár hétig nem gondolni sportra:(

2012. febr. 27. 06:18
El kellene menned egy ortopédiai szakrendelésre, ahonnan röntgenre küldenek. Csak úgy lehet megállapítani hogy valójában mi a helyzet. Az én térdszalagjaim is mag vannak nyúlva, nagyon lazák, de azért mert ki van már kopva a térdem és nem tudnak emiatt rendesen felfeküdni a térdszalagok. Én most fél évig porcpótlót szedek, azt mondta a doki hogy majd meglátjuk ez mennyire segít. Semmiképp se menj zumbázni amíg teljesen helyre nem jön, mert több kárt csinálhatsz mint hasznot. Az ilyesmi csak lassan gyógyul.
2012. febr. 26. 13:53

Erre sajnos csak egy megoldás van. A műtét. Térszalag rövidítő műtét. A szalag nem fog más módszerrel lerövidülni. Erősíteni lehet maximum gyógytornával, így az izmok beljebb húzzák a szalagokat.

Szerintem érdemes lenne, CT-re menned, ott kiderül, hogy valóban nagy mértékű e a megnyúlás, illetve van e vmi más gond...

Ha nagyon lazák, mindenképp műtétet javaslok, különben előfordulhat térdficam, ami borzasztó fájdalommal jár, és ezzel még jobban nyúlnak a szalagok.

2012. febr. 26. 12:24
Holnap lesz egy hete, hogy korizás közben kicsúszott a lábam oldalirányba, meghúzódott a térdem. Voltam orvosnál, Diclac kenőcsöt írt fel és fáslit javasolt. Semmi több. Sajnos még semmi változás, nem érzem, hogy javulna. Estére bedagad, és minden mozdulatra nagyon fáj. Akinek van tapasztalata, kérem, segítsen, mit tegyek a gyorsabb gyógyulás érdekében. Szeretnék menni zumbázni!!! :)
2012. febr. 26. 12:19
Megnyúlt térdszalag esetén, van-e tapasztalata valakinek? Mit tegyek a gyorsabb gyógyulás érdekében?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook