Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Monor és környékén iskolát keresek autista gyermekemnek... ki tudja milyen sulik vannak erre? fórum

Monor és környékén iskolát keresek autista gyermekemnek... ki tudja milyen sulik vannak erre? (beszélgetős fórum)


2012. febr. 23. 20:26
ja, nem csak beszél. Értelmileg ép!
2012. febr. 23. 20:07

Sziasztok!


Van egy autizmus-spektrumzavarral élő kisfiam, aki hamarosan 5 éves lesz. Eddig úgy volt hogy 3 évünk van, most az új törvények miatt maximum 2, hogy iskolát találjunk neki.

Jól integrálható, gyakorlatilag azt néztem, hogy olyan iskolába, ahol "csak" autista gyerekek vannak, be sem vennék, (ott kezdődik, hogy oda nem beszélő autista gyerekek járnak, az én fiam pedig szépen beszél)

jól integrálható, valószínűleg "normál" iskolában is megállná a helyét, de ahol élünk, ott már megmondták, hogy ne akarjuk oda vinni... számukra ő csak egy "probléma". Mivel 30km-es körzetben autista gyerekeket "integráló" normál tantervű iskola összesen 2ő van (20 és 30 km-re) így arra gondoltunk, hogy talán alternatív pedagógiával oktató (pl waldorf vagy montessorri) iskolákat is érdemes lenne megkeresnünk...

Úgy hallottam, hogy Monoron van ilyen. De Üllő környéke érdekelne, minél közelebb. Vagy ha tudtok olyan iskolát ahol fogadnak "különleges" gyerekeket és nem probléma ként kezelik őket.

Most gyüjtögetek, ősszel pedig elkezdenénk "látogatni"... mert tulajdon képpen a következő tanévünk van, utána már jelentkezés, várakozás, hogy hol hajlandóak fogadni...

Mindenkinek előre is köszönöm a segítséget!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook