Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mi a fehérje diéta lényege? Minden oldalon másképp írják le. Saját tapasztalatok? Előre is köszi :) fórum

Mi a fehérje diéta lényege? Minden oldalon másképp írják le. Saját tapasztalatok? Előre is köszi :) (tudásbázis kérdés)


16. Fille (válaszként erre: 15. - S.z.andra)
2012. febr. 28. 22:25

bocs h eddig nem válaszoltaam, soka meló.

hát, vagy az ebéd maradékát, vagy tojást vagy szendvicset.tk kenyérrel persze. vagy tk grizes tejbegrizt vagy amit sikerül :)

15. s.z.andra (válaszként erre: 13. - Fille)
2012. febr. 24. 12:53
És azt megkérdezhetem, h vacsorára mit szoktál enni? Mert nekem már kezd elegem lenni a müzliből,joghurtból és a tojásból...
14. s.z.andra (válaszként erre: 12. - Kisnejulcsi)
2012. febr. 24. 12:48
Köszönöm a bíztatást és a segítséget! :)
13. Fille
2012. febr. 24. 12:47
nem érdemes a szénhidrátot megvonni, inkább megváltoztatni h egyszerre mennyit, és milyet. lassú felszivódásút kell enni, és a cukor felejtős. ez rengeteget jelent, és ezt egy életen át lehet csinálni. tudom, mert eszerint élek :) csak mondjuk szigorúbb szabályok szerint, ezek csak alapszabályok, de szimplán fogykúrának elég, betegség kezelésnek kell szigorőúnak lennie.
12. kisnejulcsi (válaszként erre: 11. - S.z.andra)
2012. febr. 24. 12:43

Akkor mozogj sokat és edd felét amit szoktál , sok-sok zöldséggel és a szervezeted nem gyengül le .


A kérdésed alapján , azt hittem beteg vagy , de jóóóó , hogy nem :))

Kitartást és türelmet !!

2012. febr. 24. 12:39

Köszönöm a véleményeket és a hozzászólásokat!:)


laurka85 szerint,fejfájással jár,ami kicsit elbizonytalanított,mivel állandó fejfájással küszködöm. Ezek után lehet elég nekem ha 6 után nem eszem és odafigyelek a helyes táplákozásra.

Egyébként,azért akartam ezt kipróbálni,mert májusig 8-10 kg-tól szeretnék megszabadulni.....

2012. febr. 24. 12:19

De !!! van fogyókúrás is !


Neked melyikre van szükséged ?


Példa :


Fehérje diéta


A fehérje diéta az egyik legegyszerűbb és legkönnyebb fogyókúra. Hogy megértsük a lényegét, tisztában kell lennünk azzal, hogy az ételeink alkotó elemei milyen hatással vannak a hormonrendszerünkre.


A szénhidrát hízáshoz vezet, a fehérje bevitel fogyáshoz, a zsír pedig energiát biztosít. Tehát, ha visszafogjuk a szénhidrátbevitelt, csökkentjük a zsírt, megemeljük a fehérje fogyasztásunkat, annak következményeként kilóktól tudunk megszabadulni.

9. kisnejulcsi (válaszként erre: 1. - S.z.andra)
2012. febr. 24. 12:14
A fehérje diéta inkább a vesebetegeknek van , mert a vese nem tudja átszürni már a fehérjét és leállhat ...-akkor dialízis ...- mütét :((((
8. homern (válaszként erre: 6. - 21acd87fa3)
2012. febr. 24. 12:14
betegség esetén ok ,hogy ez a kisebbik rossz,de egy egészséges embernél mi értelme?
2012. febr. 24. 12:13

Bocsanat, az elobb csak egy reszet masoltam be. Itt a teljes dieta.


Ez a magas fehérje tartalmú diéta egy négy szakaszból álló program. Sok fehérjét, és természetesen kevés kalóriát tartalmaz, és mind emellett csökkenti az étvágyat is.



A Dukan diétát egy francia dietetikus dr. Pierre Dukan fejlesztette ki. A négy szakasz úgy van felépítve, hogy fokozatos és tartós fogyást lehet elérni vele.


A Dukan-diéta négy szakasza


1. Tiszta fehérje szakasz


Ebben a szakaszban kizárólag fehérjét szabad enni, korlátlan mennyiségben és a nap folyamán bármikor. Vagyis ehetsz borjú- és marhahúst, baromfit (kivéve kacsát és libát), halat és tengeri herkentyűket, zsírszegény tejtermékeket. Ez a szakasz 3-10 napig tart, attól függően, hogy hány kilótól szeretnél megszabadulni.


2. Zöldség és fehérje szakasz



Fehérjét és zöldségeket, korlátlan mennyiségben ehetsz, bármikor. A megengedett zöldségek: paradicsom, uborka, retek, spenót, brokkoli, spárga, póréhagyma, káposztafélék, gomba, zeller, cukkini, padlizsán, paprika, salátafélék, répa.


Egészen addig váltogasd az első és második szakaszt, amíg el nem éred a kívánt súlyt. Hetente 1-1,5 kg mínusszal számolhatsz.


3. Stabilizáció: fehérje+ zöldség+ gyümölcs



Szép fokozatosan kezdhetsz visszatérni a normál étkezésre. Az eddigieken kívül naponta egyszer ehetsz gyümölcsöt (kivéve banánt, szőlőt, cseresznyét és meggyet), két szelet teljes kiőrlésű kenyeret, néhány szelet sajtot, hetente kétszer tésztafélét, kuszkuszt, lencsét, rizst, krumplit, sőt, akár csokit is.


Ez a harmadik szakasz annyiszor 10 napig tart, amennyi kilót fogytál. Ezzel elkerülhető a jojo effektus.


4. Súlyfenntartás szakasza



Bármit ehetsz, amit csak akarsz. Viszont hetente egyszer tarts fehérjenapot (1. szakasz) - dr. Dukan a csütörtököt ajánlja.



Jó tanácsok a sikeres fogyókúrához



- A diéta ideje alatt sok folyadékot, legalább napi 2 litert kell inni.

-Ha több mint öt napig tartod az egyes szakaszokat, szedj multivitamin-tablettát.

-Salátaöntetként olajfélék helyett használj citromlevet, zsírszegény joghurtot, különböző ecetféléket, fűszereket.

- Az 1. szakaszban ne sportolj intenzíven.

-Az első három szakaszban ne használj vajat, margarint vagy olajat. Az ételeket grillezd, párod vagy gőzöld.

- Ne ízesítsd sóval az ételeket, mert növeli az étvágyat.

Mintaétrend a fehérjenapra (1. szakasz)


Reggeli

Kávé vagy tea (édesítőszerrel, esetleg tejjel), 2 dl zsírszegény joghurt vagy 200 g zsírszegény túró 1 szelet pulyka, vagy csirkesonkával vagy 1 főtt tojás.


Tízórai

2 dl zsírszegény joghurt vagy 100 g zsírszegény túró.


Ebéd

Füstölt lazac vagy steak tejsodóval vagy túrós palacsinta zabkorpából.


Uzsonna

2 dl zsírszegény joghurt vagy 1 szelet pulykasonka.


Vacsora

Fűszeres garnélarák hirtelen kisütve vagy grill csirke.

2012. febr. 24. 12:10
Érdekes a megfogalmazás. Aminek a káros hatásairól írtok, az nem a szénhidrát diéta? A fehérje diétát (= csökkentett fehérjebevitel) a vesebetegeknek vagy köszvényeseknek szokták ajánlani. Nem volt egyértelmű a kérdés szerintem...
2012. febr. 24. 12:08

Szia!


En ezt a dietat ismerem, nem tudom erre gondoltal-e. Szerintem jo ez a dieta es nem is nehez betartani. Az elso par nap ami nem eppen egeszsegesnek mondhato, mert csak feherjet lehet enni, de utana mar lehet zoldseget, gyumolcsot es fokozatosan szinte mindent enni. Egy probat meger. En probaltam 5 napig csak feherjet enni, 3 nap alatt lement 1.2 kg. Hosszu tavon azert a ch megvonas nem ajanlott.


A francia Dukan diéta



Ez a harmadik szakasz annyiszor 10 napig tart, amennyi kilót fogytál. Ezzel elkerülhető a jojo effektus.


4. Súlyfenntartás szakasza



Bármit ehetsz, amit csak akarsz. Viszont hetente egyszer tarts fehérjenapot (1. szakasz) - dr. Dukan a csütörtököt ajánlja.



Jó tanácsok a sikeres fogyókúrához



- A diéta ideje alatt sok folyadékot, legalább napi 2 litert kell inni.

-Ha több mint öt napig tartod az egyes szakaszokat, szedj multivitamin-tablettát.

-Salátaöntetként olajfélék helyett használj citromlevet, zsírszegény joghurtot, különböző ecetféléket, fűszereket.

- Az 1. szakaszban ne sportolj intenzíven.

-Az első három szakaszban ne használj vajat, margarint vagy olajat. Az ételeket grillezd, párod vagy gőzöld.

- Ne ízesítsd sóval az ételeket, mert növeli az étvágyat.

Mintaétrend a fehérjenapra (1. szakasz)


Reggeli

Kávé vagy tea (édesítőszerrel, esetleg tejjel), 2 dl zsírszegény joghurt vagy 200 g zsírszegény túró 1 szelet pulyka, vagy csirkesonkával vagy 1 főtt tojás.


Tízórai

2 dl zsírszegény joghurt vagy 100 g zsírszegény túró.


Ebéd

Füstölt lazac vagy steak tejsodóval vagy túrós palacsinta zabkorpából.


Uzsonna

2 dl zsírszegény joghurt vagy 1 szelet pulykasonka.


Vacsora

Fűszeres garnélarák hirtelen kisütve vagy grill csirke.

2012. febr. 24. 12:04

A lényege, hogy nem viszel be a szervezet számára elég használható tápanyagot és energiaforrást, ezért leesik a vércukrod, egy kicsi zsírt is elhasznál, de könnyebb a bevitt fehérjét bontani, csak ez elsavasodással járó folyamat, tehát egészségtelen.

Mellesleg az idegszövet (AGY) csak szénhidrátot - egyszerű cukrot - bír felhasználni, úgyhogy még be is lassulsz, fáj a fejed, nem tudsz gondolkodni...

3. homern (válaszként erre: 1. - S.z.andra)
2012. febr. 24. 12:00
az hogy tönkreteszed magad :) ez elég tömör lényeg azt hiszem :)
2012. febr. 24. 11:57
Az hogy kiéhezel a szénhidrátra pár nap alatt annyira, hogy felfalsz mindent...
2012. febr. 24. 11:54
Sziasztok! Mi a fehérje diéta lényege? Minden oldalon másképp írják le. Saját tapasztalatok? Előre is köszi :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook