Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Beiratás nem körzetes iskolába fórum

Beiratás nem körzetes iskolába (beszélgetős fórum)


1 2
44. Lencsy (válaszként erre: 43. - Trapiti)
2012. febr. 27. 13:10
Ha járható út és úgy érzitek ott jó helye lesz akkor megéri én azt mondom .
43. trapiti (válaszként erre: 42. - Lencsy)
2012. febr. 27. 12:41

Hát, abban én biztos vagyok, hogy a lakóhelyünk szerinti körzetesbe semmiképpen nem adom be.


Nézegettem a kompetenciamérések eredményeit is, a lakóhelyünk környékén ill. a munkahelyünk környékén elég botrányos a helyzet.


A legtöbb iskolánál attól tartok, még ha jónak tűnik is, az ismeretlenbe vinnénk nem kis erőfeszítéssel...

Felmerült az is, hogy az egyik nagymama lakóhelye szerinti körzetes iskolát választjuk, ami elég erős jó iskola, a férjem és a testvére is oda jártak, ráadásul mellette országosan is jó hírű gimnzáium van, akár 8 akár 5 évfolyamos formában is folytathatja ott a tanulmányait. Igaz ehhez többet kellene autóznunk, viszont a nagymama 500m-re lakik a suli mellett. EZ lenne az egyetlen hely, ahol valódi információkat kaphatnánk az aktuális tanítókról, kisebb közösség, jobban szem előtt lenne a gyerek. Hajlok erre megoldásra...

42. Lencsy (válaszként erre: 40. - Trapiti)
2012. febr. 27. 12:31
Hmm ..na igen . Nekem 3 gyermekem van és sajnos én voltam olyan hülye (pedig mindenki mást tanácsolt )..hogy mind három gyermekemet a körzetis iskolába irattam , mondván anno én is odajártam ismerek minden tanárt és hát közel van . A lányom kicsit félénk típus , így azt javasolták az oviba , hogy nagyon kedves tanítónénit válasszunk , ne szigorút . Így is tettem ..kiválasztottuk a legkedvesebb tanítónénit aki mellé sajnos egy olyan osztály járt ahol mindenki "kisebbség " volt a lányomon kívül , ergó az egyetlen fehér gyerek volt ! A tanárnéni imádta , kiemelte ..fantasztikus kapcsolat alakult ki köztük . Igen ám ..de eljött az 5.-év mikor is tanár váltás , felső tagozat . A lányom sosem panaszkodott ,hogy baj lenne, de elkezdett borzasztóan viselkedni itthon . Üvöltött velem ok nélkül , verte a két öccsét ..és nagyon sokszor erős fejfájásai voltak . Betudtuk a tini kornak ..de egyre rosszabbodott a helyzet . Eljutottunk odáig, hogy már neurológushoz és pszichológushoz hordtuk . Majd egy kósza ötlet ..váltsunk iskolát ...hátha ! Tavaly megtörtént , bekerült egy jó közösségbe ..mára már kiegyensúlyozott és azóta nem volt fejgörcse :) A középső gyermekem ugyan fehér osztályba jár , de nem várjuk meg míg nála is jelentkeznek a gondok így szeptembertől megy a lányom után . A kicsit aki most másodikos , egyenlőre itt hagyjuk, mert ő egy szuper osztályba jár egy extra kedves , istennő tanárnénihez ..így őt egyenlőre kár lenne bolygatni . Szóval nehéz dolog ez és sajnos nem mindig venni észre időben a buktatókat ..
41. mh07 (válaszként erre: 39. - Trapiti)
2012. febr. 25. 20:50
Sok sikert!
40. trapiti (válaszként erre: 38. - Lencsy)
2012. febr. 25. 20:24
Gondolom így lehet biztosítani hogy a gyengébb iskolákban is legyen gyerek. Bár őszintén szólva a gyerekem sorsa jobban izgat, mint az iskoláé... ráadásul ha egy iskola jó, akkor nem kell ilyen eszközökkel harcolni a gyerekekért... :(
39. trapiti (válaszként erre: 37. - Mh07)
2012. febr. 25. 20:22

Akkor ez rendben lesz... végülis most is külön címünk van a férjemmel, Ő a szülői házba van bejelentkezve Dkeszin. mi a gyerekkel a közös lakásunkba. Ha mi innét átjelentkezünk egy bérelt lakásba (hacsak addig nem teszünk szert egy ottani ismerősre) akkor teljesen rendben van a dolog, mert a lakásunkról nem is kell hogy tudjanak.


Köszönöm szépen a tanácsokat! Az ismerkedést már elkezdtem az egy-két kiszemelt iskolával, megyek nyílt napra is, mert még nem tudjuk biztosan hogy jövőre megy vagy csak az után...

38. Lencsy (válaszként erre: 32. - Trapiti)
2012. febr. 25. 20:05
Ez azért nagyon borzasztó ,hogy ilyen cselekhez kell folyamodni a szülőknek :(
37. mh07 (válaszként erre: 36. - Trapiti)
2012. febr. 25. 19:24
Az nem gond, hogy van állandó lakcím. Arra már lehet valami mondókát kitalálni. A lényeg, hogy esetetekben az életvitelt a tartózkodási helyre mondjátok. Házfelújítás, költözés stb. Ha Te azt állítod, hogy az iskola körzetében élsz és erről "papírod" is van, a legszigorúbb iskola sem vonhatja kétségbe a hitelességedet!
36. trapiti (válaszként erre: 35. - Mh07)
2012. febr. 25. 18:54
Ezt értem, csak azt nem, hogy ha van állandó lakcíme és tartózkodási helye is, akkor mi van? Persze ha ezen múlik, akkor addig csak tartózkodási helye lesz...
35. mh07 (válaszként erre: 34. - Trapiti)
2012. febr. 25. 17:53

A tartózkodási helyre való bejelentkezés is elég.

Aki albérletben lakik, az ált. nem jelentkezhet be a lakásba csak tart.helyként. Azt nem vizsgálhatják az iskolák, hogy miért lakik ott. Ez sértené a személyiségi jogokat. Csak azt vizsgálhatják, hogy ne beiratkozás előtt 1 héttel keletkezzen a bejelentkezés.

2012. febr. 25. 17:48

"A beiratkozással a tanuló tanulói jogviszonyba kerül az iskolával. Az általános iskola köteles felvenni (átvenni) azt a tanköteles tanulót, akinek lakóhelye, ennek hiányában tartózkodási helye az iskola körzetében található (kötelező felvételt biztosító iskola)."


Akkor ez hogy van? Olyan lehetséges, hogy nincs lakóhelye de van tartózkodási helye?


A munkahelyünk egyikünknek ugyanolyan problémás környék, a másikunké meg a város túlsó vége külföldi tartózkodással fűszerezve...

33. virgilius (válaszként erre: 27. - Trapiti)
2012. febr. 25. 17:35
A szülő munkahelye a legtöbb iskolában legalább olyan súllyal esik latba, mint a lakhely. De szerintem az ideiglenes lakhely nem számít, csak az állandó. A munkahelyetek kerületében próbáljatok keresni egy megfelelő sulit, az esélyesebb. :)
32. trapiti (válaszként erre: 31. - Lencsy)
2012. febr. 25. 16:48

Itt minden osztály gáz :(

Ahogyan látom, két lehetőségünk körvonalazódik:

-a férjemet és a gyereket bejelentjük állandóra anyósomhoz, kicsit messzebb esik, de kisvárosi viszonylag jó iskola, legalább ez biztos legyen

-megpróbálunk kivenni egy kis lakást néhány hónapra a választott iskola körzetében, pda bejelentünk tartózkodási helyet nekem és a gyereknek, és reménykedünk :)

31. Lencsy (válaszként erre: 28. - Trapiti)
2012. febr. 25. 16:18
Uhh ..értem , akkor valóban nem könnyű ! A "putris" iskolában nincsenek kiemelt osztályok ahová esetleg ha nemis szívesen, de iratni tudnád ? A mi iskolánk is sajnos az az iskola ahová az "olyan" gyerekek járnak, de ezt nálunk A és B osztályokkal oldják meg . Igaz ez kissé diszkriminatív , de a szülők csak így hajlandóak beíratni a gyerekeiket ..és működik !
30. mh07 (válaszként erre: 26. - Lencsy)
2012. febr. 25. 15:19

Ez településenként változó.

A városunkban építettek egy új iskolát - nem a legjobb környéken - oda kellettek a gyerekek. Ezért újra rajzolták a körzethatárokat. Az iskolák igazgatói az önkormányzattal karöltve adták-vették-cserélték a gyerekeket. Szó nem volt szülői kérésről, csak az számított, hogy minden osztályban legyen 20 gyerek:-(

29. one euro (válaszként erre: 1. - Trapiti)
2012. febr. 25. 14:48
Bementem, beírattam. Ennyi. Nálunk is és egy remek pedagógus is :))
28. trapiti (válaszként erre: 26. - Lencsy)
2012. febr. 25. 14:42
A mi kerületünkben sok a gyerek, az már más kérdés, hogy milyen családból jönnek. Bölcsődei-óvodai férőhely gyakorlatilag nincsen. A körzetes ovi 70! gyereket utasított el, akit felvettek annak alá kellett írni egy szándéknyilatkozatot, miszerint a hozzájuk tartozó iskolába viszi a gyerekét. Az említett iskola a szemközti sarkon van (ami óriási előny lenne) viszont kb. 15 évvel ezelőtt összevonták a körzetét egy olyan területtel, ahová fehér ember be sem mehet - gyakorlatilag putrisorokkal. A környéken nem ismerek olyan normális családot aki ide járatná a gyerekét :( Aki aláírta a szándéknyilatkozatot, annak még nehezebb, mert állítólag a kerület többi iskolája már szóba sem áll velük. Minden évben megjárják a szülők az ombudsman-t teljesen hiába :( A szomszéd kerületben akár óvodában, akár iskolában zárt ajtókra talál már mindenki aki ebből a kerületből jön, elegük van a helyzetből. Így aztán aki teheti távolabbi kerületbe viszi a gyerekét. Én a VII.-ben dolgozom, oviba oda járunk, de az iskolahelyzet ott sem rózsás, ezért keresünk valahol félúton iskolát...
27. trapiti (válaszként erre: 23. - Virgilius)
2012. febr. 25. 14:35
Azon kívül, hogy sok jót hallunk az iskoláról, objektíve is jó iskolának számít, mindkettőnk munkahelye felé útba esik, időben tudnánk hozni-vinni és zenetagozatos, ami a mi kerületünkben egyáltlán nincs is.
26. Lencsy
2012. febr. 25. 11:19
Nálunk a városban 5 általános iskola van, de nem csinálnak gondot abból kit hová iratnak . A körzetis iskola kötelessége felvenni a gyereket , így ott az ő számára biztosan van hely ..ha nem körzetisbe szeretnéd és nincs túljelentkezés felveszik . Az iskolák ..legalábbis nálunk, de szerintem mindenhol ..kaparnak a gyerek után, mert csak megfelelő létszámmal működőképesek . A tavalyelőtti év volt nálunk emlékeim szerint az egyetlen év mikor annyira sok gyerek jött össze hogy mindenkit visszairányítottak a körzetes suliba .
25. katuss (válaszként erre: 16. - Mh07)
2012. febr. 25. 09:57
sajna a tanitora sincs garancia, a beiratastol szeptemberig lebetegedhet, szulhet, elkoltozhet...en erre rengeteg peldat ismerek...en egy 12 osztalyos suliban tanitok es negyevente a szulok szinte megoltek egymast, hogy a gyerekuk Zoli bacsihoz keruljon, volt aki emiatt 2 evet visszatartotta a gyereket...aztan oktoberben Zoli bacsi kapott egy zsiros allast az onkormanyzatban...ennyi....
24. katuss (válaszként erre: 1. - Trapiti)
2012. febr. 25. 09:51
ovinal, sulinal is bejelentkeztunk olyan lakcimre ami oda tartozik...igy a tutti
23. virgilius (válaszként erre: 9. - Trapiti)
2012. febr. 25. 09:30
Akkor miért akartok oda menni?
22. mh07 (válaszként erre: 18. - Trapiti)
2012. febr. 25. 09:22

Nálunk kötelező a minden év elején a "család-látogatás". A tanítók ekkor felmérik a szülők helyzetét:-)


A nyomós ok pedig, nálunk olyanok voltak, mint:

- A szülők a közelben dolgoztak és a munkarendjük miatt a helyi iskolába nem tudják időben vinni a gyermeküket.

- A szülők munkarendje miatt a nagyszülők segítségét viszik igénybe, akik a közelben laknak.

stb.

Csak kreatívan!

21. Sirga (válaszként erre: 1. - Trapiti)
2012. febr. 25. 09:22
Ismertük az iskolát, ahova a lányomat íratni szerettem volna - én is oda jártam. Az igazgatónő súgott: túljelentkezés van, körzeten kívülit nem tudnak felvenni. Kérjük meg egy, a körzetben lakó ismerősünket, hogy ideiglenesen hadd jelentsük be az ő lakcímükre a leányt. Így tettünk, gond nélkül fel tudták venni. 1 év múlva meg kijelentkeztünk onnan. :)
20. trapiti (válaszként erre: 17. - Csodapók)
2012. febr. 25. 08:37
Ez jó ötlet :)
19. trapiti (válaszként erre: 16. - Mh07)
2012. febr. 25. 08:37

Ez természetes... ahogy nézelődöm, azért vannak iskolák, ahová semmiképpen nem vinném. Azok közül amik szóba jöhetnek, nyilván a tanítót is meg fogjuk nézni. Viszont ez mind körzeten kívül van...

Egyébként az ovinál már befürödtem a szimpatikus(nak tűnő) óvónéni kiválasztásával, azt is megtapasztaltuk, hogy nem elég egy szimpatikus ember, ha a hely szelleme nem olyan :(

18. trapiti (válaszként erre: 15. - Mh07)
2012. febr. 25. 08:34

Hát, hogy mi a nagyon megalapozott, az ugye mindenkinek más... van egy extre okos gyerekem, aki nagyon szereti az éneklést, zenét, ugyanakkor kicsit hyperaktív. Szerintem ez elég nyomós ok, hogy a körzeti lecsúszóban lévő, zűrös iskola helyett pl. egy jónevű zenei suliba járjon...


Akár ki is jöhetnek családlátogatásra beiratás előtt? vagy hogyan ellenöriznek?

17. csodapók (válaszként erre: 13. - Trapiti)
2012. febr. 25. 08:33
Mivel még nem aktuális a beíratás, én azt hiszem a helyedbe rákérdeznék az adott iskola titkárságán, persze egy apró füllentéssel megspékelve, mondván odaköltöztök a közeljövőben, mi szükséges a beiratkozáshoz.
16. mh07
2012. febr. 25. 08:32
Mivel belülről is volt szerencsém megismerni a rendszert én inkább tanítót választanék a lányomnak, ha újra kezdenénk. Iskolától függően 1-2 vagy 1-4-ig ugyanaz a tanítópáros fogja tanítani őket. Sajnos tapasztalatból tudom, hogy egy nem túl szimpatikus tanító egy időre elveheti a gyerek kedvét az iskolától:-(
15. mh07
2012. febr. 25. 08:27

A jelenlegi rendszerben csak az illetékességi területen járó gyerekek után jár a kvóta. Minden intézmény saját hatáskörben - vagy ha Önkormányzati akkor a hivatali álláspont érvényes - dönti el, hogy körzeten kívüli gyereket vesznek-e fel. Felvételt körzeten kívüli kizárólag abban az esetben - a protekciót kivéve - akkor vehető fel, ha van még szabad hely.

Mivel nálunk le is ellenőrzik, hogy valóban ott lakik-e illetve, a beíratás előtti bejelentkezéseket nagyon szigorúan ellenőrzik, javaslom, hogy már időben jelentkezzetek be az adott iskola körzetébe.

A kérvény is járható út, amennyiben az ok, amiért oda akarod járatni a gyerekedet nagyon megalapozott.

Mivel azt írtad, hogy ez egy jó iskola, így a protekciósokkal erősen számolnod kell!!!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook