Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Shaolin-diéta fórum

Shaolin-diéta (beszélgetős fórum)


2012. febr. 20. 13:05

En nem tudok enyiszer enni egy nap,folg nem reggel 7kor rizst.

Sok sikert hozza!

2012. febr. 20. 09:19

Ez Robert Lyons shaolin szerzetes diétája. Amihez azért igen kemény lelki gyakorlat is tartozik, a testi szellemi megtisztulás érdekében.

Én a magam részéről nem hiszem, hogy "világi" ember meg tudja tartani.

Íme az eredeti, ami mellesleg 8 hétre van kalibrálva. A shaolinok barna rizzsel ajánlják, de mivel tudják, hogy puhányok vagyunk mi "világiak" esetleg a fehér rizst is.


És ahogy türkizsemű is írta, a az akaratot acélozni legalább annyira célja, mint a testet ;)

Hajrá!


Dr. Robert Lyons diétája [diéta]

A kúra alatt sem konzerv gyümölcs, sem tartósított zöldség nem fogyasztható, friss zöldségre nincs mennyiségi korlát.

Minden nap a megadott idõben kell étkezni, az ebéd legyen bõséges.

A folyadékfogyasztás is fontos: két és fél - három liter a szükséges mennyiség, ami lehet szénsavmentes ásványvíz és édesítõ nélküli zöld tea is.

Hétfõ

Reggeli 7 órakor: Párolt fehér vagy barna rizs narancs-, kiwi- vagy almakockával

Tízórai 10 órakor: 1 alma vagy körte vagy narancs

Ebéd 12-13 óra között: Fõtt csirke v. pulykahús nyers zöldséggel, amit citromlével és olívaolajjal ízesíthetünk

Uzsonna 16-17 között: 1 szem gyümölcs

Vacsora 18 órakor: Friss gyümölcsbõl gyümölcssaláta

Kedd

Reggeli 7 órakor: Párolt fehér vagy barna rizs narancs-, kiwi- vagy almakockával

Tízórai 10 órakor: 1 alma vagy körte vagy narancs

Ebéd 12-13 óra között: Párolt hal fél pohár rizzsel

Uzsonna 16-17 között: 1 szem gyümölcs

Vacsora 18 órakor: Párolt zöldség

Szerda

Reggeli 7 órakor: Párolt fehér vagy barna rizs narancs-, kiwi- vagy almakockával

Tízórai 10 órakor: Aszalt gyümölcs

Ebéd 12-13 óra között: Zöldséges pizza vagy spagetti, mindkettõ sajt nélkül

Uzsonna 16-17 között: 1 szem gyümölcs

Vacsora 18 órakor: Friss gyümölcsbõl gyümölcssaláta

Csütörtök

Reggeli 7 órakor: Párolt fehér vagy barna rizs narancs-, kiwi- vagy almakockával

Tízórai 10 órakor: 1 alma vagy körte vagy narancs

Ebéd 12-13 óra között: Párolt pulykamell, egy fõtt és diónyi vajjal megkent burgonya

Uzsonna 16-17 között: 1 szem gyümölcs

Vacsora 18 órakor: Párolt zöldség

Péntek

Reggeli 7 órakor: Párolt fehér vagy barna rizs narancs-, kiwi- vagy almakockával

Tízórai 10 órakor: 1 alma vagy körte vagy narancs

Ebéd 12-13 óra között: Sok csirkemell vagy hal párolva, zöldborsókörítéssel

Uzsonna 16-17 között: 1 szem gyümölcs

Vacsora 18 órakor: Friss gyümölcsbõl gyümölcssaláta

Szombat

Reggeli 7 órakor: 1 pohár fõtt rizs

Tízórai 10 órakor: 1 alma vagy körte vagy narancs

Ebéd 12-13 óra között: Frissen préselt gyümölcslé

Uzsonna 16-17 között: 1 szem gyümölcs

Vacsora 18 órakor: Frissen préselt gyümölcslé

Vasárnap

Módjával hagyományos étkezés

A hetedik nap dr Lyons még a pörkölttõl sem tiltja el a diétázót, de ne akarjuk pótolni az elmúlt napokat! A mester ajánlja, hogy a diétát egészítse ki mozgás!


A leírtak szerint 8 héten át megtartott diéta nem csupán a zsírfeleslegtõl szabadítja meg biztonságosan az embert, hanem kellõen formáz is.

2012. febr. 19. 18:01

Ez inkább méregtelenítő, meg az "elmét" v. akaraterőt edzi, mivel nem sok "élvezetet" hagy, és nem is egészen a töltött káposztán szocializálódott magyar ízlésnek kedvez (ebédre nyers zöldség:). Én biztosan hánynék, ha reggel hétkor le kellene nyomnom egy pohár rizst ;)

S igaza van az előttem szólónak, nagy súlyfelesleggel reális a -5kg, de nehogy azt gondolja valaki, hogy az zsírból fog lemenni!


Végülis a héten kezdődik a nagyböjt, amit leírtál, ha betartod, teljesen jól beleillik!


Szóval HAJRÁ! íRD MEG AZ EREDMÉNY!

2012. febr. 19. 18:00
én nem tudnám ezt így betartani mivel nem eszem ilyen sokat még a diétám előtt is reggel egy joghurt tízórai semmi ebéd olyan 14.30 felé szoktam, 18 óra előtt vacsi
2012. febr. 19. 17:28

most lehet, hogy sokan utálni fognak a hsz-om miatt de leírom :)

szerintem nem ilyen megadott diétáknak kell hinni meg csinálni amit "unatkozó" emberkék kitalálnak...

mert nincs két egyforma ember és mindenkinek más vállig be :)

ki kell találni, hogy neked mi a megfelelő...

úgy a biztos :)

17. c2bc0e9bcf (válaszként erre: 5. - 840bd70224)
2012. febr. 19. 17:19
Egyébként ez nem az eredeti változat! Az eredetiben csakis barnarizst lehet enni, és ez fontos a méregtelenítésben! (Ha macerásnak találod, a dm-ben van hosszúszemű, gyorsfőzésű, 15 perc alatt fő meg, csak vízben kell feltenni, 400 ft körül van fél kg). Az eredeti változatot itt találod:... Nem engedi belinkelni, szóval írd be a gugliba, hogy "garantáltan hatékony"+shaolin, az első találat az.
2012. febr. 19. 17:15
Szia, én ugyan még nem próbáltam, de ismerek olyat, aki igen, egy házaspár, a férfi tényleg 5 kg-ot fogyott (nagy túlsúlyból), a nő 3.5-öt, nem volt nagy túlsúlya. Szerintem 62-ből 59-re lemehetsz vele... A méregtelenítés miatt ígér ennyi súlyveszteséget, víz- és salakanyagtávozás... de hát az is karcsúsít:) Én jó diétának tartom, mert egészséges étrend+segít megtanulni a rendszerességet. Én is kacérkodtam már vele, sőt, most megint felpiszkálta a fantáziám, de egyrészt nehezen mondok le a kávéról, másrészt a jövő hetem eleje elég zaklatott lesz... de lehet, hogy belevágok én is... Amúgy szerintem van itt fórum róla, emlékszem, hogy olvastam...
2012. febr. 19. 17:05
62-ről indulok 57 szeretnék lenni. :)
14. 9c8432d068 (válaszként erre: 1. - 840bd70224)
2012. febr. 19. 16:56

Nem tűnik rossznak a diéta,és 1 hét alatt akár fogyhatsz is 5 kilót,csak az a kérdés,milyen súlyról indulsz.

Ha nagy súlyról,akkor többet fogsz leadni,ha nem vagy nagyon túlsúlyos,csak fogyni szeretnél,akkor kevesebbet fogysz. Nekem ez a véleményem,szerintem próbáld ki. Sok sikert.

13. Bíborka2012 (válaszként erre: 10. - 840bd70224)
2012. febr. 19. 16:38

Hát sokszor fogod még hallani-olvasni az ilyen-olyan diétáknál hogy akár x kg-t is fogyhat.....

Aztán lehet hogy vki fogy annyit, de nem tudom ki.

De én már rájöttem, nem is kell az időt sürgetni, végül is van idő, és ha már heti 1 kg lemenne az is szép eredményt hoz pár hét alatt.

12. c1bd61610d (válaszként erre: 5. - 840bd70224)
2012. febr. 19. 16:38
Hát ez elég egyoldalú...
2012. febr. 19. 16:32
Ez szerintem se egy nagyon extra dolog, sokan eleve ilyesmiket esznek fogyi alatt, én is hasonóakat szoktam, de legalább nem szenvedek azzal, hogy pontosan meg van határozva, h mikor mit:D
10. 840bd70224 (válaszként erre: 9. - Bíborka2012)
2012. febr. 19. 16:31
Valószínűleg kifogom próbálni. De akkor miért ígér 5 kg-t?
2012. febr. 19. 16:28

SZia, az étrendet elnézve heti 1-1,5 kg a reális ezzel a diétával. Próbáld ki ha gondolod, és várjuk a tapasztalatokat. Szerintem nem sokan próbálhatták, nem egy elterjedt diéta, én legalábbis még nem hallottam róla.

Attól függetlenül mivel nem egyoldalú, egészségesebb mint sok más elterjedt diéta.

8. homern (válaszként erre: 1. - 840bd70224)
2012. febr. 19. 16:23
Ettől én nem fogynék,hanem híznék :) én nem eszem ennyit egy nap :D
7. 840bd70224 (válaszként erre: 2. - 960c831efd)
2012. febr. 19. 16:23
Nem egészen :) Itt konkrétan van meghatározva, hogy mit ehetsz..
2012. febr. 19. 16:20
Ez az a diéta. :)
2012. febr. 19. 16:19

1 nap

Reggeli 7 órakor

1 pohár párolt fehér vagy barna rizs, narancsgerezdekkel és karikára vágott kivivel vagy almakockákkal.

Tízórai 10 órakor

1 közepes alma, körte vagy narancs

Ebéd 12 és 13 óra között

Főtt csirke – vagy pulykamell nyers zöldséggel, amit citromlével és olívaolajjal ízesíthetsz.

Uzsonna 16 és 17 óra között

1 közepes alma, körte vagy narancs.

Vacsora 18 órakor

Gyümölcssaláta friss gyümölcsökből.



2. nap

Reggeli 7 órakor

1 pohár párolt fehér vagy barna rizs, narancsgerezdekkel és karikára vágott kivivel vagy almakockákkal.

Tízórai 10 órakor

1 közepes alma, körte vagy narancs

Ebéd 12 és 13 óra között

Párolt hal egy pohár főtt rizzsel.

Uzsonna 16 és 17 óra között

1 közepes alma, körte vagy narancs.

Vacsora 18 órakor

Párolt zöldség tetszés szerinti mennyiségben.

3. nap

Reggeli 7 órakor

1 pohár párolt fehér vagy barna rizs, narancsgerezdekkel és karikára vágott kivivel vagy almakockákkal.

Tízórai 10 órakor

10 dkg aszalt gyümölcs

Ebéd 12 és 13 óra között

Zöldséges pizza vagy spagetti sajt nélkül.

Uzsonna 16 és 17 óra között

1 közepes alma, körte vagy narancs.

Vacsora 18 órakor

Gyümölcssaláta friss gyümölcsökből.



4. nap

Reggeli 7 órakor

1 pohár párolt fehér vagy barna rizs, narancsgerezdekkel és karikára vágott kivivel vagy almakockákkal.

Tízórai 10 órakor

10 dkg aszalt gyümölcs

Ebéd 12 és 13 óra között

Párolt pulykamell, 1 főtt burgonya diónyi vajjal megkenve.

Uzsonna 16 és 17 óra között

1 közepes alma, körte vagy narancs.

Vacsora 18 órakor

Párolt zöldség tetszés szerinti mennyiségben.



5. nap

Reggeli 7 órakor

1 pohár párolt fehér vagy barna rizs, narancsgerezdekkel és karikára vágott kivivel vagy almakockákkal.

Tízórai 10 órakor

1 közepes alma, körte vagy narancs.

Ebéd 12 és 13 óra között

Nagy adag párolt csirkemell vagy hal párolt zöldborsóval.

Uzsonna 16 és 17 óra között

1 közepes alma, körte vagy narancs.

Vacsora 18 órakor

Gyümölcssaláta friss gyümölcsökből.



6. nap

Reggeli 7 órakor

1 pohár főtt rizs.

Tízórai 10 órakor

1 közepes alma, körte vagy narancs.

Ebéd 12 és 13 óra között

Frissen facsart gyümölcslé.

Uzsonna 16 és 17 óra között

1 közepes alma, körte vagy narancs.

Vacsora 18 órakor

Frissen facsart gyümölcslé.

2012. febr. 19. 16:15

Szia,


én nem csináltam ezt a diétát, csak hasonlóan-makrobiotikusan- étkeztem, nem is fogyási szándékkal diétáztam, de pár kilót le lehet vele dobni, az tuti. DE jóllakni, sajna, nem fogsz ettől a kajától,amit ajánlanak heti menü gyanánt. Én azt mondom,reálisan inkább havonta megy le vele 5 kiló,mint hetente, de nyilván attól is függ, ki mennyiről indul.

2012. febr. 19. 16:15
én sem hallottam róla. milyen diéta ez?
2012. febr. 19. 16:14
En meg soha nem is halottam rola.OLyan mint az ubdet akor,nem?
2012. febr. 19. 16:05

Sziasztok!


Csinálta már közületek valaki a Saolin-diétát?

Ez az, amikor megvannak adva időpontok, hogy mikor-mit ehet az ember.

Egy hét alatt -5 kg-ot ígér.

Mik a tapasztalatok? Ha valaki csinálta mennyit fogyott?


(A sok okoskodónak üzenem, hogy nem kérek megjegyzést a gyors fogyással kapcsolatban, én is tudom, hogy vissza lehet hízni, és, hogy nem egészséges!)


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook