Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A munkaltatom ellenorizheti-e, hogy az interneten milyen oldalakat nezek meg? fórum

A munkaltatom ellenorizheti-e, hogy az interneten milyen oldalakat nezek meg? (tudásbázis kérdés)

1 2
2012. ápr. 16. 10:34
Windows defenderrel talán
2012. ápr. 16. 09:26

Tud abban segíteni valaki hogy milyen programmal tudom megnézni hogy a saját gépemen van e ilyen kém vagy monitpr figyelő program


Köszönöm

39. 4c30444687 (válaszként erre: 37. - F303be5590)
2012. febr. 29. 10:53
Azért abban nem vagyok biztos, hogy a főnök díjazné, ha munkaidőben egy "idegen" gépen pötyögne :D
2012. febr. 29. 00:45
Szerintem a legtöbb munkáltatót nem érdekli,hogy az ember szabadidejében milyen oldalakat néz meg a neten.
2012. febr. 21. 18:26

mert ha viszel saját laptopot saját hálóval akkor ahhoz nincs köze


:D:P

2012. febr. 21. 18:25
ha az ő erőforrásait használod
2012. febr. 21. 18:18
simán
2012. febr. 21. 18:07
Változnak az idők.Régebben a telefonálás miatt rúgtak ki embereket, manapság pedig a gép miatt.
33. lilimia (válaszként erre: 28. - Dunahullam)
2012. febr. 21. 16:45

Van amelyik csak az adatforgalmat, van amelyik a megnyitott weblapokat, van olyan program, ami mindent néz, és jegyez.

Mivel nem közölte előre veled, hogy monitorozó programot tesz fel, így nem igazán piszkálhat elvileg, a magánlevelezésedbe meg nincs joga belenézni, ha még is megteszi, azzal a személyiségi jogaidat súlyosan megsérti!

Ha elvégezted a munkád, és tényleg csak üresjáratban neteztél, akkor szerintem nem lesz gond, bár ez a főnököd jóindulatától is függ.

32. michelle.r (válaszként erre: 28. - Dunahullam)
2012. febr. 21. 16:43

Nyugodj már meg, nem néznek bele a leveleidbe. Nem hülyék, tudják, hogy mit vonnának a fejükre.

Nem kell tájékoztatniuk, hiszen elvileg az a dolgod, hogy dolgozz. Nyugi, látják, hogy merre jársz, de nem valószínű, hogy beleolvasnak. Van gondolom elég olvasnivalója, gondolod, hogy még az alkalmazottai dolgait is van kedve böngészni?


Egyébként miért nem teszed fel neki a kérdést, hogy változott-e valami azzal kapcsolatban, hogy eddig azt mondta, nyugodtan netezz?

31. 97f33311ff (válaszként erre: 28. - Dunahullam)
2012. febr. 21. 16:40
akár... mondjuk én kíváncsi lennék, hány munkáltató tartja be, hogy nem olvas bele a levelekbe....
30. michelle.r (válaszként erre: 12. - Dorkalány)
2012. febr. 21. 16:40

De, nyugodtan izgulhat, mert nyilvánvaló bizonyíték, hogy munkaidőben nem dolgozik. A szerződés többnyire arról szól, hogy mit kell csinálnia, nem arról, hogy mit nem.


Lehet, hogy csak a forgalmat figyelik egyelőre, de az is lehet, hogy le fogják tiltani a nem munka célból látogatott oldalakat.

29. lilimia (válaszként erre: 27. - Michelle.r)
2012. febr. 21. 16:40
Még csak most tudta meg, hogy monitorozzák!
2012. febr. 21. 16:39
Nem történt semmi csak furának találom, hogy anélkül, hogy tudtam volna róla nézegeti a privát dolgaimat. Például mondjuk ha szünetem van. Ezek a programok gondolom a privát emailbe is betekintést nyernek:-$
27. michelle.r (válaszként erre: 20. - Dunahullam)
2012. febr. 21. 16:36
Történt valami, hogy most kezdtél parázni?
2012. febr. 21. 16:30
*... tette fel a gépre.
2012. febr. 21. 16:28
Az Ethereal pl mindent figyel, ha jól emlékszem. Ha szerencséd van, akkor csak QqS-t, vagy Wireshark-ot, esetleg a rég elavult HWMonitort. Milyen oprendszer van a gépeken?
2012. febr. 21. 16:19
de tudtok program nevet is mondani?
23. 4c30444687 (válaszként erre: 16. - Dorkalány)
2012. febr. 21. 16:19
A szerződésben nyilván arról volt szó, hogy a munkaidőben a munkáját végzi.
22. 4c30444687 (válaszként erre: 3. - Dunahullam)
2012. febr. 21. 16:17
Ha csak annyit néz, hogy ott jártál, akkor megteheti, ha a tartalmát, az már túlmegy a keretein, viszont ha ezt rendszeresen teszed, akkor örülj, ha nem repülsz miatta, mert nem azért fizet, hogy a magánlavelezésed ott végezd.
21. c3f39fd03b (válaszként erre: 3. - Dunahullam)
2012. febr. 21. 16:17

Legjobb tudomásom szerint a munkáltatónak joga van ellenőrizni,milyen oldalakat látogattál munkaidőben,de pl. a privát leveleidbe már nem olvashat bele,mert sérti a személyiségi jogaidat.De a többit minden további nélkül ellenőrizheti:


"A számítógép használatának ellenőrzése


Napjainkra a munkavállalók jelentős részét köti a munkaköre a számítógépekhez. A számítógépes adatrögzítőtől az építészmérnökön át a brókerekig az emberek napi munkaeszközévé vált a számítógép, amely azonban jellegénél fogva nem pusztán a munkavégzés, a szigorúan vett munkaköri kötelezettségek ellátására alkalmas, hanem másra is használható. A világhálós barangolás, az izgalmas és időrabló - akár munkahelyi hálózatban is játszható - játékok, a számítógépes levelezés mind a számítógép felhasználási lehetőségei közé tartoznak.


A munkáltatónak a munkavállaló feletti ellenőrzési joga (amely gyakorlatilag a munkavégzés teljes időtartamára kiterjed) természetesen kiterjed arra is, hogy a munkavállaló a munkaidejében mire használja a számítógépet. Az, hogy a munkavállaló használja az internetet - akár a nem közvetlen munkaköri feladatainak végrehajtására -, egy bizonyos szinten a munkáltatónak is érdekében állhat, hiszen a világháló használatához szükséges készség megszerzése a későbbi információszerzés miatt indokolt lehet. Ha olyan a munkavállaló munkaköre, hogy nem szükséges az internet, meg lehet szüntetni a hozzáférhetőséget.


A játékokkal kapcsolatban a legegyszerűbb megoldásnak az tűnik, ha a munkáltató megtiltja a játékok felvitelét a számítógépre, és törölteti a meglevő játékprogramokat.


A munkáltató jogosult ellenőrizni, hogy a munkavállaló gépén milyen programok vannak, a munkavállaló milyen programokat használ, és azt is, hogy a számítógépen milyen dokumentumokat készít. Ellenőrizheti a dolgozó céges e-mail forgalmát, azok tartalmát is. Nem ellenőrizheti azonban a munkavállaló nevére szóló elektronikus leveleket. A munkáltató dönthet, engedélyezi-e, hogy a számítógépén magánlevelezést folytasson a munkavállaló. Ha megadja az engedélyt, úgy ellenőrizheti a levélforgalmat, de a magánszemélytől magánszemélyhez érkező leveleket nem tekintheti meg.


A technikai fejlődés eljutott odáig, hogy egy központi számítógépen a munkáltató belenézhet a többi számítógépbe, hogy a munkavállaló éppen mit csinál a gépén, dolgozik-e, játszik-e, avagy a világhálón chatel. Ez - ha erről a munkáltató időben, például a program felhelyezésekor tájékoztatja a munkavállalókat - nem ütközik a munkavállalók személyiségi jogaiba.".


Forrás: [link]

2012. febr. 21. 16:16
A probléma az, hogy amikor el kezdtem dolgozni ott azt mondta, nyugodtan használjam a netet. A vevőkkel foglalkoztam, telefonokat intéztem, céges emaileket lebonyolitottam,mindent ami a munkával járt. A fenn maradó időben amikor semmi teendőm nem volt akkor használtam.
19. syria (válaszként erre: 9. - Norchy)
2012. febr. 21. 16:15
Igen az a korrekt, ha tájékoztatják a munkavállalót, hogy monitorozzák. Mint amikor a szolgáltatók bemondják a telefonba, hogy a beszélgetést rögzítik.
18. michelle.r (válaszként erre: 3. - Dunahullam)
2012. febr. 21. 16:13

Joga van ellenőrizni, hogy az általa fizetett időben, az ő gépén mit csinálsz. Joga van szankcionálni, ha privát ügyekre használod. Nincs joga a privát leveleidet elolvasni.


Egyébként általában nem kémkedési célzattal telepítik ezt a programot, hanem azért, hogy a rendszergazda a távolból is javítani tudja a hibákat.

2012. febr. 21. 16:13
Törvényes! Anno amikor férjem még informatikusként dolgozott az ő gépén is volt, de az még az msn beszélgetéseket is külön tárolta, meg azt, hogy mikor milyen mappát, dokumentumot nyitott meg, vagy milyen programot futtatott, nem csak a netet figyelte!
16. Dorkalány (válaszként erre: 10. - Dunahullam)
2012. febr. 21. 16:13
ha szó volt, akkor ciki...
2012. febr. 21. 16:12
Ha munkaidőben a munkahelyi számítógéppel tetted, igen. Az e-maileket és online bankolást nincs joga megnézni, ez olyan, mint a magánlevelezés; ugyanakkor munkaidőben nem illik magánügyeket intézni és az internetet szórakozás céljából igénybe venni - hacsak erre nem kaptál külön engedélyt a munka jellegéből kifolyólag - amit nem hiszek
14. babszibobó (válaszként erre: 1. - Dunahullam)
2012. febr. 21. 16:12

Szerintem igen megteheti, bár a jogi hátterét nem tudom, de munkahelyen a privát géphasználat nem megengedett, az más tészta, hogy sokan csinálják.

Viszont egy tuti vissza nem élhet a birtokába kerülő infókkal, ami mondjuk személyes!

2012. febr. 21. 16:12
igen! Bármit megtehet, mert a munkáltatód, így jogában van ellenőrizni, hogy te mit tevékenykedsz a gépen! A privát mailért meg örülj, ha nem szól, mert nem mindenhol díjazzák a munkakörön kívüli tevékenységet (legalábbis a volt munkahelyemnél nem lehetett). A banki utalást inkáb otthon intézd, privát mailbe meg ne szidd a munkahelyed:) A személyes adataiddal meg nem élhet vissza, mert akkor meg feljelentheted... (pl.jelszavaid...stb.)
2012. febr. 21. 16:12

ha nincs ilyen kikötés, akkor lehet netezni akár magáncélból is

csak ezt valahogy elfelejtik a munkáltatók

munkaügyi perek vannak ebből, de ha nem írtál ilyet alá, akkor ne izgulj!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook