Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mindenkinek nehéz a kamasz korú fiával? fórum

Mindenkinek nehéz a kamasz korú fiával? (beszélgetős fórum)


2013. júl. 31. 20:30
Néha igen,néha nem....
22. onro
2012. febr. 21. 13:43
Kösy mindenkinek és igyekszem okosan cselekedni!
2012. febr. 21. 12:53

Ha ez agy csöppet is vigasztal az én fiam se rak rendet a szobájában. Vagy csak akkor, ha már 2-3 napja mondogatom neki és megunja. Nagyon lusta, de szerencsére a tanulással, magatartással egyébként nincs gond. Néha vissza beszél és nagyképűen viselkedik, de ez aszt hiszem még belefér.


De nálatok már komolyabb gondok is vannak. Vidd el nevelési tanácsadóhoz vagy valami hasonló helyre. Beszél vele sokat. Én vissza íratnám a suliba nem jó ez a "lógás".

20. Muraja (válaszként erre: 13. - Onro)
2012. febr. 21. 12:42

Egek , ez mar lassan felnött srac hogy kezelheted öt igy ? mi az hogy veled hasonlo követelmenyeket alitasz fel a szamara ?

Harom fiut neveltem fel teljesen liberalis es mindketoldali respektel egymashoz.

Soha nem volt szituacio hogy nem lehetett megoldanni.

Barmi is volt leultettem a sakktablahoz es elbeszelgetunk mindenröl ! megvolt a bizalma iranytam . Elslö sorban ez ahogy bansz vele öt lebecsuli , mai vilagban gyerekek hala Istennek tudjak a jogukat amit igen is respektalni kell .

Fiam 6 - os koratoll komolyan foglakozott a szamitogepekell es lett a jövöjöje es soha sem mertem volna töle eltiltanni. Tudod te hogy milyen belsö haborut inditottal benne ? probaljal vele ugy bani mind egy fiatal emberel ki a felnöt kor kuszöben al ! megerdemli hidd el , akarhogyan is ez nem ugy nez ki . Meglatod a siker garantalva van .

19. kámea
2012. febr. 21. 11:56
Kettő kamasz fiút neveltem fel, akik már apukák. Megéltem és túléltem azokat a gondokat, amiről beszéltek. Nehéz menet volt. Ma már együttérzéssel és némi kajánsággal hallgatom, amikor „hegyi beszédet” tartanak saját kamaszaiknak. „Csak” néhány évet kell kibírnotok, ami jelen pillanatban egy örökkévalóságnak tűnik. Nekik sem könnyű, ők most keresik a helyüket, - a nekünk is egyre nehezebben megélhető, megérthető -világban. Nagyon sok türelmet, és még több szeretetet kívánok ehhez az embert próbáló, mégis nagyon szép feladatokhoz. Egyszer ezek a nehéz évek is emlékké szelídülnek.
18. a0c1361e44 (válaszként erre: 16. - 3cde375c32)
2012. febr. 21. 09:58

Nem is értem miért írom a rendben neveltet...

Én a csonka családod nem tartom hátránynak, bár nem figyeltem meg, hogy hol van több gond kamasz korban, de azt gondolom, hogy ettől nem függ. Vagy mégis?

Én mindig mindent a következetlenségre fogok, illetve hajlamos vagyok arra fogni. Persze lehet ez is téves elképzelés.

2012. febr. 21. 09:36
Nem volt tapasztalatom még ebben, de több ismerősömnél láttam és kijelenthetem, hogy igen, nehéz, de átvészelhető. És a tudatosan átvészelt, kicsit irányított kamaszkor meghatározó a felnőttkorban. Fontos időszak
16. 3cde375c32 (válaszként erre: 14. - A0c1361e44)
2012. febr. 21. 06:35

"rendben nevelt kamasz"-iylen kevés van.csonka családok,és egyéb problémák miatt.

Nem is kell elképzelned,hiszen aki körül MINDEN oké,az könnyebben megbirkózik a kamaszkorral is.De a mostani idő nem erről szól,hogy ezt sokan elmondhatnák magukról.

15. 3cde375c32 (válaszként erre: 13. - Onro)
2012. febr. 21. 06:33

vidd el pszichológushoz,vagy ilyesmihez,aki beszélget vele rendszeresen,és kívülálló.

És legyél kicsit türelmes,adj neki időt,mondjuk 2-3 hetet,amikor tényleg csak lóghat,mármint nem kell tanulni,és takarítani,de akkor bízd rá a kajakészítést magának és neked.Mondd előre,hogy most ez lesz 3 hétig,nem fogsz szólni semmi lustaságért,de ez legyen meg.Addig kilazulhat,és hátha kiderül,hogy igazából miért iylen.

Én engedtem a kamaszos dacoknak,ilyenformán,de én a tanulmányi eredményben is magasra tettem a mércét(szerencsére nem az volt a baj,társait megelőzve érettségizett,2 tantárgyból emelt szinten).És normális,dolgos,hasznos felnőtt lett,most dolgozik,tanul.Akkor besokallt,ki kellett magát pihennie.És nem lett volna értelme megvárni a nyári szünetet,hogy majd akkor pihen.nem vagyunk vasból.

2012. febr. 21. 06:03

Murila, biztos csak szerencsés vagy, ahogy én is az vagyok.

Én is nehezen képzelem el, hogy egy rendben nevelt kamasz ilyen legyen, hiszen az enyém is volt ennyi idős és nem volt ilyen. Kiskorától próbáltam arra tanítani, hogy rendet tegyen a szobájába, és meg is teszi, sőt az egész lakást kitakarítja.

A büntetéseknél következetesnek kell lenni! Nem szabad nagy büntit kitalálni, mert azt vagy nem tudjuk betartani vagy a gyerek csak még inkább felháborodik. Sokszor ez is gond, hogy a gyerek tudja, hogy a szülő csak dumál, 2 óra múlva már arra sem emlékszik, hogy mit mondott, nemhogy a büntire.

Én a fiamnak sosem könnyítettem volna meg így a sulit. Én azt hangsúlyoztam, hogy a tanár nem hülye! Minden átlagos képességű ember 4 év alatt leérettségizik, ha neked nem megy, akkor félre ismertelek. Nem kell érettségi, ha neked jó anélkül, de akkor (ha nem jársz suliba) dolgozni kell.

A zsebpénzt sem szabad megvonni teljesen, csak csökkenteni. Azt sem szabad, hogy megtiltasz neki mindent, mert akkor csak azért is csinálja.

Ha már a gyerek ilyen, akkor sokkal nehezebb és még ötletem sincs mit lehet tenni.

Ha azt mondom nem vagy egyedül tudom, hogy nem vigasztal. Látom sok szülőn, hogy végig kínlódja ezt az időszakot, de aztán túl lesznek rajta valahogy. Én mindig mondom a kamaszoknak, hogy csak azért szeretjük ebben a korban is a gyerekünket, mert belénk égett az az édes kisgyerek emléke:)

Kitartást!

13. onro
2012. febr. 20. 21:50
Az enyèm 17.mult és1 éve kezte ezt az egèszet sajna
2012. febr. 20. 21:46

Hát nem tudom.. az enyém 14 éves, három éve kamaszodik, de ha pl nem menne iskolába, simán agyoncsapnám. Nem is merne nem menni.

Döbbentem hallgatom az ilyeneket, amit leírtál, mert nálunk ezek elképzelhetetlenek. Bár, lehet, hogy csak mákom van. Igaz, néha visszadumál, meg lusta is, és álmodozó, de ezeket leszámítva, nincs gond igazán.

11. onro
2012. febr. 20. 21:34
Voltunk ott is!Sőt a pszichologus azt mondta semmi gondja nincs csak dacos!Na erre varjatok gombot!
2012. febr. 20. 21:31
Lehetséges, hogy nem ártana egy nevelési tanácsadó...
9. onro
2012. febr. 20. 21:28
Volt hogy egy egész hétig nem tv.z hetet nem kapta meg a gépét egy hónapig!De semmi nem változott!Volt iskola váltás is de nem járt be vagy ha be ment zavarta az órát!Amúgy meg nem egy nagy pofájú vagány gyerek!
2012. febr. 20. 21:23

Lesz vacsora, ha hozol kenyeret, vajat, felvágottat.

Lesz tiszta ruha, ha összeszeded és be a mosógépbe.

Lehet tv-t nézni, ha megágyaztál... stb.

Azt kizártnak tartom, hogy magántanuló lehessen, és egész nap otthon legyen, vagy lófráljon a városban... Max. iskolaváltás. Az volt nálunk, és jogos volt a sérelme... Tudom, milyen a 16-17 éves fiú szobája... ahogy én mondtam: a döglött oroszlánszak kanszaggal keverve :D büdös zoknik, széthagyott nadrágok, pólók, könyvek, piszkostányér, stb.

7. onro
2012. febr. 20. 21:21
Hidd el mindent kiprobáltam meg vontam a zsebpénzt nem engedtem sehova!Amióta velem tanul azóta legalább a közepest meg űti a jegyei!
6. megryan (válaszként erre: 1. - Onro)
2012. febr. 20. 21:17

Az a baj, hogy fordítva látod/nézed a dolgot:


Nem vagy hajlandó fiam iskolába járni, akkor elintézem neked hogy magántanuló legyél. (ott tanul? nem hiszem)

Ehelyett én azt mondtam volna, hogy ha elveszik a családit fiam, mert nem jársz iskolába, akkor se buli, se zsebpénz, se új ruha... stb. semmilyen költség rá emiatt.


Egyébként, igen, nagyon nehéz a kamaszokkal.

Ha tudod olvad el Ross Campbell Dühöngő ifjak című könyvét, nagyon jó ötleteket ad :)

5. onro
2012. febr. 20. 21:12
Nem tudom mit lehetne tenni vele pedig nem vagyok az a fullos engedékeny anya ha nem engedem sehova akkor tök jól el van a szobájába
2012. febr. 20. 21:09
Ilyenkor már késő...
2012. febr. 20. 21:08
Nehéz dió... Nálunk pl. másfél hónapig nem volt mosás-főzés-vasalás-takarítás-mosogatás-bevásárlás, beágyazás, egyáltalán semmi. Csukott szemmel jártam a lakásban. A víz-gáz-villany-wc működött.
2012. febr. 20. 21:06
Nehéz!!!!De ettől szép az élet:)
1. onro
2012. febr. 20. 21:04
Sajna nekem nem egyszerű vele!Lusta mindenre még azt is el intéztem neki hogy magán tanuló legyen hogy legalább a családit ne vegyék el!Meg igérte hogy jelentkezik diák munkára de semmi!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook