Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Macskaproblémák - Miért pisil az ajtóm alá az utóbbi időben? fórum

Macskaproblémák - Miért pisil az ajtóm alá az utóbbi időben? (beszélgetős fórum)


1 2
47. orsolyapapp (válaszként erre: 46. - Mönkhe)
2013. jan. 4. 14:18
Bevált a vásárolt szer? Én is ezzel kűzdök sajnos már jó pár éve. Nekem is 3 cicám van, és szerintem nálam az a gond, hogy a legidősebb nem tudja feldolgozni, hogy 2 év után más cica is belépett az életterébe. Takarítok agyba-főbe, már ülőgarnitúrát is cseréltem, most jönne a bejárati ajtó, de jó lenne, egy költséghatékonyabb megoldás. Köszi előre is a válaszod.
46. Mönkhe (válaszként erre: 45. - Sly7105)
2012. febr. 24. 16:07
Mindenképpen írom a fejleményeket! 2400.- ft volt, 500ml, állítólag napi 2x kell néhány spriccelés oda, ahová jelölni szoktak a macskák, tehát sokáig elég a flakon tartalma. Érdekes illata van, nem feltűnő, csak közelről kicsit szúrós. Állítólag utálják a szagát és nem mennek oda ahol ezt érzik, az van a dobozra írva, hogy kültéren is hatásos, tehát sarkok, bejárati ajtók, stb, meg benn a lakásban is. 100% növényi anyagot ír a mutató, és hogy semmire / senkire nem káros. Jelzem, hogy hatékony volt-e! :)
45. Sly7105 (válaszként erre: 44. - Mönkhe)
2012. febr. 24. 15:53
Várom a fejleményeket! Drága volt egyébként?
2012. febr. 24. 15:50
Elmentem az állatos szaküzletbe, most vettem egy Kalif nevű spray-t, állítólag ez konkrétan erre való, elszoktatja a macskát, kutyákat azokról a helyekről, ahová jelölgetnek. Befújtam ezt a területet és megfigyelem, mi lesz, és beszámolok róla, hátha másoknak is hasznára lehet!
43. Sly7105 (válaszként erre: 42. - Mönkhe)
2012. febr. 24. 14:13
Ez borzasztó és nagyon megértelek. Én amikor ezt észrevettem és megéreztem, azonnal tisztítani kezdtem és még napokon keresztül éreztem a szagot, amikor hazamentünk. Nekünk nem a bejárati ajtóval csinálta, hanem a lakáson belül az előszoba ajtót, mert amikor mi hazaérünk, a macskánk már ott áll az ajtóban és előbb megy be, mint mi és egész estig bent alszik, van amikor még éjjel is bent marad. De mostanában, ha látom, hogy felkel és járkál, nézem, hogy hová megy és mit csinál, de leginkább ilyenkor kiteszem az udvarra. Nem nagyon lehet ezzel a helyzettel mit kezdeni. Én azt hittem az ivartalanítás erre megoldást jelent, mert az én macskámnak az még visszavan.
42. Mönkhe (válaszként erre: 41. - Sly7105)
2012. febr. 24. 14:02
Igen, újra és újra odamegy... Persze nekik jobb az orruk, és szerintem felüljelöli a saját "illatát", gondolom nem tetszik nekik, hogy eltüntetjük onnan, hiszen nekik ez egy komoly jel... Hát de mit lehet tenni ? :D :D Ők az urak itthon :)
41. Sly7105 (válaszként erre: 1. - Mönkhe)
2012. febr. 24. 13:56
Sjnos tüzelési időszak van. Az én macskám is ezt csinálja, mikor észrevettem azt hittem megüt a guta, mert iszonyatos büdös, és tényleg nehéz lemosni és újra odamegy. Ezek a macskák...
40. Mönkhe (válaszként erre: 38. - MelisUK)
2012. febr. 24. 13:55
lemaradt: Nagyon köszönöm a tanácsod! :)
39. Mönkhe (válaszként erre: 38. - MelisUK)
2012. febr. 24. 13:54
Hát lehet hogy az almot akkor fel kell hozni ide, még mindig jobb úgy, igazad van. Épp most gondolkodtam mikét tudom a szagot eltüntetni onnan, rákentem most levendulaolajat, de így is érzem. Az a baj, hogy a lakásnak ez a része iroda is, és dolgozom itt, ahová ügyfelek is jönnek, és ez a szag valami elrettentő. Kicsrélni a parkettát nem tudom, ahhoz rengeteg pénz kéne. :( Ha máshol csinálná a lakásban nem lenne baj, mert ott járólapok vannak, azt könnyű takarítani. De elzavarni se tudom, mert kilesi hogy én mikor nem veszem észre őt, hogy ott csinálja a dolgát, főként éjjel, amikor alszom, (pedig ki tud menni a macskaajtón, de nem megy) és nem tudom rajtakapni épp akkor. Teszek ide almot, remélem bejön a dolog.
2012. febr. 24. 10:56

Tegyél macskaalmot oda az ajtó elé, ahová pisilni szokott. Akkor hátha az alomba fogja elvégezni.

Egyébként akárhogy takarítod, ha már a laminált lap megszívta magát vele, akkor nem fogod tudni eltűntetni úgy a szagot, hogy a macskád ne érezze. Ki kell cserélni újra.

Nem tudom, hogy mikor lett ivartalanítva a macsekod, de a hímeket még ivarérettségük előtt el kell intézni, különben ha már egyszer elkezdett jelölgetni, akkor az ivartalatítás után is nagy valószínűséggel folytatni fogja. Nem lehet akkor mit tenni ellene. Esetleg igyekszel rájönni, hogy milyen szagot nem bír a macskád, általában a citrusféléket és a mentolt nem bírják. De ha jelölési szándéka van, akkor ha onnan elzavarod, akkor máshol fogja csinálni.

2012. febr. 23. 17:38
Nagyon köszönöm a tanácsokat és a hozzászólásokat mindenkinek! A mandarinhéjas megoldást kipróbálom, és szívesen fogadok még ötleteket, valami szagtalanító megoldást is, mert kifog rajtam a macskám! Köszi még egyszer mindenkinek!!
36. Mönkhe (válaszként erre: 31. - Bnedora)
2012. febr. 23. 17:28
Valószínű hogy nem mindig marad el az inger ivartalanítás után.
35. Mönkhe (válaszként erre: 32. - Glória2010)
2012. febr. 23. 17:26
Jajj de jó ötlet!!! KÖSZI!!! És csak odateszem a héjakat? Vagy miként csináljam?
34. Mönkhe (válaszként erre: 30. - Klarika5)
2012. febr. 23. 17:25
Huncutak ám! :) Lehet hogy a macska is kiválaszt családtagot magának, akit aztán birtokol. Lehet hogy Lili is ilyen, de biztos hogy attól még ugyanúgy szeret téged! Ez 100%. :)
33. Mönkhe (válaszként erre: 29. - Trinitas)
2012. febr. 23. 17:22
ó de kár, olyan édesek, és szépségek, de abszolút megértem, hogy nagy nyüzsgés lenne, ha vannak kiscickák :)Hát bízom én is hogy ezt abbahagyja az enyém :)
32. Glória2010 (válaszként erre: 1. - Mönkhe)
2012. febr. 23. 17:14
Nekem a mandarinhéj jött be. Azt utálja. :) Amúgy az én macskám akkor csinál ilyent, ha be akar menni oda, hol vagyok, de nem engedem be.
2012. febr. 23. 17:13
Nem mindegyik ivartalanított cica csinálja a spriccelést, de bizony van, ahol a lány és a fiú is. Nekem volt olyan is, hogy két ivartalanított cica "sexelt", nevetségesek voltak. Általában olyan helyen fordul elő a spriccelést, ahol több cica is van, mert ilyenkor a területüket jelzik meg.
30. klarika5 (válaszként erre: 24. - Mönkhe)
2012. febr. 23. 17:13
Okosak, huncutak - és hűtlenek. Egy éve odaszokott hozzánk egy kóbor anyamacska 3 kölykével. Már hajnalban mentem etetni őket, 4 tálka, nyüzsögtek a lábam alatt. Aztán úgy hozta a sors, hogy csak Lili maradt nálunk. A férjem kezdetben ellenezte, hogy etetem őket, még zavarta is a macskacsaládot. Mára Lili csak a férjemet imádja, nyomában van, hízeleg neki, s nálam pedig feledte, hogy én voltam hajnalonta a kajaosztó.Ha éhes, akkor jön dörgölőzni, de megfogni sem engedi magát, a párommal meg együtt nézik a tv-t:((
29. Trinitas (válaszként erre: 27. - Mönkhe)
2012. febr. 23. 17:10

Nem lesznek, ivartalanítva lett :) Lakásban három gyerek mellett nehéz lenne az élet egy bagzó macskával :)


Nekem ez a fajta volt az álmom évek óta, imádom a nagy füleit! :)


Na, hát remélem a te kandúrod meg elhagyja a "jó szokását" hamarosan :)

28. timycat (válaszként erre: 26. - Trinitas)
2012. febr. 23. 17:06
Anyuknál a házi cirmos lány macska is spriccel; meg vannak ezek már ilyenkor bolondulva
27. Mönkhe (válaszként erre: 26. - Trinitas)
2012. febr. 23. 17:05
Óóó, Abesszin, hát azok valami gyönyörűségek!! Voltam pár éve macskakiállításon és akkor belezúgtam, olyan szépek! Nem is tudtam hogy jelöl a nőstény is, hát nem semmi lehet:D Lehet az időjárás is bezavart náluk, mert a múlt hét elég tavaszias volt, és látom, hogy idegen macsekok is kóborolnak néha erre. Hát kívánom, hogy csodaszép kiscicáitok legyenek!
26. Trinitas (válaszként erre: 25. - Mönkhe)
2012. febr. 23. 17:00
Abesszin.. ez a fajta ilyen kis piszok :)) Rendesen mint a kandúrok, a spriccelni kezdett.. még a monitor is kapott belőle, másnap elvittük dokihoz. Őszintén, ez a februári bagzás váratlanul ért, volt egy másik nőstényem, az tavasszal kezdte.. de végülis érthető, mert így lesznek a tavaszi kiscicák és azok a legjobbak :)
25. Mönkhe (válaszként erre: 23. - Trinitas)
2012. febr. 23. 16:57
Igen, igazad van szerintem. Milyen cicus a tiéd a kislány? De érdekes, ő is jelöli a területét?
24. Mönkhe (válaszként erre: 21. - Klarika5)
2012. febr. 23. 16:55
Ez jó ötlet köszönöm! sokat vagyok velük, játszanak is velem sokat, okos az összes cicám, és amikor odavittem az ajtó elé megmutatni neki mit csinált értette, de mintha kinevetne engem. :D Bár gondolom az összes macska a világon nagyon okos és huncut.:)
23. Trinitas (válaszként erre: 22. - Mönkhe)
2012. febr. 23. 16:54

Hát akkor ez szerintem jelölési ösztön.. de két hónap az elég sok.. most februárban kezdődött az őrület odakint, megy bagzás..

Az én cicám lány, 8 hónapos, most lett ivartalanítva mert ő is pisil (ennél a fajtánál a nőstény is jelöl).. remélem nála nem marad meg a szokás.. :S

22. Mönkhe (válaszként erre: 18. - Trinitas)
2012. febr. 23. 16:51
Igen, utána, sőt több alom kiscica is volt nekik, mielőtt elszántuk magunkat. Én ellene voltam a kasztrálásnak, csak a doki mondta hogy így jobb lesz, és nyugodtabb, nem fog harcolni. Tehát a mama cicának is később 2 ellés után, neki pedig több utód is lett. Egyik itt van szintén és imádják egymást. Ő is már sokéves :D
21. klarika5 (válaszként erre: 14. - Mönkhe)
2012. febr. 23. 16:49
Van a net-en egy olyan oldal, hogy Kérdezd a macskapszichológust! Csak átfutottam, de az is probléma lehet, hogy nem szereti a használt almot. Kísérletezni kell, melyiket fogadja el. A macskája!:))
20. Mönkhe (válaszként erre: 15. - Timycat)
2012. febr. 23. 16:49
:) Ilyeneről már hallottam, amit írsz, de te ezek szerint meg is tapasztaltad. Nagyon komoly :)) Ő is gondolom féltékeny volt a párodra. Nincs különösebb újdonság, a párom ugyanaz, változás most hirtelen nem jut eszembe.
19. bnedora (válaszként erre: 12. - Klarika5)
2012. febr. 23. 16:48
Az állatorvos sem tud mindent, legalábbis a viselkedésükről nem, ahány macska, az annyi féle. Az én lány macskám (igaz, mindegyik) ivartalanított, mégis a környék kandúrjai idejárnak. Vettünk "Get Off" riasztót, sokat nem ér.
18. Trinitas (válaszként erre: 14. - Mönkhe)
2012. febr. 23. 16:47
Akkor azután lett herélve, hogy ivarérett lett? Mert akkor sajna megmarad bennük a jelölés ösztöne sok esetben..
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook