Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Penicillin allergia-hogy derül ki, ha nem gyógyszer által? fórum

Penicillin allergia-hogy derül ki, ha nem gyógyszer által? (tudásbázis kérdés)


25. beata21bea (válaszként erre: 24. - Feketehó)
2012. febr. 21. 11:50
Szalicil? Köszi. Azt hiszem a háziorvostól fogom kérni a vizsgálatot.
24. feketehó (válaszként erre: 3. - Beata21bea)
2012. febr. 20. 21:55

Persze, hogy lehet élelmiszertől is, ha tényleg penicillin érzékeny valaki.

Ezt vérvétellel tudják megerősíteni, vagy kizárni.

Amennyiben érzékeny valaki a penicillinre bizony allergiát válthat ki nála egy penicillinnel szennyezett hús is. Gyakran előfordul, hogy jóval a megengedett feletti értéket találnak a húsokban.

A szalicil is kiválthatja az allergiát.

23. Imisz
2012. febr. 20. 21:46
Azért a topicindítónak is: nem lehet esetleg mosópor, öblítő, ha a kaják és minden egyebet kizártak? Tejfehérje/cukor, liszt, tojás bármi adalékanyag vagy tartósító? Mert maga a tünet az lehet olyan mint az ismerős babánál, csak a kiváltó ok más. Az okot kell megtalálni.
22. homern (válaszként erre: 21. - Imisz)
2012. febr. 20. 21:43
nagyon rossz az biztos :( mintha valami ultravékony szívószálon keresztül kellene lélegezni :S
21. Imisz (válaszként erre: 17. - Homern)
2012. febr. 20. 21:41

No, hát én is azon a véleményen vagyok, rajtam ne kisérletezzen egy doki sem, hogy talán ez a gyógyszer vagy talán az... inkább nem megyek (csak ha nagyon muszáj) és próbálom itthoni praktikákkal kúrálni magam:) Mondjuk nálam a penicillin és származékai az tuti.

Azért nem semmi otthon túlélni....elég car érzés!

20. homern (válaszként erre: 19. - Babszibobó)
2012. febr. 20. 21:40
sumetrolimtól én pöttyösödöm picikorom óta,és mint nemrég kiderült párom is.anyu sem tudja szedni..
19. babszibobó (válaszként erre: 18. - Imisz)
2012. febr. 20. 21:34

HHHűűű, most bevallom, ezt "jó" volt olvasni.

Mindig furin néznek rám, mikor gyógyszer érzékenységre bediktálom a Sumetrolimot...akkor nem vagyok egyedül.


Más gyógyszerre nem vagyok érzékeny, de bizonyos gyógyszerek amiket évekig muszáj voltam szednem, most már semmit nem érnek, közel nem fejtik ki azt a hatást, amit elvárnának tőle.

"Nagyon megszokta a szervezetem", ezt szokták mondani.

18. Imisz (válaszként erre: 15. - T.Ili)
2012. febr. 20. 21:29

Persze, de szerencsére csak én vagyok ilyen:)

Nálam is volt a Tetran (azt hiszem manapság már nem nagyon adják, azt sem tudom van-e még?) amit évekig kaptam ha beteg voltam, aztán egyszer csak arra is érzékeny lettem. Így jártam még a Sumetrolim-mal és még valamivel aminek nem tudom már a nevét. Úgy néz ki egy darabig tudom szedni a gyógyszereket aztán mintha eltelne a szervezetem, egyszer csak reagál. Jó esetben kiütés, rosszabb esetben fuldoklom. Szerencsém, hogy ritkán vagyok beteg.

17. homern (válaszként erre: 14. - Imisz)
2012. febr. 20. 21:28
én éjszaka otthon éltem túl egy ilyet,konkrét gyógyszer váltja ki,más penicillin tartalmú gyógyszer nem.nem tudják mi okozza pontosan,csak azt hogy valami ami abban a gyógyszerben van..kösz..
16. babszibobó (válaszként erre: 13. - Reload)
2012. febr. 20. 21:24
Az allergiás reakciók halálos kimenetelűek lehetnek, az érzékenység ennél jóval "barátibb" tüneteket produkál!
15. t.Ili (válaszként erre: 14. - Imisz)
2012. febr. 20. 21:16
később is kijöhet :(
14. Imisz (válaszként erre: 2. - Youlcsi)
2012. febr. 20. 21:14

Engem is már az első letaglózott, légcsőödéma...még jó, hogy a váróteremben, az injekció után, öltözés közben jelentkezett már a tünet!

Ezért amikor a gyerekeim kaptak szurit a doktornő nem engedett el minket vagy egy órán át kellett ott ülni, (persze inkább ültem ott, mint úgy járjon mint én) nehogy ők is allergiás reakciót mutassanak. Szerencsére nem örökölte egyikük sem:)

13. reload (válaszként erre: 11. - Youlcsi)
2012. febr. 20. 21:11

és mi a különbség a kettő között?

Mondjuk a kórlapján is az van, hogy penicillin érzékeny, nem penicillin allergiás...

12. reload (válaszként erre: 3. - Beata21bea)
2012. febr. 20. 21:10
Mi is voltunk egy csomó dokinál meg mindenféle allergia teszteket csináltak a bőr karcolásostól a vérvételesen át, de semmi :( Az IgE-je 176 volt (0-10 között lett volna normális) , de mindenre negatív lett az eredmény. Azóta sem értem a dolgot. Mondjuk annyira látványosan nem volt sose allergiás ahogy te írod, "csak" kiütések, pöttyök, viszketés ilyesmi.
11. youlcsi (válaszként erre: 9. - Reload)
2012. febr. 20. 21:08
az lehet esetleg érzékenység, de nem allergia.
10. youlcsi (válaszként erre: 4. - Beata21bea)
2012. febr. 20. 21:08

látom, látom :)

ha nem kapott, akkor nem lehet arra allergiás. de egyébként bmilyen allergia tünete lehet ez a csalánkiütés-szerűség.

9. reload (válaszként erre: 2. - Youlcsi)
2012. febr. 20. 21:07
Az én lányom mikor először kapott penicillint rögtön "kiütötte".
8. beata21bea (válaszként erre: 7. - T.Ili)
2012. febr. 20. 21:04
Ja, már 4 éve vizsgálgatják. Voltunk már mindenütt, Pesten is magánklinikán, már term.gyógyásznál is, tényleg mindenütt....
7. t.Ili (válaszként erre: 3. - Beata21bea)
2012. febr. 20. 21:03
voltatok orvosnál?
6. homern (válaszként erre: 3. - Beata21bea)
2012. febr. 20. 20:57
unokatesóm pl az ételekben lévő színezékre reagált így.se kóla,se szörp se semmi,mert kezdődött :S
5. andi6020 (válaszként erre: 3. - Beata21bea)
2012. febr. 20. 20:56
Amennyiben nem kapott penicillint, nem is jelentkezhetnek nála a penicillinallergia tünetei.
4. beata21bea (válaszként erre: 2. - Youlcsi)
2012. febr. 20. 20:53
Nem attól tartok, 3.hsz.
2012. febr. 20. 20:53
Esetleg vmi kajából vagy ilyesmi? Mert a lányom olyan tüneteket produkál, mint egyik ismerősünk kisbabája, aki bizonyítottan penicilin érzékeny. Az én lányomat 4 éve vizsgálgatják ételallergiára, porra, szőrre és egyebekre. Mindig minden negatív, mégis csak azt a választ kaptam, hogy Anyuka figyelje, lehet h.vmi tartósítószer vagy ilyesmi. A tünetei: dagadó szem, piros foltok, mindenütt a testén, néhol egybefüggő...
2. youlcsi (válaszként erre: 1. - Beata21bea)
2012. febr. 20. 20:52

csak gyógyszer által tud kiderülni.


allergia csak arra van, amivel már találkozott a szervezet, szóval ha attól félsz, hogy "először adnál neki, de mivan ha?" -akkor ne aggódj, első alkalommal NINCS allergia!

2012. febr. 20. 20:49
Penicillin allergia-hogy derül ki, ha nem gyógyszer által?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook