Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Alkoholista a családban, van aki szenved még ettől? fórum

Alkoholista a családban, van aki szenved még ettől? (beszélgetős fórum)

1 2
36. m.melus (válaszként erre: 34. - Invisible)
2012. febr. 29. 20:41

És szegény gyerekek is látják gondolom nap mint nap!

Nekik sincs sok örömük az életben mi?Gyönyörű egészséges unokákat adtál nekik ők meg ezt teszik!Hát én nem tudom,hogy süllyedhet egy ember ilyen szintre, nem írom,hogy állati,mert egy állatot 1000-szer többre tartok az ilyen embereknél!Jajj és mennyi ilyen van felénk is borzalom!Én szívem szerint szesztilalmat úgy vissza hoznám mint a huzat!!!Nem a cigit kell kitiltani a kocsmákból!!!!

Hanem a cefrét!!!Sőt az olcsó lötyi cefrét!!!De nem!Most minden marha(tisztelet a kivételnek)főzheti otthon a pálinkát!!!Nesze paraszt nincs elég idióta alkoholista az országban!Pfúú bocsi a trágárságomért ,de kinyílik a bicska a zsebemben ilyenkor!Tudnám ragozni még gondolhatod!!!!

35. 814f8b8f23 (válaszként erre: 34. - Invisible)
2012. febr. 29. 16:47
Az! :(((
2012. febr. 29. 16:38

Alkoholista családban élni a legnagyobb gyötrelem.

Anyám iszik minden áldott nap apám hogy el viselje ő is sűrűn üveget fog....ezt elviselni nagyon nehéz ha egy udvarban lakunk velük én és a gyerekeim....

33. m.melus (válaszként erre: 32. - M.melus)
2012. febr. 23. 16:11
Bocsi a hibákért:-)Tudom mám,hogy nagy betűvel kezdjük a mondatot:-)
32. m.melus (válaszként erre: 31. - Szöszke40)
2012. febr. 23. 16:10

Öreganyám is ugyan ilyen!Sír amikor bántja az a majom,de másnap meg jajj kisfiam nem is ettél ma még semmit!gyere itt egy kis fasírt!

Anyám is tudom ugyan ilyen lesz!abban bízom,hogy öcsém látta,hogy mit éltünk át és ez kicsit átbillenti a helyes útra,meg azért én és a bátyám osszuk neki rendesen a véleményünket.Apám 55 évesen halt meg!

31. szöszke40 (válaszként erre: 30. - M.melus)
2012. febr. 23. 15:11
Egy mondat amit nagyon úgy írtál ahogy én is gondolom :Az ilyen hulljon!! Bizony van ebben "elkapatás" is.de utóbbi években már anyukám teljesen rettegett tőle,volt mikor hozzám menekült mert tört zuzott az alkesz fia otthon! Hiába könyörögtünk neki,dobja ki,ő még megtehette volna segítettünk volna is,sosem tette meg.Mennyi ideig bírta apud? Hány évesen halt meg?
2012. febr. 23. 14:35

Szia Szöszi!

Hát segíteni ennek????Nem hogy neki egyiknek sem!!!!Nekem apám alkoholista volt pokol volt a gyerek korunk, neki annyi bánata volt, hogy volt egy gyönyörű felesége,három egészséges szép gyereke és egy gyönyörű háza /aminek anyám nyögte a hiteleit és a rezsijét/apám az öcsém 3 éves koráig adott haza havi 5000 forintot,nem ,nem maradt el egy nulla sem!!!!Utána csak úgy tudott anyu pénzt kicsalni tőle, hogy elvált és vonták öcsém után a gyerektartást.Mi bátyámmal addigra már nagyok voltunk el is menekültünk otthonról.A válás után ugye az öreg nem akart kiköltözni és továbbra is ütötte verte anyámat és élősködött a nyakán.Hát én az ilyen emberektől hányok és az ilyen hulljon!!!!!Tavaly temették a fateromat,szétment a mája, de én azóta nem voltam a sírjánál!

Ne haragudj, de lesz egy furcsa és nem akarom,hogy bántó legyen, de valahogy megpróbálom szépen feltenni a kérdést,hogy ne sértsem anyudat:

Nem anyukád kapatta el az öcsköst úgy hogy nem bír megállni a saját lábán?

Nálunk a családban több ilyen eset is van, faterom is utolsó legkisebb pici fiúcska volt, meg is lett a kényeztetés eredménye, anyám öccse is szintén ilyen,nagyanyámat üti veri,élősködik rajta és anyám is jó úton halad afelé, hogy az öcsémből ilyent csináljon.Lehet ez a természet rendje?Én nem értem!nekem is a fiú a kicsi, de hogy nem tudnám ennyire elkapatni az biztos!25 évesen max pucolás itthonról albérletbe és tartsa fent magát!Segíteni mindig fogok nekik, na de mindennek van határa még a segítségnek is!Öcsémnek is nincs egy épkézláb ötlete,22 éves, de álomvilágban él!Én 23 évesen már elmentem otthonról pont apám miatt és volt, hogy havi 13000 ft-ból éltem,miután kifizettem az albérletet és a rezsit.Ez 2004-ben volt!De megtanultam értékelni a pénzt!Ügyvédhez kellene fordulnod szerintem, utána járni, hogyan lehetne elkérni a részed a házból!!!Ne hogy már neki egyetlen fokkal is könnyebb legyen valami!!!

29. Miss Angel (válaszként erre: 24. - Szöszke40)
2012. febr. 23. 14:30

Sajnálom hogy ennyire nem lehet hatni rá,szomorú:(

A joghoz nem értek,nem tudok abban tanácsot adni.Csak gondoltam leírom,miket éltem meg ezzel kapcsolatban,meg hátha nem történt még meg az az ominózus beszélgetés....őszintén szólva meg se lepett ez a válaszod,nmint ahogy írtam,mintha egy ellenző lenne a szemük előtt,nem veszik észre mit tesznek,hogy tönkreteszik a környezetüket a hozzátartozóikat,és nálunk is ez volt,egyik se látta be hogy beteg és segítségre szorulna....

Hát,sok sikert kívánok neked bármi is lesz,kívánom h minél hamarabbb kerülj ki ebből az ördögi körből.S

2012. febr. 23. 14:29
Most sajnos mennem kell,de késöbb el olvasom mindenki hozzászólását!
27. Miss Angel (válaszként erre: 23. - Tixtina)
2012. febr. 23. 14:25

Akármi váltja ki,szerintem kellő akarattal,orvosi segítséggel ki lehet belőle mászni,csak sajna sokaknak nincs elég akaratuk,mint ahogy nálunkis trötént,szegény papám többször i volt elvonón,mégis ujrakezdte folyton.Nem tudott leállni.

Na de erről ennyit,már nincs szegény,ami volt elmúlt.........:(

2012. febr. 23. 14:23
Nekem az apám volt az. De igazából csak anyámtól tudom h az volt mivel nagyon régen elváltak már (3 éves sem voltam)
25. szöszke40 (válaszként erre: 21. - Miss Angel)
2012. febr. 23. 14:23
:(
24. szöszke40 (válaszként erre: 21. - Miss Angel)
2012. febr. 23. 14:22
Ezen régesrég túl vagyok.Felháborodott ordítás volt a válasza hogy én ki akarom semmizni ha öt bedugnám elvonóra,..meg a többi hülyesége..Szóval nagyon -nagyon kellene valami törvény a rendes életet akarók védelmére! Nem az alkoholisták védelmére(mert ők betegek).Csakis maguk okozta betegségük van!
2012. febr. 23. 14:19

Megkérdeztük anno a biokémia tanárunkat-mi váltja ki az alkoholizmust-az volt a válasz,hogy enzimhiány.

Pontosan nem részletezte.Kíváncsiak voltunk-rengeteg embert érint sajna,és a környezetük szenved a legjobban:((

22. szöszke40 (válaszként erre: 19. - Lilimia)
2012. febr. 23. 14:18
Igen sajnos mostmár joghoz kell fordulnom addig még teljesen el nem adósít mindent.Már-már azt hiszi az ember rendebe jön az élet és kínlódhatok egy ilyen miatt.
21. Miss Angel (válaszként erre: 1. - Szöszke40)
2012. febr. 23. 14:16

Már nem szenvedek tőle,de egész gyrmekkoromat végigkisérte,anyu alkoholista volt,meg se próbált kimászni belőle,egészen haláláig ivott+rádobott 8 évesen a az apai nagyszüleim nyakára,hogy neveljenek ők,mert ő nem teszi.

Aztán nagyszüleimnél ugyanaz az állapot állt fent,nagyapám elivott minden pénzt,nagyanyám egy nyugdíjábol éltünk 3-man.Szóval együtt tudok érezni veled.

Annyit tudok tanácsolni,mivel az öcséd,próbálj meg leülni vele beszélgetni nyugodtan,mondd el neki,hogy segítségre van szüksége,és számíthat is a segítségedre de észre kell vele vetetni,h nem normális,amit művel,ahogyan él.Ez nehéz meló lesz,mert az alkoholisták sose látják be hogy ők alkohololisták,mint ahogy a drogosok se látják be hogy függők.Szerintem első lépésként ezt próbáld meg!

20. Sirga (válaszként erre: 14. - Szöszke40)
2012. febr. 23. 14:14
Teljesen igazad van! Nekik vannak jogaik. Joguk van inni, joguk van dorbézolni, hülyének lenni ... Csak a környezetének nincs joga a normális életre. :/
19. lilimia (válaszként erre: 1. - Szöszke40)
2012. febr. 23. 14:13

Szia!


Elvileg kezdeményezheted a ház elárvereztetését, az ő beleegyezése nélkül is, vagy pert indíthatsz ellene lakáshasználati díjért, mert jogosult vagy rá!


Nekem mind a két nagypapám alkoholista volt. Papi soha sem ivott előttünk, unokák előtt, de Édesapámék gyerekkora borzalom volt. 3 éves koromban halt meg, mert tiszta szeszt vett, amit nem hígított fel rendesen, lemarta a torkát, ami elfertőződött, majd elrákosodott, és végül abba halt bele.

Papa viszont előttünk is ivott, meg sokszor részegen jött hozzánk. Kedves volt akkor is velünk, csak bűzlött a piától, és Mamával veszekedett. Mindent megpróbáltunk, hogy leszoktassuk, de el sem ismerte, hogy alkoholista. Végül alkoholmegvonás okozta demencia állt be nála. Azóta nem iszik, mert elfelejtette, hogy ivott, viszont a szellemi állapota katasztrofális :( Így mi már 'csak' az alkoholizmus következményeit kell hogy leasszisztáljuk...


Nagyon sajnálom, hogy tragédiába torkollt nálatok, remélem sikerül megoldani az ügyet, a jog biztosan melletted áll! Kitartást!!!

2012. febr. 23. 14:12

Rá lehet kötelezni, hogy vagy fizessen téged ki vagy fordítva vagy albérletet köteles fizetni esetleg eladni a házat. Ennek utánna kellene nézni, de ház sorsára van jogi út.

Viszont a másikra nincs semmilyen lehetőség ha ő nem akar változtatni nem tehetsz semmit.

17. Remoni (válaszként erre: 16. - Remoni)
2012. febr. 23. 14:10
A pontos neve: cselekvőképességet korlátozó gondnokság.
16. Remoni (válaszként erre: 14. - Szöszke40)
2012. febr. 23. 14:09
Bíróságon kérni kell a gyámság alá helyezését. Legyél a gyámja. Ha megállapítják, hogy korlátozottan cselekvőképes, akkor rendelkezhetsz a vagyonával, sőt mint gyám a gyógykezeléséről is te döntesz. De innentől a felelősség is a tied.
15. szöszke40 (válaszként erre: 12. - Chrysstina)
2012. febr. 23. 14:06
Sajnálom :( apám is alkesz volt,és csak arra emlékszem gyerekkoromból,hogy hétvégente menekültünk gyalog az éjszakában mert mindenkit le akart gyilkolni.
2012. febr. 23. 14:04
Nagyon sajnálok mindenkit akinek az életét ilyenek keserítik meg,nem kellett volna eltörölni a kényszer elvonót! Mert amíg bevitték az illetöt addig is nyugta volt a családnak..dehát ugye jogaik vannak,és a szabadságukban sem korlátozhatók! Csak ök korlátozhatják más békés életét?
13. szöszke40 (válaszként erre: 9. - Phaedrax)
2012. febr. 23. 14:00
A semmiböl él szinte,vele van egy nö az eteti,de az meg ha pénze van gépezik! Undorítóak és kezelhetetlenek!
12. Chrysstina (válaszként erre: 1. - Szöszke40)
2012. febr. 23. 13:57

Nálunk anyám hülyült meg a húgom születése után, és nekiállt inni!

Nem sokáig élt, de sikerült tönkretennie nagyon sok ember életét! A mai napig isszuk a levét (nem anyagi értelemben).

Sajnos szinte mindegyik családban van legalább 1 ilyen...

2012. febr. 23. 13:51
Nekünk anyám tesója alkesz, de borzasztó szegény anyámnak és itt maradt nyakán miután nagyanyám meghalt. Nem is mondom miket csinál ja és egy kisközségben lakunk szégyeljük magunkat miatta mert négykézláb közlekedik haza kocsmából, meg részegen tántorog.
10. 4c30444687 (válaszként erre: 9. - Phaedrax)
2012. febr. 23. 13:46
Nagy levegő, idő, és pénz, de ki lehet tenni. Mármint ha lezajlik az eljárás, akkor vagy fizetnie kell, vagy alá kell írnia az adás-vételi szerződést, ha vevő jön.
9. Phaedrax (válaszként erre: 1. - Szöszke40)
2012. febr. 23. 13:40

Ha édesanyátokat a halálba kergette, mit vársz, veled kesztyűs kézzel bánik majd?

Nem tudom, ilyen helyzetben mi a teendő. Gondolom, kényszer-gyógykezelésre nem lehet már bevitetni, meg egyátalán semmit nem lehet tenni ellene, hiszen az ingatlan fele az övé, ki sem teheted, akkor sem, ha tönkreteszi... Nem irigyellek. Az alkoholizmust is úgy kellene kezelni, mint a drogozást, de sem nem büntetik, se nem kényszer-gyógyítják... De miből él?

8. cel
2012. febr. 23. 13:40
Közüzemi díjakat ha nem fizeti előbb utóbb kikapcsolásra kerül gáz, villany, de vannak olyan szolgáltatások is (hulladék szállítás, víz,-csatorna), amelyeket nem függeszthetnek fel nem fizetés esetén sem és csak gyűlik a tartozás, ami előbb utóbb neked okoz gondot.
7. szöszi71 (válaszként erre: 1. - Szöszke40)
2012. febr. 23. 13:39
Van egy jó fórum erről a témáról: Hogyan győzhető le az alkoholizmus? Látogass be oda, érdemes.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook