Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan növelhetném meg az önbizalmamat? fórum

Hogyan növelhetném meg az önbizalmamat? (tudásbázis kérdés)


1 2
2015. júl. 23. 14:45
A mostani időszak olyan, hogy segít letenni azokat az emberi kapcsolatokat, amelyek lehúzó erejűek. Ha van ilyened, most ezeket le tudod tenni. A kinez sztem nagyon jó megoldás.Szurkolok! :)
31. ca43169457 (válaszként erre: 30. - Syria)
2015. júl. 23. 10:34
Ez így igaz.
30. syria (válaszként erre: 28. - Estefani)
2012. márc. 2. 18:19
Végül is bármit választasz, egy a fontos: nagyon higgyél benne, s akkor lesz megoldás.
29. sildi05 (válaszként erre: 28. - Estefani)
2012. márc. 1. 19:14

Sziasztok Mindenki, aki önbizalomhiányban szenved!

Én a kineziológiának egy speciális ágát "művelem", a LEAP-agyintegrációt, melynek segítségével a neuronális blokkok oldhatók sejtszinten. Van az agynak egy része, a kérgestest (corpus callosum), ami a jobb és bal féltekét köti össze, vagyis biztosítja a két oldal közötti idegi összeköttetést. Ez a legtöbb embernél már alaphelyzetben is blokkolt (az okokat helyhiány miatt nem részletezem). Viszont tartozik ehhez az agyterülethez két kulcsérzelem is, az önbizalom, és az önértékelés. Vagyis nagyon sok esetben az önbizalomhiánynak neuronális okai is lehetnek. A múltbeli negatív élmények gyakorlatilag meggátolják bizonyos idegsejtek működését, ez által nem tudjuk agyunk kapacitását teljesen kihasználni. Általában csak 10 % körüli szokott lenni ilyen esetben az adott terület működése. Persze önmagában ez a kineziológiai módszer sem old meg mindent, de nagyon sokat segít a helyzet kimozdításában, és ekkor már jól tervezett életvezetési eszközökkel, ill. egyéb módokon szépen felépíthető egy egészségesebb önértékelés és önbizalom.

28. Estefani (válaszként erre: 27. - Syria)
2012. márc. 1. 17:42
A kinezológiát még nem próbáltam én sem. :) De szeretném majd... :)
27. syria (válaszként erre: 26. - Estefani)
2012. márc. 1. 17:40

Ha választanom kellene, ez lenne a sorrend:

- agykontroll

- pszichológus

- kinezológia (ez csak akkor, ha már minden kötél szakad)

2012. márc. 1. 08:46
Pedig jó dolog az agykontroll, meg a kinezológia is. De egy jó pszichológus is sokat segíthet. :D
25. syria (válaszként erre: 23. - Ac5ad45a2c)
2012. febr. 29. 21:15
Miért olyan nagyon kizárt, hogy elmenj agykontrollra?
24. e129a25c82 (válaszként erre: 23. - Ac5ad45a2c)
2012. febr. 29. 20:15
Kitartás:)És-fel-a-fejjel!!:)
2012. febr. 29. 19:28

Sziasztok!


NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM MINDENKINEK A SEGITSÉGET ÉS A TANÁCSAITOKAT!

Elgondolkodom a jó tanácsokon és meglátom majd hogy milyen eredmény lesz belőle! De az hogy agykontrollra menjek az KIZÁRT Dolog! de azért köszönöm ezt a tippet is!

22. Estefani (válaszként erre: 17. - Syria)
2012. febr. 29. 08:17

Igen ezzel én is egyet értek. Ne másnak magadnak felelj meg. Találd meg azokat az értékeket amik neked számítanak. Ehhez hozzátartozik az is, hogy azokat az embereket akik "lehúznak" pöccinsd ki az életedből. A szépség pedig, bármennyire közhely is belűről fakad. Az szép akiben harmónia és békesség van.

Biztos van valami amiben jó vagy! Munka, barátok, hobbi. Kérdezd meg pl. a barátaidat, hogy miért szeretnek téged. Ezeket írd fel és gondolkozz el rajtuk... A Csernus nőjét azért nem ajánlanám mert az eléggé lehúzós volt az én olvasatomban. Nem mondta meg mitől jó nő a nő, csak azt, hogy mitől nem. Amióta voltam egy előadásán kifejezetten kiakadtam rá. Kiment egy teltebb hölgy és totál kifikázta. Ne Csernust olvass... Müller Pétert, mondjuk a Benső mosolyt... :D

21. e129a25c82 (válaszként erre: 17. - Syria)
2012. febr. 29. 07:58
Igaz!!:)
20. syria (válaszként erre: 18. - Csekker)
2012. febr. 28. 17:05

Köszönöm.


Az agykontroll tanfolyamot én is jó ötletnek tartom. Bizonyára az élet más területén is hasznát lehet venni. (Rám is rám férne, pedig tonnányi az önbizalmam. :D)

19. 39694c0c70 (válaszként erre: 12. - 342402de6d)
2012. febr. 28. 14:03

Lelőtted a poént. :)

Így már okafogyott lett, amit tanácsolhattam volna.

2012. febr. 28. 09:52

Egyetértek syria-val. Magadnak felelj meg, ne másnak. Mindenkinek pedig végképp nem lehet (és nem is szabad) megfelelni.


Én azt ajánlanám, hogy menj el egy agykontroll tanfolyamra. Csodát tesz. Tudom, tapasztaltam.

17. syria (válaszként erre: 16. - E129a25c82)
2012. febr. 27. 21:18

Szerintem az önbizalom-hiányos embereknek csak egyetlen bajuk van: másoknak akarnak maradéktalanul megfelelni, ez pedig képtelenség. A kudarc tuti, nem fog késni.

Tessék szíves lenni SAJÁT MAGATOKNAK megfelelni. Ha ez megvan, akkor mások is egy elégedett embert látnak, és úgy is fognak hozzátok viszonyulni. Próbáljátok ki! :)

16. e129a25c82 (válaszként erre: 15. - B235ac96d5)
2012. febr. 26. 10:19
Tudom, mert sajnos én is ilyen vagyok...főleg az ember a kudarcok után érzi, hogy biztos vele van a hiba...de mindig muszáj valamiért küzedni, és soha nem feladni...rossz napjai mindenkinek vannak, valahogy túl kell ezeken lenni...mindig van remény, és én abban is hiszek, hogy mindennek oka van, ami töténik!
15. b235ac96d5 (válaszként erre: 11. - E129a25c82)
2012. febr. 26. 09:33
Igazad van, de az ember már csak olyan, hogy a saját értékeit a másik szemének tükröződésében látja csak meg. A tükörben nem. És hosszú az út addig, amíg azt a bizonyos szempárt megtaláljuk.
14. b235ac96d5 (válaszként erre: 1. - Ac5ad45a2c)
2012. febr. 26. 09:29

Talán segít:

Chris Prentiss: Legyél,aki lenni akarsz


Most jelent meg nemrég:)))

13. 814f8b8f23 (válaszként erre: 10. - 342402de6d)
2012. febr. 26. 09:18
mert nem tudod használni
2012. febr. 26. 08:58
Hasonlítsd össze magad a jobbal és elégedetlen vagy, de hasonlítsd össze magad a legrosszabbal és máris több vagy az elégnél:)
2012. febr. 26. 08:40

Minden ember értékes, minden emberben van valami, amiben ő a legjobb, a legügyesebb!!!!És minden emberben van valami, ami rajta a legszebb!!:)A szépség egyébként sem csupán külsőségekben rejlik, és ez tényleg így van!Akik pedig azért hagytak el, nehogy bánd egy percig sem!Nem érdemeltek meg, és jönni fog egy olyan, aki kiérdemel!!!

Amit még ajánlok: ha tudsz, és akarsz, akkor kezdj el hastáncolni...akár egyedül, dvd-re, akár eljárni, fantasztikus önbizalomnövelő szerintem, nagyon jó tartást ad, megtanul az ember bánni a testével, kifejezőbb lesz...

De én azt szoktam (mostanában nekem sincs túl sok önbizalmam egyébként), hogy minden megtalálni az életben az apró örömöket, illetve minden nap elismétlem magamban azokat a mondatokat, amikről az ellenkezőjét gondolom...pl: szép vagyok, vannak hibáim, de sok jó tulajdonságom is, és igenis jönni fog egy olyan, aki úgy fog értékesnek tartni, ahogy vagyok!!

10. 342402de6d (válaszként erre: 2. - Ac5ad45a2c)
2012. febr. 26. 08:26
Nekem meg hiába van,még sem megyek vele sokra....
2012. febr. 26. 08:22

Nagyon sok okosat írtak az előttem szólók.

Annyit tennék hozzá, a magad elfogadásán felül NAGYON SZERESD ÉS BECSÜLD MAGAD!

Légy büszke és elégedett az eredményeidet nézve, legyen az bármily hétköznapi: sikerült szépen kitakarítanod, jól sikerült amit főztél, rend van a szekrényeidben, a munkatársaid szívesen dolgoznak veled, stb.


Ismerek olyan nőt, a folyton, mindenen kesereg, pedig nem kis dolgokat visz végbe erőfeszítések árán. Mégis állandóan ócsárolja magát, ahelyett, hogy örülne az olyan teljesítményeinek, amire sokan képtelenek lennének. Magyarul: nem becsüli magát, pedig minden oka meglenne rá.

2012. febr. 26. 07:27

Csak egy porszem vagyok a világban, de van, akinek én jelentem az egész világot.

Ez lehet egy személy, egy állat, egy növény,

DE! és ez nem önzés, hanem öntelen,

önmagamnak.

Találd meg önmagad.

Erről már nagyon sok könyv született,

Eckhardt Tolle összes műve ilyen.


De látogathatsz kórházban fekvő gyermekeket, vagy időseket, akiknek csak napjaik vannak hátra, ott elfogod tudni dönteni, hogy mi is a legfontosabb egy életben.


Most is nézz ki az ablakon, a Nap nekünk ragyog,

a madarak nekünk énekelnek, kell-e ettől több?


Ha jól sejtem, meleg szobában internetezel, aminek milliók örülnének.


Nálad itt ott lehet a gond, hogy az elméd vette át az irányítást feletted. Vedd issza tőle.


Ajánlom a Most Hatalma című könyvet.

7. 38c05a6ad0 (válaszként erre: 2. - Ac5ad45a2c)
2012. febr. 26. 02:22
Magadat kell a legfontosdabbnak tartanod! Ne is törödj azzal, amit mások mondanak , mert Neked van igazad! Te vagy az ajándék a másiknak!
2012. febr. 25. 23:29
Akik már ismernek, ismétlen magam, van több ilyen témájú fórum. Keress rá, biztosan találsz ott is jó tanácsokat.
5. sz.kata62 (válaszként erre: 2. - Ac5ad45a2c)
2012. febr. 25. 23:26
Szia, A betegségeidnél kellene kezdeni, vajon miért van "szükséged betegségekre" ? Tudom, hogy nem akarsz beteg lenni, de a lelked mélyén mégis van nem kevés megoldandó feladat, ha már több műtéted volt. Itt kellene kezdeni a megoldást, irj, ha gondolod priviben.
2012. febr. 25. 23:25

Szia!

Egyet értek Pannival, ez a listás dolog jó ötlet!


A szépség pedig teljesen szubjektív, kinek mi a szép... Rám is mondták sokat, hogy szép vagyok, mégse ez számított. Rendnek kell lenni a fejedben, akkor lesz önbizalmad, tökmindegy, hogy nézel ki. Nehéz munka, de megéri. Nekem Csernus Nő című könyve sokat segített!


Fel a fejjel, fogadd el magad, hidd el, senki se szebb, vagy jobb Nálad! Ráadásul Te egyedi vagy, ahogy mindenki más is, így aztán tökéletes is vagy. :)

Szép estét és jó önmunkát Magadon! :)

2012. febr. 25. 22:56

Szia!

Ne a szépségre alapozd az önbizalmad! Első tanácsként ezt mondanám. :)

Ezen kívül: találj valamit, amiben jó vagy és szereted csinálni - a legjobb lenne, ha a munkád lenne az, vagy ha még nem dolgozol, mindenképpen olyasvalami, ami aktívan jelen van az életedben és amiből erőt meríthetsz. Mindenkinél van ilyen és nem csak egy dolog!

Ha pedig megvan, csak csináld és olyan emberekkel vedd körül magad, akik szintén szeretik azt, amit csinálnak.

Fogadd el magad! Szerintem ez nagyon sokat számít. Ha kell, írj egy listát a jó és rossz tulajdonságaidról, illetve arról, amin változtathatsz, mert ha tudsz, akkor tedd is meg.

Nagyon sok kitartást kívánok Neked!!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook