Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van itt olyan aki az asztmából gyógyult? fórum

Van itt olyan aki az asztmából gyógyult? (tudásbázis kérdés)


2017. márc. 18. 16:58
Kigyógyulni teljesen nem lehet belőle,de szinten tartani, tünetmentessé tenni lehet,csak oda kell figyelni nagyon. Nekem 6 éve volt utoljára súlyos asztmarohamom,mára a helyzet normalizálódott annyira,hogy a napi gyógyszerre nincs szükség csak vészhelyzet esetére tartok itthon gyógyszert.
2017. márc. 18. 07:47
64 éves vagyok, 8 éve van kb. asztmám,a fulladós, sípolós, ami nagyon megterhelő a szervezetem számára. Szakorvoshoz fordultam, és mi mást mint Ventolint kaptam. 25 éves korom körül faluról városi központi fűtéses lakásban költöztem, akkor kezdődött az allergiám , orrfolyás, orrdugulás évekig...Majd elvesztettem az íz és szaglóképességemet.Nem kezeltettem. Ettől is eredhet, de gyerekkoromból is eredhet, meg van rá minden ok. Kerti munka, egyéb fizikai igénybevétel közben, és ha vendégeket várok és izgatott vagyok hogy a menű időben elkészüljön, akkor fulladok be. Csontsűrűség mérésre kaptam beutalót, mikor megtudtam, hogy mit okozott a Ventolin, ( is ) azóta igyekszem kerülni.Nagyon rossz eredményem lett a csontsűrűség méréskor... Temesvári Gabriella FÜZETÉT ajánlom olvasgatásra, címe Szénanátha. Abban sok ajánlat van, ami segíti a tünetek enyhülését.Most került a kezembe Dr. Máté Gábor: A test lázadása (ismerd meg a stressz betegségeket) c. könyve, és ebben azt olvasom, hogy az asztma gyógyszerek kiveszik a csontokból a kalciumot, maguktól törnek majd..., bélvérzést, okoznak , fogak meglazulnak, íorvadást..és mit nem még..stb. most nem tudom visszakeresni ebben a 400 oldalas könyvben , (jelöltem meg )De a családban van egy 9 éves kislány, aki asztmás (volt)születése óta, és két év alatt az úszástól teljesen tünetmentes, fél éve nem kap semmilyen drasztikus mérget..
2016. máj. 10. 05:26

Én csak reménykedem,hogy ki lehet belőle gyógyulni....

Lányom betegen született utána is fulladt stb...3,5éves volt mikor kijelentették asztmás...sokat volt beteg és rendszeresen tüdőgyulladással küzdöttünk.állandóra elsőre flixotide utána seretide most fullhale plusz ventolin szükség esetén..napi szinten eonic,cetirizin és monetansandos orrspray..egy hónapja voltunk tüdőklinikán ahol kivizsgálták megkapta a fullhale-t plusz napi szinten 3%-os salvussal és berodualal inhalálunk..na meg a többi gyógyszere is maradt de lekopogom azóta vagyis 1hónapja jár rendesen iskolába:)

Nekem ez már öröm,mert 300órát hiányzott...

2016. máj. 9. 18:42

Mindenkinek. 2016. 05. 09.

Az alábbiakban leírom a saját esetem, vállalom mindezt a nevem és e-mail címem közzétételével, bár nem tudom, hogy ez megjelenik- e, ha valaki hozzászól egy témához. Azért vállalom nyíltan a mondanivalóm, mert az IGAZSÁGOT adom tovább.

Hiszem és vallom, hogy minden betegségből, még az asztmából is meg lehet gyógyulni, még akkor is, ha gyógyíthatatlannak tartják. Meggyőződésem, hogy minden betegségnek lelki oka van. Képes vagyok egészen a bölcsődés koromig emlékeket felidézni. Az én hátteremben mindig ott volt (van) egy igen domináns, agresszív, a családot uraló anya. A számtalan konfliktus (lelki sérülés) oda vezetett, hogy a 13. életévemben 1,5 hónapra kórházba kerültem tüdőgyulladással, majd egy évvel később újra 1 hónapot töltöttem kórházban, szintén tüdőgyulladással. A tüdő, mint szerv kifejezi az elfojtott, ki nem mondott érzelmeket; a meg nem oldott konfliktusokat. Ezek után azt vettem észre, hogy évről- évre rendszeresen megjelent egy allergiás nátha. Kezdetben csak állandó szipogással, majd az évek alatt ez tavasztól őszig terjedő allergiává, szénanáthává változott, orrfolyással, tüsszögéssel, ahogy kell. Felnőtté kellett ahhoz válnom, hogy végre elgondolkodjak azon, mi is lehet ennek az oka. Ahogy az orvosok is mondják, pszichoszomatikus, vagyis a lélek (psziché) ha a testre (szoma). Amikor rájöttem, hogy az anyámtól ered minden problémám, az allergia egyszeriben megszűnt. A tavasztól- őszig tartó nátha hirtelen csak 1-2 hetes tavaszi tüsszögéssé szelídült, majd a nyarat és az őszt már tünetmentesen tudtam tölteni. Persze jöttek újabb konfliktusok, mert a családban az „uralkodás” nem ért véget, sőt hozzájöttek az egyéb problémák (munkahely, kapcsolati válságok). A tavaszi tüsszögés mellett megjelent a köhögés és a nehéz légzés. Ez odáig ment, hogy voltak olyan évek, tavaszi időszakok, hogy csak ülve tudtam aludni, mert ha lefeküdtem, úgy éreztem megfulladok, majd amilyen hirtelen jött váratlanul teljesen tünetmentessé váltam. Voltak enyhébb évek, amikor szinte nem is volt semmi bajom. Egy évvel ezelőtt elhatároztam, hogy végleg a végére járok a dolognak. Megismerkedtem először a Theta Healing- gel, majd a Theta Floating- gel. Ez nem a reklám helye! Mivel kerestem, ezekre a módszerekre találtam rá. Egyszerűen megvettem a könyveket és azok segítségével dolgozok magamon, szedem ki a múltam szemetét. Az első a tudatalattiba, a második a sejtmemóriába enged „belenyúlni”, a kettő tulajdonképpen ugyan az, más megközelítéssel. Feltártam az összes gyerekkori traumámat, és igyekeztem azokat „átírni”, kiírni magamból. Ez a folyamat még most is tart. Egy fontos élményem ide kívánkozik. Egyik éjszaka arra ébredtem, hogy nehezen kapok levegőt, ekkor „bevittem” a sejtmemóriámba a „minden helyzetben nyugodt vagyok és könnyedén, felszabadultan lélegzem” programot. Pár perc elteltével azt éreztem, hogy krákogni kell, majd hirtelen felszakadt valami a légcsövemben és attól kezdve könnyedén vettem a levegőt, és ez az állapot az éjszaka többi részében is megmaradt. Nem kellett besprézni, hogy levegőt tudjak venni! Az a tény, hogy már régóta dolgozom magamon a módszerekkel és még mindig vannak nehéz időszakok, az normális, mert a tünetben felhalmozott energia felszabadításához akár sokszori nekifutásra is szükség van. Ha a tünetek egy idő után ismét visszatérnek az csak annak a jele, hogy van még más rejtett ok, ami a betegséget fenntartja. A homeopátiás szereknél is ismert a tény, az állapot először rosszabbodik a teljes gyógyulás előtt. Saját magamon határozott változásokat tapasztalok, bár csak az idő mutatja majd meg, mit értem el. Addig nálam is megy a reflexzóna masszázs a talpon, a gyógyteák, a Sópipa, spray, ha kell; próbálkozom jógával, Butejko légzéssel.

El kell azon gondolkodni, hogy az újszülöttek, pár hónapos kisgyerekek esetén, milyen születési traumát élhettek át, ami asztmát válthat ki. A születés miatti félelmek, nehéz „első lélegzet”, stb. Változást adhat az ő esetükben, ha a szülők rendszeresen karba véve kimondják hangosan a picinek, hogy mennyire szeretik, biztonságban van és nyugodtan fellélegezhet, egészségesen lélegezhet. A gyerekek tudatalattija még nagyon könnyen befolyásolható, tanítható. Theta Healig, vagyTheta Floating szakértők biztosan többet tudnának mindehhez hozzátenni. Ennyit kívántam közölni, remélem, hogy ez is sokaknak segíthet. Jó egészséget kíván mindenkinek!

Tamás

15. urbanszkyviki (válaszként erre: 14. - Garamond)
2012. febr. 23. 10:09

Köszi!

Én szinte alig tudok valamit a gyermekkori asztmáról, nálunk az orvosok nem nagyon bőbeszédűek, csak hebegnek-habognak. Ventolint használunk, amikor szükséges, egyébként állandóra flixotide-ünk van.

14. garamond (válaszként erre: 12. - Urbanszkyviki)
2012. febr. 23. 09:39
Én úgy tudom, hogy kétféle asztma van, az allergiás és a nem allergiás. Hát nekünk nem allergiás, nektek meg az sztem.
13. garamond (válaszként erre: 11. - Boszy28)
2012. febr. 23. 09:37
igen, vizes sportot választott, az tényleg jó
2012. febr. 23. 09:37

Sziasztok. Engem is az asztmának az a része érdekelne, hogy mennyi esélye van egy gyereknek kinőni azt? És kinek milyenek az asztmatikus tünetei?

Nálunk a kicsi gyerek asztmás, 4 hónapos kora óta - most másfél éves, és most derült fény véletlenül, hogy allergiás a mogyoróra.......

11. Boszy28 (válaszként erre: 9. - Garamond)
2012. febr. 23. 09:19
Ajánlom az úszást, nekem bevált!
2012. febr. 23. 09:18

14 éves koromban állapították meg nálam az asztmát, allergiát. Azt mondták, hogy kinőhetem.

Nincsenek rohamaim, de tavaly a légzésfunkcióm nem lett jó. Kérdeztem a dokit, miért, hiszen kinőttem az asztmát.


Doki válasz: Nem lehet kinőni, maximum valaki tünetmentes lesz. Úgyhogy írt fel Ventolint, de nem kellett még egyszer sem használnom.

9. garamond (válaszként erre: 8. - Mkriszti81)
2012. febr. 23. 09:08

Igen, én is azt olvasgattam a neten, hogy teljesen nem lehet meggyógyulni, de lehet gyógyik nélkül élni. És talán a fél éve elkezdett sportolás is hozzá fog segíteni, hogy erősödjön.

köszi

8. mkriszti81 (válaszként erre: 7. - Mkriszti81)
2012. febr. 23. 09:03

szóval a válaszom: ha nem is teljesen lehet kigyógyulni, de tünetmentesen simán lehet élni


jó egészséget a fiadnak!

2012. febr. 23. 09:01

Apukám kicsi kora óta asztmás, csak akkor még nem tudták megállapítani, gyógyszerek híján durva rohamai voltak, egyre rosszabb lett az állapota.

Aztán később javult az orvostudomány, kapott megfelelő gyógyszereket, és olyan 40 éves kora óta egyre kevesebbszer kellett használnia a hörgőtágító sprayt (mikor picit fulladni kezdett, nagy levegőket vett és valahogy "legyőzte"), így elérte "önerőből", hogy ma (54 évesen) már csak esténként vesz be gyógyszert, a sprayt már régóta nem használja.

70%-os tüdővel él, minden tünet nélkül (és erős fizikai munkát végez).

:)

6. garamond (válaszként erre: 5. - Fiabesca)
2012. febr. 23. 08:49
és ha fulladsz akkor Ventolint használsz?
2012. febr. 23. 08:34
Én most vagyok 20, 3 éves koromban állapítottak meg nálam asztmát. Rohamom soha nem volt, de nagyon sokáig szedtem állandó gyógyszert. Aztán idővel valahogy elmaradt (olyan 13-14 éves koromban), de azóta se volt rohamom, csak erőltetés hatására fulladok. remélem segített valamit a tapasztalatom :)
4. b1266b8c26 (válaszként erre: 3. - Garamond)
2012. febr. 23. 08:21
Hát, így pontosan nem tudom a dolgokat. Mert igazság szerint 10 év van a bátyám és köztem, úgy hogy én még meg sem születtem akkor. Csak azt tudom, amit anyuék meséltek. De ő kigyógyult. Mondjuk anyuék nagyon sokat tettek, hogy kigyógyuljon. Hetente vitték a Mátrába, és anyu napi kétszer portalanított. Mert akkoriban ezt tanácsolta az orvos.
3. garamond (válaszként erre: 2. - B1266b8c26)
2012. febr. 23. 08:11
A fiam 16 éves, már hónapok óta nem szedi a gyógyszereket és nem volt rohama. Voltunk orvosnál, azt mondta, hogy meg lehet próbálni. Azért érdekelne, hogy másnál hogyan volt ez, mert azért kicsit tartok tőle.
2012. febr. 23. 08:08
Attól függ, hogy gyermekről, vagy felnőttről van szó. A bátyám asztmás lett 2 éves korában, de 9 éves korára kinőtte. Elvileg gyerekként még kinőheti. Nálam is gyerekkorban megállapították, hogy asztma gyanús vagyok, de nem csinálták velem végig azt, amit a bátyámmal (injekciók, szanatórium). Nálam nincsenek is ráutaló tünetek.
2012. febr. 23. 07:42
Van itt olyan aki az asztmából gyógyult?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook