Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Járt valaki így mint én?? fórum

Járt valaki így mint én?? (beszélgetős fórum)


1 2
2012. febr. 23. 16:47
Köszönöm mindenkinek a tapasztalt tanácsokat vagy csak a véleményeket sokat segített és megnyugtatott :)
50. 39694c0c70 (válaszként erre: 44. - 9536810fa1)
2012. febr. 22. 12:48

Ezt az állítást már egy helyen cáfoltam és más is már.

De, ha gondolod, egy fórum keretében eldönthetjük, hogy igaz-e a tézis. (Szavazást nem tartanám jónak, mert ott csupán választani lehet, véleményezni nem)

49. 2caf8744b6 (válaszként erre: 47. - 9b10f3d7ff)
2012. febr. 22. 12:32
Igazad van az a leg fontossabb, hogy a gyerek bizzon feltétel nélkül.
48. 2caf8744b6 (válaszként erre: 41. - 9536810fa1)
2012. febr. 22. 12:29

Úgy látszik a víz csodákra képes.

De tényleg vaklahogy így kell hozzá állni, így sincsen garancia a teljes boldogságra de van remény a jóbb békésebb életre.

A gyerekeket meg véddeni kell mindig amig csak élünk.

Még most is pedig már unokák vannak. De ha valaki rosszat mondana a gyerekeimről ki kaparnám a szemét, gondolkodás nélkül.

És ezt tudják valahogy ebben nőtek fel,

47. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 43. - Megi04)
2012. febr. 22. 12:24

IGEN, HAZUDNÉK NEKI, hogy ne okozzak fájdalmat!


Az embereknek néha muszáj hazudni, ezt nevezik kegyes hazugságnak. Kilencéves gyerek nehezen tudja elfogadni, hogy egyik szülője után a másikat is elveszítheti.

Nehéz az ilyen dolgokban véleményt alkotni, úgy, hogy fogalmunk sincs mit éltek át. Mit is éreznek.

Anya és gyermeke is a biztonságot keresné.

Én is inkább a kapcsolatot adnám fel, (szüneteltetném, vagy hazudnék, míg ki nem alakul valami),mint a gyerekem bizalmát. De nem vagyunk egyformák :)

46. megi04 (válaszként erre: 44. - 9536810fa1)
2012. febr. 22. 12:16

Ebben igazad van.Én csak általánosságban írtam,hiszen senki nem tudhatja,mi van a kis fejében,miért félti ennyire az anyját...

Amikor nekem apám lelépett(Ő jó apu,csak sosem bírt a vérével:)) akkor egy idő után anyunak is lett barátja. Simán elfogadtam,sőt! Örültem,hogy nincs egyedül,nem szomorú.

Tehát azért nem lehet szerintem okos dolgot javasolni,mert MI nem tudhatjuk,MIÉRT nem akar osztozni...

Egy ilyen idős gyereknek még hiába mondanád,hogy már bocs,de néha szükségem van...izé....szerelemre...Mert ugyan honnan tudná mi is az?????????

45. 9536810fa1 (válaszként erre: 44. - 9536810fa1)
2012. febr. 22. 12:11
... szerintem... :)
44. 9536810fa1 (válaszként erre: 43. - Megi04)
2012. febr. 22. 12:11
.. minden egészséges anyának a gyerekei állnak az első helyen, éppen ezért kell(ene) a harmóniát megteremteni... mert társ a pár, ha nem is "jár", de jó ha van... :)) ... az, ha ezügyben hazudunk a gyerekünknek, félreinformáljuk, az nem azt jelenti - nekem -, hogy a gyerek van az első helyen, hanem az aki nem képes ezeket a dolgokat normálisan elintézni és kezelni. ;)
43. megi04
2012. febr. 22. 12:04

Nem értem kicsit...Van tehát egy gyerek,aki elvesztette a biztonságérzetét,mert az apjától semmi jót nem kapott,tehát valamilyen szinten érzelmileg sérült...És nem akarja elfogadni a műaput...

Neked viszont igazad van,mert egyedül nagyon rossz....:( Ezt megértem.


Én ebben elég hülye vagyok,mert nekem a gyerekem sajnos többet ér,mint én magam....:( Aminek semmi értelme,mert soha nem fogja megköszönni,az áldozatokat,amiket hoztam érte...:(

De...hát én ezzel tisztában voltam,amikor született...

És büntetéssel sem mész semmire...

Megbüntetted mert annyira szeret téged,hogy nem akar osztozni rajtad senkivel???

Talán...azt tenném,hogy nem eröltetném...vagyis úgy tennék,mintha csak egy barátom lenne.Nem tennék előtte semmit,ami arra utal,hogy Ő nem csak barát nekem!!!!

Attól én is boldog lennék,és ő is megnyugodna.IGEN,HAZUDNÉK NEKI,hogy ne okozzak fájdalmat!

És közben boldog lennék a pasival...:)

Nehéz ez tudom...:( Jár neked a boldogság,ez nem kétséges!!!!4

De mindenkinek más az értékrendje. Nekem a gyerekek álnak az első 10.000 helyen...utána jövök én...:(((

2012. febr. 22. 11:54

Úgy látom, minden jó tanácsot megkaptál már.

Nem is lehet ehhez mást hozzátenni, legfeljebb csatlakozni azokhoz a hozzászólásokhoz, amik arról szólnak, hogy neked is jogod van az élethez, a boldogsághoz, ahhoz is, hogy egy társad legyen, aki szeret téged és melletted marad.

Sok sikert hozzá!

41. 9536810fa1 (válaszként erre: 40. - 2caf8744b6)
2012. febr. 22. 11:04
... hehe, az első talit én is hasonlóan szerveztem.... mentünk le a gyerekekkel a közeli tóhoz, és menet közben csatlakozhatott hozzánk... :)))))
40. 2caf8744b6 (válaszként erre: 39. - 9536810fa1)
2012. febr. 22. 11:01

Nem csokoládéról van szó mert az bele fér persze.

Pénz akkor még nem volt annyi, hogy csak úgy költsük.

A kirándulás sem országjárásról szólt.

Az első találkozást sem ő kezdeményezte hanem adtam időt arra, hogy a gyerekek akarjanak velünk el jönni füördeni. (Az más dolog, hogy én Úgy alakitottam) A szomszéd faluba mentünk fürdeni a strandra biciklivel, Mivel két bicikli volt vinni kelett őket. Nagyon szép emlék és igazán ez határozta meg a következő 24- évet.

39. 9536810fa1 (válaszként erre: 35. - 2caf8744b6)
2012. febr. 22. 10:51
Nálunk simán lehetett ajándékot venni.... nem megvásárolni a szeretetet, hiszen azt nem kellett... hehe... alapból szeretünk mindenkit. :)))) ... de egy csoki simán belefér, sőt a horgászbot is belefért a volt barátomtól, mert együtt akart menni a fiammal horgászni... :)) A lényeg a természetesség, szerintem... ami jön, és belülről, annak nem kell gátat szabni... már ha pozitív és előremutató. :))
38. 9242a6388c (válaszként erre: 37. - Csgybzs)
2012. febr. 22. 10:47
Egyetértek.
37. csgybzs (válaszként erre: 36. - 9242a6388c)
2012. febr. 22. 10:46

Ámen, maradjon is így.

Mindenesetre elgondolkodtató, hogy minden nő be meri vállalni a gyerekszülést....

36. 9242a6388c (válaszként erre: 33. - Csgybzs)
2012. febr. 22. 10:44

Jó lenne...Mikor megszületett a fiam, azt hittem, örökre szól a házasságom. Nem volt agresszív, alkoholista, csalfa csak nyolc évvel később lett, hidd el semmi jelét nem láttam ennek...Elváltunk.

Mikor bemutattam a fiamnak a barátomat, kíváncsisággal és bizalommal fordult felé. Nagyon jó a kapcsolatuk.

2012. febr. 22. 10:41

Nehéz helyzet ezt el kell mindenkinek ismerni.

Én úgy oldottam meg, hogy soha nem eröltettem a gyerekeket rá arra, hogy nekik szeretni kell a jövendő páromat. Az elején nem is kértem tőlük, hogy barátkozzanak össze. Csak azt adtam a tudomásukra és ezt megbeszéltem velük, hogy az én életem az az enyém és nekem is jogom van élni.

De mondtam nekik, hogy náluk fontossabb nem lesz, mert őket szeretem a leg jobban, és soha nem teszek olyat ami nekik nem lesz jó, Nekem az a cél, hogy nekik nyugodt boldog életet teremtsek.

És csak is ez lesz a cél. Ha véletlenül is ártana nekik én rögtön abba hagyom vele a kapcsolatot.

A gyereknek bizni kell a szülöjében akkor nem lessz baj.

24-évig volt mostoha apjuk és nevén szólitották.

Ő nem vett ajándékot (Nem engedtem) Tudok tanácsot adni ha érdekel.

34. 9242a6388c (válaszként erre: 32. - Csgybzs)
2012. febr. 22. 10:31

"csípi a szemét, hogy nem ő a központ."

Önző, elkényeztet, szeretné kisajátítani az anyját.

2012. febr. 22. 10:29
Egyébként azt gondolom, hogy milyen jó lenne, ha az emberek csak akkor vállalnának gyereket, ha tudják, hogy a mellett az ember mellett ki fognak tartani, nem szülnének alkoholistáknak, csalfáknak és agresszíveknek... A pasik pedig nem dugnának félre folyton a gyerekek születése után. De hát ez túl idilli lenne.
32. csgybzs (válaszként erre: 30. - 9536810fa1)
2012. febr. 22. 10:28
De, itt egyenlő volt azzal. Na most nem mesélem el teleregényszerűen, nem is ide tartozik, de tényleg mindene megvan és az új pár is szuper és nagyon nyitott. Egyszerűen csak csípi a szemét, hogy nem ő a központ. Mondok egy konkrét példát: anyuka nappaliban olvas, gyerek egész délután a laptopon msn-ezik, zenét hallgat, stb... akár napokig csak étkezéseknél találkoznak. Mióta a pasi megvan és anyuka a nappaliban üldögél DE egy másikkal, azóta sírás-rívás, hogy vele nem foglalkozik. He???
31. 9242a6388c (válaszként erre: 30. - 9536810fa1)
2012. febr. 22. 10:25
Egyetértek. Szerintem a fórumindító tisztázza magában mit is gondol, érez...:)
30. 9536810fa1 (válaszként erre: 28. - Csgybzs)
2012. febr. 22. 10:23

... a megvan mindene nem egyenlő a biztonsággal. :)

Az elfogadás, a szülő mellett a másik társ elfogadása az talán az érzelmi intelligencián alapul... mer' az van ám a gyereknek is! ;))

Sajnálom azokat az elvált szülőket, akik nem tudják ezeket a párkapcsolatos dolgokat jól kezelni. Valahol azt is érzem, hogy lelkiismeret furdalással küzdenek belül, meg azzal a gondolattal is, hogy "nekem is jár a boldogság"... ahelyett, hogy természetesen kezelnék, és úgy is beszélnének róla. Ha a szülőnek természetes valami, az általában a gyermeknek is az. Ha a szülő bizonytalan, zaklatott dolgokban, azt bizony a gyerek is érzi, és még hozzátéve a kicsike gondolatait, megérzéseit, még nagyobbra fújja a problémát...

... szeeeeeeeeerintem! :)

29. Piperkőc (válaszként erre: 28. - Csgybzs)
2012. febr. 22. 10:22
Megvolt mindene nem egyenlő azzal, hogy biztonságérzete.
28. csgybzs (válaszként erre: 25. - 9536810fa1)
2012. febr. 22. 10:16

Szerintem nem, de én fogalmaztam rosszul. Az ember maga önző. Ego vezérli. Csak hát egy gyerektől nem elvárható, hogy ezen már felül tudjon kerekedni.... de attól még a tény tény marad...


És pl. az általam említett esetben a lánynak ugyanúgy megvolt mindene, sőt... tehát a biztonságérzetre nem lehetett gondja.

27. 2caf8744b6 (válaszként erre: 19. - Invisible)
2012. febr. 22. 10:14

Én 28 éves voltam mikor meghalt a gyerekek apukája.

9-10- évesek voltak.

Nem volt könnyü, velük.

Nemtudom miért vagy egyedül?? És milyen a családi háttered. De az biztos, hogy most kell, hogy legyen valaki akire rá bizhatod ha neked programod van.Ez nagyon fontos és lényeges mert csak akkor tudsz tovább lépni ha lépésről lépésre mész. És az ö biztonsága kell legyen az első.

26. invisible (válaszként erre: 22. - F799cac10e)
2012. febr. 22. 10:11
Ezt felőled meg értem,de az én lányom csak jót kapott tőle majd egy évig...mint a volt részeges apjától....és akkor sem jó
25. 9536810fa1 (válaszként erre: 23. - Csgybzs)
2012. febr. 22. 10:09
Az a gyerek önző, aki nem érzi magát biztonságban... szerintem... ;)
24. Zsú1965 (válaszként erre: 11. - Invisible)
2012. febr. 22. 10:07

Kerek-perec jelentsd ki neki, hogy nem kell szeretnie a párodat, de elvárod tőle a tiszteletet felé.


És mondd el neki, hogy neki is vannak barátai, ne csak te vagy neki, és te sem kedveled feltátlenül az összes barátját, de elfogadod, hogy ő pedig igen, és te is tiszteletbem tartod azt hőgy ő jól érzi magát velük, nélküled.


Ennek a megértése és tudomásul vétele elvárható egy 9 éves gyerektől (tapasztalat), persze, e mellet biztosítani kell őt arról, hogy az ő helyét nem veheti el senki, stb.


Nem szabad mártírnak lenni a gyerek kedvéért, mind a ketten fontosak vagytok, igaz, néha az ő érdekét, néha, igaz rendszerint ritkábban, de néha az anya érdekét kell előtérbe helyezni.

23. csgybzs (válaszként erre: 15. - Invisible)
2012. febr. 22. 10:07

Tudom nem vigasz, de a gyerek önző lény. Megszokta, hogy csak az övé vagy.....

Van egy jó barátnőm, 50 felé tart, a gyereke 16.... Egy-két éve kezdett csak el (!!!) randizni, addig a gyereknek élt. A gyerek hisztis, makrancos, nem tudja feldolgozni. Ahol lehet keresztbe tesz....

2012. febr. 22. 10:05
én is így voltam anyummal mert ők is elváltak én nem akartam neki senkit és akivel össze jött 15 évig éltek együtt de engem mindig piszkált mindig belém kötött én ezt nem szeretném még egyszer, az ő saját gyerekei tökéletesek én voltam mindig a rossz még nem is csináltam semmit.fujj
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook