Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mi a véleményetek a paleolit diétáról? fórum

Mi a véleményetek a paleolit diétáról? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
106. ginike84 (válaszként erre: 32. - 458101abbf)
2014. máj. 5. 11:41
En nem tudom, melyik forumrol beszelsz, mert amelyiket en olvasom, ott nagyon kellemes elmenyeket lehet olvasni....raadasul jo receptek is vannak
2012. júl. 26. 10:55

Köszi a választ,nagyon kíváncsi leszek augusztusban hogy leszek...

Ez a diós süti jól hangzik,és egyszerű,ki fogom próbálni!Már unom a kolbászt!:D

104. Gubóka (válaszként erre: 103. - Noncsi22)
2012. júl. 25. 19:48

szia!


fúúúú nem tudom pontosan, pár hónapja biztosan, de nem tartom be száz százalékban, mert nehéz lenne jelenleg, de majd november decemebertől szigorúbban fogom én is :)


egy két hónap után észrevettem h csökkentek a tüneteim. ma pl egész nap a városban voltam és nem emlékszem rá h elővettem volna zsepit...


a diós sütiket imádom, darálok le diót, nyirfacukor bele, egy tojás, kicsi szóabikarbóna beleteszem muffin formaba megsütöm és baracklekvárral eszem. mennyei isteni :)))


amikor lekezdtem én is nagyon gyors ütemben kezdtem el fogyni, azért is vettem visszabelőle kicsit, 175 centimhez 65 kilo vagyok. a hirtelen fogyás nálam nagyon csúnya alakot eredményezne :D szeretnék még fogyni kcisit, de csak mozgással h inkabb izom legyen :)


na kicsit elkalandoztam, bocsi hosszu válaszért :D

103. Noncsi22 (válaszként erre: 95. - Gubóka)
2012. júl. 25. 15:12

Szia Gubóka!

Mióta paleózol,hogy elmúlt az allergiád?Én 5 hete kezdtem,és abban bízom,hogy az idén már ha virágzik a parlagfű,nem kell majd szenvednem!

Emellett még a pajzsmirigy alulműködésem miatt kezdtem bele,eddig csak jót mondhatok róla...Simán tartható,és tepertő valamint szalonna mellett is garantált a fogyás!Bár nekem már nagyon nem kell,mégis fogytam 3 kilót!Szerintem a legtutibb diéta,a mákos süti pedig isteni!:))És a sok fincsi zöldség köret amikről eddig nem is volt fogalmam!Mindenkinek csak ajánlani tudom!:)

102. Brucez (válaszként erre: 100. - Akác56)
2012. júl. 20. 21:53
Na erre kíváncsi vagyok. Ki az?
101. Lillus-M (válaszként erre: 99. - Gubóka)
2012. júl. 20. 21:22
Osztom a véleményed
100. akác56 (válaszként erre: 98. - AlBundy)
2012. júl. 20. 11:11
Egyik családtagja foglalkozik étrend kiegészítőkkel - lehet hogy magokkal is!
2012. júl. 20. 09:59

most komyolyan azon megy a vita h pénzért csinálja? mit vártok? hogy majd inygen dolgozik? van egy ötlete eladja. és? ebben mi a rossz? mivel jó ötlet, mert segitett embereken vele.


az meg nem hiszem h bűn h pénzt kap érte, iylen alapon az összes írót ide lehet sorolni, h mi az h merészelnek pénzt kérni mondjuk az önsegitő könyveikert. pl müller péter.


tejoég.....

98. AlBundy (válaszként erre: 97. - Lillus-M)
2012. júl. 20. 09:42

Már megint ez. Nem az a lényeg, hogy én mit csinálnák meg hogy mennyibe kerül egy szar ponyva. Ő ezt csinálja. Egy programozó aki meglovagolja a diéta ipart.

Ennyi. Nincs mit ezen ragozni. Lehet az amit elad jó, de hidd el, hogy a pénzért csinálja, akárcsak Norbika...

Csak mondjuk Ő annyira nem kapzsi, de ha nem fogy majd a paleo könyv lehet még előáll a Szendi maggal, ki tudja...

97. Lillus-M (válaszként erre: 68. - AlBundy)
2012. júl. 19. 17:55

Figyelj, ha te könyvet írnál, akkor 1 forintért adnád, vagy inkább osztogatnád az utcán?

Ma a legrosszabb ponyva is amit nyaralás után kukába lehet dobni, hoyg ne legyen nehéz a táskád hazafelé 1500 Ft minimum. Ha Szendinek vitamingyára lenne, meg magliszt üzeme, meg olajütői, na akkor már megfordulna a fejemben egy s más az írásaival kapcsolatban

96. Mariann63 (válaszként erre: 95. - Gubóka)
2012. júl. 19. 15:34
De nekem mindig van legalább 2 cicám, tavaly 8 is volt átmenetileg.Vakargattam a szemem, ha valamelyik túl közel jött.Nincs, elmúlt, a cicáim meg itt élnek békében.:))
95. Gubóka (válaszként erre: 94. - Mariann63)
2012. júl. 19. 13:50
en mindenre allergiás vagyok kivéve a macska és a nyír fa. multheten parlagfu mező kellős közepén épitettünk keritest, sztem max egyszer fujtam orrot.. :)))
94. Mariann63 (válaszként erre: 84. - Gubóka)
2012. júl. 19. 13:31
Nálam is a harmadik hónapban tűnt el a macskaszőr allergia.A reggeli tüsszögés, orrfújás 1 hét!! után.
93. bd55e3f068 (válaszként erre: 90. - Brucez)
2012. júl. 19. 13:09

A rajonggói oldalon hadd istenítsék, ha akaraják!


A két tábort összevetve meg nekem az a tapasztalatom, hogy az egyik népesebb, és szerencsére toleránsabb is.

92. AlBundy (válaszként erre: 77. - Mazsinka)
2012. júl. 19. 13:09
Ez nagyon olyan mint a politika. Jó mi ilyenek vagyunk, de ők is csinálják ám..:D
91. f64f0d9a69 (válaszként erre: 79. - Mazsinka)
2012. júl. 19. 13:01

Hááááááát én nem is értem.....


Minden szavaddal egyetértek!!!

:)

Sokan nem tudják elfogadni, ha valaki máshogy gondolja a dolgokat. Főleg, ha az még jobb is...és már bevált sokaknál.

A célhoz többféle úton is el lehet jutni. Simán és rögös úton, kitérőkkel is.

Ez van.

90. Brucez (válaszként erre: 88. - Bd55e3f068)
2012. júl. 19. 12:53

Félreértettél. Amit Norbi sport terén elért, hogy megmozgatta az országot, és ezen a téren jelenleg is sok embernek példaképe, mindenképp pozitív.


Nekem nem a példaképekkel van problémám, hanem az "istenítéssel".

Nekem is vannak példaképeim, de tudom hogy ők is emberek és hibáznak, illetve nem mindenről egyezik meg a véleményünk.


De ha már Paleo topik, valóban vannak Szendinek is hívői, de számban Norbiéval összehasonlíthatatlan.

89. Mazsinka (válaszként erre: 87. - Bd55e3f068)
2012. júl. 19. 12:27
Jól teszed. Épp én is azt csinálok, fincsi cukkini krémlevest, anyukám kertjéből.
88. bd55e3f068 (válaszként erre: 86. - Brucez)
2012. júl. 19. 12:25
Kicsit ez van rajta sapka, nincs rajta sapka esete. Én úgy vagyok vele, hogy magamnak fenntartom a jogot, hogy azt szeressek, tartsak példaképnek, akit akarok, így szerintem fordítva is kijár mindenkinek, hogy ezt tegye.
87. bd55e3f068 (válaszként erre: 83. - Mazsinka)
2012. júl. 19. 12:22
Nekem nem szimpatikus, így egyszerűen nem foglalkozok vele, ételt meg nem rendelek sehonnan, mert főzök magamnak. :o)
86. Brucez (válaszként erre: 82. - Bd55e3f068)
2012. júl. 19. 12:18

Mert véleményformáló. Engem az is zavar, ha politikust istenítenek :)


Ha művészekért, vagy netán celebekért vannak oda az egyáltalán nem zavar. De Norbi jelenleg már életmód tanácsadó és diatetikus is :)

85. Brucez (válaszként erre: 81. - Akác56)
2012. júl. 19. 12:15
Melyik mondatomból vontad le hogy magas lóról beszélek? Ez esetben elnézést.
2012. júl. 19. 12:11

Sziasztok!


en nem vagyok nagy paleós, de azt mondom h lehet benne valami.


Kis korom óta allergiás vagyok mindenre, elkezdtem gyógyszert szedni nem rég, de kiutéseket kaptam tőle abbahagytam.. maradt az örökös orrfujos, köhögés és tüsszögés.


Eghyetem alatt glutén és laktózérzékeny lettem (igaz a tesztjeim negatívak lettek, de ha tejet eszem szaaldok a wcre, ha gluténos dolgokat akkor puffadok.. igy mondta a doki h diétát kell tartani)


Ekkor kezdtem el olvasgatni a palót, pár dolgot betartok párat nem.


És itt jön a lényeg, a gyerekkorom óta tartó allergiám szinte elmúlt 2-3 hónap alatt.. pedig uyganott élek ugyanolyan körülmények között csak máshogy étkezem. Nem kell gyógyszert szednem, midnkét orr lukam tökéletesen szelel, iylen nem volt kb 15 éve... :D


Szemdi is irja a könyvben h a rejtett gluten laktoz erzekenyseg okozhat allergiás tuneteket. engem ez meggyőzött, nem veszem szentirásnak, de majd ha saját haztartasom elsz, jobban befogom tartani mint most, családomat igy is megviseli hogy életmodot kellett váltani a glután és laktóz hacacáré miatt

83. Mazsinka (válaszként erre: 80. - Bd55e3f068)
2012. júl. 19. 12:08

Már írtam. Recepteket gyűjtök, olyanokat, amelyek számomra is beleférnek.


Másrészt meg ne hidd, hogy csak az ellentábor kételkedik.


A múlt héten az egyik klubban felvetődött egy rajongói kérdés. Norbi távol maradt. Elindult egy vita, amiben elkezdték a rajongók Norbit pocskondiázgatni kicsit, akkor rögtön belépett Norbi a képbe, hogy észt osszon, majd amikor észrevették, hogy ő is követi a kommunikációt, feltették neki megint a kérdés, hogy magyarázzon már el pár dolgot, és akkor megint lelépett...ő Norbi.


Kitesz valamit az oldalára, ha a rajongói szemtelenségnek, tiszteletlenségnek vélik (pl. Szendihez írt levelét), akkor leszedi, és mással áll elő.


Különben sok a panasz a teletálas ételeire is, nem jó, kicsi adag, gyorsan romlik...ha ezekkel kapcsolatban várnak magyarázatot, akkor nincs, de ha egy rossz szót is szól valaki, akkor mehet a levesbe. Szóval ott csak szemellenzősnek szabad lenni.

82. bd55e3f068 (válaszként erre: 78. - Brucez)
2012. júl. 19. 12:04

És Téged miért zavar, hogy istenítik? Nem mindegy Neked, hogy Kylie Minogue-ért, Barack Obamáért vagy Jamie Oliverért rajong valaki?


Én a Szendivel példálózásra reagáltam. Tudom, hogy nem ő találta fel a spanyol viaszt, és olvasatam könyvét, úgyhogy lehet róla véleményem.

81. akác56 (válaszként erre: 76. - Brucez)
2012. júl. 19. 12:00

Nem az a baj, ha vannak élesztőgombák - kell is lenniük - ha túlszaporodnak, akkor van baj!

.....de ha ilyen magas lóról beszélsz, akkor nem értem!

80. bd55e3f068 (válaszként erre: 77. - Mazsinka)
2012. júl. 19. 11:59
Most megkérdezem újra, hogy ha ennyire nem bírod őket, akkor minek követed pl. a facebook oldalukat is? A rajongói oldalon meg nyilván a rajongókkal találkozol, arra van.
2012. júl. 19. 11:58

"Én akkor szoktam elszörnyűlködni, mikor Norbi oldalára tévedek. Na őt "istenként tisztelik"."


Ezt mondom én is, tiszta fanatizmus, pláne Réka oldala. Ha meg valaki meg mer szólalni, és esetleg más a véleménye, vagy kérdezni mer, válaszok helyett megkapja: ez a magyar mentalitás, irigyek vagytok, csak be akartok nekik szólni...mintha szalagról mondanák...


Egy percig sem gondolkodnak el a felvetődött problémán, vagy azon, hogy talán van igazságtartalma annak, amit páran felhoztak, menten törlik őket.

78. Brucez (válaszként erre: 75. - Bd55e3f068)
2012. júl. 19. 11:53

Én akkor szoktam elszörnyűlködni, mikor Norbi oldalára tévedek. Na őt "istenként tisztelik".


Paleo esetében - már bocs a kifejezésért - de szakadjuk le Szendiről. Nem az ő diétája, csak írt róla könyveket, fordított cikkeket, összesített tanulmányokat stb. Az ő esetében a könyveit lehet illetni kritikával, már amennyiben valaki azt elolvasta.

Paleo ügyben meg Dr. Cordain, Mark Sisson, Robb Wolf stb... írásait.

77. Mazsinka (válaszként erre: 75. - Bd55e3f068)
2012. júl. 19. 11:53

Ugyan-ugyan! Norbit nem? Hány sikertörténetet olvastam, hogy: köszönöm Nektek, nélkületek nem ment volna, csakhogy térdre nem borulnak...


Ha valakit jótevőként állítanak be, az N és R.

Én Szendiről nem sokat tudok, viszont nem nyomul annyira, mint emezek.


A házi szappan is van olyan jó, mint a Vanish, csak nincs reklámja.


A köntös a lényeg az updateben, nem a tényleges tartalom.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook