Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Érvelést kell írnom! Segítenétek? fórum

Érvelést kell írnom! Segítenétek? (beszélgetős fórum)


2013. szept. 29. 12:49
Kedves Pan Dóra! Szeretném ha nekem is elküldenéd az érvelést! benji800@citromail.hu Előre is köszönöm!
2013. máj. 27. 18:37
Kedves Pan Dóra! Nagy segítség lenne,ha nekem is el tudnád küldeni ezt az érvelést a megalodon@citromail.hu-ra. Előre is köszönöm.
10. kinga9994 (válaszként erre: 5. - Pan Dóra)
2013. jan. 26. 12:39
szia!nekem is eltudnád küldeni e-mailre megköszönném!kinga9994@freemail.hura! léccike megtennéd h előkeresd h megvan e még?
2012. márc. 4. 03:23

Akkor egy kis irodalmi ajánlás a témához.

Bodo Shafer - Út az anyagi függetlenséghez.

George S. Clason - Babilon leggazdagabb embere.


És egy film ami igaz történet alapján készült.

A boldogság nyomában

8. saintpaulia (válaszként erre: 7. - Pan Dóra)
2012. febr. 21. 19:36
Megkaptam!! Nagyon szépen köszönöm!
7. Pan Dóra (válaszként erre: 6. - Saintpaulia)
2012. febr. 21. 14:08
Vettem az adást :) A levél elment.
2012. febr. 21. 09:50

Köszönöm szépen a segítségeteket!

Pan Dóra nagyon megköszönném, ha el tudnád küldeni nekem! Küldök egy e-mail címet priviben!

5. Pan Dóra (válaszként erre: 4. - Pan Dóra)
2012. febr. 20. 11:58
Jut eszembe, anno a fiam is írt érvelést a pénzről - ill. arról, hogy nem a sok pénz boldogít. Igaz, fiús téma, de ha akarod, elküldöm.
4. Pan Dóra (válaszként erre: 1. - Saintpaulia)
2012. febr. 20. 11:17

Itt találsz érvelést pro és kontra, mintának szerintem jó :)


[link]

2012. febr. 20. 10:07

Ez elég jó és mindig aktuális téma. Én elsősorban olyasmit írnék, hogy mit jelent az, ha valaki gazdag? mert ugye ezt lehet anyagiakban mérni de van érzelmi gazdagság is. Miért lehetnek boldogabbak akiknek kevesebb a pénzük? Egyáltalán boldogabbak-e? A megvásárolhatóság világában mit jelentenek a emberi kapcsolatok? Létezik-e őszinteség, vagy mindenki arra megy, hogy haszna származzon? Irodalmi példák lehetnek: Móricz: Szegény gazdagok, illetve más Móricz-novellák; Légy jó mindhalálig, stb.

Érvelésnél pedig arra figyelj, hogy ha te magad nem tudsz állást foglalni a kérdésben, akkor vizsgáld meg rendesen mindkét (pro-kontra) oldalt. Ha állást foglalsz, azt beleírhatod az esszébe, de akkor is érdemes a másik oldalra is hozni érveket, mondjuk cáfolatként hogy miért nem értesz egyet azzal az oldallal.

2012. febr. 20. 08:29
Erről nagyon hosszan lehetne írni, és meg is tenném, ha lenne időm, de sajnos az nincs. Próbáld meg beleszőni a szociális helyzeteket, a családi hátteret(itt nem elsősorban anyagiakra gondolok).
2012. febr. 20. 07:26

A téma:

"A szegénység és a gazdagság többnyire nem pénz, hanem jellem kérdése."

"Napjainkban az emberek a pénznek még előítéleteiket is feláldozzák. Ebből mérhetjük meg roppant hatalmát."

"...a vagyonszerzéshez nem tudás kell, hanem úgynevezett élni tudás..."

"A pénznek nincs szaga"


A fenti bölcseletek gondolatait alátámasztva elmélkedjen a pénznek az emberek életében, egymás közötti viszonyában betöltött szerepéről! Érvelésében utaljon irodalmi példákra is!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook