Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Miért van az,hogy sírás után felduzzad a szemem? fórum

Miért van az,hogy sírás után felduzzad a szemem? (tudásbázis kérdés)


1 2
2014. szept. 6. 11:11
én tegnap 4-5órán keresztül sírtam! eddig sose duzzatt fel a szemem sírás után... de most sírva aludtam el és reggelre... hát türörbe néztem... és pff.. most én is tippeket keresek hogy hogy lehetne eltüntetni:D
2012. márc. 8. 17:22
Nem ide tartozik,de itt is megkérdezhetem:)Nem tudja valaki,hogy lehet-e törölni fórumot?Amit én hoztam létre.Vagy van pl.az általam hozzászólt fórumok listája...onnan nem lehet törölni,vagy elrejteni olyanokat,amihez már nem akarok hozzászólni?
37. judyt640 (válaszként erre: 35. - Mewa)
2012. márc. 1. 15:14
Én csak kértem eggyet nem volt lényeges hogy milyen márka.
2012. márc. 1. 11:43

Petrababa!


Az én tippem: vegyél steril gézlapot gyógyszertárban, és reszelj bele valamennyi krumplit! Annyi gézlapba tedd bele, amennyinél még átüt a lapon a krumpli "leve". Negyed óráig tartsd a szemeden, külön-külön. Én egyszer már kipróbáltam, és sokat javított a szememen. Előtte mélyhűtőbe tett kiskanállal "előkezeltem".

Ha 2 percet sírok, már egyből meglátszik. Ha tovább, akkor másnapra úgy nézek ki, mint egy UFO. Más fél nap sírás után sem néz ki úgy :(

35. Mewa (válaszként erre: 34. - Judyt640)
2012. márc. 1. 09:12
Nagyon sokféle műkönnyet lehet kapni, te melyiket használod?
2012. febr. 28. 17:18
Sziasztok minden mükönnyben van egy kis gyulladás csökkentö ,nyugtató is,a kipirosodott szemekre.Voltam egy idös szemorvosnál mert már olvasáshoz kell a szemüveg Ö mondta hogy a Vizin cseppeket felejtsem el mert csak drága és semmire sem jó ezt nyugodtan lehet használni,és erre is kiprobáltam sokkal nyugisabb volt a szemem és nemvolt annyira bedagadva sem.A hütöben sokáig eláll és nemkerül sokba.
2012. febr. 28. 09:59
Ige,én is kíváncsi lennék a műkönnyre,hogy hogyan tudja segíteni a duzzanat eltűnését,hisz az is arra szolgál,hogy nedvesítse a szemet pl. ha valaki sokat ül a gép előtt és nagyon keveset pislog,akkor kiszárad a szem...de sírás után alapból nedves a szem,vagy nem?:I
32. Mewa
2012. febr. 28. 09:20
Az én szemem is bedagad sírás után, reggelre borzalmas. A műkönnyet még nem próbáltam. Neked használ és reggel nincs annyira bedagadva a szemed? Szerintem annak, aki nem ismeri a témát, nem kellene hozzászólnia.
2012. febr. 25. 15:53
Nekem is ilyen a szemem nemkicsit tud tudott bedagadni a sirástól.Az uborka szelet hidegen a hütöböl jó rá,a sima fekete tea lefözött kihütött kinyomott filtere,de a legegyszerübb ha tartasz a hütöbe mükönnyet ha sirsz cseppents a szemedbe belöle elalvás elött ,sirás után, lehet többször is,reggel ugyszintén sokkal jobb lesz,mindegy a mükönny milyen fajta én csak igy kérem a gyógyszertárban a hütöbe 1 évig is eláll.
30. e1ba0e35af (válaszként erre: 28. - 97b7a82d23)
2012. febr. 25. 14:25
Most bogarásztam a gugliba,sok mindent ír, lehet örökletes probléma ,jó rá a lehűtött kamillafilter is.A jégkockát ne közvetlenül tedd a bőrödre!
2012. febr. 25. 13:50
Nekem csak akkor mikor sokat sírok..
28. 97b7a82d23 (válaszként erre: 27. - 3f370d208f)
2012. febr. 25. 01:55
Köszönöm szépen a jégkockás tanácsot és azt is,hogy kiálltál mellettem.Egyet értek a véleményeddel.Gondoltam,hogy a hideg biztos jót tenne neki,csak ugye ahogy mondták is,a duzzanat valószínűleg a "víz" miatt van,nem mertem alkalmazni az ugyancsak nedves jégkockát.De kaptam egy csomó jó tanácsot tőletek,valami pozitív most már csak kisül belőle:)
2012. febr. 24. 22:28

Bocsanat hogy beleszolok a vitaba..Petrababa probald meg jegkockaval 'korbesimogatni' a szemed korul az felfrissit es eltunteni a duzzanatot..Rogton siras utan:-)

Porzellanpuppe...Lovesem nincs mit talaltatok anyira viccesnek ezen a topicon..szamomra inkabb az olyan forumok a szorakoztatoak mint pl:hogyan allna nekem a voros haj,hol talalok mukormost,mennyibe kerul a szaj szilokonos feltoltese stb..plusz a stilusodon lenne egy kis csiszolnivalo...

26. porzellanpuppe (válaszként erre: 25. - 97b7a82d23)
2012. febr. 24. 22:27
semmi mu nincs rajtam (de azert koszi) :)de ha neked konyebb igy elfogadni a velemenyem am legyen:)) puxi xep estet :) he he samo opusteno
2012. febr. 24. 22:12
Én úgy gondolom,hogy egy értelmes ember nem így viselkedik,mint te...hanem ha tud,hozzászól értelmesen egy adott témához,ha meg nem tud hozzászólni semmi normálisat,akkor inkább csöndben marad...annak nincs semmi értelme,hogy azért beleszólsz valamibe,hogy megjegyzéseket tegyél...de igaz,ez egy feltöltött szájú,szilikonos,póthajas,műkörmös kis porcelánbabának már meghaladja az értelmi képességeit... :)))
24. porzellanpuppe (válaszként erre: 23. - 97b7a82d23)
2012. febr. 24. 20:31

nahhh hat akkor draga olvasd el oket megegyszer s aztan irj nekem..de elnezem neked..:) tovabbi kellemest ..

a te kerdesedre googleba nincs valasz akkora hulyeseg XD XD

2012. febr. 24. 20:28
Hát...a legtöbb fórumodnak olyannyira nincs semmi értelme,hogy ihaly...csak be kellene írni a Google-ba és rögtön megtudnád a választ...
22. porzellanpuppe (válaszként erre: 20. - 97b7a82d23)
2012. febr. 24. 20:20
nah hat mondd melyik ha mar tenyleg van mert en olyat nem kerdeztem aminek nincs ertelme :))) XD
21. porzellanpuppe (válaszként erre: 20. - 97b7a82d23)
2012. febr. 24. 20:18
:)) ajde
2012. febr. 24. 20:16
Neked is vannak szánalmas topikjaid:)
19. porzellanpuppe (válaszként erre: 18. - 97b7a82d23)
2012. febr. 24. 20:15
hat parunkat a tarsasagbol itt jol megnevetettel mik fololvastam a kerdesed..azt hittuk csak vicc a kerdesed..de ajde:)
18. 97b7a82d23 (válaszként erre: 17. - Porzellanpuppe)
2012. febr. 24. 19:58
Igen,komolyan megkérdeztem...vannak normális emberek is a világon,akik válaszolnak,ha már ilyen hülye vagyok,hogy ennyit se tudok,nem csak ilyen bunkók,mint te... :)
2012. febr. 24. 17:50

mos ezt komolyan megkerdezted??hat ha letezik olyan ember akinek siras utan nem dagad be az jelentkezzen..

de ilyen hulyeseget kerdezni ...az mar szerintem sok...pff

2012. febr. 24. 16:55
Hát igen,erre én is rájöttem már,hogy talán nem kellene egyből elaludni,de az meg olyan nehéz...főleg este,mikor sírtam is,fáradt is vagyok de reggel 4-kor kelnem is kell...de akkor alkalmazni fogom a hideg vizes alapos mosakodást is.Nem tudom egyébként,neked mióta csinálja ezt a szemed?Mert nekem régebben tényleg nem volt ilyen bajom...régen nem volt ilyen a szemem.
15. MelisUK (válaszként erre: 13. - 97b7a82d23)
2012. febr. 24. 16:02

Ezt az uborkás dolgot ma találtam a youtube-on, még nem próbáltam ki, de nagyon jól hangzik. Nekem az mindneképp sokat segít, ha jó alaposan megmosakszom hideg vízzel, főleg a szemem körül. Meg az is, hogy egyből ne aludjak el.

Én nem tudok kicsit sírni, ha megsirat valami, akkor egy bömbölő masina vagyok. :) És tiszta vörös lesz a szemem tőle, meg mivel az orromban is termelődik az anyag, így az orrom is, meg a szemem alja is hót vörös lesz, de még a homlokom is megváltozik. Nagyon durva, szóval nekem is rá kellett jönnöm, hogy mi jó rá. Nem tűnik el teljesen a hideg víz és a nem egyből alvás taktikával, de sokkal-sokkal jobb tőle. Reggelre csak egy icike-picike duzzanat van a felső szemhélyamon. A szemem se lesz vörös. :)

14. Estefani (válaszként erre: 7. - 97b7a82d23)
2012. febr. 24. 16:00
Nekem télen műtötték a szemem. Hát kaptam is a megjegyzéseket a napszemcsi miatt, mert ugye azt esőben is kellett hordani. :D
13. 97b7a82d23 (válaszként erre: 12. - MelisUK)
2012. febr. 24. 15:57
Hát igen,az enyém is...szinte mindegy is,hogy mennyit sírok,sokat vagy keveset,nagyon gáz lesz utána a szemem,de nagyon jól hangzik és tetszik,amit írtál,ki fogom próbálni.Remélem hatásos lesz.
12. MelisUK (válaszként erre: 10. - 97b7a82d23)
2012. febr. 24. 15:52

Ne sírj a párod végett, nem éri meg.

Engem a filmek siratnak meg, nagyon durván bedurran az én szemem is utána.

2012. febr. 24. 15:50
Mindenkinek ilyen a szeme sírás után. Az meg természetesen még sokkal jobban rátetéz, ha este sírsz és utána alszol, mert akkor még jobban bedagad. Ne sírj, akkor nem lesz ilyen a szemed. Vagy ha mégis sírtál, akkor jó alaposan mosd meg a szemed hideg vízzel utána, meg az egész arcod. Egy ideig még ne aludj el, nézz mondjuk filmet. De készíthetsz uborkás pakolást is a szemedre, az is leviszi a duzzanatot, de még ezt is este csináld, ha este sírtál. Uborkát turmixolj össze egy kevés vízzel, vattapamacsokat áztass bele. A felesleget nyomd ki belőle, tedd zacsiba egymás mellé őket, egy zacsiba kb 6-8 fér. Tedd a zacsit a fagyasztóba. Sírás után arc és szemmosás hideg vízzel, ezelőtt előveszel két uborkás vattapamacsot a szemedre, egy tányérra teszed. Pár perc és nagyjából megolvad, de még jó hideg lesz, azt tedd a szemedre.
10. 97b7a82d23 (válaszként erre: 9. - C1bd61610d)
2012. febr. 24. 15:45

:)

Hát igen...valóban ez lenne a leghatásosabb megoldás:)

Nem vagyok ám én olyan sírós,nehogy azt higyjétek,de néha muszáj...tegnap este összevitatkoztunk a barátommal és sírás lett belőle,onnan jutott most eszembe a téma,hátha valaki látott már ilyet és tud mondani nekem valami okosat:)Az lenne a legjobb,ha ki lehetne pukkantani valamivel ezt a vízzel telt duzzadást:)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook