Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kertépítés, kerttervezés fórum

Kertépítés, kerttervezés (beszélgetős fórum)


17. malkata (válaszként erre: 14. - Csilla19810814)
2012. febr. 22. 06:37
Szépet tutira lehet, kevesebből is, de kérdés mit szeretnétek bele? Burkolatok, építmények, öntöző hálózat stb., gondolom ekkora kert méretnél a tó pl. szóba se jön. Mennyire szeretnél intenzív kertet? És persze milyen állapotú most a terület.
16. malkata (válaszként erre: 13. - 454db8ee37)
2012. febr. 22. 06:34
Azért ennél kicsit bonyolultabb a dolog:)
2012. febr. 21. 22:43

Az attól függ, hogy mennyi a földmunka, mennyi növényt szeretnél, egyéb kerti berendezést szeretnél-e (kertitó, pergola, lugas stb...)

Ha gondolod akkor nézz utána a neten Megyeri Szabolcsnak, ő biztos tud majd segíteni. (:

2012. febr. 21. 14:05
Érdeklődni szeretnék kertervezéssel kapcsolatosan hogy kb. 1.500.000 ezerből meglehet csinálni egy 400 nm kertet ? Ebből szép kertet lehet kihozni vagy nem lesz azért olyan csúcs szuper
2012. febr. 21. 07:37
Számítógépes kerttervező program? Csak ötlet,nem ismerek ilyet, de biztosan van.
2012. febr. 19. 17:07
köszi!
2012. febr. 19. 16:33
Vannak kertészeti szakkönyveim, megnézhetem :)
10. szitaszivárvány (válaszként erre: 7. - A14deb9047)
2012. febr. 19. 16:00

Na, igen... a talajt szerintem fel kell tölteni, mert az előző tulajdonos telehordatta kövekkel. Mögöttünk 150 m-re folyik a Bodrog, előttünk 50 m-re termálfürdő van, mellettünk pedig rét.

Ötleteim vannak, és gyakorlatilag állandóan úton vagyok, így ha mindenhonnan hoznék valamilyen növényt,amerre járok, akkor meg is lenne a kert, de ez számomra nem ilyen egyszerű. Mint mondtam időhiányos vagyok. :(

9. Gavrilo1 (válaszként erre: 3. - Malkata)
2012. febr. 19. 15:58
Nekem van diplomás ismerősöm akire soha az életbe nem bíznám rá a kertem tervezését, de a szomszéd tanfolyamot végzett kertépítőre mindenképpen. Meg kell nézni milyen kerteket csináltak eddig , az alapján jobb dönteni, mint a diploma alapján!
8. szitaszivárvány (válaszként erre: 6. - 7d69baa5ac)
2012. febr. 19. 15:54
Ezzel tisztában vagyok! Nem vagyok retardált, csak időhiányos, de ez nem azt jelenti, hogy esténkiént nem fogok tudni locsolni. Zöldséges kiskertem van, ezzel sincs gondom. Imádom túrni a földet, gondozni a növényeket, mert kikapcsol, de egy komplett kertet kialakítani az más tészta. Ha már egyszer elkezdem/jük, akkor olyan legyen, amilyet valóban szeretnék és úgy gondolom ehhez szakember kell.
2012. febr. 19. 15:25

Régebben foglalkoztam ezzel a szakirodalommal.

Függ a talajtól, a fekvéstől, a mikroklimától, milyen stílust (angol, francia, mediterrán, stb.),hangulatot szeretnének. A kertépítés egy folyamatos munka éveken-évtizedeken át.

Színek, formák, hangulatok kompozíciója.

6. 7d69baa5ac (válaszként erre: 4. - Szitaszivárvány)
2012. febr. 19. 14:52
ÉN IS SZOKTAM KERTEKET CSINÁLNI DE UGYE AZT TUDOD HOGY MEG CSINÁLJA NEKED A KERTÉSZ DE AZTÁN GONDOZNOD KEL MERT KÜLÖNBEN A FENE MEGETTE AZ EGÉSZET!!
5. malkata (válaszként erre: 4. - Szitaszivárvány)
2012. febr. 19. 14:37

Hát ha szakembert akarsz akkor igen:) (Különben én is tájépítészként végeztem, de nem kert hanem tájvédelem és tájrehabilitáció szakirányon.)Kivitelezéshez viszont kertépítő kell majd, de az alegjobb ha olyan céget találsz, ahogy mind a kettő megvan:)

Szerintem elkezdheted összeírni kedvenc növényeid, milyen funkciókat szeretnél a kertbe. Mondjuk a kutya általában nem egy kertbarát dolog, de ez inkább nvelés kérdése.

2012. febr. 19. 14:32

4 éve már építési terület a kertünk, de ha minden jól megy, akkor nyár elején teljesen kész lesz. A kert viszont silány és katasztrófális. Sehol egy fa, bokos... semmi nincs. És rengeteg növény szeretnék, csak nem tudom mit hová lehetne ültetni + van 3 kutyánk, ezért arra gondoltam, hogy kertépítőket hívok, de néztem 1-2 oldalt és nem jutottam előrébb.

Szóval, akkor tájépítészt kell keresnem... :)

3. malkata (válaszként erre: 2. - Szitaszivárvány)
2012. febr. 19. 14:27
Szerintem ha diplomás tájépítész van köztük, akkor jól jársz, ha "csak" kertészek, akkor menekülj:) csak annyira bízz meg bennük mint egy kőművesben építész helyett.
2012. febr. 19. 14:23

Sziasztok!

Terveztettetek már kertet kertépítő "csapattal"? Mennyire voltatok velük megelégedve?

2012. febr. 19. 14:21
Kertépítés, kerttervezés

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook