Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » OKJ bizonyítványt lehet érvényteleníteni? fórum

OKJ bizonyítványt lehet érvényteleníteni? (tudásbázis kérdés)

27. balageee (válaszként erre: 26. - Noysee)
2012. márc. 13. 01:01
hát ezt leszögezhetjük:) egyébként meg had ne kelljen leoltanom téged:) dee az alkohol lehet hogy célravezető lenne, ha már pusztítja az agysejteket, nagy számok törvénye alapján az okj-s agysejtek is elesnek a csatában :))
26. noysee (válaszként erre: 23. - Balageee)
2012. márc. 6. 19:07
Én én vagyok :) te meg te. És tök jó, hogy így egyetértünk, mert szerintem is nevetséges, hogy neked ez nevetséges ;) :)))
25. k_nm
2012. márc. 6. 13:53
de igaz: a legális, egyszerübb út senkinek nem jut eszébe, csak a sumák
24. k_nm
2012. márc. 6. 13:52
keress gyakorlati helyet, köss tanulmányi szerzödést, mindketten jól jártok
23. balageee (válaszként erre: 21. - Noysee)
2012. márc. 6. 13:47
:) Nekem se nagyon van fél millám de még negyedem sem nem hogy okj-re de amúgy sem, viszont legalább nem is mondtam ilyet. Még most is nevetséges, ebben semmi oltogatás nincs, ez a véleményem, ez meg egy fórum. Ki vagy te hogy besértődsz a véleményemtől?:)
22. noysee (válaszként erre: 14. - Syria)
2012. márc. 6. 11:52
Gondoltam megpróbálom.. sztem nem ez az 1. és utolsó idióta kérdés ;) Úgyhogy én büszkén vállalom az idióta kérdésemet, és nem érdekel mit gondolnak az emberek :D azért van a fórum, hogy kérdezzünk...és ha idióta a kérdés, akkor idióta. :)
21. noysee (válaszként erre: 19. - Balageee)
2012. márc. 6. 11:46
Másodszor ki vagy te egyébként, hogy engem oltogatsz? :D
20. noysee (válaszként erre: 19. - Balageee)
2012. márc. 6. 11:43
tudod, nem mindenkinek van pénze félmillás képzést kifizetni.. na de nevessél csak :D pusziiiiiiiiiiiiiii
19. balageee (válaszként erre: 1. - Noysee)
2012. febr. 25. 22:54
Legelőször is rottyon vagyok a kérdésedtől, szakadok mint ...nagyon:) Másodszor,hogyan gondoltad? Kisütik az agysejtjeidet, hogy ne emlékezz rá? Vagy te még nem hallottál arról, hogy magadnak tanulsz, meg a tudás az, amit senki nem vehet el tőled senki?hehe szenzációs. hehehe hát ez milyen? hát az már megtörtént, az az első. a következő már csak a 2. lehet. de gratulálok, te igazi magyar vagy, leleményesség odab.sz:)
18. Vircsa (válaszként erre: 17. - Babszibobó)
2012. febr. 20. 23:18
Lehetne ezt még ragozni, de fölölslegesnek nem fölösleges.Főleg, hogy vannak szakok, amiket csak OKJ tanfolyamon lehet tanulni, mert más felsőoktatásban nem tanítják. De hát röhej ez az egész ország, az oktatásügy meg pláne, nem kéne meglepődni az ilyen döténseken sajnos. :(
17. babszibobó (válaszként erre: 16. - Vircsa)
2012. febr. 20. 23:17
Valahogy ki kell szűrni a mondjuk úgy fölösleges oktatást...ami nem kevés pénzbe kerül és igen, sajnos ennek vannak áldozatai is, de sajna valamit valamiért.
16. Vircsa (válaszként erre: 15. - Babszibobó)
2012. febr. 20. 23:14
Igen, csak a főiskoláknál, egyetemeknél is ugyanez a helyzet. Nem egy embert ismerek, akik "vettek" maguknak egy diplomát. Ennek nyilván nincs semmi értelme, csak hát tényleg itt az a baj, amit te is mondasz, hogy van, aki meg valóban rászorul.
15. babszibobó (válaszként erre: 13. - Vircsa)
2012. febr. 20. 23:13

Ez nem épp kellemes téma, sajnos.....

Nagyon sokan vannak,akik csak úgy tanulnak, hogy később nem tudják, vagy nem akarják hasznosítani...így hogy fizetős lesz, 6x meggondolja az ember kell e az neki...Hozzáteszem, hogy azokkal akik valóban tanulnának, de nincs meg az anyagi keret, azokkal nagyon nagy kiszúrás!

14. syria (válaszként erre: 1. - Noysee)
2012. febr. 20. 23:12

Nem kicsit idióta a kérdés, hanem nagyon! :(

Érdemben már válaszoltak helyettem.

13. Vircsa (válaszként erre: 11. - Babszibobó)
2012. febr. 20. 23:09
Szerintem ha fősulikon futhatnak fsz-képzések állami támogatás alatt, akkor OKJ is futhatna ennyi erővel, hiszen totál ugyanaz a kettő.
2012. febr. 20. 23:08
lehet, hogy túl egyszerű a válaszom, de azt gondolom, hogy amit már egyszer megtanultál, azt "visszaadni" nem lehet. Hiába törölteted vagy adod le a bizonyítványodat, a tudás már ott van a fejedben. Azt kitörölni már nem tudod. És a térítés nem a kis papírra szól, nem?
11. babszibobó (válaszként erre: 9. - Vircsa)
2012. febr. 20. 23:08
Ha közben tennék fizetőssé, azt már előre tudják jelezni...érdemes azért utána nézni...de ez várható volt, hogy fizetős lesz minden OKJ..
2012. febr. 20. 23:05

A kérdezőnek a válasz:

Ha vissza is lehetne adni, sem változtatna a Tényen, hogy egyszer már tanultál szakmát x évig állami finanszírozásban, és x összegbe kerültél nekik, amíg tanultál!

9. Vircsa (válaszként erre: 8. - Babszibobó)
2012. febr. 20. 23:04
Azok a szakok még kifutnak abban a formában, amiben elkezdték, amik 2013-ban végeznek. De csak azok. A többinél sajnos már nem így fog működni.
8. babszibobó (válaszként erre: 7. - Vircsa)
2012. febr. 20. 23:02

Amilyen finanszírozási formában kezdi, úgy fejezi be...

Ez kb. olyan mint Fősulin a költségtérítés...

Azaz, ha valaki pl: 75ezerrel kezdi fizetni, az fizeti, addig míg tanul (persze az előírt időn túl nem haladhatja meg, mert olyankor van pénzbeli plusz)...és közben már a rákövetkező évben ugyanaz a szak 95 ezer, nem azt kell fizetnie, hanem amivel felvették!

7. Vircsa (válaszként erre: 5. - *gyönci*)
2012. febr. 20. 22:58
attól függ, mit szeretnél tanulni, mert vannak szakok, amik sehol nem ingyenesek. De pl EFEB...ott ingyens. De mondom, már nem éri meg elkezdeni, mert nem biztos, hogy ingyen be tudod fejezni.
6. 814f8b8f23 (válaszként erre: 1. - Noysee)
2012. febr. 20. 22:57
Azért OKJ, mert az országos képzési jegyzékben benne van. szóval ha onnan ki nem törlik...:)
2012. febr. 20. 22:56
engem az érdekelne, hogy hol ingyenes az első... én most akarok, de itt csengetni kell... .(((
4. Vircsa (válaszként erre: 1. - Noysee)
2012. febr. 20. 22:56
2013. január elsejétől már egy sem lesz ingyenes, mert az állam megvonja az OKJ képzések támogatását, úgyhogy én a helyedben megtartanám, amim van. Más kérdés, hogy nem lehet töröltetni.
2012. febr. 20. 22:52
ajj de kár :(((
2. virag32 (válaszként erre: 1. - Noysee)
2012. febr. 20. 22:49
Szerintem nincs rá mód. Ugyanaz, mint az érettségi, azt sem lehet meg nem történtnek nyilváníttatni, és a diplomákkal is ez a helyzet.
2012. febr. 20. 22:46

Az a probléma, hogy van egy OKJ szakmám, de abszolút nem tudom kihasználni azt, és szeretnék másik szakon tanulni, ami OKJ s bizonyítványt ad. Az a baj, h csak az 1. OKJ szakma elvégzése ingyenes sajnos, a második pedig nem.É samit választottam, elég drága lenne. Létezik olyan, hogy a másik OKJ bejegyzett számot megsemmisíteni, vagyis a nyilvántartásból kivenni?

Lehet kicsit idióta kérdése, de hátha valaki tudja a választ.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook