Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » El vagyok maradva két havi villany számlával és csak jövö hét pénteken tudom fel adni addig nem kapcsolják ki nekem az áramot? fórum

El vagyok maradva két havi villany számlával és csak jövö hét pénteken tudom fel adni addig nem kapcsolják ki nekem az áramot? (tudásbázis kérdés)


1 2
2020. jan. 17. 07:23
Pènteken is kikapcsolhatjàk az àramot? Èn ugy tudom hogy nem.mivel hètvège előtt egy nappal nem lehet
2015. máj. 21. 16:43

Felénk újabban csak akkor küldenek havonta csekket,ha 5000Ft-nál több az átalány.A Dédik mindig izgulnak,hogy hátha a postán elkeveredett a levél,pár telefonomba már került a megnyugtatásuk.

Én vezetek egy füzetet,havi lebontásban,egy oldalt 3-felé osztva.Az első sor pl.villany,mellette terv,a végén a valós összeg.Alatta gáz,víz,stb.csak az állandó kiadások.Évekre visszamenőleg könnyen átnézhető,biztosan nem marad el semmi.Alul összeadom a tervet,tudom mennyi marad kajára.

37. csgybzs (válaszként erre: 35. - Zebracsikó)
2015. máj. 21. 10:08
Hónapokra van bontva, ez a poén. Kap 3 csekket ugyanarról az összegről, csak 3 hónap alatt kell befizetni.
36. zebracsikó (válaszként erre: 34. - Csgybzs)
2015. máj. 21. 09:55

az ELMŰ-nél kizárólag kétféle elszámolási mód van:

havi bediktálós- itt valós fogyasztást fizetsz

vagy

átalánydíj, ahol 11 hónapig azonos átalányösszeget fizetsz majd a 12.hónapban a tényleges fogyaásztás alapján megállapítják a különbözetet


Lehet,hogy másik szolgáltatónál más mód is van, de nekem fura a 3 havi számla....

35. zebracsikó (válaszként erre: 34. - Csgybzs)
2015. máj. 21. 09:35

lehet kérni a havi bemondásos elszámolást.


Fura nekem ez a 3 havi dolog, az átalányt is bonthatnák hónapokra, hiszen éppen azért kéri általában az ember, hogy mindig tudjon számolni egy bizonyos összeggel

34. csgybzs (válaszként erre: 33. - Zebracsikó)
2015. máj. 21. 09:30
Létező dolog. Mi béreljük a lakást, de a tulajnak is 3 hónapos ciklusokban mennek a villanyszámla csekkek. Talán azért, mert átalányt fizet? Nem tudom... De nem is mostanában, hanem már évek óta..
33. zebracsikó (válaszként erre: 32. - M.Ivett)
2015. máj. 21. 09:19
honnan veszed azt a hülyeséget, hogy új szokás szerint pár hónapot előre küldenek egyben????
2015. máj. 20. 19:39

Sziasztok!!


Gondoltam irok egy "friss" infot hatha valakinek segit....

Nekunk rendszeresen fizetve van a villany, 5. eve( azota lakom ezen a helyen) 1honap nem volt elmaradva, most elkeveredett 2havi csekk (mert ugye az az uj szokas par honapot elore kuldenek egyben, gondolom pont ezert hatha elkeveri valaki) elotte- utana honap ki van fizetve erre a mai nap KIKAPCSOLASI ERTESITO NELKUL!!!! Lekotottek az oszloprol minket! Semmi papirt nem kaptunk amin rajta lett volna egy utolso felszolitas vagy a kikotesi idopont! Arra jottem haza h be volt dobva egy papir amin semmi mas nem volt csak 11.000 forint elmaradas miatti kikapcsolas! Semmi elerhetoseg. 17.000ft lesz kb a visszakapcsolasi dij!

Aki dolgozik aznap eselye nincs elintezni a dolgot mert minden nap 16:00ig dolgoznak az elmube kivetel csutortokon, akkor 20;00ig! Ezeket a kikapcsolasokat szandekosan ugy idozik, hogy megszivassak az embereket!!

Direkt nem kuldenek ertesitest, hogy beszedhessek a visszakotesi dajat!

2014. szept. 14. 00:28
07.14-i fizetési határidős számlára hogy jöhet 08.18-i dátummal kikapcsolási felszólít, 09.18-25-i határidővel???
30. ElErIm77 (válaszként erre: 16. - 25ecdafbed)
2012. febr. 24. 14:34
mi sajna novemberben voltunk elmaradva 2 hónappal, s jött ajánlott levél,amiben meg volt adva a dátum, h mikortól jönnek ki,de szerencsére addigra már befizettük.
2012. febr. 24. 13:26
Nem kapcsolják ki, előtte küldenek egy ajánlott levelet, amiben közlik, hogy mikor jönnek kikapcsolni, ha a levélben megadott időpontig nem fizeted be. Ha befizeted el kell faxolni a csekket, mert amíg a postán átmegy a pénz és lekönyvelésre kerül az is legalább 1 hét. (bocs, ha már írtátok, de nem olvastam vissza)
28. wanda8 (válaszként erre: 27. - CAT70.)
2012. febr. 24. 13:04
Igen szerintem is ilyenkor már csak az az egy esély van,ha ott a helyszínen kifizetik a teljes tartozást!! Sajnos ilyen világot élünk!! :(((
27. CAT70. (válaszként erre: 26. - Wanda8)
2012. febr. 24. 11:53
Igen, sajnos ilyenkor már csak egy lehetőség van: ott helyben a szerelőknek kifizetni a teljes tartozást. Pont tegnap olvastam, hogy tavaly 45.000 háztartásban kapcsolták ki az áramot. Ez olyan félelmetes szám:(
26. wanda8 (válaszként erre: 23. - 36a26f5226)
2012. febr. 24. 11:35

A visszakapcsolási díj 30ezertől akár 50ezerig terjedhet,Ez attól függ,hogy ha jönnek és beengeded a villanyórátokhoz őket,akkor ott kapcsolják ki,akkor 30ezer ft körül van a visszakapcsolás,ha viszont nem engeded be őket,akkor az oszlopon kapcsolják ki,és azt drágább visszakapcsoltatni.

Kb két hete voltak a szomszédunknál...és nem gatyáznak,ha már ott vannak ki is kapcsolják...hiába mondott nekik bármit szegény nő...

25. CAT70.
2012. febr. 24. 09:11

Küldeni fognak kikapcsolási értesítőt, ahogy már mások is írták itt, tértivevényes levélben. Ebben benne lesz, hogy melyik héten hajtják végre a kikapcsolást, és az is, hogy melyik az a be nem fizetett számla, ami miatt végrehajtják. Menj be személyesen, fizesd be ezt a megjelölt számlát, vagy számlákat, és leállítják a kikapcsolást.

Részletfizetést tudtommal csak akkor adnak, ha mindig pontosan fizetted a számláidat.

2012. febr. 24. 09:02

Sajnos a mai keresetek, minimálbérek, amelyek egyre kevesebbek, nem futja belőle senkinek az egyre nagyobb kiadás...

Az árak folyamatosan mennek fel a csillagos égig, miközben a keresetek csökkennek... Nem is tudom, hogy képzelik ezt honatyáink??

23. 36a26f5226 (válaszként erre: 19. - 051809cc90)
2012. febr. 24. 09:01
Mennyi a vissza kapcsolási díj??
2012. febr. 24. 08:57
ja??És részletfizetést is lehet kérni rá ha ugy könnyebb.
2012. febr. 24. 08:56
Remélem megoldódik a helyzetetek.Minden jót kivánok!Napsugár
2012. febr. 24. 08:56
Arra figyelj, ha megkapod a kikapcsolási értesítőt, akkor csak abban az esetben állítják le a kikapcsolást, ha az összes fenn álló tartozást kifizeted. Ha ezt nem tudod megtenni, akkor vedd fel velük a kapcsolatot, különben nem vonják vissza a kikapcsolást. Kérhetsz részletfizetést, de a legtöbb szolgáltatónál egyéni fizetési időpontra szóló megállapodást is köthetsz. Nekik se érdekük a kikapcsolás, de látniuk kell, hogy Te rendezni akarod a számlád.
2012. febr. 24. 08:56
Én hárommal vagyok elmaradva...:-(((És csak jövö héten adok fel egyet...többet nem tudok.Ez van.Kártyázunk.Hol a gázt, hol a vizet, hol a villanyt adom fel.Hála Istennek, türelmesek.Nem kapcsolják ki.Előtte van fizetési felszólitó, kikapcsolási felszólitó.Addig nem kapcsolják ki soha.Nekünk volt hogy kikapcsolták már egyszer.A visszakapcsolásért is fizetni kell.
2012. febr. 24. 08:49
Előtte kapni fogsz egy értesítőt ajánlott levélben, és abban leírják, mikor mennek, de az még általában 3 hét. Nekünk is jött már párszor, de szerencsére addigra rendeztük.Nem vagy védendő fogyasztó?
17. fagbea
2012. febr. 24. 08:46

előre értesíteni fognak sőt előbb felszólítás jön , utána pedig értesítenek a kikapcsolásról,

de az sem egy két nap

16. 25ecdafbed (válaszként erre: 15. - ElErIm77)
2012. febr. 24. 08:10
bár melyik nap mehetnek de álltalában 3 napot várnak
2012. febr. 24. 08:06
mielőtt kikapcsolnák,küldenek róla levlelt, h ha nem fizetik be,melyik nap jönnek kikapcsolni
14. 25ecdafbed (válaszként erre: 1. - 4328527e57)
2012. febr. 24. 07:53
menyél be az önkormányzathoz és kérjed magad védett fogyasztónak ott kitöltött nyomtatványt vidd be az áramszolgáltatóhoz és add le ha leg közelebb ilyen van akkor nem lessz gondod !
13. azure_
2012. febr. 24. 07:36
Küldenek levelet. Abból tudni fogod, hogy van e még időd...
12. cipurkababa1 (válaszként erre: 2. - Kerzsi69)
2012. febr. 24. 07:14
A családsegítő akkor tud segíteni,ha legalább hat havi elmaradás van és nincs kikapcsolva a szolgáltatás.A szolgáltató viszont 60 nap elteltével kikapcsol.Jól ki van ez találva,nem véletlenül.Nem volt ez mindíg így.Köszönhető a szigorítás azoknak az embereknek akik visszaéltek a lehetőséggel és szándékosan gyüjtögették a tartozást,hogy az alapítvány fizesse a nagy részét.
2012. febr. 24. 07:11
Sőőőt én továbbmennék amikor jönnek kikapcsolni én úgy tudom akkor is megkérdik még egyszer hogy tudsz-e fieztni?!
10. 4328527e57 (válaszként erre: 9. - Dovima)
2012. febr. 24. 06:51
Köszönöm szépen !
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook