Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ti hogyan fogyasztjátok a goji bogyót? fórum

Ti hogyan fogyasztjátok a goji bogyót? (tudásbázis kérdés)


13. Lodi
2014. márc. 5. 22:53
Èn csak úgy szárazon elrágcsálom. Nekem nem okoz problémát. Egy kis csócsálás után még jó íze is van. Ùgy olvastam, hogy napi egy marékkal ajánlott fogyasztani. Barátnömet megkínáltam az elsö falat nem ízlett neki, de aztán csak csipegette filmnézés közben. Nálunk /Ausztria/ a kínai boltban lehet kapni. 250 g kb. 1200 Ft
12. 34c48a3825 (válaszként erre: 2. - 7123a77f32)
2012. febr. 23. 15:05
Akkor miért nem eszel mást?
11. Lilibeth59 (válaszként erre: 9. - Krimo)
2012. febr. 22. 13:57

Tudtommal természetes C vitamin csak a gyümölcsökben és zöldségekben fordul elő. Rágótablettákban szintetikusan előállított aszkorbinsav van, és a C vitamin tabletta is szintetikus aszkorbinsav.

Az étrend-kiegésztőkben - főleg a nagy dózisúakban - szinte mindig a szintetikus változat (vagy részben az) található meg, tekintve, hogy egyszerűen és olcsón előállítható, míg nagy mennyiségeket tisztán természetes forrásokból biztosítani sokkal nehezebb (ha nem lehetetlen), illetve költségesebb. Sajnos nincs rá biztos garancia, hogy egy-egy, a címke szerint kizárólag természetes forrásból származó készítmény gyártója igazat állít.


Sok olyan, megtévesztő csomagolású termék is forgalomban van, amelyek dobozán a jól látható szöveges részek csipkebogyót és citrusféléket emlegetnek, a bennük lévő C-vitamin nagy része azonban szintetikus aszkorbinsav, amelyhez mintegy kiegészítésként hozzáadtak némi csipkebogyó-őrleményt, illetve csipkebogyóból vagy gyümölcsökből kivont bioflavonoidokat.


A Goji amellett, hogy valódi tárháza az egészséges anyagcseréért és idegrendszerért felelős B-vitaminnak és az antioxidáns E-vitaminnak, a világ egyik leggazdagabb C-vitamin-forrásának számít - többszörösét tartalmazza, mint például egy narancs.


A Goji bogyóban 18-féle aminosav és 21-féle ásványi anyag - többek közt kalcium, kálium, vas, cink és szelén - találhat. továbbá több béta-karotin, mint a sárgarépában vagy bármelyik más ételben a világon. Mindennek köszönhetően az egyik legsokoldalúbb tápanyagforrás, továbbá vitamin- és ásványianyag-összetétel szempontjából sincs párja.


Miért szednél mást?

2012. febr. 22. 13:39
Hát én rágcsálni nem tudom.. :S Mindennap meg nem ehetek gyümölcskenyeret :D
2012. febr. 22. 08:48

Akkor biztos müzlibe is bele lehet szórni. Én is szemezek ezzel a gojival. Olcsóbbnak tűnik mint a camu-camu.

Tudtok még valami természetes C vitamint, ami rágótabletta esetleg?

2012. febr. 22. 08:39
elrágcsáljuk+ mazsola helyett sütibe
7. Lilibeth59 (válaszként erre: 1. - 7123a77f32)
2012. febr. 22. 07:58

Reggel egy kis maroknyit elrágcsálok, Az Íze nekem jó, én szeretem.

Az aszalt változatát eszem, az a legolcsóbb, egy hónapi adag kb. 800-1000,-Ft-ból megvan.

Rengeteg benne a C és egyéb más vitamin..

Olcsóbb, mint a gyógyszer, idén télen még nem is voltam megfázva sem.

A vérnyomást is csökkenti.

Sütibe is bele lehet sütni, bár szerintem a C vitamin magas hőfokon elbomlik.

2012. febr. 22. 07:37
Én sütöttem már bele gyümölcskenyérbe.
5. andi6020 (válaszként erre: 1. - 7123a77f32)
2012. febr. 22. 07:28
Én sehogy :)
4. globus (válaszként erre: 2. - 7123a77f32)
2012. febr. 22. 07:21
Milyen ízű?
3. globus (válaszként erre: 2. - 7123a77f32)
2012. febr. 22. 07:21

Napi 2x 1-1 kisebb marékkal. Én még nem kóstoltam, de éppen a napokban szemeztem vele.

Azért kapszulában megvettem, mert így gazdaságosabb, egy hónapra elég.

2012. febr. 22. 07:14

Azt hallottam valaki csak úgy magában elrágcsálja. Nekem az ízétől így magában hányingerem van, és már egy hete hozzá sem nyúltam, de ennem kellene mindennap.

De ha nem magában, akkor hogy?

Mennyit érdemes egy nap megenni?

2012. febr. 22. 07:13
Ti hogyan fogyasztjátok a goji bogyót?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook