Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikor érdemes nőgyógyászhoz mennem? fórum

Mikor érdemes nőgyógyászhoz mennem? (tudásbázis kérdés)


1 2
43. bnorika83 (válaszként erre: 40. - Erabera80)
2012. márc. 1. 15:55
Ja és most ne csinálj megerőltető dolgokat, nem betegség, de most tapad meg és érzékeny az emelésre, rázkódásra, fizikai erőltetésre.
42. bnorika83 (válaszként erre: 40. - Erabera80)
2012. márc. 1. 15:53
Ez természetes. Nekem napokig szúrt az oldalam. És még jó ideig úgy fogod érezni, hogy mindjárt megjön, ez is normális. A terhességi hormont mutatja ki a teszt, de ahogy írtam korábban, ilyenkor még nincs embrió nekem is 6. héten volt látható.
41. youlcsi (válaszként erre: 40. - Erabera80)
2012. febr. 26. 14:11

nekem iszonyú görcseim voltak anno. 12. hétig nospán és pipolphenen éltem, hogy legalább aludni tudjak kicsit.

de a derékfájás pl teljesen OK... nővérem majdnem kikezelte a régóta várt unokahugit, mint felfázás :D

40. Erabera80 (válaszként erre: 39. - Youlcsi)
2012. febr. 26. 07:06

Mivel első terhesség, nem nagyon tudom, hogy természetes-e, hogy fáj a derekam, és érzem a hasam alját. Más bajom nincs. :) Nem barnázok, nem vérezgetek. Minden más ok.

A kolléganőm 15 hetes terhes, és azt mondta, hogy ez őneki is megvolt a 12 hét végéig.

Te is tapasztaltad ezt?

Na készülődök, elvisszük unokaöcséimet a Veszprémi állatkertbe egy kicsit.

Remélem minden oké lesz. Bár párom azt szeretné ha itthon maradnánk. De én úgy gondolom, hogy ez nem betegség ez egy állapot.

De azért baromira izgulok ezért az állapotért... :)

Köszönöm, hogy írtál Youlcsi.

39. youlcsi (válaszként erre: 38. - Erabera80)
2012. febr. 25. 20:54

ha irányított volt az együttlét, akkor minden bizonnyal olyankor van PÉ.

nekem majd 10 nappal későbbi pé-ből van a kisfiam, mint ahogy a stimulációtól elvárható lett volna.

sztem ne aggódj! csak hát ilyenkor mocsok hosszú a 10 nap.

(mondjuk azt sem kívánom, hogy 2naponta uh-zzanak, mint anno engem... méhenkívüli gyanújával)

38. Erabera80 (válaszként erre: 37. - Youlcsi)
2012. febr. 25. 18:36

Igen a doki is azt mondta, hogy onnan kell számolni, de azt mondta, hogy az sem utolsó szempont, hogy nekem a mensim vége felé van csak peteérésem.

De akkor miért pozitív 4 tesztem.

Vagy mi van ilyenkor? Most tíz nap aggódás, hogy mi is a helyzet.

Becsaphat 4 teszt?

37. youlcsi (válaszként erre: 36. - Erabera80)
2012. febr. 25. 18:06

nekem már volt felritkulás ilyenkor, naplómban benn is van a kép

(az a 2 hetes, igazából 4 hetes terhesség, mert ciklus 1. napjától számolandó!!!)

2012. febr. 25. 16:56

Tegnap voltam orvosnál. 4 pozitív tesztem van. Méhnyálkahártyám 15 mm-es. De nem lát semmit. 10 nap múlva kell visszamennem. Azt mondta a méhem állapota alapján terhesség. Irányított együttlétünk volt. 10, 11, 12, 13, 14-én. 2 hetes terhes lehetek.

Tök nyugtalan vagyok.

Tényleg ilyenkor még uh-val nem lehet látni?

35. youlcsi (válaszként erre: 28. - Erabera80)
2012. febr. 24. 14:49

nekem az első 3 képen még csak paca sem... csak felritkulás :D de annak legalább egyre nagyobb :)


na, voltál dokinál?

34. youlcsi (válaszként erre: 4. - Fisica)
2012. febr. 24. 14:47
5hetesen nálam már sejthető szívhang volt :) 4hetesen már látták a szikhólyagot a petezsákban.
33. youlcsi (válaszként erre: 2. - Erabera80)
2012. febr. 24. 14:46

szia!

én 1 db totál halvány teszttel mentem... kb tíz nappal a PÉ után (nem tudtam, hogy akkor volt, stimulált ciklus, elvben 5hetes terhességnek kellett volna lennie).

igaz, nem a teszt miatt mentem, hanem kontroll uh-ra volt időpontom.

2012. febr. 23. 19:35
Én mint eüs azt mondom minnél előbb mennyél el. Mert azszokták mondani, ha életképes akkor nem megy el a bab olyan könnyen mint ahogyan mi gondoljuk. Én is nagyon fiatal terhesen mentem el, hiszen én beteg ágy mellett dolgoztam. Most van egy 15 hónapos lányom.
31. gatto4
2012. febr. 23. 19:32

Szia!

6-7 hetesen már érdemes menni, mert akkor már látják :)

Én sem hallottam még ilyet, hogy vizsgálattól elmehet :S

Drukkolok, hogy minden rendben legyen ;)

2012. febr. 23. 19:32
Nagyon drukkolok Neked és gratulálok a babócához! Én hat hetes terhesen mentem, azóta megvan a felvétel az icipici köröcskéről :)
2012. febr. 23. 19:31
Nagyon szépen köszönöm, hogy írtatok és remélem mindenkinél minden a legjobban alakul.
28. Erabera80 (válaszként erre: 27. - 111e183830)
2012. febr. 23. 19:30
De már a paca is paca... :)
27. 111e183830 (válaszként erre: 24. - Erabera80)
2012. febr. 23. 19:29
kapsz egy képet egy pacáról és mindjárt jobb lesz:-)
2012. febr. 23. 19:28
Én mind a kétszer az 5. héten mentem, akkor még csak a terhesség tényét tudta megállapítani. Mindkétszer a 8. héten rendelt vissza, ekkor már látta az orvos az embriót. Utána jött a 12. hetes UH, majd sorra havonta a többi. Mind a kétszer ugyanannál az orvosnál szültem, ugyanazzal a protokollal. A 8. heti kontrollra már vérvétellel, EKG-val kellett mennem mindkétszer.
2012. febr. 23. 19:27

én is másnap rohantam

minél előbb annál jobb

max mondja a doki,hogy még csak pöttyöcske és vissza hív később

viszont ha valami nincs rendben,az derüljön ki minél előbb

2012. febr. 23. 19:27

Egy év próbálkozás után. Petevezeték átjárhatósági, hormonvizsgálatok, páromnál spermavizsgálat után. Alig merek bízni benne. Az előbb is elkapott a sírás mert eddig fájtak a melleim, ma meg már nem. Ha nem tesztelek naponta és nem bizonyosodhatom meg afelől, hogy ott van, már tök rosszul vagyok.

Jajjj ez az érzés...

Nem merek örülni, reménykedni...

De arra gondolok, hogy nem lesz semmi baj...

2012. febr. 23. 19:27
Miután elmaradt a mensid, azután egy héttel menjél nyugodtan. Ilyenkor valóban még csak petezsákot lát, valószínűleg még nincs benne embrió. De azt meg tudja nézni, hogy jó helyen van-e, nem-e méhen kívüli. (A méhen kívüli végzetes is lehet a kismama számára, ezért fontos minél hamarabb kizárni!) Ha van petezsák, akkor a következő egy hétben fog eldőlni, hogy kifejlődik-e benne az embrió, vagy összeesik és nem lesz benne semmi. Úgyhogy nekem pl. egy hétig nem lehetett semmit csinálni, otthon kellett maradni, hogy nehogy baj legyen, mert nagyon kritikus időszak. A vizsgálattól ne félj, attól nem lehet semmi baj. Egy hét múlva ott volt az 1-2 mm-es kis pulzáló pötty :) Remélem segítettem! 15 hetes kismami
22. Erabera80 (válaszként erre: 18. - Babszibobó)
2012. febr. 23. 19:22
Bocs, kapkodtam. Pozitív a teszt!!!!
21. babszibobó (válaszként erre: 20. - Anne33)
2012. febr. 23. 19:19

Igen azt láttam, csak kicsit megkavarodtam utána...

Amúgy Jó Egészséget a Babaváráshoz!


(Én csak 7-8 hetesen mentem először)

20. Anne33 (válaszként erre: 18. - Babszibobó)
2012. febr. 23. 19:18
biztos pozitívat akart írni, hisz korábban már leírta hogy pozik lettek a tesztjei :)
19. megi04
2012. febr. 23. 19:16

Nálunk a nőgyógyász ilyenkor még csak uh. vizsgál..

Attól nem lesz baja a babónak!Viszont megtudja nézni,minden rendben van-e?

2012. febr. 23. 19:12

"ha neg. a tesztem akkor már legalább a petezsákot lehet látni."


Ha negatív a teszt?látni petezsákot?

2012. febr. 23. 19:08
Könyvelő és bérszámfejtő vagyok. Irodai munka, de sok a stressz.
2012. febr. 23. 19:06

Mivel nekem később van pém mint ahogy az a nagykönyvben meg van írva, ezért az én babócám még kisebb lehet. Bízok az orvosomban, de most elbizonytalanodtam. Felhívtam és holnapra adott időpontot. Azt mondta, hogy ha neg. a tesztem akkor már legalább a petezsákot lehet látni. A kolléganőm is azt mondja menjek minél előbb, mert ezzel lehet kizárni a méhen kívüli terhességet is.

Tanácstalan vagyok...

2012. febr. 23. 19:02

Szia!


Attól függmilyen munkád van. Mert ha veszélyes anyagokkal foglalkozol, vagy sokat kell emelned akkor érdemes minnél előbb elmenned az orvoshoz, hogy más beosztásba kerüljél.

14. Fisica (válaszként erre: 12. - DorkaMoncsi)
2012. febr. 23. 19:02
igen, én is csak azért írtam hogy van ilyen is
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook