Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Macskapároztatás fórum

Macskapároztatás (beszélgetős fórum)


24. Kimora (válaszként erre: 22. - 7a2726e105)
2012. febr. 22. 12:27
+ nevezési díj, + macska egyesület tagdíj stb...nem olcsó tény.
23. 7a2726e105 (válaszként erre: 21. - Ailen Zia)
2012. febr. 22. 12:24
No igen, lehet, hogy az enyém ilyen válogatós, és az illatok, meg a feromonok nem úgy szálltak a levegőben az első találkozáskor, ahogyan az enyém akarta :D
22. 7a2726e105 (válaszként erre: 19. - Kimora)
2012. febr. 22. 12:23
Hát az biztos! Múltkor láttam egy ilyen kennelt, ha jól emlékszem 30.000,- Ft - csak arra a 2-3 napra használja ráadásul gondolom a tenyésztő. Meg azt még tárolni is kell valahol. + az orvos. Szerintem alsó hangon 100.000,- ft egy ilyen 3 napos túra a tenyésztőnek. Na ennyi kiadás után már lehet, hogy én is elvinném! :)
21. Ailen Zia (válaszként erre: 1. - 7a2726e105)
2012. febr. 22. 12:19

Nekem volt két macskám régebben, egy fiú és egy lány. A fiú macskám mindig ráakart ülni a lánymacskámra, de a lány nem hagyta magát és mivel nagyon akaratos volt és mindig elverte. Aztán észre vettük, hogy a lánymacska eljár otthonról pasizni egy fekete bakmacskához (de amúgy mindig csak feketékkel jött össze). Egyszerűen nem gerjedt az én pasi macskámra. :D

Valamiért nem kattan rá a macskád, szerintem azoknak sem mindig mindegy, hogy kit szednek fel. :) Ha nem jön össze, nem lehet mit tenni, majd lesz egy másik aki kedvére lesz...

20. 7a2726e105 (válaszként erre: 18. - Kimora)
2012. febr. 22. 12:19
Igazad van :) Az a bajom, hogy egy ismerősöm arra buzdított, hogy a mai világban mindenki kihasznál mindenkit, szóval kérjem el a pénzt, hazudjam, hogy volt action, utána meg tűnjek el a gazdája elől... ebben az a vicces, hogy a gazdája jött ide hozzám, tehát tudja, hol lakom. Én egyébként azt mondtam, hogy sikertelenség esetén lehet még próbálkozni. De azt meg én nem akarom! Elegem van :( :) Kivárom a péntek délutánt, és addig döntök. Remélem, addig a nő sem fog keresni engem.
19. Kimora (válaszként erre: 17. - 7a2726e105)
2012. febr. 22. 12:13

A cicákat kiskora óta hordják kiállításra,ők ezt szokták meg és ebben vannak el. Azért olyanok, mert nagyon fárasztó és stresszes. De aki tenyészt annak szüksége van címekre.

Ettől függetlenül én is azt vallom, a cicáim nem kirakati majmok és én sem vinném el őket soha...deeeeee aki tenyészt, pénzt, energiát fektet bele annak muszáj! :)

18. Kimora
2012. febr. 22. 12:11

Ez egy tévhit, hogy "teljes élet" :) Neki az a teljes élet, amiben felnőtt és amit megszokott...tudod, amit nem ismer azután nem vágyódik :) Enyémek nem vágynak ki a házból, mert nem tudják milyen az élet ott..nem tudják mi a vadász ösztön stb. De teljes életet élnek, mert mellettünk vannak és imádjuk őket :)

Figyi...őszinte leszek...kifizet x összeget, de háromszorosa jön vissza hanem több..szerinted miért van ennyi szaporító? :( Mert ilyen úton módon sok olyan ember is vehet "fajcicát" akinek egyébként háromszoros ára nem volna rá :( Ezt meg ki is használják az ilyen emberek :(

A Te szíved döntése, de én ugy gondolom cicalány vissza, cicafiú golyószedésre..Te meg boldog leszel. Nem gondolnám hogy az az X összeg kenyérre kellene, de hogy ezekután mindenképpen jobb lesz a lelkiismereted azt garantálom :)

17. 7a2726e105 (válaszként erre: 15. - Kimora)
2012. febr. 22. 12:09
Minden papírja meg van a macskusznak, le is vannak hivatalosan fordítva a papírjai. Kiállításra semmi esetre se vinném. Most is voltam a nemzetközin, és a cicák jó része olyan elnyomott, melankólikus állapotban volt. Gondolom nem kis herce-hurca egy ilyen kiállítás, nem akarom ennek kitenni szegényt.
16. 7a2726e105 (válaszként erre: 14. - Kimora)
2012. febr. 22. 12:06
Értem, ez teljesen korrekt ajánlat a tenyésztő részéről szerintem. Én csak azt szerettem volna, ha a macskák teljes életét élhetné az enyém, mielőtt orvoshoz viszem. És gondoltam, ha pénzért adnám 'kölcsön' valakinek, akkor biztos egy igényes gazdi fog csak jelentkezni. Enyém is fajtiszta - Iránból hozattam ráadásul :)
15. Kimora (válaszként erre: 13. - 7a2726e105)
2012. febr. 22. 12:00
Ha ugy gondolod erre szükséged van, akkor csak olyan cicát válassz aki a lent leírt dolgokkal rendelkezik. Persze ilyet csak akkor találsz ha a Te cicádnak is megvan a tk-ve, szürései, stb. Ha még kiállításokon is díjat nyert az csak +++!
14. Kimora (válaszként erre: 11. - 7a2726e105)
2012. febr. 22. 11:58

Hát nem tudom, ahogy látod a képeimen Nekem kék brit cicáim vannak, mindhárom tk-vel szűrésekkel, oltásokkal rendelkezik :( ez az alap..és azt még nem is teszem hozzá hogy nekem mindhárom csajosom ivartalanítva van :( Tehát nem vagyok se tenyésztő se szaporító :( Aki igy elleti le a cicáját, mint aki odavitte hozzád azt szaporítónak hívják és olyan genetikai betegségekkel tarkított cicákat fog eladni ár alatt ami a végén ennek a fajnak az elkorcsulását jelenti.

Egy macska értékét a genetika, felmenők, vérvonal családfa határozza meg :(

Az én cicáimnak 1919-ig nyomon követhetőek a családfáik, amin lehet a hozzá nem értők nevetnek, de a valóságban annyit jelent ŐK fajtatiszta küllem és belső jegyekkel rendelkeznek, nyilván ezért is kerülnek ennyibe.

De azt is hozzá kell tennem, hogy eü garancia is van a cicákra, amiben a felelősségteljes tenyésztő vállaja hogyha bármilyen betegsége adódna a cicának ami hordozott és veleszületett akkor kártalanítja a vevőt. Ami sovány vigasz ha elveszíted egy kis állatkádat, de bizalom is hogy jó helyről választottál cicát.

13. 7a2726e105 (válaszként erre: 12. - Kimora)
2012. febr. 22. 11:55

Igen erre már én is gondoltam, hogy visszaadom

2 hét múlvára is van egy jelentkezés a fiúra, szóval csak utána vinném orvoshoz.

12. Kimora
2012. febr. 22. 11:54
Ha elfogadsz tőlem mint szakértőtől egy tanácsot..felhívod a tulajt és megköszönöd a lehetőséget :( A kis nyuszipókot meg hazaviszi, Te meg ivartalaníttatod a cicusod :( Mivel nem azzal a szándékkal akartál fedeztetést vállalni hogy kiscicád legyen, igy szerintem a kis pöcsösnek ez lenne a legjobb megoldás.
11. 7a2726e105 (válaszként erre: 10. - Kimora)
2012. febr. 22. 11:53
Nem vicc sajnos ...
10. Kimora (válaszként erre: 9. - 7a2726e105)
2012. febr. 22. 11:52
Ugye viccelsz? :(
2012. febr. 22. 11:51
Nem, nem is hoztak ilyeneket,... Szívem szerint felhívnám a gazdit, hogy BIZTOS, HOGY MINDEN OLTÁST MEGKAPOTT?!
2012. febr. 22. 11:50
De wc-zik a cica attól függetlenül, csak vagy a fürdőszoba szőnyegra, vagy a cipők mellé,... Pedig csináltam a kislánynak külön wc-t is, és az enyém nem is használja azt.
2012. febr. 22. 11:49
Nincs semmijen betegsége,ők nem olyanok mint a kutyák...akik hamar feltalálják magukat egy kis simi és kedveskedés után.Gondolom a másik cica szűrését, papírjait átnézted nem?
2012. febr. 22. 11:47

Szia


A cicáknak több nap akár hét is kell hogy aklimatizálódjon. Mert ugye Te nyilván tudod hogy milyen célzattal vitted oda, de ő nem. Ő azt érzi, nincs ott a gazdi, idegen minden és van egy idegen cica, aki bár külön nemű de mégsem érti az egészet.

Idő kell hogy megszokja a helyet, az illatokat. Az alom nem gond, de a cica stressz helyzetben van hogy két három napig nem wc-ik és pláne nem eszik és iszik :(

2012. febr. 22. 11:45
De milyen betegsége lehet?
2012. febr. 22. 11:45
Perzsa cica mindkettő
2012. febr. 22. 11:44
* Jav.: Mit tegyek szerintetek? (Enni van mit :) )
2. b4c06bc553 (válaszként erre: 1. - 7a2726e105)
2012. febr. 22. 11:44

Beteg a lánycica!

Milyen fajta cicád van? Nincs belőle elég a menhelyen? :(

2012. febr. 22. 11:42

Sziasztok!

Azzal a céllal regisztráltam ide, mert szeretném a tanácsotokat kérni,a cicámról lenne szó.

Nekem van egy fiúcicám, aki most lányt akart.

Feladtam egy hirdetést, telefonáltak is páran. Múlt héten én vittem egy kislányhoz az enyémet, meg is volt a dolog állítólag 4 nap alatt.

De most egy másik kislány jött mihozzánk. A lány gazdija a macskán kívül semmit sem hozott magával. Se egy wc-t, se egy fekvőhelyet, se tálat, amiből eszik-iszik, kaját se, almot se, semmit! Természetesen a szárazat nem eszi, az enyémnek meg csak az van. Az almot csak minden 2. esetben használja, nem tudom, miért. Lehet, neki másfajta kell. Persze megkérdeztem a gazdáját, mikor hozta, hogy legalább egy wc-t miért nem hozott, azt mondta, hogy ő igazából gondolt rá, hogy felhívjon és megkérdezze. De végül is nem tette és nem is hozott. Oké, hogy az aktusért én pénzt kapok, de ő semmit nem tett azért, hogy a cicája egy kicsit is otthon érezze magát nálam. Mindegy! Nem ez a legfőbb probléma. Hanem, hogy az én fiam egyáltalán nem mászik rá, pedig ugyanúgy jelzi, hogy lányt akar. A lány is folyamatosan 'küldi a jeleket' a fiúnak, hogy ő meg pasit akar. De egyszerűen az enyém azon kívül, hogy hátulról megszagolja, elmegy tőle utána, vagy egymás képébe nyávognak, az enyém néha fújtat is rá. Este észrevettem, hogy a lány nyelve középen fekete. Próbáltam rákeresni neten, hogy ez mitől lehet, de csak emberekre vonatkoztatva dobott ki találatokat a kereső, és állítólag embereknél sincs túlzott jelentősége diagnosztikai szempontból.

Mi lehet a probléma? Miért nem mászik rá az enyém a lányra? Vagy lehet, hogy az enyémet kellett volna vinni a lányhoz? Mostmár félnék oda vinni egy olyan emberhez, aki a saját macskájáról alig gondoskodik. Mit egyek szerintetek?

Köszönöm a válaszokat!


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook