Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ismeritek Terézanyut? fórum

Ismeritek Terézanyut? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Ismeritek Terézanyut?

16. Muraja
2012. febr. 26. 11:17

Csodalatos emberke volt Terezanya ! emberek rengeteget segitatte , de menyire jobban es többet tudott volna segitsege elerni ha a ...

Ha a Vatikani bank egy kicsit is adakozob lett volna.

Sajnos mind ismeretes a forditotja uralkodik , igy a Terezanyanak maganak kelett segiteni..

2012. febr. 26. 11:09
Én szeretem a filmet, de nem kötöm a könyvhöz, mert olyan, mintha a kettő teljesen más lenne. És igazából más is. :) Nekem van egy kdvenc cikkem tőle, egy éve őrizgetem már. Amikor kivágtam a cikket, még nem is olvastam el, ki írta, csak félre raktam. Egy hónapja előveszem, és ott tündöklik Rácz Zsuzsa neve. Azt gondoltam, ilyen nincs...és mégis van. :) Tartósan szingli nő nevelt fel, szüleim 12 éves koromban elváltak. HOgy én hány ilyen szinglis "válságstáb"ot hallgattam végig....:D Így valahogy köezelebbinek éreztem a sztorit, mint a társaim. De ma már egyre több gyermek nevelkedik az anyával, így egyre többekhez jut el a könyv. Segít picit humorosan látni a dolgokat, de ugyanakkor a fontos részaek is eljutnak az emberhez. Szóval igen, a cikkeit is imádom! Előbb szerettem, mint a könyveit. :)
14. moonlight13 (válaszként erre: 13. - Syria)
2012. febr. 26. 10:33
Szerintem sincs köze a filmnek a könyvhöz! A film egy "béna", csetlő-botló nőről szól, holott erről szó sincs a könyvben! A főszereplő egy vagány nő, csak a szerelem (ahogy az életben sok embernél) nem mindig úgy jön neki össze, ahogy szeretné!
13. syria
2012. febr. 26. 08:04
Tényleg nagyon jó könyv. Kár a film nagyon silányra sikeredett; nem néznivaló.
12. Sirga
2012. febr. 26. 07:07

Olvastam a könyvet - tetszett, de nem olvasnám újra. A filmet végig se tudtam nézni. A Terézapu-könyvek viszont óriásiak!

Rácz Zsuzsát újságíróként nagyon szeretem!

11. Boszy28 (válaszként erre: 10. - Luca2007)
2012. febr. 25. 21:56

dettó :)

Imádom a folytatást is, pont a napokban olvastam újra.

2012. febr. 25. 20:42
Terézanyut először egy éjjel alatt kiolvastam. Aztán kölcsönadtam barátnőknek. Aztán egy év múlva megint, aztán megint, aztán múlt héten. Tiszta rojtos a könyv... :-)
2012. febr. 25. 17:45

Az ÉLET HIMNUSZA

Az Élet egyetlen esély,vedd komlyan

Az Élet szépség,csodáld meg

Az Élet boldogság,izleld meg

Az Élet álom,tedd valósággá

Az Élet kihívás,fogadd el

Az Élet kötelesség,teljesítsd

Az Élet játék,játszd

Az Élet érték,vigyázz rá

Az Élet vagyon,használd fel

Az Élet szeretet,add át magad

Az Élet titok,fejtsd meg

Az Élet igéret,teljesitsd

Az Élet szomorúság,győzd le

Az Élet dal,énekeld

Az Élet küzdelem,harcold meg

Az Élet kaland,vállald

Az Élet jutalom,érdemeld ki

Az Élet élet,éljed!!!

írta Kalkuttai Szent Teréz anya

Nos,engem a teljes könyv is megfogott,de ez a legjobban :)

8. cel
2012. febr. 25. 17:03
Egy könyv, amiben benne van ... ez is, az is és egy kicsit benne vagyunk mindannyian:)
2012. febr. 25. 16:40

Ismerem-e?

Minden reggel látom a tükörben,napközben a kirakatok tükrében....

2012. febr. 25. 16:18
Imádom Terézanyut :), a cikkeit is érdemes elolvani, totál megnyugtatott, hogy marhára nem vagyok egyedül az ügyes-bajos dolgaimmal... :)
5. Jennipher93 (válaszként erre: 4. - Alicewonderland)
2012. febr. 25. 14:12
Ó, igen, A kis elvarázsolt világ. :) Pontosan ^^ Igen, Amelie a falamon a van. :)
2012. febr. 25. 14:10

Én pedig mintha egy Amélie plakátot láttam volna az egyik fotódon a háttérben... Nagy Amélie rajnogó vagyok! Én "Csodaország Alice-hoz" kevésbé kötődöm, a saját nevem kezdőbetűje miatt érzem magamhoz közel Alice-t, de azt hiszem, Alice-ben és Amélie-ben a sajátos világlátás, a saját kis világban élés közös. Én pedig elvagyok a saját kis világomban, néha túlságosan is:-)

Jó, hogy vannak rokon lelkek itt a Hoxa-n:-)

3. Jennipher93 (válaszként erre: 2. - Alicewonderland)
2012. febr. 25. 14:07
Nekem is meg van a Prozac ország! Rácz Zsuzsa kis történetei annyira fel tudnak tölteni.:) Jó hallani, hogy másra is hasonló hatással volt a könyv, és ahogy olvastam, van még pár megegyező könyvünk. :) A felhasználói neved is érdekes, mert rengeteg Alice novellát írtam, és a blogomban is mindig visszatérek rá, hogy úgy érzem magam, mint Alice. :) Örülök hogy írtál! :)
2012. febr. 25. 14:00

Rám is nagyon nagy hatással volt ez a könyv. Úgy éreztem, szinte minden lapja rólam is szól. Talán a legjobban annál a történetnél éreztem ezt, amikor a lány (Zsuzsa...?) a téli zimankóban egy vasútállomáson ragad karácsony tájban, mert nem megy érte a lovagja. Eszembe juttatta az összes szomorú, dühös, kétségbeesett és szívbemarkoló percet, amit azzal töltöttem, hogy vártam egy férfit, aki persze nem jött el....

Saját példányom nincs a könyvből, könyvtári volt.

De nekem is van jópár könyvem:-) Sylvia Plath Üvegbúrája pont abban a kiadásban van meg nekem is, mint ami a te polcodon van. Sokáig vadásztam rá még antikváriumban is. Nem okozott csalódást, faltam. Most ott feszít a polcon Elizabeth Wurtzle Prozac országa és Philip Roth A haldokló állata mellett. Újra és újra belelapozok, amikor én is úgy érzem, nem tudok kitörni a saját magam által felállított kalitkámból.

2012. febr. 25. 13:08
Egy könyv, ami a mindennapi élet kicsi, de roppant fontos foszlányaiból tevődött össze. A könyv, amiben jelen van reptéri várakozás, szingliség melletti és elleni érvek, reggeli telefonos válságstáb. Vonatút, gyümölcskosár, önértékeléssel küszködő nők és elégedettek. Családi emlékek. Sítúra, Angelina Jolie. Bristoli üzenet, és leltár. Mindezek megannyi humorral és elgondolkodtató mondatokkal.

Ugrás a teljes írásra: Ismeritek Terézanyut?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook