Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Cerucal tabletta, emésztést segítő gyógyszer fórum

Cerucal tabletta, emésztést segítő gyógyszer (beszélgetős fórum)

2012. febr. 26. 10:16
Köszi a tanácsokat, a reggeli egy pohár meleg ital fogyasztást olvastam én is, megpróbálkozom ezzel, hátha segít.
11. egri maja (válaszként erre: 9. - Verebtunde)
2012. febr. 21. 14:24
Ez tényleg jó,ha tudatosan élsz,azt sajnálom,h gondjaid vannak!Viszont vmi,akkor is székrekedést okoz nálad.Nem tudom,h mennyi tejet iszol vagy mennyi tejterméket fogyasztasz,de erre is érdemes lenne oda figyelni...illetve próbálj meg salit is enni és öntsd nyakon vmilyen hidegen sajtolt olajjal.Nekem is vannak hasonló gondjaim,de ezek azért segiteni szoktak rajtam:)
2012. febr. 21. 14:17
kezd a napot 1 pohár langyosvízzel
9. verebtunde (válaszként erre: 8. - Egri maja)
2012. febr. 21. 14:02

Szia!


Köszi szépen a sok jótanácsot.

Igazából nagyon erős refluxxal küzdök, így oda kell figyelnem egyébként is az étrendre. Napi 5-6x eszem keveset, a napi 1 szem alma sosem maradhat ki.

A csokit a gyomrom miatt teljesen hanyagolnom kell, heti 2-3x mozgom 1 órát, tehát nem értem, mi lehet a probléma nálam. Emiatt is kaptam a gyógyszert. :(

2012. febr. 21. 13:51

Szia!

Sajnos ez elég sok ember próblémája...:(

Igazából egészségesen kellene táplálkoznod és élned,akkor magától is helyre jönne.

Többet kellene mozognod,friss levegőn tartozkodnod,sok friss zöldséget(nyersen vagy párolva),gyümölcsöt kellene fogyasztanod.Kerülni a fehérlisztes,élesztős,cukros dolgokat.Van akiknél ezek étel intoleranciát okoznak(Puffadás,székrekedés,hasmenés),illetve a tej és tejtermékek is nagyon sok embernél okoznak gondot,allergiát.

Próbáld ki azt is,h kevesebbet eszel és ha még mozogsz is hozzá,diétázol is egy kicsit helyre kell jönnie magától is.

A helyes táplálkozás az lenne,ha 45%-ban fogyasztanál szénhidrátot(megfelelő minőségben:zöldség,gyümölcs,kenyér féleségeket is csak piritva!) 25%-ban fehérjét(fehérhús,sovány tejtermék,ha az nem okoz gondot!) és 25%-ban rostokat,5%-ban olajokat(olajos magvakat,hidegen sajtolt olajokat).Szerintem ha egy kicsit változtatsz az életmódodon előbb vagy utóbb minden helyre jön az emésztéseddel:)sőt a kedély állapot is jobb lesz tőle.Tudom,h erre nem volt panasz!:)

Sok sikert kivánok hozzá,jobb megoldás hosszú távon,mint gyógyszert szedni!Ennek nincsenek mellék hatásai:)

Üdv:Maja

2012. febr. 21. 13:32

És igazából segít?

Nekem olyan gondom van, hogy sajnos csak 3-4 naponta, néha hetente látogatom meg a mellékhelyiséget.

2012. febr. 21. 11:42

Nagyon jó gyógyszer ,de kezd mindig kis adaggal pl negyedeld. Ha már azt megszoktad jöhet pár napig a fél ...és így tovább.

Én is szedem... nekem a háziorvosom mindig mondja nem szabad nagy dózisban kezdeni.A szervezetednek meg kell szokni.

Jobbulást:)))

2012. febr. 21. 11:41
Egyébként sem az emésztést javítja... Max: egy kis bélgáz keletkezik. Jellemzően hányingerre adjuk a klinikán.. Nem értem, mi ebben az emésztést elősegítő...
2012. febr. 21. 11:25
Nekem is ugyanezek a tüneteim voltak,de még hozzá jött a szapora szívverés is.Hagyd abba és szólj a dokidnak,hogy írjon mást.
3. tökvirág (válaszként erre: 1. - Verebtunde)
2012. febr. 21. 11:18
Ha mellekhetesok jelentkeznek egy gyogyszer eseten, akkor azonnal vissza kell menni orvoshoz.
2. agis
2012. febr. 21. 11:16
Masnapossagra:)
2012. febr. 21. 11:15

Sziasztok!


Az orvosom írta ki nekem ezt a tablettát, mivel elég rossz az emésztésem. Napi 3-at írt ki, ami soknak tűnt, de beszedtem.

Fáradstság, álmosság, idegrángás, idegesség, koncentrációs nehézségek jelenetkeztek folyamatosan, az adag napi 1 tablettára csökkentése után is.


Tapasztalat valakinek?

Mire jó egyeltalán ez a gyógyszer?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook