Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Miért szárad el egy régi levele a Zamioculcasomnak, amikor új hajtás jön? fórum

Miért szárad el egy régi levele a Zamioculcasomnak, amikor új hajtás jön? (tudásbázis kérdés)


2014. jan. 25. 19:23
Meg kell várni mindenképp a tavaszt ültetéshez?
2014. jan. 19. 18:49
Egyébként nekem is van ilyen növényem, nemrég vettem, viszont tavasszal át kell ültetnem.
2014. jan. 19. 18:48

Sziasztok!

Én esővizet használok locsoláshoz, de a bubimentes víz sem lehet rossz locsoláshoz.

2012. febr. 25. 22:15

Sziasztok!

Az enyém is nagyon kinőtte már a cserepet, de él és virul, most is 5 új leveles ágat hoz! Így akkor át sem ültetem egyelőre. Eddig csak azért halogattam, mert világéletében irodai növény volt a drágám, körülményes lenne ott átültetni is, meg hazahozni-visszavinni is ezért. Egyébként kényeztetem, hetente egyszer buborékmentes ásványvízzel öntözöm, gyönyörű, rengeteg ága van.

7. homern (válaszként erre: 6. - Csillan)
2012. febr. 25. 21:24
lehet,a legszebbek amiket láttam szinte szétfeszítették a cserepüket.egy próbát megér.
6. csillan (válaszként erre: 5. - Homern)
2012. febr. 25. 15:06
Remélem sikerül neked :) Akkor viszont lehet, hogy tényleg a bő cserép az oka nálam. Van helye bőven azt hiszem, lehet, hogy át kellene ültetnem egy kissebbe? Anyuméknál is szépen fejlődik, ott kint vannak a gumók is a földből és szűkös a helye a cserépben. Ez lenne a titok nyitja?
5. homern (válaszként erre: 4. - Csillan)
2012. febr. 25. 14:53

érdekes amúgy,hogy ezt csak az egyik csinálja.amint új jön,elszárad egy régi.a másik (egymás mellett vannak,ugyanannyit öntözöm stb) pedig csak hozza az újakat és több hónapja nem száradt el egy régi sem,most készülök átültetni mert már szétszakítja a cserepet.

azt írják,hogy a szűk cserepet szereti a növény,annál jobban fejlődik minél zsúfoltabb. lehet a 2 hajtásodnak túl nagy helye van,ahogy az én 4 hajtásosomnak is :)

én vettem le a szárról leveleket és beletűztem a földbe hogy gyökereket képezzen,most várom a csodát :)

4. csillan (válaszként erre: 3. - Homern)
2012. febr. 25. 14:46
Akkor egy cipőben járunk. Nekem mindig csak egy hajtást hoz egyszerre.
2012. febr. 25. 14:18
nekem is mindig így van..sokáig 4 hajtása volt,már azt hittem végleg vége szegénynek :S utána hozott hirtelen 4 újat,örültem neki nagyon..pár nap alatt azok szépen megnőttek,a régiek pedig elsárgultak és leszáradtak.szóval ugyanott vagyunk csak friss hajtásokkal...
2012. febr. 25. 14:14
Már négy levele lenne, de így mindig csak kettő van :(
2012. febr. 25. 14:14
Miért szárad el egy régi leveel a Zamioculcasomnak, amikor új hajtás jön?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook